Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-05-20 19:46

втор: wlad
Дата: 12-05-20 19:21

Тея оранжерии с по 5 метра лиани вътре ще да са по 15 китки помодори на хидропоника и изкуствено осветление.
За такова съоръжение, на око, по български, залагам нещо от рода на милион евро на декар поне инвестиция.

------------------------------------------------


Абсолютно си прав. И това е финансиране по програмите за земеделие на Европейския съюз, от който тиквениците избягаха. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: imitev   
Дата:   12-05-20 20:00

И все пак съдбата обича смелите, нали така? [smilie7] Който е карал ски на Щрайф (най-стръмната писта в зимния календар) знае, че страхливото, защитно каране накрая води до това, че пистата поема контрол върху скиора и накрая като нищо може да се пребие. Смелото и бързо каране (съчетано с респект към планината) не крие такива рискове. Изглежда парадоксално, но всъщност не е. Е, пистата Харакири в Майерхофен е по-стръмна (близо 80% наклон), но тя не е в календара. На нея има участъци, където като си изправен, пистата ти е до рамото.

Абе някои от смелите се случва да ги смъкнат с мотошейната на буксир. В живота/бизнеса също е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: Julius   
Дата:   12-05-20 21:18

Самата природа на живота е такава - рискована.
Сигурни неща няма; единственото сигурно е, че рано или късно ще свърши.
(поне под формата, която го познаваме; имаме богослов - може да каже дали животът продължава под друга форма).

Затова: "You have to ride the risky line."

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-05-20 21:33

Автор: Julius
Дата: 12-05-20 21:18

Самата природа на живота е такава - рискована.
Сигурни неща няма; единственото сигурно е, че рано или късно ще свърши.
(поне под формата, която го познаваме; имаме богослов - може да каже дали животът продължава под друга форма).

----------------------------------------------


То аз ако можех да КАЖА, щях отдавна да съм станал отшелник в някоя пещера. Господ ни е дал свободна воля - да вярваме или не. Да се държим по един начин или по друг. Всеки сам е отговорен за постъпките си. Радвам се, че темата взе такава посока. Всички сме грешни. Но едно от най-хубавите неща в живота е, че често ни се дават втори шансове, когато се объркаме. Лично аз вярвам, че нещата не свършват с физическата ни смърт. Просто няма смисъл, ако е така... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: philip   
Дата:   12-05-20 21:41

Slivenski: "Просто няма смисъл, ако е така..."

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: imitev   
Дата:   12-05-20 21:49

Всеки си има верую... Аз откакто като си счупих рамото избягвам прекомерните рискове, че не съм на 20 и имам семейни отговорности.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: Julius   
Дата:   12-05-20 22:10

От битовите травми по-гадно надали има, човек!? По тая логика дай да не се къпем, защото имаш ли идея колко народ си е чупил крайниците на хлъзгавия под в банята. Кой няма семейни отговорности?

За смисъла, Сливенски, не знам дали с нашето ограничено мислене изобщо имаме право да говорим за "смисъл"? Говоря от гл.т. на текущите ни познания, постижения и най-вече парадигми. Иначе и на мен не ми се вярва енергията да се губи в гостоприемството на Вселената, но...

Абе, автора ако решил да скача в дълбокото - дано си е обмислил добре нещата!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: Julius   
Дата:   12-05-20 23:10

До автора,

Пич, заради теб се разрових - можеш и сам да разгледаш каква е актуалната обстановка в Шотландия - хората са си публикували текущите данни, както и очакваните прогнози.

81% от фирмите са заявили, че са намалили броя на работните часове; в 51% от предприятията се наблюдава намаляване на броя на персонала. - стр. 6.

Scotland's GDP could fall by 33%. - стр. 5
Правителството на Шотландия очаква БВП да се свие с 33% за времето на периода на социално дистанциране.


Няма да ти обяснявам отделните индикатори какво означават, но имай предвид, че на всеки 2% спад на БВП отговаря близо 1% ръст на безработицата (корелацията в различните страни варира, някъде съотношението е 1% БВП = 0.4% безработица), но грубо те очакват за този период да скочи с около 16%-17%! Сега... ти може да си някакъв луд късметлия и да намериш работа, докато 1/6 от населението им ще виси по пъбовете, но аз не бих разчитал чак толкова.

Това е, с което мога да ти помогна като икономист и не те карам да ми вярваш, гледай числата!

https://i.ibb.co/vHR7F4s/SCT.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: kvakioh   
Дата:   12-05-20 23:34

"Гледай числата", те са топките от тотото, всичко е топки![smilie9][smilie2]
За способните има винаги места, стига да знае човек какво търси.
Но не способните да извършат определена работа без ценз и образование. Като цяло нещата избиват все на негатив, което никак не помага.
Шотландия и UK си имат всичко, развитието не спира въпросът е как и за колко време човек ще свикне. Това е най-същественото, има работа, има условия, развитието може да е в застой дори, но снимане може да има всякакво. Конкуренцията там е повече от мощна за тези неща.



Публикацията е редактирана (12-05-20 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: sakuraki   
Дата:   13-05-20 00:26

Аз разгледах как стоят нещата и в двете държави и действително е рисково, но пък примерно ако успея за кратко да си намеря аз или жената работа в Исландия, ще е много лесно после като се възстанови туризма да си намерим хубава работа по - бързо. Има няколко работи, които които може и да станат, но самото стигане до държава ще е сега пък трудно, защото доста ще трябва да пообикалям с полетите. Аз още миналата година се канех , но жената не искаше [smilie5] и ето сега вече иска и гледам да се възползвам бързо

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: CDman   
Дата:   13-05-20 07:10

Май познах, a [smile]

Това, което мога да кажа в допълнение, е че поне в моя живот, нещата винаги изглеждат различно преди и след като съм ги постигнал.

Иначе казано, прави си планове след като отидеш там и видиш кое как е.

Относно мненията на другите по темата:

Фрази като "животът обича смелите", "винаги има шанс за успех" и т.н. никога не съм ги приемал насериозно.[smilie8]

Ако сте уверени, че "животът обича смелите" няма нужда да биете път до някоя ектремна ски-писта. Станете санитар в някоя инфекциозна болница. Чух, че в Ямбол търсят смелчаци. Накарайте го тоА живот да ви обикне р'ишли, покажете на дело, че умеете да рискувате. [cool]

А,че шанс за успех винаги има - има. И шанс да спечелиш милион от ТОТО-то има ама .... [smilie5]


Та тъй.[smile]

п.п. Не ме разбирайте погрешно, темата е интересна, но форОмния патос на някои ми идва в повече.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: Julius   
Дата:   13-05-20 07:59

Хубаво е човек да види различни мнения, да ги претегли и да си вземе решението сам, за да не обвинява после някой друг. Така се носи отговорност. Написах достатъчно за тайминга по-рано, както и кой момент считам за най-подходящ за подобна промяна, който може да чете - да чете /умствено късогледите, които си базират изказванията на последните словосъчетания от последното изречение на последния пост не си заслужават загубата на време/.

Аз обикновено си претеглям рисковете, но взема ли решение - не се колебая изобщо! Колебанието за мен е истинският убиец на мечти. Докато се чудиш - или моментът отлетял, или някой друг направил това, което ти си мислил. Разбира се, винаги ще има и хора, играещи "ва банк" /да имаш топки, но да не влагаш много акъл/ - мисля, че всички сме имали такива периоди, но в такива ситуации контролът върху ситуацията е по-малък, рисковете - значителни, което неминуемо снижава процента успех. Но това не значи, че няма и сред тях успели. Но са малцина.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: wlad   
Дата:   13-05-20 09:16

CDman, може би е добре да започнеш да приемаш тези фрази насериозно. Не знам какво разбираш под успех, но щом говориш за тотото, явно става дума пак за пари. За мен успехът не е в парите, но това е друга история.
Навремето, след като завърших, започнах да работя в едно държавно предприятие. Работа е силно казано, ходих от 9 до 5 с час обедна почивка. Естествено, не беше никакъв проблем както да отидеш в 10 или 11, така и да си тръгнеш в 3 или 4, просто защото на никой не му пукаше за нищо, заплатата си тече.
Издържах няколко години и реших, че това не е за мен, няма да пукна в това безхаберие.
Напуснах и станах безработен ... с идеи. [smilie5]
Така карах сигурно половин година, с бюджет 5-10лв на седмица. Не се ебавам, храноденът ми се изразяваше в хляб и лютеница. Не мога да ви кажа колко пъти ми спираха тока. Всички ми викаха - не се занимавай с глупости, намери си службица, да върви хранилката.
Идеите обаче не ме оставят. [smilie5]
Направих инвестиция ... изразяваща се в 300лв и започнах.
Пак карах бая на лютеница, докато в един ден потръгна.
Т.е. потръгна дотам, че за няколко години изкарах толкова, колкото ако бях в държавното предприятие от университета до пенсия.
После потръгнаха и други неща, но натам вече не е интересно.
Така че, не винаги ключа е в тотото.
Естествено, следва да се отбележи, че аз с българи не работя изобщо. Ако трябваше, вероятно нямаше и 5лв да изкарам. Тукашните нрави са други и хич не съм в крак с теченията.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: Julius   
Дата:   13-05-20 09:28

[smilie7]



Публикацията е редактирана (13-05-20 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: kvakioh   
Дата:   13-05-20 09:30

Цифри голи и статистики тук се насилват да се гледат яката, за обективи също е масово, все едно човек си купува техника стриктно по технически параметри...За негатива, който е плъзнал в не-фотографските теми направо си е за забрани за ползване на Интернет...
Нещата са комбинативни и понякога сложни, понякога лесни. Само да не са тъжни.
Като цяло може да има развитие, доколкото социума и основно парите налични позволяват. За съжаление понякога не можем да определим как ще се развият нещата точно заради $£¥£...
Има нагледни случаи тук за успехи, което може само да надигне.



Публикацията е редактирана (13-05-20 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: imitev   
Дата:   13-05-20 12:38


Обикновено човек пречупва нещата през собствената си призма.

Ситият на гладния не вярва и прочее поговорки.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: nyamago   
Дата:   13-05-20 14:22

"Исландия не струва нищо в сравнение с мечтата за Исландия..."
(Никос Казанцакис)

Никога не мога да си спомня за кое точно място го беше казал, нито дали беше в Зорба или в Христос (Последното изкушение)... Но често се сещам за смисъла в това и го парафразирам според разговора.

Докато се стремим към някое желано място (или желано 'нещо'), няма нищо по-хубаво от него; точно затова го желаем. Когато най-после го постигнем, действителността често разочарова спрямо идеализирания образ в мечтите ни.[smilie2]

Затова може би най-добра стратегия е да си седим в къщи и да си мечтаем (прекрасно преживяно време), отколкото да отидем и да го постигнем (разочарование и празнота: 'и сега какво?')...[smilie8]
- - -

От друга страна:

"Лучше гор могут быть только горы
На которых ещё не бывал.
"
(Владимир Висоцкий)

Кому как -
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-20 18:16

Нова информация от днес. [smile]

На мой познат приятел заминал наскоро за Англия. Успял е да си извади при-сетълд статут, да си направи банкова сметка и да почне работа.

Явно все още е възможно. Та ако някой има мерак... [smile]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: nyamago   
Дата:   13-05-20 18:56

> Явно все още е възможно. Та ако някой има мерак...

Никога не е спирало да е възможно. Не очаквам и да спре.

А за мерак - не е само въпрос на мерак, иска се и едно-друго. Кому как.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-20 19:01

Да, винаги е било възможно и сигурно винаги ще има възможност човек да имигрира в някоя държава.

Идеята ми беше, че е едно да отидеш в дадена държава /от Европейския съюз/ като пълноправен гражданин на Европейския съюз, друго е да отидеш като имигрант от трета страна и да минаваш пълната процедура по легализиране.

Това имах предвид, ама нали вечно трябва да се спори... [beer]



Публикацията е редактирана (13-05-20 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: nyamago   
Дата:   13-05-20 21:53

Не споря, бе! [smilie6] Потвърждавам твоето изказване и го разширявам, че даже още ще може и в бъдеще.

Преди 20 години дойдох също "като пълноправен гражданин на Европейския Съюз" без да съм бил нито гражданин, нито пълноправен. Просто "пълната процедура" не изглеждаше като Гестапо или Гулаг - попълних някакви хартии, изпратих ги където ги искат и не след дълго ми залепиха някакъв стикър в паспорта, който отначало трябваше да се подновява ежегодно, но подновяването беше с много по-малко хартии и чакане. След това вече не искаха подновяване - стикърът стана безсрочен, а след още някоя година ми дадоха и тукашен паспорт...

Сега ми е любопитно дали нашенските власти ще ми подновят изтеклия роден паспорт с такава лекота, с каквато взех британския?[smilie8] (Защото ще ми трябва ако в Европата почнат да ми искат визи - което също не вярвам да стане). Според мен Брекзитът не порменя нищо съществено, особено около мобилността на хора през границите. Ще видим.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: Djoro   
Дата:   13-05-20 22:34

Не разбирам, при толкова много работа за специалисти в България с всякакви професии, дори работа за фотографи, художници, техници, инженери..., заплати от 1500 лева нагоре, работа по договор за извършена работа, работа заплатена с надница 350 лева (тридесет и петдесет лева), накъде сте тръгнали по чужбина , каква специалност имате, какъв опит имате? Размисли на глас, поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-20 22:38

Преди 20 години България не беше член на ЕС, а пълноправното пребиваване на българи в UK започна чак на 1 януари 2014. Дотогава имигрантският натиск в UK от Източна Европа не беше толкова силен - точно заради ограниченията. Нито пък вече вътрешният натиск върху системата за социални помощи. Едно е 3-5 хиляди годишно, друго 50-100 хиляди.

Имам предвид, че преди 20 години пак приемаха квалифицирани хора или някакви специалисти, но бачкаторите нямаха достъп. Поне не така масово. Сестра ми 2001 година замина за Единбург, направи докторантура и вече 15 години е преподавател в университета там. Винаги ще е лесно за такива хора да отидат и да се закачат, ако са кадърни. Аз нямам академични амбиции. :-)

А за БРЕКСИТ - ако има нещо, което той реално ще промени, това е точно свободното движение на хора. Което не означава, че ще ни въведат визи или няма да ни пускат в UK. Но граждани на ЕС няма да могат да се приместят в UK и да имат пълните права, както да се преместят в рамките на самия ЕС. Останаха и доста неизяснени положения, като например признаването на трудов стаж и пенсионното осигуряване. Естествено, всяко от тези неща все още е в процес на преговори и рано или късно ще се постигне някакво споразумение.

[smile]



Публикацията е редактирана (13-05-20 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: sakuraki   
Дата:   14-05-20 00:55

Няма лошо човек да поживее и някъде друга, да види какво е, не искам да прозвучи глупаво, но 1500лв не ми се струва "висока" заплата. Ако само си живееш и не мислиш за "екзотични" места бива, но за мен това си е средна заплата, която обърната в евро е 750евро. Защо обръщам в евро? Защото като купувам самолетни билети ги купувам в евро, като купувам техника от Европа, пак я купувам в евро и виждам как се стопява тази сума от 1500лв много бързо. И аз и жената имаме около 7години стаж в сферата, в която работим, но пак казвам , не става въпрос за вадене на повече пари, а по - лесен достъп до местата, до които имаме интерес.
Вече пък ми стана и много топло [smilie5] , днес цял ден работи климатика, защото беше доста над границата ми на издържливост.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой живееш в Исландия или Шотландия?
Автор: nyamago   
Дата:   14-05-20 02:30

Защо да даваш стотици евро за самолетни билети, като има и други решения - всъщност гениалните решения са винаги прости [smilie5]

Току-що попаднах на новината, че са пуснали компютърна игра за за супер-реалистични разходки по... Исландия . По най-дивите (и затова - най-красиви) места и не е нужно да си геймър, нито печен планинар или полярен изследовател, за да бродиш там.

'Простото' гледане от екран е безплатно, а само срещу 5 долара можеш да влизаш (ако си имаш устройство) във VR (виртуална реалност, с пълно 'потапяне' в местността).

Със спестените пари си плащаш тока за климатика [smilie6]
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »