Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: rossen76   
Дата:   03-05-20 08:04

ЗДРАВЕЙТЕ колеги напоследък странни копувачи се появяват на пазара за фото техника , пишат че иска да закупят техниката , и че живеят в чужбина, искат банкова сметка , давам след което не се пращат пари , слуи ми се втори път за една седмица.Тези англичани всъщност , като проверих номера е регистриран в нигерия .Та въпроса ми е за какво с аим тези мои лични данни като банкова сметка , като не желаят да правят превод?Няма как да истеглят парите от банката защото при онлаин банкирането ми се потвърждава с смс на моя телефон за вход например.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: oswald   
Дата:   03-05-20 08:21

Росене, не че нещо, ама можеше да го напишеш по-грамотно.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: StraightEse   
Дата:   03-05-20 08:29

Не са напоследък, отдавна ги има и то не само за фото техника.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: Антивик   
Дата:   03-05-20 09:02

Ъъъъ, че може да са решили да теглят, не да внасят....[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: Yog   
Дата:   03-05-20 10:39

В момента, в който пуснеш нещо за продажба в базара тук, olx или друг сайт за продажба, получаваш поне две-три такива "обаждания". Винаги съм се чудил каква е измамата. В смисъл, дори да им дам банковата си сметка, за да преведат пари, те без моя оторизация от нея не могат да теглят. Или се надяват, че някой е толкова глупав, че те ще му обещаят да му платят, той ще прати стоката и няма да му преведат парите? Никога не съм разбирал какво се опитват да направят.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: imitev   
Дата:   03-05-20 11:41

Точно това се опитват да направят. И в белите държави минава номера, защото хората там не очакват някой да ги мами.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: Dragobat   
Дата:   03-05-20 11:57

Схемата е много проста,давате банкова сметка и задължително искат имейл,след това получавате на имейла една доста добре изпипана бланка че у човека е превел парите които искате и доставката,изпращате стоката и после една студена вода.
Пробвайте да се ебавате като не искате да давате имейл и как започват да измислят причини че без имейл не можело и т.н.
Ммого стара схема,но и много изгоряха с лаптопи,камери и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: Gecata   
Дата:   03-05-20 12:16

Схемата е следната: Даваш сметка в която да ти приведат парите. Те ти изпращат платежно нареждане от банката,че са ти направили превода с условие, че парите ще влязат в сметката ти след като си получат стоката. Ти изпращаш стоката с куриер-DHL най-често (по тяхна препоръка). Но DHL няма задължението да уведомява банките за пратките които разнася, те както и Еконт, Спиди и други куриери си имат наложен платеж (не са както Амазон или И-бей). Докато ти изпращаш стоката, ония отсреща си анулират превода. Номерът е в това, че няма връзка между куриера и банката. Използват се реномирани куриери и реномиранни банки, като по този начин се приспива вниманието на наивниците за да не забележат, че всъщност това са два независими един от друг потоци - куриер доставящ стоката(но без наложен платеж) и банка в която са направили превод на някого, но с условие, че допълнително ще потвърдят превода , който няколко часа по-късно анулират.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: Yog   
Дата:   03-05-20 13:02

Ясно. Това звучи възможно за изпълнение, наистина. Сигурно има хора, които се хващат.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: Dragobat   
Дата:   03-05-20 13:08

Имейл е уловката ,а не че щял да анулира и т.н. пробвайте да не давате имейл и ще видите.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: dim4o   
Дата:   03-05-20 15:49

А ако започнем всички да им изпращаме по едно паве за тяхна сметка с ДХЛ до Англия, дали ще се откажат от тъпите си номера?

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: imitev   
Дата:   03-05-20 16:50

Номера дим4оу е, че даже транспорта на павето го плащаш ти, а те уж са добавили транспорта в парите, които уж ти изпращат.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: rossen76   
Дата:   03-05-20 19:01

ВЕЧЕРТА втория ччужденец коийто ми предложи да закупи камерата , ми предостави адрес и телефон, след като уточних че пращам след като доиде превода по сметка, сутринта се беше самоистрил от вайбъра .

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: dragoart   
Дата:   03-05-20 21:25

""Росене, не че нещо, ама можеше да го напишеш по-грамотно. ""
+1

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: geobg   
Дата:   04-05-20 00:26

Никой не се интересува нито от банковата ти сметка, нито от имейла, всичко това е част от цирка, с който нещата да изглеждат "уж нормални" и да те принудят да изпратиш безплатно стоката, както и да платиш транспортната услуга. Колкото и да е странно, явно успяват, дори и да е само 5-10%, все някой ще се върже. Даже предлагат да дадеш вече цена с включена доставка до Англия. Даже от интерес ще поискат и по-подробни снимки и т.н.
И така схемата: в момента в който вие се съгласите и дадете банкова сметка, те ви изпращат "уж от банката" имейл уведомление за нареден превод, който изглежда "доста добре" и хората не се замислят да проверят. Там също пише че банката ще освободи превода когато изпратите товарителницата (без значение от куриера).
И така - който се е хванал - изпраща стоката с куриера и им изпраща сканирана товарителница. Те (банката) ще забавят един ден с отговора, и после ще напишат че банката вече е наредила превода и....очаквайте парите по вашата сметка в следващите 3-4 работни дни. През това време стоката е вече в Англия освободена. След това всички изчезват.....
Т.е. няма никакъв реално нареден превод, както и отмяна на реален превод след това няма. Никакво проследяване не е възможно реално.
Понякога в Амазон ползват подобна схема, когато искат да преведете пари по сметка извън Амазон.



Публикацията е редактирана (04-05-20 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: Yog   
Дата:   04-05-20 05:46

Явно е това, както казва geobg. Защото винаги съм се чудил за какво му е на някакъв измамник номер, на който само може да ми ПРЕВЕДЕ пари [smile] А то просто е част от димната завеса. За нищо не му трябва. [smilie24]



Публикацията е редактирана (04-05-20 05:46)

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: imitev   
Дата:   04-05-20 15:15

Измамите обикновено се базират на човешките слабости, в случая алчността.

Викаш си - сега ще го наиграя тоя балък! И хоп - наиграваш го [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: Bossbgm   
Дата:   04-05-20 16:53

С мен също се бяха свързали преди повече от година разни чужденци. Отказах им, тъй като в непознати води не ми се плуваше.
Но след няколко месеца попаднах на този клип:
https://www.youtube.com/watch?v=msN_wUgt-M8

Акаунтът по-късно бе изтрит от olx, както и всички съмнителни типове, които се свързваха с мен.



Публикацията е редактирана (04-05-20 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: imitev   
Дата:   04-05-20 17:07

Как пък няма да дам $12 да пратя на някой тъпанар в Нигерия конски говна...

Този от клипа пък и доволен от себе си ($$) от рекламката на сайта с говната - важното е че тия с говната направиха пари. Може да си делкат с Нигерийците баси...

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: Stefan.S   
Дата:   04-05-20 17:30

И какво стана ... продаде ли техниката на чужденците [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: Genchev77   
Дата:   04-05-20 19:59

Росене,

Тук искрено ме притесни:

"искат банкова сметка , давам след което не се пращат пари... "

Не се чуди, че ги има и се пробват.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: rossen76   
Дата:   06-05-20 16:27

Разбира се че не продадох нищо казах им че , когато постъпят парите в сметката муи тогава ще пратя , и те се самоистриват от вайбъра и задължително ми дават емаила им да им пише сега още един с смс .

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: ATHOM   
Дата:   08-05-20 18:13

Тия мошеници, човек само време да има да се занимава, такава веселба може да стане.

За справка - видеата на Джеймс Вейч.

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: asahi   
Дата:   01-12-20 11:35

Мамят и на дребно, и наедро

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: Бармалей   
Дата:   01-12-20 18:38

Ндаа... как да не се сетиш за безподоният О.Хенри?
"Веднъж в Литъл Рок Монтегю Силвър, най-големият пройдоха и мошеник в целия Запад, ми казва:

— Били, ако някога паметта започне да ти изневерява или остарееш дотолкова, че да не можеш да се занимаваш с почтена мошеническа дейност, иди в Ню Йорк. На Запад всяка минута се ражда по един балама; но в Ню Йорк са нагъчкани като хайвер — не можеш ги изброи." [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: milen   
Дата:   02-12-20 22:01

Аз пък се замислих... За обратния вариант. Аз живея в чужбина и напоследък се оглеждам за нещо конкректно, което мернах в базара. Ако искам да го купя какво се случва? Пращам пари и правача си бие камшика? Как се процедира в такъв случаи?

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: StraightEse   
Дата:   02-12-20 22:49

milen, по чужбинско няма ли да е по-лесно и евтино да се купи от тамошен базар?

Отговори на това съобщение
 Re: СТРАННИ КУПУВАЧИ НА ТЕХНИКА НАПОСЛЕДЪК
Автор: baron_barbaron   
Дата:   03-12-20 08:48

Още преди две + години бях писал за тая схема. Тогава се оказа, че вече е добре позната на доста хора тук. Мен ме зарибяваше "човек от Дубай който искаше да подари на племенника си D600 2-ра ръка" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »