Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: valentinvelkov   
Дата:   21-04-20 23:54

Здравейте. Разполагам с бюджет от 1300 лв., като за тази сума съм се спрял на два варианта: Canon EOS 800D + обектив Canon EF-S 18-55mm IS STM + обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM / нови на стойност 1159 лв. / или Nikon D5600 + обектив Nikon AF-P 18-55mm VR + обектив Nikon 50mm f/1.8G / нови на стойност 1279 лв. / Системата смятам да използвам за пейзажни и портретни снимки. Идеята ми е след време да си закупя по-висок клас обективи, които по всяка вероятност ще са втора употреба, защото за нови такива не мога и да си помисля. [smile] Наясно съм, че за тези пари няма как да очаквам професионално качество, но съм финансово ограничен и ми липсва възможност да си взема наведнъж по-качествена и съответно скъпоструваща техника. Моля да ме посъветвате към кой вариант да се насоча, като молбата ми е с няколко реда да изтъкнете кои са основните предимствата на единия пред другия! Приемам разбира се и алтернативни предложения, за тяло, респ. обективи съобразно целите, които съм си поставил, като условието е да попадат в същия ценови сегмент.
Предварително благодаря на всички отзовали се!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: asahi   
Дата:   22-04-20 00:23

Професионалното качество е достижимо и с гореизброените апарати и обективи. Резултатът зависи по-скоро от теб. За начало и двата са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: Yog   
Дата:   22-04-20 02:38

Гледам, че в българските магазини още има нови Fuji X-T20. С обектива 18-55, който се слави като много добър, струва 1400 лева. Аз по-скоро бих си купил това, отколкото двата модела на Никон и Канон, които си посочил.

Понеже питаш за логиката - доста неща са. Имал съм няколко ДСЛР-а и вече 4 безогледални камери, автофокусът на безогледалните, дори базовите модели, е по-точен и не дава вариаци с отделните обективи. Освен това има редица благинки, като напълно безшумно снимане, виждаш експозицията в реално време и (като правило) много по-добро видео.

Понеже е сравнително близо като цена, ще спомена моделът, който според мен е една от най-добрите сделки в момента изобщо - Sony а6100 и китовият им обектив 16-50, като комбинацията е 1600 лева.

Но ако държиш да е ДСЛР, от двата посочени бих избрал Никона, защото има по-добър сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: quazimodo   
Дата:   22-04-20 07:03

От двете - Никон заради сервиза. Иначе - фулфрейм Канон на старо с една 50-ца за начало. В краен случай[smilie5] - Никон Д700 на старо + 50/1.8Д [shtrak][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: wlad   
Дата:   22-04-20 09:39

и аз подкрепям горното мнение, щом се търси тухла.
Никон д600/610 с 50 1.8д бих купил аз за тези пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: lubmiryanev111   
Дата:   22-04-20 11:19

И аз съм за никона

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: deandimov   
Дата:   22-04-20 11:41

Никона определено[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: kvakioh   
Дата:   22-04-20 12:39

Аз съм за Канона, няма да стигне до сервиз с нова техника. Чак да се мисли толкова за сервиз...
Канон има по-добра картинка, ще даде повече, има повече обективи и т.н. 18-55 stm е отличен китов обектив.
Ако са само тези двете тела- Канон. Иначе и аз клоня към нещо безогледално.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: quazimodo   
Дата:   22-04-20 13:14

Викаш, при новите ДСЛР-и от ентри левъл-а са забранили фронт/бек фокуса със светлосилни обективи? Или му предлагаш да снима портрети с 18-55 СТМ, щото това и Робърт Мекис не се наема да прави[smilie18][smilie18][smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: kvakioh   
Дата:   22-04-20 18:40

Не викам, защото е простовато. Зная и знам, защото ползвам или съм ползвал. Също помня доста и доста дълго. Бек-фронт фокус има при всички 650д, някои 60д и в начални бройки на 750д (750д САМО със Сигми някои). И дотам. Повече няма. Няма и да има. 800d, 80 и 90d са доста над предишните поколения.
Робърт Мекис не съм аз и не зная какво прави и какво казва, също не ме и интересува. За пореден път изтъквам, че това е форум, тук най-често би било добре и по-полезно да изказваме СВОИ лични преживявания, тестове, мнения, чуждото и привзето ми е някакси прекалено наготово, даже сдъвкано и изплюто. А и всички може да четем и да ги намерим тези неща като информация. Или да си напускаме линковете насам-натам или като в повечето магазини за фототехника в България да отворим анонс сайтчето dpreview и да гледаме по 2-3 снимчици и сравненията нефелни там...
50/1.8 stm е достатъчен, по-евтин от никонските g обективи, където Никони при камери без мотор и с ръчни d обективи файдата е никаква, а са супер. Надграждането е по-лесно при Канона. Не съм против Никона, но е леко ограничен откъм обективи.
За сервизите е дори леко смешно. Да си изберем фототехниа по сервиз наличието... Някакси нелепо звучи. Най-малкото тъжно.
Иначе съм си за безогледален, макар че нещата после при надграждане са по-тежки финансово.
Ама не ми се вика, изобщо.



Публикацията е редактирана (22-04-20 19:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: Svetlio70   
Дата:   22-04-20 19:08

kvakioh [smilie24]
От няколко месеца съм с 800D като до преди това снимах с 600D и мога да кажа,че разликита са доста големи в полза на 800D.Специално от към фокус 800д в пъти по-добре се държи.И както казва колегата kvakioh обективи бол и за всеки джоб.А 18-55 STM се оказа доста добър китов обектив [smile]
Доволен съм.За бюджетно решение е добра покупка.



Публикацията е редактирана (22-04-20 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: quazimodo   
Дата:   22-04-20 19:25

Svetlio70 написа:

> kvakioh [smilie24]
> От няколко месеца съм с 800D като до
> преди това снимах с 600D и мога да
> кажа,че разликита са доста големи
> в полза на 800D.Специално от към
> фокус 800д в пъти по-добре се държи.И
> както казва колегата kvakioh обективи
> бол и за всеки джоб.А 18-55 STM се оказа
> доста добър китов обектив [smile]
> Доволен съм.За бюджетно решение е
> добра покупка.


И колко обектива на 1.8/1.4 пробва с него? Защото на 5.6 всичко е парфЕ (не сладкиша)[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: krasyn   
Дата:   22-04-20 19:27

И аз съм от няколко месеца с 800Д (преди това имах 700д). Апарата се държи много добре с моите обективи (18-135 СТМ и 50 СТМ).За кратко имах обектив 18-55 ф4-5,6 СТМ, който нещо ме издразни в сравнение с 18-55 ф3,5-5,6 СТМ. Стори ми се доста по-тъмен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: Svetlio70   
Дата:   22-04-20 19:35

quazimodo говорим за бюджетни решения какви обективи на 1.4 какви 5лв
Горе човека е написал какво иска.
Айде предложи му нещо за общо 1000лв с обектив на 1.4 да те видим
Онези 50-ки на 1.8 дето са по 200лв не ги брой.
Цената им говори достатъчно.



Публикацията е редактирана (22-04-20 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: kvakioh   
Дата:   22-04-20 19:38

Sigma 30/1.4 е вече достатъчно евтин за Канон, старата версия няма да има фронт-бек при 800д. Има и доста добра и изгодна комбинация макро 35/2.8 стабилизиран дори, почти универсален 3в1 или направо 4в1. 50/1.8 е достатъчно бърз и точен, 50/1.4 макар и стар дава достатъчно. Като цяло картинката за портрети при Канон е по-добра от Никонската, говорим за кроп и средния клас. Колко може да се закачат още...Да сложа Токина 16-50/2.8 и няма дори нужда от друг обектив, при Никон трябва тяло с мотор.
Никон може 50/1.8G, 35/1.8G, 50/1.4G и дотам. Вярно, имат 40/2.8 макро, и още няколко стигат. Готиното не е за сервиза, а по-скоро, че Никонските обективи може да се уцелят добри и читави бройки втора ръка, което за Канон е понякога достатъчно трудно с топ обективите на 1.4.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: Svetlio70   
Дата:   22-04-20 19:46

Като гледам човека първоначално се е спрял на НОВИ тяло + обективи и го разбирам много добре.Всъщност той го е написал.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: kvakioh   
Дата:   22-04-20 19:49

Всичко изброено от мен може да се намери и ново. Отговорът ми включва и малко напред като се насити човек и реши да подобрява техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: wlad   
Дата:   22-04-20 21:02

Онези 50-ки на 1.8 дето са по 200лв не ги брой.
Цената им говори достатъчно.


И по-евтини ги има, по 100лв се намират чат-пат. [smile]
Те са по-кофти, затова и цената им е двойно по ниска. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: valentinvelkov   
Дата:   25-04-20 20:56

Здравейте,

Благодаря на всички за отговорите. Изчетох ги внимателно и понеже в една част от тях се предлагат алтернативни решения, първоначално ме разколебаха повече. В последствие обаче, с прочитане на още информация, обогатих общите си фотографски познания [shtrak] и стесних кръга на вариантите.
До този момент не бях обръщал внимание на безогледалните апарати със сменяем обектив. Поне засега обаче не бих си взел такъв. Не ми допадат някои техни слабости, като забавеното и недотам ясно предаване на образ от ел. визьора, слабият заряд на батерията, но не те ме отказаха, а по-скоро ограничението откъм обективи и сравнително високата цена на последните.
Успях да отстраня и друго по-голямо свое колебание, а именно дали да не се насоча към пълноформатен апарат. И за такива, като мен, които тепърва смятат да си закупят огледално-рефлексна камера и се двоумят между кроп и фулфрейм, публикувам този линк: http://macropic.eu/digital/142-full.html

Тъй като на този етап устойчиво се ориентирам към кроп-камера, имам нужда от допълнителна помощ. От вашите коментари и това, което открих като сравнителни данни за двата модела, от които се интересувам, си направих следните изводи: Nikon-а е по-лек, с по-голям сензор и с по-издръжлива батерията (не толкова важно за мен), за сметка на това Canon-а е с по-добър фокус, снима с кадър по-бързо в секунда и има цифрова стабилизация на видеото (последните две не толкова важни за мен). Ето тук се нуждая от вашата помощ. Интересува ме най-вече дали разликите при фокуса и размера на сензора ще имат забележим израз?
Какво ви е мнението за Nikon D7100 / D7200 втора употреба. Тук в базара откривам, че се предлагат няколко бройки, които в комплект с обектив, се включват в бюджета ми?
Предварително благодаря на всички за съветите!

П. С.: Информацията за посочените от мен характеристики, касаещи двете камери, съм открил в интернет. Възможно е да не отговаря на действителността.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: valentinvelkov   
Дата:   25-04-20 21:01





Публикацията е редактирана (25-04-20 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: kvakioh   
Дата:   25-04-20 22:03

7200 и поне 18-105 (ако 18-140 идва в повече €€). После някакви други. Опциите са десетки със 7200, при тела 5ххх и 3ххх единици.
Не бих взел 7100.



Публикацията е редактирана (25-04-20 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: wlad   
Дата:   25-04-20 22:18

ама ти верно ли си доверяваш избора на тоя "сайт" ???
Виж, направи си услуга - купи си фулфрейм сега, за да не разпродаваш на загуба по-късно!
Наскоро имаше подобна тема с питащ и много акъллии - докара го до 10000 исо и заклейми марката човека. [smile]
Не си го причинявай по възможност!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: alext   
Дата:   25-04-20 22:51

D7200 е чудесно тяло, обаче, ако искаш да излезеш от зуум обективите, кропът на никон е мъчение - или трябва да се примириш с 2-3 нейтив(пример 35 1.8 DX и 10мм фиш ей) и 3ти страни проектирани без АФ кропски(пример самянг 16мм) или да си купуваш така или иначе ФФ стъклария(пример 50 1.8G, 85 1.8G), а да я закачаш на кропка... Не, че не може, но примерно, ако искаш с дължина еквивалент на твърд 35мм да снимаш тоест 23мм на кроп обектив, който става и за портрет и за пейзаж, или се изръсваш за 24мм пак ФФ обектив или ръчен самянг или няма. Тоест носиш размера на ФФ обективите и плащаш цената им, а ги ползваш на кроп.
Единствената компания, която предлага тези неща за кроп, с малък размер и може да си избереш по- скъп и светъл или по- евтин и малък обектив е фуджи.

Тоест по- добре вземи ФФ като Nikon D700, вярно тежък, но с добър сензор, ако така или иначе ще купуваш ФФ проектирани обективи. Има бройки на цената на d7200. Ако си съгласен на зуумове , d7200 е по- модeрен и лек и ще върши работа.



Публикацията е редактирана (25-04-20 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: vasilmitev   
Дата:   26-04-20 01:06

Взимай Д600 или Д610 - намират се в диапазона 650-700 лв. Не гледай че са стари камери - ако успееш да изкараш максимума от тези тела ще ти е напълно достатъчно. Има много хора които все още снимат и изкарват пари дори с по-стари тела. По скоро помисли за обективи - камерата ще я смениш в някакъв момент така или иначе - важно е да намериш обективи които ще се ползват по-дълго време.
Проблема е че всичко идва с времето - няма как да направиш правилния избор на този етап ако не знаеш какво искаш - а щом пишеш тук значи не знаеш. За да разбере какво му трябва човек взима много грешни решения но иначе няма как да се научи...Моя съвет е - фул фрейм дори и стар модел с твърд обектив за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 или Canon EOS 800D
Автор: lord_kik   
Дата:   26-04-20 07:01

Ако се спреш на Никон Д7200 няма да сгрешиш в никакъв случай,за предпочитане е за бюджетно решение,а ограничението че за Никон няма обективи са пълни глупости,защото имат много обективи които са евтини и качествени.За кроп тяло 35мм 1.8ДХ супер за парите си,50 1.8G става за фул фрейм и е достатъчно добър за цената си,85 1.8G евтин,остър,масивен,доста аберации,но за тази цена толкова,Токина 11-16,Токина 11-20,Токина 50-135 2.8,Сигма 18-35 1.8(не е много евтин но предлага 4 прайм стъкла в едно).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »