Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: asahi   
Дата:   19-04-20 16:41

Преминаването на сателитите Starlink на SpaceEx? А снимахте ли ги?

 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: ce_christov   
Дата:   19-04-20 18:21

Видях ги миналата седмица над Пловдив, от терасата. Беше след 21 ч. Преброих 10, явно съм изпуснал началото. Чудех се какво е това. Бяха много ярки точки, на еднакво разстояние една от друга, вървящи в колона. Прецених, че ако са самолети на 10000 м височина, дистанцията между тях е поне 5 - 6 км. Погледнах на flightradar24.com, но над Пловдив нямаше никакви самолети. Мина ми през ума, че може да са сателити, но не бях виждал дотогава да се движат така синхронно един след друг. Светлините изчезваха доста преди да стигнат хоризонта, т.е. когато изведнъж навлизаха в сянката на земята. Посоката на движение бе запад/северозапад към изток/югоизток. Коментирах после и с приятели, но никой не даде разумно обяснение.
Вчера прочетох статията и разбрах какво е съм видял.

P.S. Процесията беше доста дълга - едновременно на небето се виждаха не повече от 4 сателита. Така че, нямаше какво да се снима



Публикацията е редактирана (19-04-20 18:28)
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: nyamago   
Дата:   19-04-20 18:27

не знам как да линк-на пост от друга тема, но съвсем наскоро в темата за телефонни снимкки @stakloplast сподели тая снимка:

https://photo-forum.net/imgs_medium/2020-04/1587063884_img_20200416_215534.jpg


- и предположението, че са именно тези стелити. Май вярно е предположил?
[smilie11]



Публикацията е редактирана (19-04-20 18:28)
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: lamerko   
Дата:   19-04-20 18:27

Снимка на Злати Димитров във Фейсбук
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: Raffito   
Дата:   19-04-20 20:20

Тази страница не е налична...
Връзката, която последвахте, може би не работи или страницата е била премахната.[smilie11] [smilie25]

 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: stukloplast   
Дата:   19-04-20 21:24

В момента над София фъркат от запад на изток и "залязват" в посока север... По груби сметки, баш за хубав млечен път, ще се пречкат, ма да видим.



Публикацията е редактирана (19-04-20 21:26)
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: mihalo   
Дата:   20-04-20 02:25

Войнолюбците не биха се възползвали от Starlink.. ще си пуснат просто дълги коси и ще сменят маскировъчните шарки с ярки кенарени роби :))

Шегувам се, разбира се, но паниката около нетипичната простуда се разпространи по-бързо от самата зараза, та.. ):Ъ

Това ме кара да се замисля колко параноично може да бъде използвана глобалната комуникация. Не съм привърженик на конспиративните теории! Просто се опитвам да се оправя в нещата без да разчитам на стадните инстинкти... абе оная червената Тесла в космоса.. батериите ѝ дали не са ги ѝ спестили... щтото защо са ѝ там... и има ли шанс да падне в моя двор [smilie25]

... и да стъпя на раменете на на един авторитет /така се прави когато не си авторитет/[smile] -

"You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one..."

/Imagine - John Lennon/

 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: nalexiev87   
Дата:   20-04-20 17:30

Снощи успях да хвана някои от единичните сателити на starlink:


https://imgur.com/bf6euWr.jpg


https://imgur.com/tgK0ooy.jpg



За съжаление влакчето не успях, нищо че го дебнех на лайв app-а и снимах докато преминават над БГ.



Публикацията е редактирана (20-04-20 17:31)
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: petervassilev   
Дата:   20-04-20 18:58

Засега все още се радваме на новите светлинки в небето, доколкото са някакво фотографско предизвикателство. Преди половин век по подобен начин се радвахме например на шарените пластмаси, преди да задръстят океаните.

Когато близкото простраство се напълни (като бунище) с работещи и неработещи сателити (като технологичното недоразумение Skylab преди >40 г.), може би ще бъдат въведени някакви правила и ред при изстрелването на сателити. Тези поне са подредени като влакче [smile] .

 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: marves   
Дата:   20-04-20 20:35

По 5G ни пуснаха заразата коронавирус, а с тея сателити какво, да не не спускат още кемтрейлс?


https://www.nextbigcoins.io/wp-content/uploads/2018/04/starlinkspacex.jpg




https://www.businessfast.co.uk/wp-content/uploads/2020/03/_Elon-Musk-Starlink-global-internet-has-20
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: Стефан-Г   
Дата:   21-04-20 12:31

SpaceX планира да отведе в атмосферата 12 хиляди от сателитите и да предостави интернет на всяка точка на планетата. Даже има планове за над 40 хиляди, което си е доста готино спроред мен стига да работи добре. А и те са малки, мисля че изстрелват до 60 наведнъж с falcon 9.
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: b0bb0   
Дата:   21-04-20 20:25

Е*ха ма**та на наземната астрономия.
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: imitev   
Дата:   21-04-20 21:30

Кой ти гледа наземната астрономия вече - ората построиха телескопи в орбита, на обратната страна на луната и на марс... Не е актуално вече...
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: BXMarkov   
Дата:   21-04-20 21:55

b0bb0 написа:

> Е*ха ма**та на наземната
> астрономия.

Да, кога ли всичко ще отиде по дяволите, вселената ни дава знаци, но имаме ли очи да ги видим.
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: hose   
Дата:   21-04-20 23:23

помня, че още преди доста години имаше призиви за изчистване на пространството горе - казваха че като гледаш с телескоп на всеки пет минути минава по нещо... сега вероятно е доста по-зле, а горните графики са ми направо плашещи честно казано... все едно старите телефонни кабели по улиците - клаустрофобично ми е някак

дет се вика осрахме земята, сега и космоса... не че съм против интернета, но това ми идва прекалено и антиутопично
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: asahi   
Дата:   23-04-20 09:08

Още едно влакче излетя. Кажете на бабите, че мрежата на Старлинк поддържа 5G.
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: Aleksandr   
Дата:   23-04-20 09:39

Ха, за първи път го видях на 19 март в 20:04 часа. Уплаших се, помислих че полудявам. Тъкмо един се скрие в сянката и сваля бинокъла, друг обект по - същата орбита...и така десетина! То беше в началото на извънредното положение. Реших, че са дошли извънземните или балистична ракета току що е пуснала многото си глави - иде третата световна. И понеже скоро преди това ме хокаха от 112, че звъня за незначителни проблеми, звъннах на едни мой многознаещ роднина, но и той се зачуди. Едва преди 2-3 дни намерих инфо из мрежата какво е...:)

 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: asahi   
Дата:   23-04-20 22:07

Нашият стар познат IDA сподели с мен, а така и с вас:
"... че да въвеждаш нови, потенциално опасни за здравето и живота на хората, живите организми и околната среда технологии, без да си положил и минимални усилия да докажеш по обективен начин тяхната безвредност, както се прави с 5G технологиите в момента, е не само крайно безотговорно, но е безумие, граничещо с престъпление към човечеството."
Така че плашоркайте се - влакчето пак ще мине.

 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: nyamago   
Дата:   24-04-20 00:11

^ "...да докажеш по обективен начин тяхната безвредност..."

В правото не се ли доказваше вина, а не невинност? [smilie8]

Нека някой от протестиращите лудити и конспиратори да докаже (по обективен начин!) вредата, в точния ѝ размер, от телекомуникациите в отредения за 5G спектър и при използваните от устройствата мощности и енергийни нива.

Обвинителят пръв има задължението да доказва безспорна вина- дайте да видим за какво става дума?
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: asahi   
Дата:   25-04-20 00:31

Това, което ще ти покажат, няма силата на научно доказателство.
Помня, че преди 20+ години се твърдеше, че GSM-ите ще ни изпържат мозъка.
Чел съм, че преди 100+ години се е твърдяло. че човек ще умре от високата скорост на автомобилите.

Но ако питаш някого какво е 5G верен отговор няма да получиш.
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: nyamago   
Дата:   25-04-20 01:37

> "... ако питаш някого какво е 5G..."

Е, как какво е? Разбира се, че е коварен метод да ни заразяват с вируси през мобилните мрежи. От спътници, от наземни кули и от всевъзможни места 'техните' предаватели ни облъчват с милиони вирусчета, от които излишното население ще се терминира, а останалите ще са по-послушни. Скоро ще ни вкарат и в кръвта такива нано-предавателчета под формата на ваксина. Това не е ли пределно ясно на всички?
= = = = =

И (почти) на сериозно, да се върнем към темата: Мъск обещава от следващия месец всички нови спътници да носят 'тъмни очила' за затъмняване блясъка на слънчевите панели. Няма да пречат и пак ще има астро-фотография, ура! [cool]

[beer]
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: hose   
Дата:   25-04-20 11:22

никъде не казват обаче колко е живота на тия спътници, какво ще ги правят после - ще ги свалят ли.... като нищо ще започнат "катастрофи" горе май май... интересно ми е също военните какво ще правят - няма ли да им пречат? или и те ще ги ползват, много вероятно всъщност

относно СВЧ-то - вярно, още в зората на GSM-ите много се говореше и изследваше по темата, научната тогава теза беше, че няма доказано вредни ефекти... аз тогава правих дипломна работа по темата, сега вече ни облъчват десетки такива източници - WiFi рутери и какво ли не, са в диапазона 2-5 Ghz, до колкото аз четох 5G-то го разширяват до към 20-30Ghz... тогава също нормата беше 30 метра от антените, вероятно сега е същото, тъй като интензитета пада с квадрата на разстояинието... ще видим, ако видим
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: Konstantinov   
Дата:   25-04-20 12:43

5G е търговско наименовение означава 5-то поколение и пренася над 2 гигабита в секунда от 2.4 до 4.2 гигахерца ,по висока честота затихва веднага.Всички имаме силен източник на 5г-от 30 години това са микровълновите ни печки,от повече от 10 години се продават рутери на 5 гигахерца аз имам и са 100 процента безопасни.Консултирал съм се с лекари заради силни излъчвания под далекопроводи и телефоните блокират-категорични са че са сто процента безвредни и не намаляват продалжителността на живота -изследванията са още от 19 век .Същото за замърсяването -не влияе на здравето и продължителността на живота.Разни асматици и хора с алергии искат да ни принуждават да им влизаме в положението ,като са болни и дефектни да си пият лекарствата, а ние ще си цапаме.Същото за ваксините и антибиотиците ,да някои увредени хора ще умрат ама на здравите помагат да живеят вместо средно 26години и половина до 75-90г според английската статистика преди и след откриването им .Айде сички да измрем и да пазим някакъв процент инвалиди с големи усти и достъп до медиите.
Аз съм против пушенето и тревата, не че си пазя здравето, сигурен съм че изобщо не е вредно за седящи отстрани просто много гадно смърдят тия хора.Също много гадно ми смърдят хора пили алкохол.В семейството ми никой не купува алркохол и никой не пие.Пияниците миришат гадно,от мойте работници никой нито пуши, нито пие ,нито слуша чалга.
Първо да забанят цигарите и алкохола и после за ми говорят за климата и замърсяването-той изпушил 3 кутии житан и изпаднал в кома и ще седне да се тревожи за замърсявмане и прахови частици.



Публикацията е редактирана (25-04-20 12:46)
 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: philip   
Дата:   25-04-20 17:21

Konstantinov: "...той изпушил 3 кутии житан и изпаднал в кома..."

Споко, Gitanes и Gauloises, много отдавна не са това което бяха...[smilie3]
иначе за непушачи действително цигарения дим е много неприятен. Относно забраните, по-добре да забранят дигането на излишен шум от ударни бормашини, надута музика в коли и куп други простотии.[smilie25]

 Re: Видяхте ли влакчето на Мъск?
Автор: asahi   
Дата:   25-04-20 18:46

Американската Федерална комисия по далекосъобщенията започна да обновява своите правила за контрол на космическите отпадъци.

 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.