Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Ковидът и професията/хобито
Автор: asahi   
Дата:   08-04-20 19:57

Демек балонът не се наду както през 2008-ма.
 Re: Ковидът и професията/хобито
Автор: philip   
Дата:   08-04-20 20:45

Балонът се наду достатъчно и e време администраторите да го пукнат.[smilie3]

 Re: Ковидът и професията/хобито
Автор: andiay   
Дата:   08-04-20 20:48

@ quazimodo
Най-вероятно Германия, по-точно германците, не са силно възмутени от наложените мерки, като българите и не се заразяват едни други, като нашенските хубавци


Не съм сравнявал Германия с България, а посочих, че при приблизително равен брой заразени, германската здравна система не колабира, за разлика от тази във някои райони на Италия, Испания, Франция и САЩ.
Към днешна дата спокойно можем да кажем, че с изключение на горепосочените райони и Ухан, то никъде другаде по-света не се e наблюдавал Армагедон.

@ CDman
И какво като не колабират ? Да не мислите, че ако (не дай си боже) ви налази короната линейката ще ви закара в Австралия или Швеция


И ти явно не схващаш, какво казвам, затова ще си позволя да повторя въпроса си, перефразирайки го - Защо в държави със строги карантинни мерки, случаите не спират да се увеличават и здравните им системи да колабират, а в страни където няма такива рестрикции, случаите се увеличават значително по-малко, а здравните им системи си работят почти нормално?

@stef7
Причините са комплексни. Зависи и от здравната система, очевидно. Страните които не затвориха държавите и икономиката си са много малко, ти ги каза. Но дори Швеция към момента има 15 пъти по-висока смътрност от вируса на глава от населението отколкото България. А Германия също затвори държавата, нищо че здравната система засега държи.

Няколко големи държави го раздаваха непускисти но после и те затвориха. САЩ, Англия, Франция, Испания, Индия а от скоро и Япония

Решението е просто - поемаш риск и гледаш какво става. Ако не става затваряш но с цената на доста повече жертви и висок риск от колабирала здравна система.

Другото действаш превантивно. Не съм специалист но като гледам статистиките досега и като знам какво е положението на нашата здравна система мисля че сме на прав път. Не ми е приятно но това е цената.


Аз също не съм специалист, затова се опитвам да следя, какво казват специалистите (които също не са единодушни), да се опитвам да анализирам данните, които са достъпни и на тази основа да се опитам да открия логиката.
Страните по света, които не са заложили на тотална карантина, изобщо не са толкова малко, напротив, тотална карантина на цели държави е наложена на по-малко места. САЩ не са под тотална карантина, Япония и Индия също, Япония налага в момента рестрикции в Токио и още един район. Цяло чудо е, че там няма Армагедон. Токио е може би най-гъсто населеният град в света, наистина е невероятно при толкова опасен вирус, как там има толкова малко заразени и починали.
Да сравняваш данните от Швеция и България е като да сравняваш круши и ябълки. Шведите отдавна се отказаха да тестват, освен тежко болните, които потърсят медицинска помощ. Нашите пък, никой не ги знае кого и по какви критерии тестват. Факт е, че заразени има почти в цялата страна, друг факт е, че повечето от тях нямат нищо общо помежду си, трети факт е, че нито един от първите заразени нямаше връзка с пътуване или пристигнал от чужбина, нито пък имаха някаква връзк помежду си. А този вирус се предава от човек на човек, не по въздуха. Заразността му е около 20%, един заразен го предава на двама от всеки десет контактни.
Превантивна мярка би била не карантината, а набавянето още през януари на достатъчен брой тестове и тестване на всички, които влизат в страната.
Следва изолация на положителните.
Карантината има смисъл, ако имаш представа къде е огнището, а не при условие, че нямаш и на идея кога точно и как е започнало заразяването.
При неизвестен брой заразени, дори да се наложи тотална карантина на всички българи, то вируса ще си циркулира най-малко във всяко семейство.
Идеята, която се лансираше за скрийнинг с т.н. бързи тестове, бе именно такава, не да се разбере кой е заразен и кой не, а да се получи една по-цялостна картина. Нещо като социологическите сондажи. Можеше дори да се окаже, че много хора вече са го прекарали на крак още през февруари, можеше да се види в кои райони е распространен най-много, при всички случаи подобен скрийнинг щеше да бъде полезен. Такъв бе методът на Южна Корея, а и на Китай, но след налагането на блокадата. До известна степен, такъв е и методът на Германия, но тя разчита на масови PCR тестове.
Нашето извънредно положение е "връзване на гащите", ако всичко отмине леко, това е заради "навременните" мерки, ако нещо се обърка, виновен ще е вируса, ние взехме всички възможни мерки, но виждате тази "страшна гад", какви страни почерни. Виновни няма. Всички са печеливши. Е не точно всички, ама туй е положението.
В предната тема взе участие един специалист, но веднага го нападнаха на лична основа. А все ми се струва, че сред нас едва ли има по-разбиращ тази материя от него. Ама бил се хвалил. Че кой не го прави?
Неговото хвалене поне има някаква основа, а виж, когато чуя "От Сингапур до САЩ всички ни хвалят", е тогава просто се смея.
Смях през сълзи, но все пак смях. По-добре действа на имунната система от паниката.
 Re: Ковидът и професията/хобито
Автор: imitev   
Дата:   08-04-20 20:59

Нашите пък, никой не ги знае кого и по какви критерии тестват. Факт е, че заразени има почти в цялата страна, друг факт е, че повечето от тях нямат нищо общо помежду си, трети факт е, че нито един от първите заразени нямаше връзка с пътуване или пристигнал от чужбина, нито пък имаха някаква връзк помежду си.

Това е доста смело и обобщаващо, но за сметка на това леко лишено от достоверност твърдение...

Само за протокола първите починали в Пирогов са имали пряк контакт с хора на скромен банкет, пристигнали от Италия малко седмица преди това.

Конспираторите са като ято [cool]
 Re: Ковидът и професията/хобито
Автор: asahi   
Дата:   08-04-20 21:08

"Можеше дори да се окаже, че много хора вече са го прекарали на крак още през февруари".

Можеше, ама едва ли. От 100 заразени 6-10 ще са в болница, трима ще са мъртви. Имахме ли 6-10 в болница? Не. Иначе щяхме да имаме рано заразени болници. Имахме ли 3-ма мъртви? Не. Значи не сме имали 100 заразени. Щеше да си прав, ако горните числа бяха десеторно по-големи. Такава картинка гледахме в Ухан, после я гледахме на различни дати в различни страни.
 Re: Ковидът и професията/хобито
Автор: GenaDP   
Дата:   08-04-20 21:10

Е, Андрейчо от предната тема (т.е. видният БАНски специалист) би ли ми припомнил какво смислено каза по темата?

Ето по спомени основните му тези:
- коронавирусът си е обикновен вирус, ама медиите си го харасаха и затова раздухват историята
- грипът е по-страшен и по-смъртоносен, от него ще има значително повече жертви
- извън тялото вирусът умира много бързо, от дезинфекция на повърхножсти полза няма
- кажи-речи всички ще изкарат болестта, даже без да разберат

Специално за ниската смъртност в Германия - от разговор с тамошен лекар зная, че повечето смъртни случаи приписват на основного заболяване. Т.е имаш порок на сърцето, отиваш в болница с двойна бронхопневмония от ковида, слагат те на принудителна вентилация, риташ камбаната и в причина за смъртта записват сърдечен проблем.



Публикацията е редактирана (08-04-20 21:22)
 Re: Ковидът и професията/хобито
Автор: stukloplast   
Дата:   08-04-20 21:33

А при сезонния грип как се води статистика, Гена?
Щото при 300-600х урни на година от сезонни грипове, в момента май всичко на ковида приписват, при все че до колкото знам, де що има пср и анти тела тестове, ловят всички корона вируси, а не само текущия...



Публикацията е редактирана (08-04-20 21:36)
 Re: Ковидът и професията/хобито
Автор: GenaDP   
Дата:   08-04-20 21:50

"де що има пср и анти тела тестове, ловят всички корона вируси, а не само текущия"

Я пак? Това сам ли го измъти, или някой виден спецЯлист ти го рече?
 Re: Ковидът и професията/хобито
Автор: stukloplast   
Дата:   08-04-20 21:58

Ми нека човека от БАН ти обясни, ако има желание да се занимава с глупости. Не претендирам за достоверност, но това го знам от хора, които разбират от материята.
 Re: Ковидът и професията/хобито
Автор: GenaDP   
Дата:   08-04-20 22:05

Мда... "Аз не разбирам, ама един дето разбира ми го каза".

Е на - чети, ако вдяваш английски.

А кво да ми обяснява БАНаджията? Колко е велик, и на колко конференциЙ оди годишно? Това вече го знаем.
 Re: Ковидът и професията/хобито
Автор: asahi   
Дата:   08-04-20 23:20

Само не мога да реша - от имунология ли разбирам повече, от епидемиология или от вирусология? Карантинни размисли, един вид.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена