Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: venko1   
Дата:   01-04-20 17:20

Здравейте!Бихте ли ме насочили,към определен апарат(втора употреба),за снимки на бижутерия и още един въпрос,ще мога ли да се побера в бюджета от 700-800лв.Предполагам че фотоапарата трябва да е със макро обектив!Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: ruil4o   
Дата:   01-04-20 18:08

Предлагам iPhone X, XS, XR може и 7, 8. И помислете за осветление и палатка за продуктова фотография



Публикацията е редактирана (01-04-20 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: asahi   
Дата:   01-04-20 18:12

Започни с избора на обектива. После осветлението. Апарати се сменят лесно и евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: venko1   
Дата:   01-04-20 18:39

Тоест,със тези пари,само телефон ще ме огрее!А снимките ще бъдат ли качествени?venko1 написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: l.ivanov   
Дата:   01-04-20 18:57

Някое тяло от NEX-серията на Sony (напр. NEX 6) и обектив Sony E 30mm f/3.5 Macro. Комбинацията напълно се вмества в бюджета.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: wlad   
Дата:   01-04-20 19:12

би ли показал примерна снимка, резултатът на която целиш да постигнеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: venko1   
Дата:   01-04-20 19:30

във моя албум сложих една снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: avo   
Дата:   01-04-20 19:39

Такъв тип снимка без статив и истински макро обектив трудно ще постигнеш, и без познания по фотография поне средни също. Аз бих заложил на макро 90 или 100/105 мм, лично мнение. Има един доста приличен макро обектив на Тамрон на 90 мм за Никон, допускам че го има и за Канон, който може да се намери за около и под 400 лв, с едно евтино тяло за още толкова биха могли да станат доста сносни стокови макро снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: wlad   
Дата:   01-04-20 19:41

Видях ги, мерси.
Аз снимам подобни неща.
90% от цялата работа е осветление, установка и обработка, не е толкова до апарат и обектив да ти кажа. И с китовия биха станали тези.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: quazimodo   
Дата:   01-04-20 19:43

Стига ве, сериозно ли искаш да си гледаш физиономията отразена във всяко бижу[smilie10]. За ужас на околните, ще ти препоръчам апарат от М4/3 - Олимпус или Панасоник. За подобни задачи са изключително удачни поради нЕкои техни особености и ефекти, които тия с телевизорите дори не са и сънували[smilie18]. Обаче трябва да попрочетеш малко за правенето на подобни снимки, както и да поразгледаш такива направени от разбиращи хора[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: venko1   
Дата:   01-04-20 19:47

Препоръка за китов,марка и други неща които трябва да гледам?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: ombre   
Дата:   01-04-20 19:55

Venko1, показаната снимка е въпрос на осветление и нищо повече. поне според мен,но може и да бъркам. Съвета на колегата за телефона не ми се вижда удачен,но и трудно ще се вместиш в тия пари. Предложението на Квазимодо не е лошо,аз от скоро съм с Панасоник gx80,който е около 600 кинта нов в павилиона. Има прекрасната функция фокус стакинг и пост фокус,в нета можеш да видиш доста инфо за тези неща и как работят. мисля,че ще са полезни за този вид фотография,но това не означава,че не трябва да ползваш и осветление. Палатката е добра идея но може инещо подръчно да си направиш,останалото е въпрос на избор и работа с даденото осветление. Пак казвам,може да греша,но поне от това което съм гледал в нета е точно така.Колкото до обектива може и макро,но с допълнително осветление,най вероятно ще може да се снима и с нещо друго.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: ombre   
Дата:   01-04-20 19:59

https://www.youtube.com/watch?v=ETsekJKsr3M
Виж това,а има и много други де,дано ти помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: venko1   
Дата:   01-04-20 20:01

Да,на мен ми е ясно че ще има доста четене и игра,докато се случи нещо добро!Две семици само чета за да разбера какво трябва да си купя,но става по-зле!В главата ми е пълна каша от инфо,затова реших да питам вас,понеже това ви е хоби а на други може би професия!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: ombre   
Дата:   01-04-20 20:01

Объркал съм линка,ето този е

https://www.youtube.com/watch?v=1HmPMgdjjjU

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: Yog   
Дата:   01-04-20 20:43

Фокус стакинга на GX80 работи супер, въпреки че изкарва само JPG-ове, не и RAW. Според мен камерката ще е добър избор, дори в комбинация с китовия 12-32, който не е лош по отношение колко близо се фокусира. Може би апаратчето в комбинация с 30мм макро на Панасоник ще е още по-добре. Ако ги купиш втора ръка, ще са в рамките на бюджета ти.

За Олимпус - в твоя бюджет може да влезе първото поколение Е-М1 на старо и 30мм макро обектива на старо. Повечето Олимпус камери могат фокус бракетинг, но това означава сам да "сглобяваш" снимката след това от няколкото (или многото), които си направил. Е-М1 ги "сглобява" автоматично. Просто го прави с малък набор от обективи, като 30-та е един от тях. Това обективче в България е 600 кинта в магазина, а в английския Амазон е 400. Не знам защо. Иначе може да влезеш в бюджета дори с апарат на старо и чисто ново обективче...

Извън апарати и обективи - снимката, която си качил, изглежда добре защото е равномерно осветена и фона е хубав. Това ще трябва ти да го направиш, независимо с какво снимаш. Явява се доста важен момент от цялото упражнение [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: Crocodile   
Дата:   01-04-20 20:54

За да ти е всичко на фокус не ти трябва голяма матрица ...
Палатка, осветление и пробвай с телефон как се получава ....като стигнеш подобен на снимката ефект на осветеност тогава купувай апарат



Публикацията е редактирана (01-04-20 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: Mogila   
Дата:   01-04-20 21:14

Като човек, снимащ бижута всеки ден от години насам, ще ти изброя няколко неща, които като минимум може да вземеш:

Статив.
Някакъв Канон кроп тяло, примерно 600д или нещо такова ефтино с китов обектив.
Един Канон 60мм Макро.
Две светкавици поне. Да са от една марка и модел ще е много добре.
Един рефлектор по малък.
Една палатка за продуктова фотография.

Не ги слушай за телефони.
Не ги слушай, че за да е всичко на фокус, трябва да е кроп камерата. И с нея няма да е всичко на фокус.

Всичко това можеш да купиш на старо. Ако не можеш да си позволиш този минимум от неща, снимките ти ще са много зле.



Публикацията е редактирана (01-04-20 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: venko1   
Дата:   01-04-20 21:34

Статива,осветлението както палатката съм ги предвидил(като рзход)Но тялото и обектива са ми голяма дилема!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: venko1   
Дата:   01-04-20 21:52

Приятели,ще оставя темата отворена още няколко дни за да не бързам със моите заключения!Разбрах доста неща които са ми отбягвали и в момента вече започвам да се ориентирам,но ще имам със сигурност още някое въпросче във следващите един два дни.Благодаря за отделеното време!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: k7   
Дата:   01-04-20 22:15

не е моя обявата, не познавам човека
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=110916



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: venko1   
Дата:   01-04-20 22:53

Какво ще кажете за тяло,да използвам Canon 600 D,със обектив,Tamron AF 70-300mm f/4 - 5.6 DI LD Macro?Mogila написа:

> Като човек, снимащ бижута всеки
> ден от години насам, ще ти изброя
> няколко неща, които като минимум
> може да вземеш:
>
> Статив.
> Някакъв Канон кроп тяло, примерно
> 600д или нещо такова ефтино с китов
> обектив.
> Един Канон 60мм Макро.
> Две светкавици поне. Да са от една
> марка и модел ще е много добре.
> Един рефлектор по малък.
> Една палатка за продуктова
> фотография.
>
> Не ги слушай за телефони.
> Не ги слушай, че за да е всичко на
> фокус, трябва да е кроп камерата. И
> с нея няма да е всичко на фокус.
>
> Всичко това можеш да купиш на
> старо. Ако не можеш да си позволиш
> този минимум от неща, снимките ти
> ще са много зле.
>

>
> Публикацията е редактирана (01-04-20
> 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: Бармалей   
Дата:   01-04-20 22:55

В Базара има един Тамрон 90 макро, има и Никон 3200 с китовия 18-55.
За снимки на бижута са ти предостатъчни, щом си предвидил статив и палатка.
P.S. По-добре дай пари за свестен статив, вместо да вземаш палатка.
P.P.S. А ако наистина ще се заемаш с предметна фотография, няма как да минеш без макро-релса -нещо такова - Успехи!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: venko1   
Дата:   01-04-20 23:18

Можеш ли да ми пуснеш линк към Тамрон 90 макрото?Само него не мога да открия!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: quazimodo   
Дата:   01-04-20 23:21

Ето ти един комплект за начинаещи - https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=83758


Обаче, не му обръщай внимание на Могилата, щото той е пристрастен[smile] фен на Канон, но в момента у нас, най-недалновидното решение е да вземеш Канон поради тоталната липса дори на жалко подобие на сервиз. Вземеш ли тяло от начален клас, читав сервиз просто е животоспасяващ[smilie3] защото никой не може да ти гарантира, че автофокуса с всички обективи ще е точен. Даже не казвам перфектен а само достатъчно точен. Никой не е отменил старата болест на ДСЛР-ите фронт/бек фокус. При снимане от минимално разстояние, това е направо кошмар.Ако случайно пък си се заинатил за Канон, гледай някоя читава бройка 50Д. Евтини са и са последния модел чист фотоапарат, тоест без възможност за снимане на видео, поне не и без разни извращения с Магическия фенер, но пък притежават възможност за донастройка на автофокуса от тялото, което в повечето случаи може да те спаси от непременно тичане до сервиза.



Публикацията е редактирана (01-04-20 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: wlad   
Дата:   01-04-20 23:48

аз снимам такива неща с никон д90 и сигма 90 2.8 макро.
Съвсем отговорно обаче ти казвам, че трябва да започнеш от осветлението и фона /палатка или каквото ще ползваш/.
Ако пренебрегнеш тези неща, или си мислиш, че не е кой-знае какво, резултатите от всеки апарат ще са съкрушителни.
Не си мисли, че и аз не съм започнал от момента, в който си ти.
Ревеше ми се, човек, честно ти казвам. Вече 15 години снимам единствено продуктово и дрехи и все още идват моменти, в които ми иде да се разрева. [smile]
Този стробистки истории са едно от най-тегавите неща във фотографията, поне за мен.



Публикацията е редактирана (01-04-20 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: Mogila   
Дата:   01-04-20 23:50

quazimodo ясно е, че нямаш понятие от такава фотография. Автофокус не се ползва. Канон е много удобен, заради начина на работа с него и управлението и фокусирането от комп.
Не съм пристрастен. Предполагам, че от всяка марка подобна техника ще свърши работа. Просто за тази знам, че ще свърши.

venko1 70-300mm не е изобщо подходящ за целта обектив.

90мм с кроп тяло не е подходящ. Трябва ти 50 или 60мм Макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: Бармалей   
Дата:   02-04-20 13:38

ЕТО

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: Бармалей   
Дата:   02-04-20 13:58

"90мм с кроп тяло не е подходящ. Трябва ти 50 или 60мм Макро."
Колега, не го хвърляй в "храстите".
Каква ще тая осветителна схема при разстояние от 19 сантиметра - при мащаб 1:1?
P.S То и 90 мм често идват къси - особено при малки детайли. Но ако наистина иска да навлезе в тая област на фотографията, дай Боже да се замогне и да си купи и Никон 105 micro [smilie5]
Или това:
https://www.ebay.com/itm/Sigma-Apo-180-mm-F-3-5-L-Makro-Nikon-1-Jahr-Gewahrleistung/283776030364?hash=item42125e969c:g:BcEAAOSwPpJePtik



Публикацията е редактирана (02-04-20 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: venko1   
Дата:   02-04-20 14:56

Мисля че в главата ми везните клонят към Канон 600д,който го гледам на цена 420лв и към тази цена влизат,един китов обектив и един 50mm за портрети.Остава да намеря 60мм макро...но не намирам втора употреба!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: keri-di   
Дата:   02-04-20 15:23

venko1,за продуктова фотография,и макро ти трябва система със голяма дълбочина на фокуса,и поддръжка на фокус стекинг!Така както вървят нещата,и ти ще се набуташ със нещо,което ще е вечно твое?
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: avo   
Дата:   02-04-20 17:54

Този евентуален фронт/бек фокус реално не би имал кой знае каква практическа стойност при положение, че доста по-контролираният начин за този тип снимки е да се ползва ръчен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: quazimodo   
Дата:   02-04-20 19:19

avo написа:

> Този евентуален фронт/бек фокус
> реално не би имал кой знае каква
> практическа стойност при
> положение, че доста
> по-контролираният начин за този
> тип снимки е да се ползва ръчен
> фокус.

Ми не, щом работиш с фазов фокус, няма значение кой върти лупите, ти или моторчето. Виж, ако се работи през ЛВ-то с контрастен фокус, тогава може да кажеш, че ще се елиминира тази грешка. По принцип, при по-новите ДСЛР-и така и се проверява дали нещо куца - по разликата във фокуса, ако има такава.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: Бармалей   
Дата:   02-04-20 19:37

За дребни предмети (бижута) е необходима макро релса. и поне лаптоп.
Има десетина компютърни (фрии) програми за работа с Канон, Никон, Сони е.т.ц. Аз работя с DigiCamControl и съм твърде доволен.
И се работи с ръчен фокус, и без стабилизатор. Което поевтинява обективите.

Като към това прибавим и факта, че средата - осветлението - е контролируема, отпада и условието за светло-силен обектив.
P.S. Във форума има няколко човека макро-фотографи. Свържи се с тях. Всичките са точни. Например Цветан Ганев - cecil - https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=152218
P.P.S. Но техниката е на второ място. А на първо - светлината (осветлението) В нета има множество лайф-хакове, но си иска практика и снимане... и пак снимане!
А - за макро-фотография - твърди обективи. Без стабилизация!
Успех!



Публикацията е редактирана (02-04-20 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за фотоапарат,втора употреба!
Автор: venko1   
Дата:   02-04-20 20:19

Снимките на Цветан Ганев са слабо казано потресаващи!Поне за мен. написа:

> За дребни предмети (бижута) е
> необходима макро релса. и поне
> лаптоп.
> Има десетина компютърни (фрии)
> програми за работа с Канон, Никон,
> Сони е.т.ц. Аз работя с DigiCamControl и
> съм твърде доволен.
> И се работи с ръчен фокус, и без
> стабилизатор. Което поевтинява
> обективите.
>
> Като към това прибавим и факта, че
> средата - осветлението - е
> контролируема, отпада и условието
> за светло-силен обектив.
> P.S. Във форума има няколко човека
> макро-фотографи. Свържи се с тях.
> Всичките са точни. Например Цветан
> Ганев - cecil -
> https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=152218
> P.P.S. Но техниката е на второ място.
> А на първо - светлината
> (осветлението) В нета има
> множество лайф-хакове, но си иска
> практика и снимане... и пак снимане!
>
> А - за макро-фотография - твърди
> обективи. Без стабилизация!
> Успех!
>

>
> Публикацията е редактирана (02-04-20
> 19:48)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »