Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 покупка на Nikon
Автор: uzn1   
Дата:   27-03-20 20:46

Здравейте на всички , не съм много на ясно с повечето апарати така че реших направо да пиша смятам на взема на жена си фотоапарат Nikon DSLR втора ръка насочил съм се към модел d3100 или d5000 сумата която мога да отделя е до към 320лв(знам че не е много но толкова мога) имали нещо по добро за тази цена и какво да гледам като го купувам мерси много за отговорите :)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   28-03-20 10:40

Еми за тази цена,ако е само за тяло от тия двата бих избрал 5000.Иначе на подобни пари може да се намери и панасоник,олимпус,никон д90,сони 5000,некс 6. Говорим за цена само на тяло без обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: quazimodo   
Дата:   28-03-20 11:02

ombre написа:

> Еми за тази цена,ако е само за тяло
> от тия двата бих избрал 5000.Иначе на
> подобни пари може да се намери и
> панасоник,олимпус,никон д90,сони
> 5000,некс 6. Говорим за цена само на
> тяло без обектив.

Е, ако се отстъпи малко във времето, може да се вземе и тяло с обектив - Д200 или Д80 с 18-70, най-добрия китак на Никон за всички времена[smilie5]

П.П. Не бих си купил тяло без автофокусен мотор пък кой каквото ще да разправя[cool] undefined



Публикацията е редактирана (28-03-20 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: aab72aab   
Дата:   28-03-20 11:15

Абе, малко са паричките. За тия пари все е тая какво ще вземеш. Старо като технология, старо- като ползвана техника. Ако удвоиш бюджета, ще е по- смислена покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   28-03-20 11:18

И аз не бих си взел,ама за тия пари от 300 лв,опциите не са много.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: Hsathv   
Дата:   28-03-20 12:07

Ако тези 320 лева са ти наличните спестени пари, сега не е времето да ги дадеш за ненужни боклуци.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: wlad   
Дата:   28-03-20 12:47

Такива въпроси следва да са придружени с пояснение какво ще се снима или планира в бъдеще.
Наскоро имаше подобен въпрос, можеш да погледнеш плачевния резултат, като се пренебрегнаха тези "детайли".

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: uzn1   
Дата:   28-03-20 14:48

ми сумата не е много да искам и аз повече да отделя но няма как за момента иначе жената най често ще снима малкия у дома и като излязат навънка просто малкия бързо расте и да имаме снимки с по добро качество отколкото с някой телефон за това ми трябва :)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   28-03-20 15:00

Страхувам се,че няма да имат кой знае каква разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: Hsathv   
Дата:   28-03-20 15:37

Uzn1 що си мислиш, че жена ти като излиза навън с детето ще носи такава тухла с нея?

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: quazimodo   
Дата:   28-03-20 15:54

uzn1 написа:

> ми сумата не е много да искам и аз
> повече да отделя но няма как за
> момента иначе жената най често ще
> снима малкия у дома и като излязат
> навънка просто малкия бързо расте
> и да имаме снимки с по добро
> качество отколкото с някой
> телефон за това ми трябва :)

Ако беше тръгнал с това обяснение в началото, веднага щяхме да ти кажем, че няма смисъл да харчиш тези пари за невъзможна мисия. Само светлата кропната 35-ца е около 250 лева на старо. Като сложиш и задължителната светкавица при старо тяло без хубаво високо ИСО, нещата отиват към бюджет Х 3.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: wlad   
Дата:   28-03-20 15:58

Ясно.
За навън - такива снимки години наред съм правил само и единствено с никон д90 и никкор 50 1.8д - бърз, точен, остър, с чудесен дефокус, на тъмно е практичен, заради светлосилата си. Разлика с телефон ще видиш очевидна. Влиза ти в бюджета.
Впрочем д90 го имам и до днес, макар да притежавам и фулфрейм и сони. Чудесно тяло е.
За вътре /у дома/ - 50-като ще дойде малко дълъг. Така или иначе, обаче, и да вземеш широкия тъмен китов 18-55 - без външна светкавица, отразена в тавана нищо няма да направиш, уверявам те. Тези тела не носят много на исо, над 800 нещата стават неприятни. Освен това - за снимане на деца - бавен и тъмен обектив изобщо не ти трябва.
Със сигурност - по комплексно решение вероятно ще бъде никкор 35 1.8г, който е със 100лв по-скъп от 50-ката. Не е лошо да помислиш за него.
Никон д5000 съм имал, не е лош, но с безмоторни обективи няма да имаш автофокус и силно се ограничаваш в избора на обективи в последствие. Никон д3100 предлагам да го прескочиш на този етап.
Пожелавам успех в избора!

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: wlad   
Дата:   28-03-20 16:02

.... забравих да добавя и като опция прекрасния тамрон 17-50 2.8, който съчетава по-доброто от двата свята и в последно време цената му е доста поносима.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   28-03-20 16:09

Sony A5000 18-55 или нещо такова. Безогледално.
Никоните и Каноните за тия пари ще са леко поизфирясали.
Сони А3000+18-55 се намира за по-малко пари, ще стигне и за втора батерия. Прилича на голям черен фотоапарат и е с прости контроли и прави добри кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: Yog   
Дата:   28-03-20 16:33

Колкото по-примитивна е техниката и колкото по-малко модерни функции има, толкова по-трудно се снима с нея. Не казвам, че с Никон 3100 или Никон 5000 е НЕВЪЗМОЖНО да се направят добри снимки на детето у дома или как тича на детската площадка. Казвам, че за да излязат добри, с по-стара и несъвършена техника, трябва да ги направи човек, който знае какво прави. Просто го имай предвид, преди да започнеш да даваш спестените си пари за неща, които може да се окажат неизползваеми.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: Nikoneff   
Дата:   28-03-20 16:50

И едно мнение от първо лице. Снимам от 10 години с комбинацията D5000 + тамрон 17-50/2.8 (такава каквато предлага и wlad). От над 60к кадъра не установих нещо, което да ми е липсвало и снимките да стават кофти. До ISO 1600 е напълно използваем. Голямо предимство му е подвижвият дисплей, особено при снимане на деца. Естествено, ако активно се следят обявите не само във ФФ, за тези пари е вероятно да се намери и нещо по-ново като модел.


Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: wlad   
Дата:   28-03-20 16:52

Разбира се, че могат! Д5000 е чудесно тяло, но без отвертка и това му е единствения недостатък.
Едни от най-готините снимки в сайта "произхождат" от дъртули като канон 5д, а с напредването на технологиите - снимките тук не стават по-добри, даже хич.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: Yog   
Дата:   28-03-20 17:19

Nikoneff, след 60к снимки с този апарат, дали не го използваш по-добре, от жената на uzn1, на която ще бъде даден и която ще го вижда за пръв път в живота си? И wlad, това че със старите апарати се правят хубави снимки е същото, което съм казал и аз. Правят се, но от хора които знаят как да ги правят. Ако неопитни фотографи искат да изкарат добри снимки, няма да стане със старите модели. Имат два хода - или да се научат как, или да си купят техника, която прави нещата много по-лесни. Едното иска време и желание, другото иска пари и поне елементарна техническа грамотност. Купуването на стар апарат и даването му на неопитен човек си е чиста загуба на време и пари, освен ако този човек не е пълен с ентусиазъм и не го използва, за да се учи на фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: asahi   
Дата:   28-03-20 17:28

Неопитните фотографи ще бъдат еднакво затруднени и с 15 годишен фотоапарат, и със съвсем нов. Нещо повече - и в двата случая ще трябва да научат едни и същи неща. А че снимките ще са еднакви мога да се обзаложа.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: Стефан-Г   
Дата:   28-03-20 17:34

Такъв фотоапарат е за да се учиш на фотография и да правиш нещо по-интересно, за което трябва да понаучиш как се снима. Просто за семейни снимки не мисля, че фотоапарат със сменяема оптика е подходят толкова. Освен ако не си купите някой обектив за 400-500лв който да размазва отзад всичко, тогава може би има някакъв смисъл, но в случая не влиза в бюджета ви.

Ако държите да е фотоапарат със сменяем обектив според подходящо би било нещо от сорта на:
sony nex-5T/5R/5N
sony a5000
sony nex-6

с обектив sony 16-50mm или 18-55mm

Ще е компактно и леко.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: Yog   
Дата:   28-03-20 17:42

Не съм съгласен. Една моя приятелка си купи 6100 на Сони точно със същата цел - да снима децата си докато играят в парка или са на почивка цялото семейство. Първо, на екранчето вижда точно колко ще е светла или тъмна снимката в реално време и го държи не на окото си, а както си държи смартфона, с което е свикнала. Второ - автофокусът е извънземен в сравнение със старите модели. Пипваш детенцето на екранчето на апарата и онова го следи с невероятна точност. Когато и да цъкнеш снимка - детенцето е на фокус. Нищо общо няма със старите. Супер лесно, дори за неопитен фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: uzn1   
Дата:   28-03-20 18:31

Мерси много на хората които коментираха наистина не съм писал по форуми и не знам точно как да започна за да се знае за какво ми трябва.Мерси на всички които отговориха всичко ми е полезно и ще го съобразя с вашето мнение :) Ако може да не се коментира повече по темата за да не стават някакви дебати мерси на всички още веднъж :)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   28-03-20 19:49

Можете да я затворите темата,тъй като сте неин автор и го имате като опция.Можете да помолите и админите да го направят,но това случай,че наистина искате тя да бъде прекратена.

Успех с избора на камера.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   28-03-20 22:02

Вчера се продаваше D5600 с оставаща гаранция на малко кадри с китовия обектив за 400лв, но замина бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: uzn1   
Дата:   01-04-20 18:50

здравейте купих nikon d3400 с обектив nikon dx vr 18-55mm някакви насоки нещо като за начинаещ или някоя тема че не можах да намеря във форума :)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   01-04-20 20:10

Еми честито с кеф да го ползвате. Можете да започнете със зеленото квадратче или иначе казано да снимате на ауто първите няколко дни. След което да разберете исо,скорост и бленда как си взаимодействат. Имаше едно време един сайт на Сони май беше старичък,но много добре обяснено кое как работи на апарата и за какво и кога се използва. Ако някой се сети да даде линк.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   01-04-20 20:14

Намерих го

https://photo-forum.net/ebook/start.htm


И си чети упътването на камерата. С каквото можем ще помогнем.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: dim4o   
Дата:   01-04-20 22:53

Поздравления, сега остава да отделиш малко време и да разцъкаш тия два линка:

https://www.nikon.bg/microsites/digitutors/bg_BG/d3300/index.html

На български, но за по-стария D3300.

или

https://imaging.nikon.com/support/digitutor/d3400.html

За D3400, но на английски.

Може да има и за D3400 на български, но аз не можах да го намеря.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: uzn1   
Дата:   02-04-20 10:51

Благодаря за сайтовете ще ги видя по късно (предимно жена ми ще снима)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: Hsathv   
Дата:   02-04-20 18:41

Няма да снима. Бъди сигурен. Два пъти ще изкара тази тухла навън и ще я остави. Многократно доказано напоследък.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   02-04-20 20:20

Е недей така,всяко правило има изключения. Може пък жената да има мерак и да си щрака.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   03-04-20 10:00

3400 не е чак такава тухла. Не е безогледалка, ама не е и голям.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: sasho2345   
Дата:   03-04-20 10:31

За 3400 има ръководства в YouTube, аз ги гледах всичките те са почти еднакви с моя 3500. С китовия обектив на колко трябва да се снима между 18 и 55 мм? Четох че хвалят фиксираните обективи, а китовите всички ги плюят.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: quazimodo   
Дата:   03-04-20 12:02

ombreнаписа:

> Е недей така,всяко правило има
> изключения. Може пък жената да има
> мерак и да си щрака.

Mи да, я глей тука кво става[smilie18]


https://farm1.staticflickr.com/954/40365117160_2db39ec807_h.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: quazimodo   
Дата:   03-04-20 12:15

Или пък тука:


https://img-fotki.yandex.ru/get/243077/128402039.27b/0_15d3be_b1652bd1_XXL.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon
Автор: ombre   
Дата:   03-04-20 13:43

Квазимодо гледам,че си снимат...[beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »