Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Помощ при избор
Автор: ivo76554   
Дата:   22-03-20 22:33

Здравейте искам да започна с това хоби. За сега съм се спрял на:

Nikon Z6 + Z 24-70mm f4
Или
Sony Alpha ILCE 6600 + Sony SEL 16-55mm f2.8 G

Изненадва ме че цената е почти една и съща, въпреки че Никон е с по голям сензор. За Nikon Z няма много обективи, но с адаптера би трябвало да мога да ползвам всички вече на пазара.

Принципно по малката камера е по добър избор за мен, но при такава малка разлика в цената, не знам кое би било по добре.

Какво бихте препоръчали вие?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: dim4o   
Дата:   22-03-20 23:12

От тези двата - Nikon Z6, разбира се. Ако искаш да е Сони - А7 Марк III е модела от класа на Никон Z6.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: ivo76554   
Дата:   22-03-20 23:12

Или
Nikon Z6 + Nikon Z 24-70mm f2,8 S ( но тази комбинация е доста по скъпа ) но ако хобито ми хареса мисля че е по добре да имам техника която ще ми помигне да купувам обективи. И като дойде време за нов апарат, мога просто да го сменя.

Nicon има usbc, sony не. Като цяло мисля че сони е по добрият избор, заради по евтините обективи и значително по малкият размер и тегло. Единственото негативно нещо според мен е липсата на usbc.

Искам да платя някъде между 1500 и 2000 евро.

С сони алфа съм доста над бюджета си.

Мисля че това е най логичният избор:
Nikon Z6 + Z 24-70mm f4 + 64GB XQD-Karte
https://www.foto-erhardt.de/kameras/vollformat-kameras/nikon-z6-plus-z-24-70mm-f4-plus-64gb-xqd-karte.html



Публикацията е редактирана (22-03-20 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: Yog   
Дата:   22-03-20 23:42

От посочените, бих избрал Сони А7 III и Тамрон 28-75/2.8 [smile]
Шегата настрана, с тази комбинация ще получиш както по-добрата автофокус система на Сони (която има в 6600), така и един от най-добрите сензори на пазара изобщо (какъвто има в Z6) Вероятно ще дадеш малко повече пари, но като възможности на техниката, ще си взел повече.
Добавям, че техниката е и нещо повече от сухи цифри. Разгледай самите камери в магазина (ако някой ден отвори, след края на пандемията[smile] ) и виж какво най-много ти харесва като усещане в ръката, например.
Иначе и тия 2 комбинации, които си посочил, и тая която аз ти предлагам - всичките са супер. Която и да избереш ще е способна да снима идеални снимки и видео.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: quazimodo   
Дата:   23-03-20 00:21

Yog написа:

> От посочените, бих избрал...

> ...Която и да избереш ще е способна да
> снима идеални снимки и видео.[smilie24]

Ако не й пречиш[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: ivo76554   
Дата:   23-03-20 00:39

Трябва да имам бюджет иначе няма да мога да взема рационално решение. Имам 200 Евро купон за този магазин. Nikon Z6 е в бюджета, сони е доста над него :).

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: dim4o   
Дата:   23-03-20 01:05

Добре е първо да изясниш за себе си кое е по-важно в един фотоапарат: да има по-бързо usb или да има по-голям сензор.
Успех в избора и в новото хоби!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: Yog   
Дата:   23-03-20 01:45

Друг ъгъл, от който можеш да го погледнеш - Канон плашат от 1-2 месеца, че ще пускат страхотно ново поколение безогледални фулфрейм камери. Показват на хората корпуси, говорят за спецификации - маркетингова забава [smile]
Ако се случи, има голяма вероятност останалите компании да свалят цените на наличните модели, за да станат по-атрактивни. Та, след като ще е хоби и не те гонят срокове или нужди, изчакай 3 месеца и виж дали няма да купиш същото на по-ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-03-20 01:52

Това е първо поколение безогледалка за Никон - страда от един куп "детски болести". В нета има много ревюта - прочети ги!
Освен това на Никон ще им трябват поне 10 години, за да обезпечат новата си система с прилично количество нейтив обективи. Забрави за преходника! 90% от по-старите обективи не работят добре с него.
Апропо, наличието на usbc не е критерий за избор на фотоапарат. Това не е смартфон.

За какво ти е фул фрем сензор? Ти си начинаещ аматьор. Много професионалисти снимат с кроп сензори - и то не само защото не искат да мъкнат тежки обективи, а защото за много задачи кропката е по-удачният избор.

Сони са пионери в безогледалните системи и отдавна са усъвършенствали ключови технологии, в които конкурентите им сега едва прохождат. Преди 10 години всички се подиграваха на "четирибуквената фирма за уокмени", сега неистово се опитват да я настигнат, ама са с много обиколки назад.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: Yog   
Дата:   23-03-20 03:01

Никон Z6 от почти нищо не "страда". Отличен фотоапарат е. "Забрави за преходника" е абсолютна смехория като твърдение. За 6 месеца съм снимал хиляди снимки с обективи с ф-байонет и преходника и си работеха идеално. Плюс това новите z обективи са супер. Аз имах 3 и бяха без грешка - леки, остри, тихи, няма лилаво по ръбовете, абе идеална работа.
Както вече писах - и 6600 да вземеш с новия им обектив на 2.8, и Z6 с китовия, няма кащк "да се прецакаш". Реално избираш между хубаво и хубаво[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: kvakioh   
Дата:   23-03-20 08:42

Бих избрал А6000. Но не с този обектив, а комбинация от други 2-3бр. Примерно един 18-55, някой с фиксирани мм-24,50, Сигми 19-60мм и т.н. Лично снимам с кроп Сони камера и комбинация с 16-50/2.8 обектив (не Сони), този 16-55 от Сони е почти идеален, макар че е доста пари.
Нищо против Никона.



Публикацията е редактирана (23-03-20 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: menton   
Дата:   23-03-20 10:07

Да препоръчвате Cro-сензор пред Full frame е меко казано смешно!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: wlad   
Дата:   23-03-20 10:22

Аз също бих взел никона.
Относно адаптера, само да напомня, че няма автофокус с безмоторните обективи - просто в случай, че питащият си е харесал някой д-обектив в перспектива. Не че е голяма драма за новоизграждаща система.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: ivo76554   
Дата:   23-03-20 10:49

Искам usbc не заради скоростта а заради съвместостта. Мисля да обработвам снимките само на iPad. С usbc ще имам само един кабел и зарядно.

Иначе сензора като цяло не ме интересува, искам нещо компактно и леко. Загледах се в Никон защото бях чувал че fullframe е много по добре от aspc и е стандарт от както има фото апарати и цената беше минимално понвисока от сони.

Като оценявам мненията и двата избора са добри. Аз мисля че предимството на едно зарядно и кабел е по голямо от минимално по малка камера. В момента не мога да пробвам камерите в мгазина (пандемия) и мисля да поръчам никон с f4 обектива.

Мисля че за началото е добре и това че не е f2,8 няма да е голям проблем. Това с f описва само колко е размазан фона нали? Или има и друга функция?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: kvakioh   
Дата:   23-03-20 11:17

Странни изказвания от начинаещ...В който и да е физически магазин няма да има много полза от "пробата". Малко още четене теоретично ще е полезно. Иначе няма да има много полза от харченето на парите.
Сони е решението. Една връзка USB-C е нищожна предпоставка...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: ararat   
Дата:   23-03-20 14:17

Nikon Z6 [smilie24] - с новия firmware 3.0 е жестока машина!
Сонито също е ОК, но като че ли Никона дава повече value for money в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: quazimodo   
Дата:   23-03-20 14:31

ararat написа:

> Nikon Z6 [smilie24] - с новия firmware 3.0 е
> жестока машина!
> Сонито също е ОК, но като че ли
> Никона дава повече value for money в
> момента.

Е сега те убиха с камъни[smilie18][smilie18][smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: ivo76554   
Дата:   23-03-20 15:04

Не мога да взема решение ...

Nikon Z6 + Z 24-70mm f4
и
Sony Alpha ILCE 6600 + SEL 16-70mm f4

Струват почти едно. и също.

Сони: малко и леко, по удобен екран, но без усб ц
Никон: голямо и тежко, но с усб ц

качеството е едно и също като мегапиксели, защо бих избрал фул фрейм пред аспц, след като е неудобно и голямо?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: Stefan.S   
Дата:   23-03-20 15:16

Като ше даваш пари дай ги за Nikon Z6 + Nikon Z 24-70mm f2,8 S [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: wlad   
Дата:   23-03-20 15:20

Братле, бъзикаш ли се с нас? [smile]
Как може да избираш камера по усб и мегапиксли.
Ето ти сравнение, виж сам:

https://cameradecision.com/compare/Sony-Alpha-a6600-vs-Nikon-Z-6


Нещата, които следва да те вълнуват са:
Sensor Pixel Area, Color Depth, Dynamic Range, Low Light ISO, Max Mechanical Shutter, Viewfinder Resolution, в по-малка степен LCD Screen Resolution, Top LCD и удобство на контролите.
Виж кой къде печели по тези показатели ...
Отделно има и неща като фирмен софтуер за обработка, ако няма да ползваш външни - абсолютно чистосърдечно ти казвам, че от никонския няма по-добър (измежду сони, канон и никон, другите не ги познавам достатъчно добре).
И аз имам и Никон, и Сони, но сравнението между двете камери е немислимо.
Нито за секунда не бих се поколебал да взема Никона.
Купи филфрейма, ще съжаляваш, съвсем отговорно ти казвам!
Тези ф-ове, които споменаваш, не са само за дофа и са много важни. Точно тука фулфрейма е в силата си. Ще разбереш във времето, но като накупиш техника, после смяната ще е тегава.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: Hsathv   
Дата:   23-03-20 15:21

Специално за usb type c, не виждам какъв е проблема. Взимаш си едно малко адаптерче и готово. Той адаптера и за други устройства ще ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: ivo76554   
Дата:   23-03-20 15:22

Stefan.S , написал съм че тази комбинация е доста над моят бюджет и не съм сигурен че си заслужава.

След това видях че сравнявам различни обективи и че удачната комбинация за сравнение е:

Nikon Z6 + Z 24-70mm f4
и
Sony Alpha ILCE 6600 + SEL 16-70mm f

Еднаки Ф и почти еднакви мм и почти идентични цени. Така че това са двете опции между които се двуумя.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: ivo76554   
Дата:   23-03-20 15:29

wlad ,

ок видяно по този начин ... единственото нещо при сони което ме блазни е по млакият размер... Така че поръчвам никон и ще нося по тежката камера. Тъкмо малко тренировка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: nalexiev87   
Дата:   23-03-20 16:06

Здравей Иво,

Гледам, че не знаеш какво искаш точно, задаваш въпрос и после сам си даваш отговор, кое ще е по-добре за теб.

Тъй като все още си много в началото ти препоръчвам да решиш първо какво искаш да снимаш с този апарат и после да търсиш варианти за камера.

Другият вариант е да си вземеш техника втора ръка, за да не хвърляш много пари.

Последният вариант е вадиш торбата с парите и си вземаш топ техника. И това да избираш фотопарат по интерфейс, който има е меко казано несериозно.

Относно въпроса ти, какво ще ти даде повече по-големият сензор:

- по-плитък доф
- по-малко шум
- повече динамика

Ако си харесал Sony A7III, но ти е в повече бюджета, можеш да си го купиш от чужбина доста по-евтино от gray market. Например e-infin.com :)

Ако искаш задължително usb-c, можеш да си вземеш телефон с usb-c и по-хубава камера :)

Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: wlad   
Дата:   23-03-20 16:10

ф4, закачен на фулфрейм - е колкото 2.8 на кропка.
Така че не са и с еднакви ф-ове [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »