Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-03-20 21:08

Ако кризата с вируса продължи повече от 2 седмици/месец (което за жалост е напълно възможно) притиснатите финансово, ще почнат ли да разпродават своята техника?
ТА въпросът ми е риторичен, отговорът е ясен, но моля не се възползвайте от ситуацията на тези хора да ги изнудвате да си подаряват техниката. Вчера водих спор с един разглезен "IT Спец", който очаквал с нетърпение "разпродажбата", защото позицията му на човек с пари в кеш, щяла да му донесе (по негови сметки) до 50% по-ниска цена от обичайната за техника втора употреба (sigma art 50 - от 1000лв средна цена за втора ръка за 450-500лв).
ТА, имайте малко съвест и разбиране. Тенденцията вече е видима в базара, не го обръщайте на "пир по време на чума".
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Imaginarium   
Дата:   16-03-20 21:13

Кажи му да не се притеснява. Няма да се стигне до подобно нещо [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: asahi   
Дата:   16-03-20 21:18

Кой каквото търси да казва. Мечтите са безплатни.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: sirkhann   
Дата:   16-03-20 21:20

Тоя, ако беше човек с пари, щеше да си купува само ново. Лешпери сек`ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   16-03-20 21:36


Няма да има спад при техниката толкова.
Темата не е фотографска, следва да не се говори много-много.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-03-20 21:54

kvakioh - прав си. Чувствай се ограничен да не я коментираш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   16-03-20 22:31

В зависимост от това с каква скорост ни връхлети бурята от запад (който ги следи, предполагам е видял днешното гмуркане на индексите), но ако това нещо пристигне с не повече от 6-8 месеца закъснение, т.е. почти веднага след лятото - следващата зима ще бъде изключително трудна за немалко хора. Казвам го с наистина голямо съжаление и ще се радвам да не съм прав, но като се сетя имотния балон как надхвърли прогнозите ми, а този път няма да се ограничи само в тази сфера...

Та твоя човек може и да попадне на някоя находка (от някой притиснат до стената), но 1-2 такива удара няма да променят по никакъв начин текущото му равнище. По-скоро му кажи да се ориентира и да помисли за някой курс по квалификация, защото до някоя и друга година програмистите няма да продължат да са на гребена на вълната. В определени отношения фармацевтиката вече почна да го задминава този сектор. Така че ако въпросния ИТ-спец е поредния програмист с общ трудов стаж не повече от 10 год. който си мисли, че Вселената осцилира около него - да почва да мисли за разширяване на кръга от спецификациите си. [smilie3]
Няма по-добра инвестиция от образованието.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: D.S   
Дата:   16-03-20 22:37

Че то и без корона вируса, тука всеки се пазари до безобразие, въпреки че имаме един от най-евтините базари. Само в Америка е по-евтино

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: nyamago   
Дата:   16-03-20 22:51

2 седмици до месец е безкрайно оптимистична прогноза. И три месеца е откъм добрите пожелания, но примерно за три месеца дори да настане безработица, още няма да са достатъчно обеднели новите безработни, че веднага да разпродават имущество. Нещата си искат време...

Всъщност пожелавам на всички да не дочакаме такова време и нещата да се нормализират преди да са се озверили. Ако им помогнем да се нормализират, разбира се.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-03-20 23:00

D.S скандинавските държави са по-добре

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: D.S   
Дата:   16-03-20 23:02

Може, не съм гледал, но там си зависи и от курса предполагам. Както и да е, не мисля че един обектив е по-важен от живота, тъйче ко се наложи ще го прежаля на драго сърце [beer]



Публикацията е редактирана (16-03-20 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: aldygreen   
Дата:   16-03-20 23:21

Тоя нещастник "IT спец", ако го побара COVID-19, при "благоприятно" стечение на обстоятелствата, като едното нищо може да се стигне до разпродаване на неговото имущество от "признателните" роднини и наследници. Никой не си знае дните и е добре да не се дърпа Дяволът за опашката...
[smilie18]



Публикацията е редактирана (16-03-20 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: deerstalker   
Дата:   16-03-20 23:22

В момента търсенето е малко, а купувачи липсват.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-03-20 23:38

Аз мисля , точно обратното , пазара ще поумре както всички други ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Yog   
Дата:   16-03-20 23:48

Изкушен съм да пусна фалшива обява за такава Сигма, за да почне твоя човек да ми звъни. Ще му определям срещи из цяла София, в неудобни часове и дъждовно време [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: stef7   
Дата:   16-03-20 23:49

Вторичния пазар е наводнен с техника, затова цените са ниски и ще отиват още надолу. Това няма отношение към вирусната епидемия/пандемия. Просто много обектив и камера много нещо.

Според статистиките досега всички корона вируси са се усмирявали и затихвали летните месеци. Пак според статистиките досега при подобни пандемии икономиката потъва стремглаво но е за кратко, после бързо се възстановява ако фундаментите са здрави.

Така че няма основания за дълга карантина но знае ли човек. Както и за драстично паднали цени, но хората сме ирационални същества, и пазара на каквото и да е трудно предвидим.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: marrio31   
Дата:   17-03-20 00:10

Всичко зависи от това колко ще продължи кризата,ако е повече от 4-5 месеца..доста цени ще паднат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-03-20 01:05

Спокойно то господ си знае работата. Ако знаеш колко фирми ще лопнат кепенците. Казват, че ще е осезаемо по-зле от 2008-ма и самите здравни проблеми и забрани ще са в сила до края на Август или 8 месеца от сега според различни анализатори.....та IT спеца ти може да се окаже, че ще трябва да пази кеша, щото като вице президент на направление хигиена и санитарна дейност на кафе "Коко и Брат ООД" няма да взема достатъчно....


Между другото за цените на техниката 2-ра ръка има просто обяснение. Пазара на фототехника се сви 10 пъти за 10 години. Демек 2010 са купени да речем 40 милиона обектива нови. 2020 ще се продадат 4 милиона нови. Това е защото хората предпочитат да снимат с телефоните си. Та има една огромна маса обективи и тела от последните 10 годинки, които не са желани от собствениците им и отделно със всеки изминал ден им писва да си задръстват шкафовете с излишни вещи......та логично има сделки......ама дали пазара ще падне още като цени 2-ра ръка....ми ще видим.....то и да падне може да няма търсене.....В България предвид структурата на икономиката ни съм голям песимист за следващите 2-3 години.



Публикацията е редактирана (17-03-20 01:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Божидар58   
Дата:   17-03-20 08:57

Цените в базара тук ще вървят надолу. И аз имам доста неща за продажба, но не виждам смисъл да ги пускам. Като гледам колко много техника тук е в продажба повече от година, мисля че нещата са ясни....Има много, ама много продавачи и малко, доста малко купувачи....

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   17-03-20 09:24

Ми не мога да подмина, защото става дума за спекула, дребна далаверка.
Също за дребна душица, пълна с пари, а не с акъл.
Грубо е, но е така.
Не очаквах такава тема, особено в такова спекулативно време.
Темата подклажда силно негативни емоции. Следва да бъде затворена.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: ombre   
Дата:   17-03-20 11:21

Съгласен съм с мнението на Кирил. Колкото до призива да на автора да не се възползва човек,посланието е благородно,но няма как да стане. Няма как,човек да продава обектив например за 300 лв и някой да му дава 350,напротив,всеки ще иска да смъкне от предложената цена. Иначе по тази логика,всеки може в обявата да пише,че го е закъсал за кинти,а реално да не е така. Има хора които си държат ебати цените и стоката им стои,други продават на по прилични такива и съответно и продават.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: dragoart   
Дата:   17-03-20 11:35

Авторе, не търси морал в това безумно време....

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Stefan.S   
Дата:   17-03-20 11:38

и да се наводни ... от него нищо не купувам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: imitev   
Дата:   17-03-20 11:44

Спекула се нарича продаването на дефицитна стока на много висока, несъответстваща на стоката, цена.

Като всички искат да си продават боклуците - цената се регулира от търсенето и предлагането.

Като ви падне наесен евтин имот на центъра на София от закъсала бабка няма да се чудите как да и дадете повече пари нали? Напротив, ако не ви стига кешовицата ще почнете да продавате евтинко коли, ниви и т.н.

Съвсем изтрещяхте!!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: asahi   
Дата:   17-03-20 12:20

Някой да каже за геноцида, че скоро не се е повдигал въпросът.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »