Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Alsand   
Дата:   13-01-20 22:48

Боят се, че някой ще им гепи майсторлъка ли?
Понякога ми е интересно да видя някоя снимка с какво е заснета и на колко милиметра, но много често попадам на липса на всякакви данни за снимката. Защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: nsirakov   
Дата:   13-01-20 23:00

[beer]

където е текло , пак ще тече ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: sirkhann   
Дата:   13-01-20 23:06

Фотошопът го крие [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Alsand   
Дата:   13-01-20 23:36

А при мен защо не го крие? Save for web го правехме, когато имаше ограничения от по 900 кб. за снимка. Сега този проблем го няма!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: lamerko   
Дата:   13-01-20 23:47

Всичко е до настройки - просто по подразбиране, шопеца трие повечето тагове. Дали някой ще ще промени тези настойки - това си е негов личен избор. Отделно - ако правиш малко по-сериозна редакция със слоеве, маски, колажи - често се оказва, че просто няма какво да бъде показано, дори и да искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: mihalo   
Дата:   14-01-20 01:35

nsirakov приключи темата, за което му благодаря от сърце!

Alsand , мисля.. предполагам поне, че ако попиташ за нещо което искаш да знаеш почти всички хора тук ще ти отговорят честно.

Аз не крия и местата където съм направил кадъра.. никога никъде не е същото.. /цитат:/ "Поискай и ще ти се даде!"


Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: wlad   
Дата:   14-01-20 01:48

аз не помня от кога не е имало тема, в която да се пита за техническо изпълнение и да е даден смислен отговор, водещ реално до постигане на търсения резултат.
Виж, вече ако се кефи човек на 10 страници попържни, може да пусне такова питане.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: TPECHAT   
Дата:   14-01-20 06:20

Uno...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Beijing   
Дата:   14-01-20 07:31

mihalo е прав!
Винаги, когато съм имал някакъв въпрос и съм попитал на лични, защото няма смисъл от цяла тема, никой не ми е отказал да ми отговори професионално и приятелски, независимо, че не се познаваме!


Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-20 09:48

Въпросите не са толкова важни, че специално да питам хората, кое как е направено, защото всъщност не това е същината. Понякога просто ми става любопитно, с какво е заснета някоя снимка. Поради чисто любопитство. Как е направена снимката - в повечето случаи ми е ясно. Но ако ви вълнува, за пореден път се заинтригувах, с какво е създадена една изключително омазана снимка, заснета и обработена от видна форумна "звезда", чието име няма да спомена, за да не предизвиквам спорове и разправии.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: spotter84   
Дата:   14-01-20 10:07

Аз, напротив, давам мило и драго да го имам почти навсякъде, само че пустите програми все ми го поотнемат заради често експортване в PNG [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: CDman   
Дата:   14-01-20 10:19

Защото техниката няма значение [smilie5]

Не го казвам аз, цитирам корифеите във фотографията [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: nyamago   
Дата:   14-01-20 10:52

Не всички го крият умишлено. Да тръгнем по дървото на опциите:

- Не крият умишлено, но не показват поради незнание. Този клон има две клонки: (а) изобщо не знаят какво е EXIF и че би интересувал някого, или (б) знаят какво е, но не си дават сметка, че е изчезнал в снимката им (поради използван софтуер и/или настройки)

- Не крият умишлено, но не показват поради мързел. (Някои наричат мързела с по-благородното 'нямам време', но си е същото - моя случай [smilie8]). Знаят, че има някъде някакви настройки за оправяне, или че софтуерът няма такива настройки достъпни за потребителя, но метаданните пак могат да се добавят от оригиналния файл с друго (безплатно) приложение. Обаче: 'Кой има време да се бъзика с такива работи??!' Аз понякога намирам време и го правя; не винаги.

- Крият умишлено (държат такива настройки или дори трият) поради комплекси. Тук също има две клонки: (а) комплекси за малоценност: да не види някой, че не са баш-майстори и са направили нещо грешно, или (б) комплекси за свръх-ценност 'Аз съм над тия нищожества, за какво да им показвам подробности, които и така няма да разберат?.. Нямам време да ги уча.'

- Крият умишлено поради страх. Две много различни клонки: (а) страх някой да не им 'вземе занаята' и да ги настигне във въобразяваната преднина, при което елитният им статус да стане по-труден или да се изпари, или (б) страх някой 'Б' корифей да не види, че всъщност не са снимали със задължителния фул-фрейм топ апарат и обектив - и да не им даде точки само защото ползват плебейска техника...

Има още много, силно разклонено е дървото - исках само да покажа, че далеч не всички снимки без EXIF са качени така злоумишлено.

Да спрем тия теми, а? [smilie11]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Alsand   
Дата:   14-01-20 11:41

nyamago [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: ib   
Дата:   14-01-20 14:12

До nyamago: Извинявам се за разводняването на темата, може ли малко информация чрез кое приложение (за предпочитене безплатно) метаданните могат да бъдат добавени впоследствие от оригиналния файл - нещо проверено, което работи добре?


Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: nyamago   
Дата:   14-01-20 14:18

ib написа:

> ... чрез кое приложение (за предпочитене безплатно) метаданните могат да
> бъдат добавени впоследствие от оригиналния файл - нещо проверено, което работи добре?

PhotoMe - проверено, работи добре и напълно безплатно. Чете дълбоко метаданните и може да се научи много а снимката, а прочетените данни могат да се експортират и после да се импортират в по-нова версия, в която някой софт ги е затрил.

Както споменах, само този софтуер няма да се види, но камера обектив и условия на снимане (настройки) са си там от оригинала.

С Гугъл лесно се намира - препоръчвам го!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: ombre   
Дата:   14-01-20 16:49

Аз не го крия,но понякога камъка или стаята го трият,но така и не си давам зор,да разбера,кога се случва това.То като цяло е пълна простотия да го криеш нарочно.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Leica   
Дата:   14-01-20 17:16

Защо толкова много хора си крият EXIF-а?

Защото правилата не го забраняват.
(от това трябва да се почне, или с това да се свърши)

Моето мнение е, че потребителите не желаят да ръсят електронни данни наляво-надясно. В Ехиф има данни и за местоположение и време.

Решение на въпроса: Потребителят при качването на снимка да попълва по желание полета за Model/Lenz/F/s/t/ISO/ режим/програма приоритет.
Админа може да стимулира процеса с някоя бонбонка там [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Ven_Ganovski   
Дата:   14-01-20 18:44

[smile] Щото снимат с телефони, та за това ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: TPECHAT   
Дата:   14-01-20 22:00

Щот снимат на лента. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Svetlio70   
Дата:   14-01-20 22:41

Е то пък голям праз като се види екзифа.Какво ли толкова ще се види което е не виждано до сега.Никога не съм го КРИЛ но на снимките понякога не остава по друга причина.То пък като се види Ф9,ИСО200,1/100,10мм какво ли пък толкова ви казват като не сте били там на място в онзи момент :)
А техниката е инструмент.Не питаме майстора с каква скорост върти мистрията а гледаме на края какво е направил нали... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: ib   
Дата:   14-01-20 22:49

Благодаря за отговора, nyamago!


Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: cubanos   
Дата:   15-01-20 00:22

Аз не виждам как от Exif ще се хване майсторлък точно. Едно време и аз се интересувах, после разбрах, че това почти нищо не ми дава.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Alsand   
Дата:   15-01-20 00:37

Svetlio70, Пак да повторя. Някои снимки са ми интересни с какво са направени, не защото не знам, как са направени или не знам, как да снимам, а от чисто любопитство.

п/п
За съжаление все по-често се чудя, с какво се постигат чак толкова лоши резултати! В 99,99% е от ЗАУ-то!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Ирник   
Дата:   15-01-20 00:41

Снимките ми са от филм. Почти всички. Така че, EXIF йок [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »