Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: BuTaMuHa   
Дата:   05-03-20 15:46

Здравейте,моля за помощ при избора на безогледален фотоапарат.
Знам че има доста такива теми,прегледах ги но не намерих това което мен ме вълнува.
Снимам за удоволствие и използвам апарата предимно за семейни снимки и за пътувания.
Досега снимах с Nikon D300S, но ми е голям и тежък при пътувания.
Бюджета ми е до около 2000 лева.
Загледал съм се по следните апарати.
1.Sony A7 - Блазни ме заради това,че е fullframe, но пък чета лоши коментари за автофокуса
2.Canon M50 - хубава цена
3.Nikon Z50 - Малко по-голям сензор от M50
Обмислях и един Canon RP, но незнам дали си заслужава високата цена.
Не робувам на марки
Отворен съм и към други предложения
Ще бъде използван само за снимки за видео си ползвам dji osmo.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kalynsky   
Дата:   05-03-20 15:54

Fujifilm x-t30 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: ombre   
Дата:   05-03-20 15:55

Много е общо,тия всичките изброени са сравнително големи и няма да има съществена разлика с Никона,който имате.Ако е за ексурзии сони е маунт кропка от сорта на 6300/6500 или фуджи.Канон м 50 или м 6,но за тях няма кой знае колко обективи.панасоник и олимпус също бих погледнал,ако 4/3 не ви е проблем.Ако няма да сменяте оптика някое фуджи от сорта на 100f.Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: lamerko   
Дата:   05-03-20 16:08

Fuji X100F или ако изчакаш малко - новия X100V. На каква цена ще дойде при нас не знам, но примерно в e-infin или от Турция може да бъде доста близко до бюджета ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-03-20 16:20

Teзи изброените са несъвместими като байонети. КОЕТО значи :) че като си купиш камера можеш да и закачаш само обективи правени за нея. Това за мен е най-важното и на база на това бих си избрал камера. Защото много по-важно е какво ще слагаш на камерата, от колкото коя ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: lamerko   
Дата:   05-03-20 16:23

Е, трудно ще намериш безогкедалка със съвместимм на 60 годишния байонет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: promis   
Дата:   05-03-20 16:26

Fujifilm X-T30 (ако селфита със семейството са важни - Fujifilm X-T200 с подвижен екран) + обектив XF 18-55/2.8-4.
Това е една от най-компактните и универсални комбинации за пътуване и семейни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: performar   
Дата:   05-03-20 16:31

Canon RP е много яка машинка единственият недостатък е ако сте с по голени ръце го усештате като детска играчка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: BuTaMuHa   
Дата:   05-03-20 16:38

Nikoн-а вече е доста старичък.Моля за мнение относно автофокуса на Sony a7.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: Yog   
Дата:   05-03-20 16:47

Бих дал повечко пари за обектив и по-малко за камера. Купи си Панасоник 12-35/2.8 за 1700 лева от магазина. И отзад закачи GX80 или GX9, което първо излезе в базара или сайтовете за разпордажби запазено и на прилична цена. Така ще усетиш истинска промяна в размера на системата. А и снимките, и видеото ще са си супер.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: rufani   
Дата:   05-03-20 16:58

Sony a7 съм го имал,бавен фокус , тегава работа.в питането не си уточнил, този бюджет,за нов апарат или втора ръка.моето мнение ако става въпрос и за втора ръка - Фуджи хт2,в базара има няколко обяви които влизат в лимита ти,дори и с обектив(И).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: BuTaMuHa   
Дата:   05-03-20 17:08

За нов апарат(на изплащане).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: BuTaMuHa   
Дата:   05-03-20 17:11

rufani а какво ти е мнението за sony a6100 понеже с а7 са на една цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-03-20 17:15

A6100 e по-добър от А7 първо поколение във всичко. Освен размера на сензора и визьора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-20 18:55

"Автор: Simbon4o
Дата: 05-03-20 17:15

A6100 e по-добър от А7 първо поколение във всичко. Освен размера на сензора и визьора."
... и картинката.
Симо, купи си една кропка и мирясай най-сетне [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-20 19:22

А7-не заради фокуса, а заради "детските болести"- слаба батерия, пластмасов байонет и още някои други.
Бих взел най-евтиния Fuji с 24Мпикс и някакви обективи запазени втора ръка.
6100 Сони също става, макар че и 6000 е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: asahi   
Дата:   05-03-20 19:45

Какво ще "ловите" с бързия автофокус при семейни снимки по време на пътувания? Доускам, че детето не се състезава с автомобили по международни състезания. Разнообразието от обективи също не е кой-знае какво предимство в този жанр фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-20 20:30

Автор: kvakioh
Дата: 05-03-20 19:22

А7-не заради фокуса, а заради "детските болести"...


Всъщност нито батерията му е слаба, нито фокуса му е проблем на А7
(стига да не снимаш нещо динамично разбира се).
Това, което е реален проблем (в някои ситуации), е че матрицата отразява светлината в задната леща на обектива. Която леща я връща и става един пинг-понг, в резултат на който има зелен каст в някой ъгъл на кадъра. Нещото се проявява САМО когато се снима нещо супер контрастно като сняг и много слънце.

А7 не е сватбарски апарат и ако коментара за слаба батерия е продиктуван от тази гледна точка, това вероятно е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-20 20:42

Чак в трета и четвърта серия батериите са ок като държеливост при Сони. Това е основния проблем при А7, А7R,а7s особено как точи батерията като е изключен с батерия вътре понякога не е за обясняване. Имах случай, вадя апарата, слагам на 100% току-що заредена батерия, снимам до 86%, прибирам в чантата, след 2 часа е на 31%...С всякакви батерии е това-oригинални нови, употребявани, неоригинални, уж "подсилени" и т.н. При А7, А7R, А7s също, особено като се снимат дълги експонации точи яко. Нищо общо няма със сватби, съвития, просто толкова е направена и чак в трета серия на А7/А7R ги подобриха.
Байонетът ако се сменят често обективи трябва да се смени, което са едни 200лв и има голяма вероятност да спрат да го поддържат.
Фокусът е ок.
Това няма да спра да го повтарям, където и да е за А7/А7R/s, макар че снимам от 3 години непрекъснато с А7, А7R, A7мк2 и т.н.
Не са толкова "силни" и другите батерии на други марки. Така че си е задължително поне 2-3-5 батерии според случая.
За 2000лв си е едно тяло с читав обектив и после като се снима известно време се взимат още при решение.



Публикацията е редактирана (05-03-20 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: iasen2   
Дата:   05-03-20 20:47

Бла, Бла Бла

Основен критерий е броя кадри с едно зареждане. В това отношение сонито е пълен кенеф. То и останалите не са цвете за мирисане.....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-20 20:53

Едно зареждане и след това снимане до дупка безспир не го прави никой това...Основен критерий е апаратът да не ти точи батерията като е в него и е изключен, да може да се снима дълго време след включване и продължително снимане. Реално работи постоянно екранът, малко са все още апаратите, които може да се мине само на визьор.
Единствено не зная как е с грип, дори оригинален, макар че тук май не се търси толкова големи размери и утежняващи екстри.
Като цяло за 2000лв втора употреба може да се набере доста техника. ЗА нов апарат и обектив- нещо по-орязано, но ще свърши работа за дори дълго време.
След като падна А7 за 650лв и А7R за 1000-1100 на втора ръка и читави бройки, значи всичко е ок за батерията.
Fuji T20, T100, T200 ще решат задачата или поне ще дадат насоки към отговорите и кадрите.



Публикацията е редактирана (05-03-20 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-20 21:27

Макар и да излизаме лекинко извън темата, ще споделя, че аз проблем с батерията на А7 нямам (с изключение на консумацията, когато е изключен, просто вадя батерията, когато не го ползвам). Обикновено нося 3 батерии. Обикновено за един ден ми отива около 50% и по-малко, но аз след всеки кадър изключвам апарата.
Този навик ми остана още от първия ДСЛР.
По отношение байонета - 130/140 кинта и го смених.
Тялото е чудесно за парите си (и моя стил на снимане), с изключение на проблема, който споменах.

Преди 3 години, когато ги взехме заедно с един приятел, аз си направих дъми батерия и нещо като голяма power bank с доста по-голям капацитет, защото бяхме тръгнали да правим таймлапс от в. Половрак. Аз имах голяма батерия, той - не.
Беше студено. Приятеля ми навъртя около 700+ кадъра през около 20сек. и му остана 30% батерия.
Батериите бяха нови на 0 цикъла (т.е. не съвсем формирани).
Това е другия режим на снимане, при който се вижда, че нещата не са толкова отчайващи, колкото се представят тук.
Мисля, че ако човек си познава техниката, много от страшните страшки писани по форуми, няма да са писани.



Публикацията е редактирана (05-03-20 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-20 21:47

200лв е официално байонета, и се сменя единствено в сервиз. Има рингове, които се продават и за 20лв, но след това става мазало.
Потвърждават се нещата за батериите-3 минимум!
ЗА домащни преправяния, атомни часовници и противогази не се говори тук, никой не го и интересува. Кой освен собственици на А7/А7R/A7s си маха батерията от апарата да не му падне до другия ден??
Примерно авторът на темата има А7, снима на 100% батерия при разходка в парка с деца, след 2 часа вижда, че е паднала на 50-60%, а е снимал едва 20-30 кадъра от началото, гасил е 5-6 пъти апарата? А ако снима 10 пъти на самоснимачка 10сек и по 3 кадъра в серия и после са 30%?
Имам Fuji X-E1, най-първата безогледалка, имах батерия неоригинална сложена заредена, след повече от месец беше на 98% като го пуснах...
А6000 е отличен за комбинация с 16-70, 18-55 и ще струва под 1000лв в комбинация с 1 допълнителна батерия и по-евтиния обектив.
Не ги отричам А7/A7R, даже са доста евтини за каквото дават, но все пак е добре да се знае за "недоносването" от страна на Сони. А7R ми е основният апарат, макар че имам и по-нови, купих го за 1350лв, когато бяха по 2200лв по ebay и съм му сменил байонета само в сервиз и ползвам 5 батерии- 2 оригинални и 3 неоригинални.
Всички безогледалки в първите си, вторите, дори третите серии са с някои специфични проблеми, болежки и недомислия, които са изчистени с времето, и съответно си струват повечето пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: D.S   
Дата:   05-03-20 22:17

Сони A7 - не. За семейни снимки и пътувания - Panasonic LX100 или кое да е Fuji с "китака" 18 - 55 ( обектива е доста по-качествен от китов ) Или примерно Olympus 12-40 2.8. Въпросното Сони е най-куцият апарат, правен ever. Сори, но освен това че е ФФ, то друго няма. Кофти ергономия, кофти зеленеене, фокус, моунт, визиора е ужас, както и дисплея Абе беше си им първата подобна камера. Това, че е ФФ няма да ти помогне особено със снимките



Публикацията е редактирана (05-03-20 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: marrio31   
Дата:   05-03-20 22:28

За семейни снимки-panasonic lx100,добра и компактна машинка[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-20 01:05

Имай в предвид че 80% от пишещите и една хубава снимка нямат през живота си и и тия апарати са ги виждали само на картинка. Тука рейтинг не направиха като във повечето Форуми....

Зенона примерно има такава камера и споделя впечатления и има хубави пейзажни кадри. Ясен никога през живота си не е направил сносна снимка и снима с 50 годишен изпърдян ДСЛР с който и баба ти ще я е срам да я видят. А квакото май е пич ама от нищо, никога не е доволен.

Аз съм снимал с а7 няколко години. Камерата не е лоша. Зенон ти е писал за най-големия и проблем. Това е. Другото са неща с които се справя човек без особено големи трудности. Батерията ако и хванал колая изкарва 700 до 1000 снимки. Не е проблем. На новите Сонита спокойно съм се прибирал в къщи с 40% батерия и 3000 кадъра!

Както симбон ти е писал обективите са ти важни, а не камерата! Обективите струват много пари и те правят снимките. Камерите се сменят. За съжаление обективите са си специфични за всяка марка с някои изключения, ама това не е материал за начинаещи

За мен канон М не е избор, защото канон имат нова система Канон Р и М системата ще умре, дали днес или след 3 години ако си купил обективи за няколко хиляди лева няма значение....канон М не става.

Сони и Фуджи са най-безопасния избор. Тука те светват за някакви скъпотии....ми....няма нужда в началото.

За z50 добро или нищо - преди 6 месеца беше 3000 лева а сега се чудят как да си почистят рафответе и го подаряват ако си купиш обектив и адаптер.....щото има два обектива за него т.е. няма за какво да го ползваш точно сега. Сувенир е. След година или две....ако никон изкласят в тоя сегмент. Ако искаш никон, щото наистина са готини вземи някой д5х00 или д7х00. Вярно стара технология с недостатъци разни ама снимат добре и има обективи за тях. Д610 и д750 са фул фрейми, които сега би трябвало да са евтини и като картинки са подобни на а7, но са по-тумбести камери

Пиши горе долу какво те влече да снимаш и ще ти дадем по-конкретни съвети. Дали жената и децата, дали по планини ходиш, дали си фен на коли или мотори, дали си художник, рокаджия и въобще за чии си решил, че ти трябва фотоапарат при модерните телефони със 100х зум и куп шукарии.

Има и модели с фиксиран обектив страхотни от Сони, Фуджи и Панасоник. Аз се кефя на Панасоник LX100 например ама ми се свиди да давам пари, щото няма да го използвам.

ПП снимам със сонешки камери от 2006 и малко с никон, имах и бегъл досег с Панасоник. Канонските цветове ми седят изкуствени от край време - розовеят ми и може би са хубави, но с тия цветове....други хора ги харесват. Реално това няма значение с малко обработка си ги оправяш, но ако в началото са те изгубили ....

ППП те ти снимка от ужасния а7


https://live.staticflickr.com/8767/16638952793_7fe7a74239_k.jpg


Bordeaux by Kiril Karaatanasov, on Flickr


Ето ти от най-продаваната фото камера в света Сони а6000. На 6 години е модела и още се купува и дори води класации по продажби. Просто е супер добре измислена комбинация. Сони преди 4 години се похвалиха, че е най-продаваната в историята камера. А от тогава много милиони бройки продадоха. Ако не си имал такава камера някак няма да изглежда, че си сериозен фотограф. Това не значи, че снима най-добре или е най-бърза, просто е най-смислената комбинация правена последните 10 години за най-добра цена. Тоя кадър е с обектива от комплекта, за който тук ще ти обяснят, че не става за нищо....


https://live.staticflickr.com/7504/15256053944_1ed238b2dc_3k.jpg


Gibraltar by Kiril Karaatanasov, on Flickr


Ако мен ме питаш и не даваш повече информация Сони а6100 е най-добрия ти избор за нова камера. А а6300 за стара. Има относително евтини и много добри опции за обективи. сравнително малки са. Могат да снимат горе долу всичко.



Публикацията е редактирана (06-03-20 01:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: rufani   
Дата:   06-03-20 07:15

hotsnail колега ,хайде да не се правим на велики фотографи,питащи из форумите как се оправя една или друга снимка и да се изтъкваме после, че видиш ли тук пишещите нямали и една хубава снимка.много от пишещите имат мхого хубави снимки и без да им се налага да ги коригират с програми.относно апарата човека не е вчерашен и ще избере това което му пасне .коя е най-хубавата камера е ясно ,че тази която имаш в момента...и ако съдя по мен и по други познати винаги идва момент в който ти се ще да смениш я апарат , я обектив.та основно отговарям на поста ти за това , че повечето нямали хубави снимки,една дискусия не може да мине без някой да не се направи на велик.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-20 07:36

rufani има няколко много конкретни човека по-малко от 6 са, които като латерни повтарят едно и също с години. Администраторите не обръщат внимание, а всяка тема се трови с щуротиите им поне 5 годинки. Предния път им пуснах едно малко кестерме видео за една марка, то пък много хора го взеха навътре......мислих, че може би е добре да си ги кажем директно нещата вместо да се траят безумните глупости.

Нямам нищо против останалите съфорумци. Нямам против коментари от хора снима.и от седмица или месец или 50 години. Имам против, когато една и съща глупост се копира с години само за да се гнети напрежение и човека ясен2 не бива отстранен.

Нищо против нямам, останалите хора. Те латерни те си знаят.

Понеже човека не е казал какво иска, нарочно съм избегнал да препоръчвам а7 или х-т2. Щото може да иска да снима състезания по лека атлетика и с а7 е трудно. Не е невъзможно, но не е удоволствие за начинаещ



Публикацията е редактирана (06-03-20 07:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   06-03-20 07:54

Малко се снима заедно, затова не се виждат доста реални факти. Самотно е крещенето и безумието, причинено от препълване с пари и техника... По-добре е да ти кажат, че кадрите не стават, отколкото да се мълчи или само гледа.
Най-добре авторът на темата да си реши не по писания, а по желание и след проби на място.
Още един факт, просто взимане назаем от официални Сони страници за батерията NP-FW50. Как при условие, че от самият производител, официално, с проверки на хиляди батерии преди да пуснат в продажби дават живот на батериятa за А7 под 400 кадъра ( под 300 с визьора само) се правят 800-1000 с 1 заряд (при видео е още по-малко)? Как, как, кога и при какви условия? И кой снима 1000 кадъра наведнъж, освен ако наистина не тества само батерията, това са някъде 15-20мин постоянно на бутона?
Вече беше доказано и казано, че трябва да се маха батерията, което е недоразумение.
За фокуси и т.н обективи всичко е вярно, защото обективите правят системата главно.
Не бих взел за първи апарат такъв с фиксиран обектив, освен Сони с 42мпикс. Спира доста това, по-добре отначало с повече...
А6000 и обектив и после нещо друго. Даже, а цел спестяване бих взел А3000 и някой топ обектив и така се комбинират изгодно и добре нещата.
Също Fuji T20 например с 16-55/2.8 e под 2000лв като комбинация и е топ.



Публикацията е редактирана (06-03-20 08:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: hansto   
Дата:   06-03-20 08:30

xt20 -да, но 1655 ще дойде мн тежък, нещо като 1855 или 1680 за зум са по-прилични

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-20 08:41

Как при условие, че от самият производител, официално, с проверки на хиляди батерии преди да пуснат в продажби дават живот на батериятa за А7 под 400 кадъра ( под 300 с визьора само) се правят 800-1000 с 1 заряд (при видео е още по-малко)? Как, как, кога и при какви условия?

Добър въпрос

Данните на фирмите са при следване на определена методология на японската асоциация на производителите на фототехника. При тези тестове са включва камерата и се правят снимки на всеки 30 секунди без да се изключва камерата. От време на време май преглеждат снимки.

Безогледалните камери харчат ток за да покзазват снимките.

Тайната на 1000 снимки от фуджи или сони е да изключваш камерата докато не снимаш.

Аз примерно си я държа изключена в ръка, когато снимам я пускам правя няколко кадъра и я спирам.

Това е приложимо за всички марки.


И кой снима 1000 кадъра наведнъж, освен ако наистина не тества само батерията, това са някъде 15-20мин постоянно на бутона?

Ами според зависи. По 300-400 кадъра не е необичайно. Ама съм имал случай да запълня 128 GB карта с една позната за 2-3 часа. Просто тя беше много организирана и позира добре - актриса е.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: Synthy   
Дата:   06-03-20 08:53

GX80 в момента е на промоция в синтезиса за 600лв. с 12-32.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   06-03-20 09:02

Сега направих тест с А7R, който е под ръка и с батерия, оригиналната, сравнително нова, на 13 зареждания- статично снимане 35-40 мин, всъщност щракане- изкара 197 кадъра от 100% и наново сложена докато покаже Battery exhausted, Change battery. С най-бързата възможна карта и с един път изгасих за 2-3мин, че ми се умори пръста...Не снимам видео, иначе бих го качил...Но то пък има прекалено малко камери, които снимат видео повече от 30 мин.
Толкова от мен по темата. Фактите говорят.
Също да се има впредвид, че аксесоари като чанта, батерии, карти памет, после подобряване на лаптопи, картов четец, софтуер за обработка и други екстри струват и те пари. И са един вид задължителни.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: ZENON   
Дата:   06-03-20 09:06

Кваки,
за да си спестиш писането, защо просто преди това не четеш?
Написал съм по-горе как ползвам тялото и как на практика една батерия на ден ми стига, че и остава.
Дали да не престанем най-сетне с глупостите и да се съсредоточим в/у реалните ползи? Толкоз много пишеш, че ще вземеш да вкараш в заблуда, някой който не е в час с нещата.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   06-03-20 09:13

Ми вади си батерията-батериите, и карай напред, хората не искат да правят това!!!
A7/A7R са страхотни камери, със страхотна картинка дори с недотам добри обективи, но имат недостатъци, толкова.



Публикацията е редактирана (06-03-20 09:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: Mogila   
Дата:   06-03-20 09:48

Автор: hotsnail
Дата: 06-03-20 07:36

"rufani има няколко много конкретни човека по-малко от 6 са, които като латерни повтарят едно и също с години. Администраторите не обръщат внимание, а всяка тема се трови с щуротиите им поне 5 годинки."


Човек, ти не се ли усещаш, че това, което си написал се отнася най-много за теб самия?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: serjy   
Дата:   06-03-20 09:52

Mogila [smilie24] [smilie24] [smilie24]

я да пусна малко пълноразмерни кадри от олимпус, да стане манджата пълна [shtrak]

https://www.flickr.com/photos/185682982@N05/



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   06-03-20 10:05

serjy, с телефон да беше снимал същите щяха да са, само дето ще ти тежи по-малко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: iasen2   
Дата:   06-03-20 10:40

kvakioh [smilie24]

Да вадиш батерията на апарат или да го изключваш, при положение, че снимаш с него в момента си е недоразумение.

Снимал съм с фуджи с3про - то беше така и действа на нервите.

По добре да мъкнеш никон д300 отколкото да мислиш постоянно за батерията и да нямаш батерия, когато ти най-трябва.

Успех на всички! Навремето хората са мъкнели далече по-тежки апарати и не са се оплаквали.

На луната са мъкнели далеч по тежки апарати от Д300, защото всяка снимка там е безценна.



Публикацията е редактирана (06-03-20 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: Yog   
Дата:   06-03-20 10:40

BuTaMuHa, в дългия коментар на hotsnail се съдържа отговора защо да НЕ последваш съветите му. Човекът от 14 години снима с камери Сони. Естествено, че за него друга марка няма [smilie5]

А конкретно по темата - няколко души сме ти препоръчали микро 4/3 система. Други препоръчват Фуджи. Трети 6ххх сериите на Сони. Самият ти си написал модели, които харесваш. Истината е, че всички тия отговори са "верни". В днешно време, всички камери стават. Ако си купиш актуален модел от голям производител, няма как "да се прецакаш". А в качеството на снимките, в общия случай по-голяма разлика ще ти даде един хубав обектив, отколкото конкретен модел камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kireto_a   
Дата:   06-03-20 11:44

не а6100 - има некои неща дето ги няма и ще дразнят. маркетинг идиотщини.

а6400 - взех я на скоро и ме кефи повече и от а7м3, само бидейки кроп понашумява повече. за съжаление и жената я хареса и не ми я дава. нема нещо дето не може и работи. работи. за най-придирчивите има и бърз рефреш на визьора. фуджо може и да са там(ма може и да не са: за мрънкачите пипал сам хт3 и си беше далече от а7м3) и да са кул(особено ако си вземеш кожена чанта и си пуснеш брада и обичаш да връткаш врътки), ама камерата дето можеби може толкова и го прави добре е 2х като цена и ще трябва да учиш да работиш с кепчъра. вземи си обекитиви за тея пари. а избор да искаш - нов ден, нова 50-ка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: D.S   
Дата:   06-03-20 17:12

Едно е да си пипнал, друго е да си ... сешеш се. Такива изказвания тип, мойта техника може, всичко друго не, са леко казано смешни. Техниката трябва да ти харесва и да не ти пречи. Лесно и просто. Отам кой с какво си е негова работа

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-20 19:38

Yog препоръчал съм 4 Никонски ДСЛР камери.....ама какво значение има нали? Троли си там.....

Щеше да е хубаво ако беше казал с какво си снимал и колко време та давал акъл



Публикацията е редактирана (06-03-20 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-20 20:27

Човека явн му писна то глупости.....

А и все още не е ясно какво иска от камерата.....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: BuTaMuHa   
Дата:   07-03-20 00:27

Благодаря на колегата rufani за отделеното време и полезната информация.До като има такива хора форума ще просперира.Взех решение и поръчах Fujifilm X-T30 Black тяло + Обектив Fujifilm Fujinon XF 18-55 f/2.8-4 R LM ОIS.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: Yog   
Дата:   07-03-20 00:54

Изборът ти не е от предварително посочените. Явно дискусията е променила мнението ти. Сега ако фуджито се окаже гадно, виновни са тия, дето са го препоръчали! [smilie5] Бъзикам се, рабира си. Честито и на фокус [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: lamerko   
Дата:   07-03-20 01:01

Отначало си го пише, че не търси мнения само за въпросните изброени модели, а въобще :)

BuTaMuHa: честито :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: alext   
Дата:   07-03-20 12:39

Честито добро решение. За това, което ти трябва е супер, имаш и доста хубави възможности за обективи, които да добавиш след време. Примерно ф2 50 или 35 за портрет, 23мм също много универсален. И наистина кепчъра вади повече детайл, но има и решение за лайтрум с iridentx. Но с джпег на фуджи честно казано не ти трябва и обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: eyepiece   
Дата:   07-03-20 13:18

Прочетох мненията ви и никаде не видях нещо за Панасоник и Олимпус . Моля ако някой има впечатления да сподели , по специално за моделите g-80 и e-m -10.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   07-03-20 16:47

Добра е комбинацията Fuji.
За Олимпус и Панасоник също има топ попадения и избор, единствено да не се смесват тела и обективи от двете марки, че има неразбирателства понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: ombre   
Дата:   07-03-20 17:01

Честито и от мен да го скъсаш фуджака от снимане.Аз пък се възползвах от офертата за Пана гх 80 и 12-32.Ще го видим що за машинка е,много гот отзиви съм чел за него.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »