Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: bayivobg70   
Дата:   02-03-20 00:51

Във почти всяка тема, едни и същи хора, пишат едни и същи смешки.
Пълна трагедия.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: kvakioh   
Дата:   02-03-20 07:56

Ако може, да се пробва с друга светкавица. Лично аз преди с Nissin i40 и А7 добре ми излизаха без много брак на 2 събития.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: marrio31   
Дата:   03-03-20 23:39

hotsnail,не можа ли да намериш някое адекватно и истинско сравнение..виж коментарите под клипа който си споделил,на това ли вярваш,доста нелеп клип.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: Yog   
Дата:   04-03-20 02:55

В работата сме абонирани за агенции. Някои от снимките от NBA вече идват от Канон 1DX III. Снощи гледах една серия от мача между Ню Йорк и Хюстън. На Уестбрук му се виждаха резките на ставите на пръстчетата, докато се опитваше да блокира една стрелба. Това на ISO 8000. Като имате предвид, че агенциите не ги качват 5400x3600 или колкото е там пълната резолюция. Към 3600x2400 най-често. Който смята, че "е мазало" новия Канон, явно е ял нещо развалено. Няколко пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: Ivokbg   
Дата:   08-03-20 20:50

Ако може да задам един въпрос малко по-далечно свързан с темата, т.е. не касае Сони, а като цяло за автофокуса на тъмно.

Има клипчета в тубата как обективи с еднаква дължина (примерно 85мм) и различна максимална бленда 1.4 срещу 1.8, този на 1.4 фокусира малко по-мудно.

Може ли да се направи извод, че на 1.4 фокусът е по-бавен, заради
по-тежките и големи движещи се части в него или е поради блендата? Или поради съвсем други причини?

Т.е. в общия случай какво е влиянието на максималната бленда върху скоростта на автофокуса? Има ли разлика при тъмно и при светло?

Ако снимам концертна фотография с прайм на 1.8 и премина на добре познатия 24-70 2.8, какво да очаквам в този аспект? Подобрение или влошаване?

Извинявам се за силно хипотетичния въпрос, всякакви мнения биха ми били от полза - и от личен опит и чисто теоритични.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: Konstantinov   
Дата:   08-03-20 21:26

Въпросът ми е -някой успял ли е да подкара помощната лампа на тригера годокс X1T S със а6500 ?
Гледах клипа. Обнових софтуера на тригера до 18 ,01 на он и 10 на 1 включих помощната лампа и пробвах АФ-А на апарата и другите опции, ама не иска да пусне решетката.Имам godox TT685 s и тригера X1T за Sony.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: kvakioh   
Дата:   12-03-20 18:06

Знаех си, че има решение, но не с тази светкавица. Godox V1S да се търси, макар че може би не е идеята за смяна на техника, а начин на снимане с наличното.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: Eye_Contact   
Дата:   13-03-20 10:58

Снимам повече от 6 години по клубове, снимал съм от най големите дупки до най яко осветените такива.Пробвал съм Канои 5д класик 1 дс 1дХ 5д мк2 5д мк3 6д 6дмк2 600Д и др. Фуджи х100 фуджи х100Ф фуджи хт1 хт2 хт10 Сони А73 и смея да твърдя,че огледалки си фокусират дори едно 5д класик дето е на стоо години като пусне решетка фокусира много по-бързо на тъмно от Сонито .Отделно тъмнината е добре да се вземе и предвид задименоста на заведението .На 8ми март снимах един банкет сравнително светло помещение обаче димна завеся собствениците не можели да забранят на пепелянките да пушат на 8ми март .Дима също е враг на фокуса ,слагал съм мини лед фенерчета на светките да спомагам ама си е цигания според мен за тъмен бар сонито не става .Варианта за снимане в бар дискотека със сони е да се снима с лед ринг .Който казва, че сонито му фокусира каквото и да е да заповяда да го тестваме в бара в който често снимам .

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: iasen2   
Дата:   14-03-20 18:39

Eye_Contact [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: Mogila   
Дата:   14-03-20 20:37

С Канон 5Д класик имам доста готини кадри от концерти в голям мрак и много кофти светлина!

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: hotsnail   
Дата:   14-03-20 23:20

Konstantinov с а6300 пробвах и не ще да пусне лъча на тригера с тия настройки дето съм сложил на тригеара. Ползва само лъча на камерата. Вероятно и А6500 е подобно. Всъщност грида доста помага за фокусирането.

На идеално тъмно А7р3 фокусира с с тригера и грида му. Няма ядове там......

Все пка си проверете насторйките на камерата:

1. AF Illuminator - On
2. Focus Mode - AF-S
3. Нейтив обектив - илюминатора май не пали с адаптери
4. На А или М режим сложете камерата. На някои от автоматичните режими не работи илюминатора - Landscape Например....

https://helpguide.sony.net/ilc/1640/v1/en/contents/TP0001297230.html



Яска записа ли курса за начинаещи? Могила ти намери ли си някой идол дето знае от къде се хваща камерата?



Публикацията е редактирана (15-03-20 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: velkowww   
Дата:   15-03-20 01:29

Ц Ц Ц, ама и А7/3 ли не иска да фокусира на тъмно [smilie25]
Ужас, зашо се мъчите с тия Сони плейстешъни? Не разбрахте ли че модерно и способно са две различни неща. Сони няма да оправят този проблем с фокуса на тъмно. Z6/7 и EOS R са апаратите. А колко обяви ПРОДАВАМ/сменям марката, демек Сони [smilie3] съм виждал с брутално изградени системи... Пуста мода

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: Eye_Contact   
Дата:   15-03-20 09:17

Velkowww и никона и канона съм ги тествал същата работа са .Тук ме говорим за фокусиране на тъмно а за фокусиране в клуб където е хем тъмно хем светлините се менят на всяка секунда .Просто за клуб си трябва дслр който да си пуска решетка на светката и тва е .

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: Konstantinov   
Дата:   15-03-20 10:54

hotsnail ,пробвах настройките , засега не мога да накарам нито тригера нито светкавицата да пусне решетката в един руски форум четох че с а6500 не ставало .
Пробвах а6500 и фокусира със собствения светодиод на пълна тъмнина със 16-70 ,който леко закрива светодиода примерно 30 процента ,но това не пречи на фокуса. В мъгла обаче не съм пробвал да снимам , за да сравня.



Публикацията е редактирана (15-03-20 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: iasen2   
Дата:   15-03-20 13:16

hotsnail , тъкмо реших да отида на курс и отмениха всички заради коронавируса.

Може да почнеш ти да правиш онлайн курсове как се фокусира на тъмно с безогледалки, че да видим колко можеш, не само да пишеш врели некипели преводи от рекламни брошурки.........

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на слаба осветеност с Sony A7 III и Godox V860II s
Автор: iasen2   
Дата:   25-03-20 21:06

И ся вече няма никакво значение кой кютук как снима в дискотека, щото вече не работят и хилядите дето сте ги потрошили за техника, дето прашясва.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »