Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-20 12:05

Здрасти пичове.

Бях на тур за морски орли с ХТ3 и 100-400 като прекарах 3 дни по 10 часа снимане всеки ден при изключително интензивна и изискваща обстановка. Птици в полет във всичики посоки спрямо камерата. Множетво пречещи обекти. Лоши светлинни условия налагащи до 12800 исо, дъжд, контражурна светлина и тнт.

Настройките на които снимах.

1. Бууст мод.
2. Единичен и групов автофокус при различни сценарии. По-принцип единичния с разширена точка е по-адекватен за предвидими обекти но се ползва по-трудно и изисква по-сериозни умения. Груповия работи почти толкова добре и е достатъчно умен.
3. Механичен затвор и бърза серия.
4. Авто исо мах 6400 исо.
5. Централно претеглено мерене.
6. Камерата беше екипирана с грип и 5 батерии.
7. Последен фърм ъпдейт.


Впечатления.

1. Ергономия + грип

Камерата е малка за сериозна работа. Често удрях инцидентно джойстика за аф точки. Спусъка е на крайно неудобно място типично за ХТ сериите. Този при Х-Н е по-добре направен.
За сметка на това достъп до всички необходими бутони при нужда. За съжаление всички врътки и копченца са много малки и дразнят, когато се работи с голяма скорост. Определено една способна камера има нужда от по-голямо и ергономично тяло.

2. Изображение

Направиха впечатление много доброто мерене и запазване консистентността на изображението до 6400 исо. Въпреки това продължавам да твърдя, че съвременните кропки стават за сериозна работа до 3200 исо. Може би малко изклчючение прави Никон Д500.
Нуждата от остри, светлосилни обективи остава при този тип сензори. За мен всичко над 4.0 е прекалено тъмно.

3. Фуджи 100-400

Обективчето е добро. Малко е скъпо за това което е. 100-400 обектив с максимална бленда 5.6 опрелено е далеч от сериозната оптика. Въпреки това автофокуса е бърз, изображението има една идея по-нисък контраст от да речем Никкор 200-500. Остротата е добра без да е впечатляваща. Добра стабилизация и сглобка за този клас. Не се справя добре при контражур. Бокето е доста приятно като за такъв тип обектив.

4. Автофокус

Камера се справя учудващо добре но все пак е доста далеч от класически ДСЛР в критичните моменти. Успешно следеше обекти приближаващи и отдалечаващи се и реалния брак е доста малък. Успешни режими са единичен и групов автофокус според зависи от сцената и целта. За сметка на това има други проблеми които ще опиша по-долу.

Доста добра серия от 12-14к/сек с механичен затвор, което позволява прецизно улавяне на сцени с голяма динамика.

5. Видео

Тестови кадри на 120п/1080 и 24п/1080. Файловете които прегледах са изклюяително добри. Снимах в етърна и дро400%. Автофокуса дори успяваше да следи птици в полет на 120п/1080.


Генерални пролбеми на системата при високоскоростни сцени.

1. Автоофокуса има проблем с пре-фокусирането когато веднъж загуби обекта. Когато е на фокус го държи при 12-14к/сек. но когато го изпусне почти никога не го фокусира на ново за разлика от повечето ДСЛР-и. Нужна е финна настройка на автофокусния модул през менюто. Установих че най-добре работи моя къстъм мод който е с максимална скорост за префокусиране и с максимална скорост на следене. При всички други режими камерата става доста тромава и чака твърде дълго преди да префокусира.

2. Камерата има делей(забавяне). Да има делей колкото и сензора да е бърз и визьора да е с голям рефреш рейт при много големи скорости на следене се получава разминаване му това което се случва, това което виждаш във визьора и това което реално си снимал. Това са милисекунди и може да се установи само при 10-ки повторения на следене на високоскоростен обект. Това което се случва е че първо има забавяне му реалността и това което виждаш през визьора. Второто забавяне е му това което виждаш във визьора и момента в който натиснеш спусъка и изображението се регистрира. Тоест има две направления в които има забавяне което при ДСЛР-а липсва. Резултата е че много от обектите ме изпреварват и излизат от кадъра поради факта че моята реакция в съчетание с това на камерата ме забавя ценни милисекунди, които иначе биха ми дали възможността да следя правилно обекта. С това се свиква при продължително снимане но генерално си остава проблем. Спусъка на камерата е доста мек за такъв тип работа.

В предвид колко е малко това забавяне си мисля че ще се елиминира точно след около едно или максимум две поколения камери. Просто се искат малко по-модерни батерии, процесори и сензори за да се минимизира този проблем.

3. Визьора е неудобен когато се използва в стандартен режим. Да винаги ми е харесвало че е голям с голяма магнификация но когато кадрирането е критично си го намалях от съответния дисплей бутон.

Заключение.

Камерата е доста способна бърза и респонсивна като за безогледална камера. Спокойно може да се използва за спортни събития особено когато сцените не изискват свръх високи реакции и скорост. При снимането на диви животни има какво да се желае. Камерата определено може но трябва да се свикнае с дребните и проблеми. Иска и по-добри светлосилни обективи. Предполагам един 300/4 ще е бест селър и ще подхожда на компактните размери на тази система.

Неща които трябва да се подобрят.
1. Определено батерията е най-големия проблем. При ползването на голям обектив със стабилизация под голямо напрежение батерийките умират реално за минути. На мен ми бяха нужни между 4-5 батерии на ден. При други обстоятелства лесно предвиждам че могат да ми потрябват и 7-8, което е недопустимо.
2. Ако ще се ползва с големи обективи за спорт е добре да се ползва по-голямо тяло с ДСЛР ергономия.
3. Още по-бърз процесор, автофокус и визьор за да се елиминира всякакъво забавяне.

В предвид идващия ХТ4 и може би през 2021г Х-Н2 мисля че при тези камери на 99% повечето проблеми ще бъдат решени. Напомням че безогледалките с в най-неравностойно положение спрямо ДСЛР-ите когато ства дума за такива условия. Във всички други условия за мен безогледалните системи вече са по-добри.

Лично аз не съжалявам че минах на тази система и виждам доста потенциал в нея имайки в предвид че е единствената APS-C система на пазара със сериозни намерения. В сферата спорт, диви животни имат нужда от 1-2 по-умно проектирани обективи. 100-400 е твърде любителски а 200/2 е твърде скъп. Предполагам нещо като 100-200 2.8 и 300/4 ще са добро попълнение към тази система.

Надявам се че беше полезно.

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-20 12:10

* Последната снимква в профила ми е правена с тази система.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: alext   
Дата:   25-02-20 12:46

Добро обобщение, браво!

Как е с изцяло електронен затвор?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 13:17

Добре си, ето това е от първо лице, а не прочетени разни неща и после да ни ги преразказват някакви...които искат 200/2, ма нямат.
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-20 13:18

Благодаря! Аз те тормозех доста за впечатления и тази тема е много полезна!

Да видим дали X-T4/X-H2 ще променят нещо.

Или Z70 ще е...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 13:20

Н2- малко ще я купят, Т4- повече.
Но да не чешам клавиатурата, снимане се иска, а не купуване на топ камера (и обективи трябват!), която следващата година е вече номер 2 или 3 в гамата, а някои не снимат, само пишат.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: Pac   
Дата:   25-02-20 13:31

Звучи доста обективно. Браво за добре систематизирания материал. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 13:43

Обективно е, защото е възможно, а не както в темата за Т4 се дъвчат невъзможни неща, мечтички и свободни преразкази...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-20 13:45

На въпроса.

1. Ел затвор не ползвам.


Има хляб системата. Мисля че е изцяло завършена като изключим спортната фотография. 50-140 2.8 е доста къс. 200/2 е страхотен обектив но мисля че цената не отговаря на генералната идея на системата.

В предивд че Фуджи копират до точност фул фрейм еквивалентите за разлика от повечето компании бих се зарадвал много на един 260 2.8 обектив или 350 4.0. Правят много по-голям смисъл от 200/2.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-20 13:52

Х е за портрети, а не за спорт. И откъм обективи, и откъм сила на XTrans. Когато искам максимален детайл, снимам с X-T100, който е бавен за птици и движещи се обекти. До и за макро е бавен понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: ombre   
Дата:   25-02-20 14:08

Хубаво и обективно ревю,ще полезно за всеки ,който се интересува от модела и този жанр.Колкото до последната снимка в профила на автора тя е с канон,или аз нещо не виждам с въпросната комбинация последна снимка на птици.Хубаво е ,че се споменава и д500,който си е бая висока летва.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-20 14:12

Няма подобно нещо че Х е за портрети. Х е система която предлага в момента реално решения за всичко. Спорта е последния връх която всяка безогледална система изкачва.

Тези впечатения бяха за ориентиране до къде са стихнали с ХТ3. Според мен 4-ката ще е трепач вече а Х-Н2 вече ще си е камера за спорт. Дано до тогава да пуснат и по яки стъкла.

ДСЛР-а е жив само заради старите байонети и спорт-а. Точно поради тази причина хибридизираха Никон д780 и 1дх3. Следващото поколение ще се хибридизират още повече докато не махнат огледалото или не сложат ел визьор в оптичния.

Х системата е единствената сериозна aps-c система. Другите 2-тела са Канон 7д мк2 и Никон д500. Трябва просто още едно поколение и оптика за да се случат нещата.

Освен тва ХТ3 е и една от най-добрите видео камери в калса си.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: sundown   
Дата:   25-02-20 14:13

В тубата има един - сравянва pentax kp + 150-450 срещу X-T30 + 100-400 при заснемане на летящи птци (и орли в изгорели треви и храсталаци :)). И той горе-долу стига до същите твои заключения.



Публикацията е редактирана (25-02-20 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-20 14:19

Т30 е малко по-различен. Т3 е по-добре с малко.
Освен това Пентакс не е пример за нищо особено за спорт.

Аз съм минал през десетки тела канон/никон от про до любителска техника. Ако говорим чисто за спорт Никон д500 издува Т3 на автофокус, серия и картинка по всеки параграф. Просто Т3 вече е близо има следенето има скороста. Още малко трябва. Т4 вярвам че ще е доста по-добър и остава обектив...просот 400 5.6 не е сериозен обектив....

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 14:21

D500 е толкова евтин в сравнение с Fuji T3, H1 и има толкова много избор на обективи, че собствениците на марката могат само да мислят за 200/2...както е в темата за Т4.
Примерно в Америка- USA, Канада доста хора просто игнорират Fuji заради цени, не толкова че не мога да си позволят, просто набор от обективи се прави и избира трудно. 3 обектива може да не стигнат за добра комбинация, въпреки светлите зуум обективи.
Т4 е камерата. Сериозна си е системата като кроп, както казва и автора на темата, който е единственият и ще остане такъв снимащ с телеобективи за Fuji...



Публикацията е редактирана (25-02-20 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: sundown   
Дата:   25-02-20 14:24

Да, въпреки че Пентакс е пример за нищо, все пак се оказва, че е нещо. Но целта на поста ми не беше такава, хехе.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-20 14:35

Ако е за спорт Фуджи е безмислен ако става дума за цена/качество.

Д500 и 300/4 или 300 2.8 и всичко в тоя клас приключва.

Просто аз съм зел Т3 с друга идея и уайлда е само част от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: Yog   
Дата:   25-02-20 15:37

Полезна информация. Особено като се има предвид, че X-T3 ще става все по-достъпен и хората ще се изкушават да го купят, заради добрата му слава. От написаното си вадя извода, че почти са успели да направят "камера дето става за всичко". Което по принцип си е доста амбициозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: victory13   
Дата:   25-02-20 16:00

точка 2 няма оправяне понеже:
1. затвора е отворен, фокусираш, следиш, прочее...
2. натискаш спусъка...
3. затвора се затваря...
4. затвора се отваря... правиш снимка...
5. затвора се затваря...
6. затвора се отваря... фокусираш, следиш, прочее...

Колкото и да го мислиш, огледалото елеиминира половината движения на затвора [smilie5]

пп... гледам ти снимките оттатък, адмирации за труда и постигнатото [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 18:27

Както се казва- вземи си апарат и работи с него. Т3 за работа, Н1 за писане колко сме "знаещи и четящи" и никаква работа...
Иначе аз лично съм го поотписал, но пуснат ли Viltrox трите си обектива почвам пак, с каквото дойде като тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: alext   
Дата:   25-02-20 18:31

Viltrox пък и xt4 няма да дойдат скоро, тоя вирус разказа играта на китайчетата [smilie5] . Взимай fujinonite и "работи"



Публикацията е редактирана (25-02-20 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 18:39

От голям формат на лента до среден формат дигитално все работя, авторът на темата ни дава наготово мисъл, действия и решения за топ тема, до която не се стига с Н1 и мечти за 200/2 и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: alext   
Дата:   25-02-20 18:49

Нямаше да разбера,язък за изхабената лента...
Май май ти мечтаеш за вилтрокс, аз каквото ми трябва си имам [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 19:32

По-добре с евтино, отколкото единствено собственик на техника...без работа и четящ упътването все още.
Лента не се хаби, но няма как да се знае това...
Вилтрокс ще е просто допълнение към каквото има.
Учи примера тук за реално и лично изказване, това е първа черна точка!



Публикацията е редактирана (25-02-20 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-20 19:54

T4 ако това което казват от Фуджи е поне наполовина вярно ще е ултимативната кропка за всичко. Всички недостатъци освен ергономията ще са елиминирани и добрите страни ще са още по-добри.

За мен остава Х-Н2. Дори и да прежаля Т4 цената ще му е добра когато излезе Н2. Тогава ще се мисли ако въобще си заслужава.

На Т3 определено най-достадното при малко по-сериозна работа са батериите. Простоянно си в паника дали ще ти стигне тъпата батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: D.S   
Дата:   25-02-20 20:05

[smilie10] Viltrox [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: alext   
Дата:   25-02-20 20:07

xh2[smilie24]
но ако се потвърдят слуховете за 43мпс сензора едва ли ще е толкова бърза камера

П.С kvakioh от голям формат на лента до среден формат дигитално все работя.. ти щото пък не си собственик на техника [smilie5], работи работи, но не хаби лента, остави на някого, който знае за какво му е. 2ра чарна точка



Публикацията е редактирана (25-02-20 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 20:23

Прегръщай техниката за лека нощ, че със вече стария Н1 и двете нови камери няма как да е върха...
Как разбра, къде е образованието по технологии, инженерното по сензори, че 43Мпикс е бързо, бавно или каквото и да е на кроп?? Цялата черна точка е покрила.
В предишния живот си снимал на лента, та знаеш...скоро е било прераждането като гледам крехката възраст.
Човекът в темата ни показа, че ще разбие камерата от снимане.



Публикацията е редактирана (25-02-20 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: D.S   
Дата:   25-02-20 20:27

Май само вие дватамата разбирате за какво се карате - има ЛС за лични съобщение ...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 20:31

Момченцето ме е блокирало...пуста му суета. А и лично се засяга, а то не е срещу него.
Никога не съм се карал с някого тук, просто човек трябва и задължително да оформи някакво чувство за вина и респект най-малкото към техниката, а не да преразказва свободно и да пише насам-натам.
Ето ни пример в тази тема, който забива всички мнения от съседната тема за Т4, където се чешат клавиатури над неродено дете...Това беше наречено тук преди време доста точно като "техномастурбация".
Наготово не става. Който може с Viltrox, може и с друго. Не е за парите, но не стига до ума.



Публикацията е редактирана (25-02-20 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-20 22:28

Една лисичка с комбинацията в моя профил. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: alext   
Дата:   25-02-20 22:40

Хайде отблокиран си, пиши ми ще се радвам да си поговорим [smile] . Аз друго прегръщам за лека нощ, ти ако си с техника са си някакви твои решения и наклонности, които моля не натрапвай.

Останалото се нарича коментар и чесана на езици, колкото ти имаш право, толкова и аз. Това, че си избиваш някакви твои комплекси срещу някакви хора и се мислиш за нещо повече отколкото другите, си е твой проблем. И се научи да се изразяваш за некрехката си възраст, защото половината не ти се разбира.

И като ми пишеш моля прати някоя снимка с тези средни формати, ленти и филми, че ми е интересно [smile] . Техномастурбация е когато имаш сумати техника и парадираш с това, като теб.


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 22:50

Точно си се объркал, че имам много техника, особено с нея не парадирам...Всъщност имам прекалено малко техника. ЗА избиване на комплекси, не го живея там из комплексите живота. Няма смисъл и да се чувстваш засегнат, че преди наема толкова много за тестове само техника и сега че това Н1 е граала.

Иначе няма как да се запознаеш с "техномастурбаторите", защото те изчезнаха...което се опитвам да те предпазя.
За среден формат, ленти и филми само наживо, защото все още не сканирам толкова...Но може да разпознаеш в профила, има няколко снимки от лента. Но не вярвам.
Но снимай, развали му механичния затвор на Н1 от снимане. Ето тук и нагледния пример. Младостта е спасение.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: alext   
Дата:   25-02-20 23:35

Предишни животи, прераждания, сега искал да предпази... човече трябва ти професионална помощ. Форумът не е подходящото място. Нещо ти е объркано и само ти си знаеш... Какъв граал, най- обикновенна камера, която коментирам и срявнявам с подобрените модели, както правят всички тук.

От другата тема буквално нищо не е казано от мен тук, попитах за електронния затвор на хт3 и не получих отговор. Може би ти знаеш?

Не мога да разпозная, защото не мога да прегледам 560 посредствени снимки, извинявай.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-20 23:43

Щом можеш да видиш 560 снимки за толкова кратко време и да ги определиш, значи нищо не може да те спре...Никой не иска да ги оценяваш, а да кажеш кое е на лента, кое не. Ето това е посредственост.
Нали имаш Н1- същото е за електронния затвор. Няма как да се каже нещо повече, след като се каза, че не е изпробвано. Честно е, нали?[smilie18]



Публикацията е редактирана (26-02-20 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: alext   
Дата:   26-02-20 00:06

Fт първите няколко страници и тези в рейтинг А и Б ми е ясно, но ти кой си, че да си отделям времето да ти търся из снимките. Някой велик фотограф? Повече от всички останали? Че даже и задачи ми поставя. [smilie5] Я се осъзнай
Спирам със спама тук, останалото на лс



Публикацията е редактирана (26-02-20 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: victory13   
Дата:   26-02-20 11:07

Малко в помощ на автора, а и на други ентусиасти с Фуджи и спортни наклонности [shtrak]


Дан Бейли и PRE-SHOT ES

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-02-20 11:07

Темата е за Т3. Не виждам защо пишете напълно излишни безмислици?

Също така когато темата е техническа няма място за фотографски спорове.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: victory13   
Дата:   26-02-20 11:12

Ъ [smilie5] ... писали сме заедно... пробвай горното, и сподели впечатления [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-20 11:35

Техническа за техничари с не-обикновени камери.
По-скоро и за техника на снимане. От първо лице, без преразкази и невъзможни неща и безпочвени, безразсъдни обвинения в посредственост с обикновена камера.
Дори предсказвам крадене на истинските изпитани, лични мнения оттук в други теми за сравнения наготово...



Публикацията е редактирана (26-02-20 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: dau   
Дата:   26-02-20 17:19

Скоро ще има професионален wildlife обектив за безогледални камери, просто не е за Fuji.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: Siluet23   
Дата:   26-02-20 23:41

Пентакс не било пример за нищо... Айде бе :)... Особено пък с 150-450..елате пипнете и чак тогава споделете :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-02-20 01:10

Fuji имат про стъкло 200/2 това всъщност се конвертира в 280 2.8 или 400/4 което никак не е лошо.

Просот е идея прекалено къс и скъп. Според мен трябваше да пуснат нещо по-късо на 2.0 например 135/2 или 150/2.

Про-телефото обектива за тази система трябва да е 260-300 2.8 от рода. 300/4 или 400/4 няма да са излишни. Хората ще започнат да припознават Т4 и бъдещия Н2 за спорт. Просто трябват стъкла и аз съм сигурен че след Т4 и преди Н2 тоест някъде през 2020-та и началото на 21-рва ще има телефото обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   28-02-20 11:04

FUJINON XF 340mm F1:4 R LM OIS WR [cool]



Публикацията е редактирана (28-02-20 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   28-02-20 11:09

Medium-Fuji, в линка ти има ревю на Canon 400/4.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   29-02-20 19:17

Но FUJINON 340/4 звучи добре, нали ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-03-20 14:07

340[beer] /4 е перфект да. [beer] Ако искат да е точен еквивалент на 500/4. Съгласен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   02-03-20 08:23

340/4 и 1890 грама...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: alext   
Дата:   27-03-20 18:11

Изглежда фуджи не спят, излязоха патенти за 300f4 и 500mm f5.6 цък

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: kvakioh   
Дата:   27-03-20 18:24

alext, кога ще ги купуваш?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji XT3 след 3 дни интензивна уайлдлайф фотография.
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-20 18:28

Тия ще са по 30-тина кила бъбреци...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »