Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Най-добър монитор за работа?
Автор: photoforce   
Дата:   01-08-19 11:28

Здравейте,

Преди 4-5 години пуснах тук такава тема и тогава член от форума ми препоръча dell u2312hm . И си карам още с него и е наистина хубав. Сега, работата е малко особена - в офиса, във фирмата, я която работя, двата монитора на които седя по цял ден са HP Z23n - ужасен избор под сто долара нов. Бялото, като го гледаш, искри и трепери почти. Затова питам за съвет за монитор, на който картината е стабилна и не изморява очите. Надявам се да ми дадете добра идея, тъй като, разбира се, Dell U2312 HM вече не се продава нов.

Мерси![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: BEYA   
Дата:   01-08-19 11:37

Ще следя темата и аз. В последно време се оглеждам за Dell монитор.
Dell UltraSharp U2412M не е ли по добър модел?
Прочетох старите теми колеги от тук бяха писали, че U класът е по добър от P.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Synthy   
Дата:   01-08-19 11:39

Dell P2417H е чудесен, особено за парите (явно ти купуват евтинджоси).

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: photoforce   
Дата:   01-08-19 11:44

Това с евтинджосите е ясно, фирмата е софтуерна и на никой не му пука за картината, а разбира се и никой не се е досетил, че към това си разваляме и очите...

Така, споменати са два дел-а отгоре. Каква е разликата между P и U класа?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: photoforce   
Дата:   01-08-19 12:06

Разбирам, че втората двойка числа отговаря за годината на производство. По тази логика не е ли по-добре Dell 2419 HC?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: lamerko   
Дата:   01-08-19 12:39

Насочил съм се към Dell UP2716D/PremierColor - цената е сравнително ниска, но ме притесняват вариациите в качеството. Ще видим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Mogila   
Дата:   01-08-19 12:52

Мога да препоръчам нещо, което не е популярно в нашия форум, но с такъв работя аз и съм доволен:

На старо Fujitsu P27T-7
Нов Fujitsu P27T-7 UHD

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: BEYA   
Дата:   01-08-19 13:12

Мисля че е тука момента да попитам с какъв кабел е по добре да се свърже монитора.Тези от П серията нямат DVI a VGA-то вече не е добре (аналог).
Вярно има HDMI ,но там по принцип свързвам ТV (на изхода от видеокартата) .Сигурно има и други с тези чудения по темата. За това е добре един монитор да има и трите видове входове.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: lord_kik   
Дата:   01-08-19 14:11

Ако една дефектна линия не те притеснява имам един излишен NEC PA322UHD ,на много добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: vga   
Дата:   01-08-19 14:47

lord_kik, гледам ти обявата от доста време, но според мен твоя е "тръгнал". И аз на стария Делл имах една линия, после 5, после хиляда... тия матрици не са вечни и това няма ремонт, за съжаление [smilie8] В базара има едно 24 инчово Ейзо, обаче, което изглежда супер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: lord_kik   
Дата:   01-08-19 16:21

Възможно е,аз го ползвам вече 4 месеца и няма грижи,като цяло е на 2000 часа,калибрирал съм го със спектра вю и съм адски доволен,затова и зор нямам,но имам още един същия и затова го давам.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Daniel_P   
Дата:   01-08-19 16:28

Здравей аз си купих преди няколко години Dell 2716D Монитора беше хубав добра къртинка, остър и като цяло бях много доволен, обаче на втория месец реших да го калибрирам и този монитор позволява софтуерна калибрация. Но има функция която по принцип идва включена ауто калибрация която си е направена от Делл и като я изключих монитора в единия край зеленеше а в другия жълтеше дори и след калибрация. Като включа ауто калибрация се оправяше но нямаше как да го ползвам с собствена софтуерна калибрация което беше една от причините който ме и привлече да го купя, понеже повечето монитори не позволяват софтуерна калибрация.Та оказа се с фабричен дефект. Порових се за проблема из нета и се оказа, че доста хора имат същия проблем, така че имай едно на ум ако това ти е важно! За мое щастие го върнах без проблем на амазон, живея в Англи, въпреки че с вкл ауто калибрация си беше ок ме дразнеше, че има дефект. И си взех ASUS PA279Q който е малко по скъп и може би една идея по добър, но е старичак модел не знам продава ли се още. Асуса няма опция за софтуерна калибрация така, че хардуерна но и там имах голяма драма понеже минах на уиндоус 10 и въпреки че имам един от най добрите калибратори на пазара i1 Display pro, имаше няква драма с уиндоуса и това, че монитора е wide gamut все нещо калибрацията не беше както трябва и накрая си оставих на фабричната калибрация монитора която е доста точна и малко настройки на уиндуса и си карам така щот ми писна. Успех[shtrak]



Публикацията е редактирана (01-08-19 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Бармалей   
Дата:   01-08-19 17:56

"Здравей аз си купих преди няколко години Dell 2716D "

Да не си пропуснал буквичката "U" пред DELL?
Защото 24 и 27 си имат собствена програма за калибриране - Dell UltraSharp Calibration Solution. Която - за съжаление - може да се използва само с X-Rite I1 display Pro.
P.S. Аз за това се принудих да купя нов калибратор [smilie2]



Публикацията е редактирана (01-08-19 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: lord_kik   
Дата:   01-08-19 17:58

Софтуерно може да се калибрира всеки монитор,защото софтуера за калибриране създава един файл със разширение .icc или .icm след това при всяко стартиране на системата видеокартата зарежда тези настройки,а тези файлове може да са повече от един се намират в системните на win
system32\spool\drivers\color

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Бармалей   
Дата:   01-08-19 18:07

Тази програма е написана специално за ДЕЛ У24 и У27!
Тя използва LUT-a на монитора и хардуера на X-Rite !
Апропо - софтуерното калибриране на програмата "Монитор", е по-добре да не се записва във видеокартата, а да се използват външни програми - от типа на ЛУТ менаджер.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: photoforce   
Дата:   01-08-19 18:40

Да, загледах ги деловете доста. Гледам и U3419W, като решение за видео монтаж поради по-големия работен плот. Не, че сега е момента за такава инвестиция, но се образовам да знам кое си струва. Като цяло при някой монитори ако гледам бял фон да кажем, сякаш "искри"; докато при други (включително моя дел у дома) някак бялото е "заспало" и седи добре. Това от какво зависи?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Бармалей   
Дата:   01-08-19 18:51

Ето и един сайт - за сравняване:
https://www.displayspecifications.com/bg

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: D.S   
Дата:   01-08-19 19:19

От фирмата не вярвам да ти купят, но щом питаш eizo и nec. Важно е матрицата да е ips,pvа и да не е глоси, разбирай да се оглеждаш на него

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: ss_sgp   
Дата:   01-08-19 22:03

https://www.eizoglobal.com/products/coloredge/cg2420/index.html


Това е най-евтиният професионален монитор за графична обработка на EIZO. Предполагам ще ви е достатъчно 'най-добър'

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: imitev   
Дата:   01-08-19 22:24


Първо гледаме бюджета, после купуваме монитор, който влиза в бюджета.

Няма бюджет - няма съвет [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Imaginarium   
Дата:   01-08-19 23:54

След като фирмата е IT и не ти трябва 100% SRGB покритие и перфектно цветопредаване, тогава моя съвет е да гледаш монитори които работят минимум на 85 херца. При продължтелна работа разликата между 50-60 херца и 85-120-144 херца е огромна.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Synthy   
Дата:   02-08-19 08:25

Огромна казваш... Това да не е тръба?! За текст и 30 херца стават (не, че е хубаво, но стават). Много по-важно е да не трепти като му намалиш яркостта. Въпросният деле, който цитирах, струва 300лв. бройката, след калибрация дава прилично цветопредаване и не трепти на 120cd/mm2.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: lord_kik   
Дата:   02-08-19 08:48

На първо място е бюджета,след това дали да е нов,и дали втора радост,дали има нужда от Adobe RGB или sRGB цветовете ли са по-важни или резолюцията,а може би и двете,но както казах всичко опира до финанси.
Има доста прилични модели на повечето производители дали ще е Nec,Eizo,Benq,Dell,Asus,HP,View Sonic,LG
Например има един модел на Asus PQ321Q който е доста добър и се намира на добра цена,но какво е добра цена само автора на темата може да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Synthy   
Дата:   02-08-19 09:16

Дали фирмата ще купи употребяван монитор, как мислиш? Човека си търси монитор, който да му го купят за офиса (поне така излиза, от постовете по-горе), който няма да се използва за обработка на изображения, т.е. цветопредаването е последна грижа. Цената в случая е ключов фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добър монитор за работа?
Автор: Бармалей   
Дата:   02-08-19 10:30

Щом цветопредаването е "последна грижа", всеки дисплей "без" ШИМ ще му свърши работа.



Публикацията е редактирана (02-08-19 10:31)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »