Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: шдфдшд   
Дата:   17-03-20 19:07

Julius ...хубаво...благодаря за споделеното , ама темата е малко по-друга : Защо толкова много хора си крият EXIF-а?...
...в примера по-горе питам директно автора за подробности около снимката , а той увърта и "бяга по тъча"...крие ли или не крие!?...може би пак "запазване за уеб функция" , нещо...
...иначе , знам че не е длъжен...нито пък съм му умрял за занаята....та така де...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: ceco   
Дата:   17-03-20 19:12

Крие (или не крие) кой си има, който няма ...?

Не забравяйте, че има и такива, които снимаме и на лента!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: шдфдшд   
Дата:   17-03-20 19:16

Автор: ceco
Дата: 17-03-20 19:12

Крие (или не крие) кой си има, който няма ...?

Не забравяйте, че има и такива, които снимаме и на лента!


...че , кат снимате на лента , да не снимате без камера , обектив , бленда , скорост и исо , бе джанъм... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: ceco   
Дата:   17-03-20 21:23

шдфдшд написа:
>
> ...че , кат снимате на лента , да не
> снимате без камера , обектив ,
> бленда , скорост и исо , бе джанъм...
> [smilie8]

Това май беше коментар заради самия коментар, колкото да не пропуснеш да репликираш нечие чуждо мнение ... или наистина смяташ, че всеки с лентов апарат трябва да помни или да си носи тетрадка, в която да записва всеки кадър на каква бленда и скорост е заснел?!? Исо-то мога да ти кажа ако току-що съм го сканирал (което е много малко вероятно, обикновено лентата е сканирана преди години или месеци).

За апарат / модел съм помолил админите да направят възможно добавянето от потребителя на липсващи от менюто такива (а то там лентови модели няма) - до сега не е направено. Надявам се да стане някой хубав ден ... (защото го има предвидено като функционалност, доколкото виждам).

Бъдете здрави, другото ще се оправи! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: asahi   
Дата:   17-03-20 21:24

Цецо да отваря екзиф едитора и да попълва на ръка. Марка на трипода, дължина на презрамката - всичко!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: шдфдшд   
Дата:   17-03-20 21:35

...ми , някои пишат...най-често "Mamiya"...но и други...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Julius   
Дата:   17-03-20 21:58

ceco написа:

> Не забравяйте, че има и такива,
> които снимаме и на лента!

Отпечатвай, моля те датата на снимката (заради мен)!
Благодаря. [smilie7]

p.s.
Останаха ли още вносители?
А диапозитиви намират ли се - някоя Провия или Велвия?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-03-20 00:38

шдфдшд тия снимки дето ги показваш са супер ясно как са снимани.

Какво ти е интересно в екзифа? Статив и скорост около половин до една, две секунди[smilie25] тестваш правиш си 4-5 кадъра и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: шдфдшд   
Дата:   18-03-20 10:07

...да...Статив и скорост около половин до една, две секунди[smilie25] тестваш правиш си 4-5 кадъра ...и накрая изтриваш екзифа , пък като те попитат за него, отговаряш че щраусът не е хищна риба и готово...
...благодаря!...достатъчно...разбрах "Защо толкова много хора си крият EXIF-а?"...или поне , че разговорът е между глухи...както винаги...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Djoro   
Дата:   18-03-20 10:47

Аз пак питам, за какво Ви е толкова чуждия EXIF и толкова много се претендира да го има? Дори да копирате всичко и заложите в настройките на Вашия апарат, на същото място след 10-15 минути, пак няма да имате същия резултат.
При един и същи фотоапарат, с различни обективи но еднакви по разгънат параметър примерно 50 мм., имат различен диаметър на светлинния поток при една съща бленда примерно f8. Къде е изместения фокус в кадъра не се изписва в EXIF-а. Ако кадъра с модела в оригинала е с тъмна рокля, а на ползващия чуждия екзиф моделът е с бяла рокля, какво става сега? Почти всички добри автори работят по мерена попаднала светлина, други по отразена светлина.
Аз никога не снимам нощно време, всичките ми условно нощни снимки са правени в най-светлата част на деня, какво правим сега?
А ми допълнителната обрабока при класическа лабораторно мокра или чрез фотошоп изготвена снимка?
Не вярвам напреднал автор умишлено да си крие EXIF-а, не го интересува това.
Но се радвам за диалога във форум, с уважение към всички Вас!



Публикацията е редактирана (18-03-20 11:05)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »