Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сервиз Canon
Автор: tili   
Дата:   11-12-19 14:09

Надявам се от Canon да четат този форум!
Вчера цял ден се опитвах да се свържа с "оторизирания" сервиз на Canon... Ето как става това, обаждате се на Пан сервиз, щом чуят, че става дума за фото техника, ви казват, момент ще Ви свържем със сервиза?! След като чуете шест пъти сигнал "свободно", се включва телефонен секретар, който на чист немски език ви обяснява нещо [smilie2]
По обяд вече нещата се променят коренно и хората излизат в обедна почивка, няма смисъл да се обаждате, освен ако не искате да научите нещо на немски! По едно време си викам 16 часа е, ей сега е момента, да ама пак немски език... Обаждам се отново и питам защо ме свърват с Германия?! А те любезно ми отвръщат "а, той колегата си е тръгнал". Оказва се, че тоя си е тръгнал, а другия напуснал [smilie11]
Днес успях да се свържа с ЕДИНСТВЕНИЯТ "разбиращ" от канонска техника!
Задавам му най-простият въпрос (за да не го натоварвам много) - колко струва смяна на затвор на Canon 5D IV? Отговорът е, не мога да кажа, тук такива неща не правим, трябва да го изпратим в Италия, там след преглед ще кажат, каквото и да кажа, ще Ви излъжа?! Представяте ли си, единственият "специалист" в единствения сервиз на Canon, не може да смени затвор на фотоапарат [smilie8]
Пускам тази тема съвсем информативно, за да знаят притежателите на Canon какво ги чака, ако не дай Боже нещо се развали! Пиша също и заради Canon Bulgaria, а след малко мисля да пусна и едно писмо до централата на Canon, за да ги питам защо позволяват на фирми, които нямат сервиз да ги представляват?
И последно, много моля, притежателите на Sony да не ми предлагат да си купя и аз! Ходих, гледах, пробвах, ами... не ми хареса!

 Re: Сервиз Canon
Автор: quazimodo   
Дата:   11-12-19 14:17

Добре дошъл в клуба на прецаканите[smilie5][smilie5][smilie5]

Вече няколко пъти го споменавам по разни теми, но хората държат сами да проверят ситуацията [smilie18][smilie18][smilie18]

 Re: Сервиз Canon
Автор: tili   
Дата:   11-12-19 14:21

Аз съм в този клуб, откакто Ники си отиде [smilie2]

 Re: Сервиз Canon
Автор: quazimodo   
Дата:   11-12-19 14:31

Ако се замисли човек, ако фотографията ти е малко повече от хоби, това с изпращането в Италия е вариант, дори и да е малко по-скъп. Поне ще си сигурен, че самата смяна е направена като хората.
 Re: Сервиз Canon
Автор: tili   
Дата:   11-12-19 14:35

quazimodo не е голям проблем и сам да си смениш затвора, тия в Италия и те с ръце ще го направят. Проблемът е, че нещо толкова елементарно за фото сервиз не се предлага от "оторизиран Canon сервиз"
 Re: Сервиз Canon
Автор: Fifata   
Дата:   11-12-19 15:02

Идеята е, че в сервиза в София, нямат нужната техника за калибриране и т.н. на техниката след това. Като е толкова лесно защо не си го смениш сам затвора?
На моето 6Д, като снимах с Канон, след оставянето в понеделник в Пан сервиз. В четвъртък ми го върнаха от Италия ремонтирано. Цената е стандартна и дали се прави тук или там е все една и съща.
 Re: Сервиз Canon
Автор: me4o_puhh   
Дата:   11-12-19 15:20

В Букурещ има добър сервиз за Canon, поне само положителни отзиви съм чувал и поне е малко по-близо от Италия.
 Re: Сервиз Canon
Автор: tili   
Дата:   11-12-19 15:26

Fifata, сменял съм преди доста години на 50Д, вярвай ми няма нужда от специална техника, комплект часовникарски отвертки, търпение и спокойни ръце ти стигат! Въпросът е не дали аз мога да го сменя сам, по-скоро е в това, че ми се иска и Canon да има читав сервиз както Nikon и Sony.
Колкото до 6D, което са изпратили чак в Италия, ето така се сменя затвор: https://www.youtube.com/watch?v=TSaLqB9x1cw

Не казвам, че е лесно, само казвам, че в оторизиран сервиз трябва да могат да работят с отвертки и когато питаш колко струва тази услуга, не трябва да ти казват, ще го изпратим в Италия и ще видим!
 Re: Сервиз Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   11-12-19 15:43

Ходил съм лично до сервиза да се консултирам но наистина там не пипват фототехника Канон а само изпращат в Италия.

Фирмите си правят сметката как ще им е изгодно но предвид че Канон е най-масовия бранд и у нас е учудващо че не им е изгодно да поддържат обучен техник и да поръчват чаркове тук.

Колкото до стенда,той не е необходим за всички ремонти.

Но това е родния капитализъм другарки и другари...
 Re: Сервиз Canon
Автор: Fifata   
Дата:   11-12-19 16:01

tili, аз не съм сменявал затвор на 6Д-то. Беше се прецакал дисплея в околяра и той е вързан с целия сензор и прочие и трябваше калибраиране след това, като те нямат нужната техника.
Затвор не знам как се сменява и не ме интересува да ти кажа. Ако ми се наложи такова нещо, отивам и го зарязвам в сервиза и да се оправят. На Никон сервиза не им го знам колко е читав... Този на Сони също не ми се е налагало да го ползвам, само съм говорил със Стефан по телефона, но съм очарован от отношението им. В Пан сервиз също ме посрещнаха доста добре, ама защото се обадих преди това (представител съм им в друг град) и така малко по различно ме приеха.
 Re: Сервиз Canon
Автор: demiman   
Дата:   11-12-19 16:25

Друго си е ... [smilie5]
 Re: Сервиз Canon
Автор: cubanos   
Дата:   11-12-19 18:53

Тия са дъното на дъното.. Два пъти съм се възползвал от услугите.. 70д -то ми отиде в Италия щото просто един ден изгасна е така и няколко месеца беше там. Сега това лято занесох обектив и те директно ми казаха, че трябва да иде на диагнсотика в ИТалия която ще ми струва около 70лв и от там вече ще ми кажат още колко за ремонт. Казах им че няма да го пращам. После се оказа, че ми казаха колко ще струва ремонта, около 400-500лв и не разбрах как точно се разбра това. Дано да четат Канонци защото е срамота това и хората могат да се преориентират, което ече е и факт.
 Re: Сервиз Canon
Автор: tili   
Дата:   11-12-19 19:02

Canon гледат, изпратих им темата, благодариха ми, надявам се да се включат!
Така че казвайте, сега е момента!

 Re: Сервиз Canon
Автор: TPECHAT   
Дата:   11-12-19 19:54

Все пак пробвай Сони :-) Аз лично ако ми се счупи някой Канон просто ще го изхвърля :-)
 Re: Сервиз Canon
Автор: tili   
Дата:   11-12-19 20:20

Знаех си, че все някой ще ми предложи да си купя Сони [smile]
Казах вече, гледах, пробвах, тествах... не ми хареса!
Ако трябва да сменям система, бих минал на Никон, но не и на Сони [smilie3] Ама дайте да оставим сравненията и предпочитанията, в тази тема става въпрос за това, че Canon нямат сервиз в България и не им прави чест да се крият зад сервиз за печки и сешоари!

 Re: Сервиз Canon
Автор: Julius   
Дата:   11-12-19 20:50

Преходът Канон -> Никон ми се струва точно толкова безмислен, колкото и Канон -> Сони. Канон имат не по-лоши (да не казвам дори по-хубави за дСЛР) от Никон. Казвам го в качеството си на дългогодишен ползвател на Канон.

По-скоро въпросът би бил Канон/Канон - или ДСЛР/безогледален и ако ще се снима в студио (където външната температура няма решаващо значение в/у батериите) и мегапикселите не са чак от такова голямо значение
(поне до етапа, в който безогледалните надхвърлят повечко мпкс.) - Канон-Р би бил нелош вариант.

Мотивът "харесва ми/не ми харесва" може да е водещ само за някой любител. При хората, които си изкарват парите с това, обикновено водещи са съвсем други мотиви, а именно Приходи/Разходи/Фин. резултат.

Що се касае до сервиза - явно още не е достигнат етапа, в който моментния вакуум да бъде запълнен! Натискът за създаване на истински сервиз е явно още слаб? Но тук също стои въпросът за евентуалната му възвращаемост! [smilie7]
Стотина недоволни потребителя може би излизат доста по-евтино от няколко десетки хил. долара?!?

Драмата на малкия пазар...
 Re: Сервиз Canon
Автор: TPECHAT   
Дата:   11-12-19 20:55

То никога не е имало сервиз за фото на Канон. Снимам с Канони от 2003 година и карам на магия. Добре че беше Ники. Сега бих взел само Канон на старо и ако се счупи -> в кофата. Тва е положението. Язък.. мк4 е скъпо нещо... затвор извън гаранция е дооста.
 Re: Сервиз Canon
Автор: Julius   
Дата:   11-12-19 20:58

Да, Ники /Бог да го прости/ запълваше въпросния вакуум.

Но сега......

p.s. Така е с малките пазари! Не са рентабилни.
 Re: Сервиз Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   11-12-19 21:25

Не може да е оправдание това че бил малък пазара!

Така е с малките пазари напоследък,откак капитализма влезе в тая си извратена фаза...
 Re: Сервиз Canon
Автор: Julius   
Дата:   11-12-19 21:33

Нима? Ако не от пари от какво според теб се движи пазара?
От сантимент? От състрадателност?

Абревиатурата QC напомня ли ти нещо?
А кога и защо изчезна (поне при повечето фирми)?

p.s. Повечето фирми осъзнаха (или по-скоро изчислиха), че им е по-евтино да прехвърлят качествения контрол директно на потребителя, вместо да поддържат цели звена и отдели /с присъщите им наеми, заплати и осигуровки.../, които да са ангажирани с тестване на всички произведени от компанията бройки.
 Re: Сервиз Canon
Автор: tili   
Дата:   11-12-19 21:50

Пичове, затварям кепенците на темата, каквото имах да им казвам на Canon казах го! Оттук нататък вероятността нещата да отидат към вечната тема Sony vs Canon vs Nikon е много голяма! Смятам да пусна и едно писъмце до големия Canon.
За съжаление нещата стоят така, ако канонската ти техника е в гаранция и се счупи, даваш я в сервиза за сешоари и да се оправят! Но ако не е в гаранция, оправяш се сам!
Хубава вечер на всички [beer]

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.