Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-19 23:57

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: krassik   
Дата:   02-12-19 05:53

Losfame , svetozar_stefanov има предвид скорост на фокусиране при RF обективите, спрямо EF обективите. Това забравих да го допълня и наистина твърдят ,че е така.RF по -бързо фокусират.Аз лично не съм тествал все още този новия Canon RF 85mm f/1.2L USM , но имам EF версията- Canon EF 85mm f1.2L II USM Lens и в комбинация с 5D марк 4,той фокусира доста бързо и много точно,така че не мога да се оплача от това,че той бавно фокусира,както много фотографи твърдят.Даже при някакви такива събития,като балове,рождени дни,сватби и т.н,ползвам почти изцяло точно този EF 85mm f1.2L II обектив и съм много доволен от него.

Новият Canon RF 85mm е по-усъвършенстван във всяко едно отношение,поне това се забелязва от ревютата ,така че не се съмнявам в това,че ще фокусира и по -бързо от EF 85mm.

И цената му е много хубава също [smilie3] Но поне от това,което виждам...заслужава си отвсякъде!

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: chukov   
Дата:   02-12-19 09:28

krassik написа:

> Losfame- Ясно,значи няма нужда да
> се програмира и натиска
> допълнително друг бутон. Това е
> чудесно. Благодаря ти!

Апропо, това не е полезно допълнение според мен. Даже съм го изключил на сонито, защото не винаги може да искаш да фокусираш по око, а така обирайки спусъка наполовина, апаратът започва да търси окото.

Затова мисля, че е най-добре да си е на отделен бутон.

Ето пример:
снимаш младоженци, които идват към теб в коридора между гостите си. Обираш наполовина и фокусът кове на първото хванато око, независимо чие е.

И други подобни случки

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   02-12-19 09:48

Възможно е и да има начин от менюто да се донагласи Eye autofocus,не съм и ръчкал изобщо тази екстра,освен да я изпробам,направих 18-19 снимки всичките в движиние около човек и после всичките бяха на фокус окото,доста добре се представи.Този малък опит беше с 50мм 1.8 стм.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: quazimodo   
Дата:   02-12-19 10:12

А аз за момент си помислих, че канонци са върнали посочването на точката за фокусиране с поглед, като при едновремешните филмови ЕОС 5 и 50Е [smilie18].

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: krassik   
Дата:   02-12-19 18:19

chukov -Имаш право.Хубаво е това поне ,че тази опция може да се изключва,когато се налага.Значи на отделен бутон е по-практично. То май така излиза накрая,че тази функция с Eye AF e удобна и приложима най-вече,когато се снимат единични портрети.


Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   02-12-19 18:40

Одеве разучих още неща..реално тази камера просто всяко копче може да се мапне на всяка екстра..много яко !Eye auto focus както и всичко почти друго по нея спокойно и елементарно може да се сложи кадето му е удобно на човек [cool]
Друго което ме искефи много,е че като гледам през електронния визиор и ако искам да местя фокус точките,мога просто да си плъзна палеца по LCD екрана докато гледам и да местя точките с лекота,това е един от начините има и други,но този е мн бърз и удобен !

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   02-12-19 18:42

Всичко почти което се сети човек може да се направи с една дума да се изключва/включва мапва и драгва кадето желае човек,което я прави много индивидуална за всеки стил на снимане [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: alext   
Дата:   02-12-19 19:39

Такова възхищение на екстри от 2015 година само от канонци може да дойде [smilie18] Сори не е заяждане просто ме радва ентусиазма, честита камера и на фокус [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   02-12-19 20:21

Някой от тия екстри са си уникални за еос р да не забравяме,да канон пуснаха по късно безогледалка фул фрейм,но има важни жокери с които изпъква пред конкуренцията,както и минуси...не мисля че съществува понятието перфектна камера,ако пуснат еос р с ibis мисля че това ще бъде тя .

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: colorphoto   
Дата:   02-12-19 20:42

Включването на автофокус по очите аз съм си програмирал на отделен бутон на моя ЕОС РП и наистина е по-удобно.

Дали дадена екстра е от 2015 или от настоящата година е статистика а да се изтъква това като някакъв аргумент е мислене на хора,които копнеят за притежание на последните модели техника и заиграване с нея но не е задължително това да е свързано с фотографирането по същество...

Има някои функции във фотоапаратите,които аз никога не съм използвал на практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: quazimodo   
Дата:   02-12-19 20:45

ддд



Публикацията е редактирана (03-12-19 06:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   02-12-19 23:33

Темата се превърна в подигравки типично по Български и мерене не да не кажа какво...исках да помогна чисто и с добро сърце на човек който иска да земе Еоs R какво да очаква особено от 6D,и нищо повече...няма перфектна камера пак казвам,всички камери са хубави и предостатачни за всичко вече...въпроса е кой за какво иска да я ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: chukov   
Дата:   03-12-19 09:16

Losfame написа:


> Друго което ме искефи много,е че
> като гледам през електронния
> визиор и ако искам да местя фокус
> точките,мога просто да си плъзна
> палеца по LCD екрана докато гледам и
> да местя точките с лекота,това е
> един от начините има и други,но
> този е мн бърз и удобен !

Ей това е единственото слабо място на сонито. Тъч скрийнът е много лагав и трудно зацепва. Аз също снимам основно през визьор и много удобно би било да местя автофокусната точка с палец, плъзгайки по дисплея. Да, има я тая опция, но много тегаво сработва и е почти неизползваема в сравнение с Канона

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: Losfame   
Дата:   03-12-19 09:46

Съвсем забравих да спомена нещо което нито една безогледалка го няма в момента,което е умно направено:

При смяна на обективите затвора пада на долу за да не влиза прах върху сензора,и после сам се вдига обратно при монтиран вече обектив [smilie24]

Преди да премина на безогледална система много бях изчел в нета и много хора твардяха,че понеже няма огледало и сензора е по изложен от пред,и се цапало доста по бързо от dslr.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos R Впечатления...
Автор: kvakioh   
Дата:   03-12-19 11:49

При Панасоник GX800 ми затваря пердето. Ако не е в тих режим.
R са все още леко далеч и малко екзотика, макар че силните обективи са налице, въпреки цената.
Сигма са се засилили както за L-mount, Z-mount, така и за Канон да имат обективи. Което е доста добре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »