Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: spotter84   
Дата:   23-11-18 00:06

ТОП цена за нов Zeiss 24 1.8 за Sony E

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: kiten   
Дата:   23-11-18 02:01

и с намалението не си заслужава, по евтината сигма го превъзхожда„

https://www.youtube.com/watch?v=SbHzKMKKXUs

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-18 07:37

Китен предвид че до скоро имах двата за няколко години би ли ни светнал за това превъзходство. Цайса е много приятен и АФ му работи както трябва и фокусира много на близо има супер приятна картинка в почти всички ситуации т.е. дефокус, звезди, флеър всичко е точно както трябва да бъде на скъп обектив. Съжалявам че ще те разочаровам но Сигмата просто не е на това ниво.

Има по-евтини опции Сони 28/2 и Сигма 30/1.4 и още по-евтино Сигма 30/2.8 ама не са на същото ниво. Човек си преценява. Аз знам че тоя цайс ще е последният кроп обектив, който ще продам. Сигмата отдавна замина - прекрасна е но не е толкова универсална и безкомпромисна

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: kiten   
Дата:   23-11-18 10:48

hotsnail всички сигми които съм купил от нашенските магазини или се развалят или не ги бива с някакви отклонения. Последните години ми носят от лондон обективи и нямат никакви проблеми. Имам чувството че тука ни продават второ качество сигми. Лично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: dimovdid   
Дата:   26-11-18 19:44

От Лондон от кой магазин, Колега?

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-18 19:50

Навремето имаше едни митове, че карат специално за нашия регион монитори с прецакани пиксели осовно на LG (GoldStar) и Iiyama. Май от него време има такова втълпяване за по-накачествения хардуер. Сега обаче си има интернет, има си достатъчно ресурси, където се коментират косурите на даден модел - явно некачественото е навсякъде :)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: h_bio   
Дата:   26-11-18 20:07

Само не си мислете, че това е "заговор" на японците и корейците против нас. Ако има въобще такъв факт, то той би се дължал единствено и само на алчността на нашите търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-18 23:22

kiten моята сигма не беше лоша. Купена бе от Амазон Германия или Великобритания не помня. Хубава оптика имаше, това не и помогна да фокусира от 10-15 сантиметра за нещо близко


https://farm3.staticflickr.com/2845/33581963763_845a42774a_c.jpg


Mountain (micro) flower by Kiril Karaatanasov, on Flickr


https://farm2.staticflickr.com/1701/25502008465_6f98955682_c.jpg


tiny forest flower by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Не критикувам сигмата - прекрасен обектив и видно ф/1.4. Просто Цайса ми е по-симпатичен и ми прави по-любими кадри. Една екскурзия в Хонг Конг заснех почти само с него. 24мм на кроп е много удобно и ф/1.8 или ф/2 както направиха фуджи е супер.


https://farm2.staticflickr.com/1682/23457377633_ccf81ec33d_c.jpg


Hong Kong central at night by Kiril Karaatanasov, on Flickr

А и нощните снимки с Цайса просто са по-готини от сигмата


https://farm6.staticflickr.com/5755/23340835580_a148950b6f_c.jpg


2015-12-09_09-08-23 by Kiril Karaatanasov, on Flickr

(Сега съм на вълна 24мм на фул фрейм и малко ми теснее 24-ката кроп напоследък)

От много години го имам Цайса - 2012-а или 2011-а - месеци ако не седмици след като го обявиха. Да не кажа, че е от първите бройки моя, ама е там някъде ...бях в щатите тогава и от там го взех....то нямаше много обективи за Е по него време - 18-55, 16/2.8, 18-200 дебелия бял, май 30/3.5 макро имаше и излезе Цайса. Мисля, че това е най-доброто което Сони са правили. Всъщност във Велико Търново малко преди да излезе Сони ни бяха тестови обективи 30/3.5 и 24/1.8. Тогава не мислих, че ще го купя....ама много ми хареса...

Сигмата също я взех рано рано и си я харесвах.. Трябваше да реша кой да оставя.... двата се застъпват, не си струва да ги нося заедно. А най-вече заради възможностите на Цайса да фокусира на близо и че е малко по-широк и по-ме радват неща като контраст, флеъри и т.н. ... Цайса е....

ПАк да кажа сигмата оптически е без забележки. Префектна е. Просто цайса е невероятен и ...безумно е да твърдиш, че на сходна цена има място за сравнение. Инак ако нямах цайс и нямаше тая промоция от оня ден бих предпочел Сигмата заради съотношението качество към цена.

ПП Края на 2011-а съм го пробвал за пръв път Цайса с тестовата бройка на Сони. На Коледа 2011 взех некс-7 от Сони Центъра в ЦУМ. Моя Цайс вероятно е от Януари или Февруари 2012 т.е. малко след това...



Публикацията е редактирана (26-11-18 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-18 23:45

-



Публикацията е редактирана (27-11-18 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: chacho2112   
Дата:   27-11-18 20:55

Всъщност промоцията май беше само за една единствена налична бройка от SONY ZEISS 24/1.8 във Фотосинтезис. Цената, която бяха обявили беше толкова нереалистично ниска, че не се сдържах и си го поръчах, без реално да имам нужда от него.
Имамл съм прехвалената Сигма и честно казано нямам никаква идея какво толкова и харесвате, за мен макар и остър, това просто си е един бюджетен като изработка обектив, който не изпъква с нищо особено. Цайса 24/1.8 е класи над него в абсолютно всяко отношение. Според мен той единствено може да бъде сравняван спрямо Zeiss Touit 1.8/32. Зрителния ъгъл на снимките на 24мм кроп (36мм Full Frame) и възможността за фокусирне на много близко разстояние го правят супер универсален, но за снимане на портрети Touit-а определено е по-добата опция, адски остър е и с много добър контраст.



Публикацията е редактирана (27-11-18 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: chacho2112   
Дата:   28-11-18 08:37

И едно много важно уточнение за Touit серията на Zeiss! Бройките за E-mount закупени преди 2015 вероятно нямат инсталирана версия 2 на фърмуера, което за Европа може да стане единствено в сервизния център на Zeiss в Германия. За да се случи това, трябва да изпратите (за ваша сметка) обектива си до там, а самото обновяване, почистване и тестване, както и транспорта обратно се поемат от Zeiss, без значение кога е закупен и дали е в гаранция.
Този фърмуер е много важен, защото активира работата с фазовия фокус на камерата, докато предните версии работят единствено с контрастен фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: guciguci   
Дата:   22-11-19 08:42

Да повдигнем малко темата. Вижте "черния петък " в Емаг


https://i.postimg.cc/9F5GCY1b/415156156165.jpg

[smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   22-11-19 08:45

Това не се предлага от ЕМАГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: Джъмбо   
Дата:   22-11-19 09:46

сайта който предлага тази "оферта" трябва да бъде бит и е@н от КЗП за това подвеждане

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: guciguci   
Дата:   22-11-19 09:51

Направо си се предлага [cool] Даже не са го сметнали правилно 4642-67% е 1531

текст



Публикацията е редактирана (22-11-19 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   22-11-19 09:59

"Предлаган и с доставка от ATU IT"

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: guciguci   
Дата:   22-11-19 10:03

Всички продукти в Емаг се доставят от някоя друга фирма. Сайтът трябва да носи отговорност за обявите,които публикува

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   22-11-19 10:12

Като човек продаващ в тяхната платформа, позволи ми да знам наизуст договара ми с тях и кой какви отговорности носи. Емаг НЕ носи тази отговорност и ясно е изписано в условията на сайта. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: MixMike   
Дата:   22-11-19 11:05

Да, ма пък Canon М50 си е оферта за 1000лв, вместо 1200 във фотомагазините.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: MixMike   
Дата:   22-11-19 11:35

А в Динафос има 55/1.8 zeiss за 1300лв - 30% надолу.
Тва ако не е оферта...
Най-якия обектив за Сони ако смятаме - цена/качество/компактност.
Моя мисля че го взех за 1200 на старо!

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: Kalimas   
Дата:   22-11-19 11:38

80D в павилиона е 1400 с кешбека :) иначе и те са похванали някакъв "черен петък" тия 2 дни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: lamerko   
Дата:   22-11-19 11:40

Може и да не се предлага от Емаг, но техните комисионни като посредник трябва да гарантират, че няма да има подобни измами от партньорите си. Дали е лесно да се засекат такива - не винаги е така, но -67% трябва да светне веднага и този търговец просто да замине в канала. Но като се има предвид, че самата платформа традиционно се глобява точно за същото почти всяка година... истината е, че на тях им идва по-изгодно да си платят глобите, отколкото да бъдат коректни.



Публикацията е редактирана (22-11-19 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: uri64   
Дата:   22-11-19 11:50

Никакъв Черен петък няма в БГ, лов на шарани в 99.99 % от случаите. Не че не си го знаем де.



Публикацията е редактирана (22-11-19 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: spotter84   
Дата:   22-11-19 11:52

Една хубава цена от Dynaphos:

Samyang AF 85 1.4 FE - 1029 лв.

https://dynaphos.com/product/42/346/8575_samyang_af_85mm_f14_for_sony_fe

Отговори на това съобщение
 Re: Черен Петък за фото техника в България?
Автор: uri64   
Дата:   22-11-19 11:55


> А в Динафос има 55/1.8 zeiss за 1300лв - 30%
> надолу.
> Тва ако не е оферта...
> Най-якия обектив за Сони ако
> смятаме -
> цена/качество/компактност.
> Моя мисля че го взех за 1200 на старо!


Как ще е на оферта 50-ца на 1.8 за за 600—700 €??????

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: