Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: zhu_zhu   
Дата:   24-11-19 16:47

Кой от горепосочените модели е по-добър? Мнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 17:26

По добър за какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: zhu_zhu   
Дата:   24-11-19 17:26

И за снимки, и за видео [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 17:40

Еми то всички съвременни камери снимат хубаво видео.Принципно се води,че Gh е за видео а G за снимки,ама и двата модела могат и двете неща.Не знам за G,но другия има страхотна стабилизация.Фуджито също е стабилизирано,но трябва да каже някой който го ползва как се справя тя и как му е видеото.Иначе паната е микро 4/3,фуджака е кропка,ако това има значение де.Питате за различни сензори и няма как да се даде еднозначен отговор.Едните ползват едни обективи,фуджи техни си и така.Зависи и кое е приоритет видеото или снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: vth41   
Дата:   24-11-19 18:05

С новия ъпдейт Панасоник изравниха видео възможностите на G9 и GH5 (освен продължителността на заснемане, ако не греша), но за снимки G9 е с повече благинки. Така, че ако е Панасоник, G9 си е по-изгодната оферта.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: zhu_zhu   
Дата:   24-11-19 18:25

С предимство са снимките, но и за видео ми трябва. Журналист съм, снимам по събития, пресконференции и т.н. Навън ясно - повечето снимат добре, но в помещения с недобра светлина и без светкавица си е предизвикателство.
Бях се спряла първоначално на никон Д7500, който съм сигурна че ще прави страхотни снимки, но за видео знам че няма да е ок. Тук във форума ми препоръчаха X-H1, изгледах стотици ревюта и на мен ми допадна, но съвсем се обърках вече след като гледах и за G9(доколкото разбрах има стабилизация и той), GH5. Притеснявам се от фокуса, искам да е достатъчно добър и остър. Каквото и тяло да избера ще гледам обективът също да е хубав и с F2,8 поне, а не от 3,5 нагоре. По-рано тази година взех един канон 250Д, който не се справи добре, затова искам нещо по-добро в ценови диапазон 2500 лв +-

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 18:31

Еми доста хора снимат сватби с GH,така,че щом се ползват за такива цели,би трябвало да се справи отлично за такива мероприятия за каквито говорите.Колкото до фуджито май малко хора ползват този модел,можете да питате в фб групата на марката или се обърнете към колегата Motif.Той снима с въпросното фуджи,макар и да набляга на снимките,предполагам,че има инфо и за видеото.Изключително коректен човек,мисля,че ще ви бъде полезен,стига да хвърля по едно око на форума,че с тия черни петъци е лудница по фото магазините предполагам.
Успех с покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: mmjm   
Дата:   24-11-19 20:54

Имам panasonic gx8 и се справя добре на относително тъмно. G9 е по ново и поне за мен по-удобно тяло би трябвало да се справя още по-добре на тъмно. Виж представянето на gx8, което направи Бони тук и ще добиеш представа, какво да очакваш. G9 е по-висок клас и по-ново тяло, GH са топ серията, но мисля че Г9 ще ти свърши работа, при всяко положение пробвай преди да купиш каквото и да избереш. Ето статията на Бони за Panasonic DMC-GX8 ,

а ето и нещо конкретно по темата Panasonic Lumix G9 за професионална употреба .


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-19 21:47

АКо приоритет е видеото панасониците са по-добри. Ако приоритет е фото-то Фуджито е по-добре.

Ако е 50/50 е труден избора. Но според мен Фуджито е по-добра хибридна камера от Панасоник. Просто повече става и за двете.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: zhu_zhu   
Дата:   24-11-19 22:24

Да, 50/50 е и изборът наистина е много труден. От месеци съм в голяма дилема [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: Yog   
Дата:   24-11-19 22:36

Аз бих купил GH5. Гледам че е станала 1999 лева във Фотосинтезис нова. Сделка и половина. И за снимки става, а за видео е убиец. Разгледай само добре известните ограничения, като по-слаб автофокус за видео, примерно. Всичко друго е 10 от 10. Даже малкия сензор се заобикаля с малко повече вложения [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: mmjm   
Дата:   24-11-19 23:37

Доколкото разбирам ти трябва бърза и удобна камера. С подходящите обективи и трите са чук, затова съветът ми е по възможност да ги пробваш и трите и според твоите усещания за удобство и бързина да избереш най-подходящата за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: zhu_zhu   
Дата:   25-11-19 11:44

mmjm и аз искам да ги пробвам, но тук в Бургас ги нямат налични нито в павилиона, нито по големите магазини за техника, за огромно съжаление. Затова малко насляпо ще избирам и купувам. Затова и вече за втори път се допитвам и до съфорумци за мнения, защото досега съм снимала само с никонски и канонски ДСЛР-и и преминаването към безогледални ми е малко плашещо, просто защото не знам на какво са способни в действителност и дали ще ми вършат достатъчно добра работа. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   25-11-19 11:56

Ако приоритета ще са снимките, замисли се и за формата - при панасоника съотношението е 4:3 - почти квадрат... кропването до 3:2 може да доведе до неприятни изненади, ако си кадрирал в пълния режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: vth41   
Дата:   25-11-19 12:11

Винаги съм се чудил, защо е необходим кроп от 4:3 към 3:2 [smilie11]

Снимам с камери с двете съотношения на матриците и решавам снимката в конкретното съотношение. Рядко се налага да го променям, като го правя двупосочно.

Иначе, по темата, мога да предложа G9 за тест, но съм от Стара Загора. Ако имате интерес, пишете на ЛС.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   25-11-19 12:27

Като изключим теорията и историята за 3:2, на практика всяка презентация на медийни файлове налага по-стеснена пропорция - телевизори, монитори, хартиени разпечатки, а модерните телефони вече ще изискват още по-голяма разлика в пропорцията 21:9, 18:9 и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: vth41   
Дата:   25-11-19 12:45

Теорията и историята е ясна. Това, което пишете е факт. Но не разбирам какво общо има с фотографията и защо камери като Fujifilm GFX 100, продължава да е с такова съотношение (не, че я сравнявам с м4/3, опазил ме господ)? Само да се спазват правилата на средния формат?

Не се заяждам, наистина ми е интересно.

Ако искате, пишете на ЛС, за да не разводняваме темата.



Публикацията е редактирана (25-11-19 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: kvakioh   
Дата:   25-11-19 13:07

H1

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   25-11-19 13:09

Презентацията на крайния резултат е част от фотографията... В случая се иска камера не за "художествена", а за събитийна фотография - предполага се, че се търси бърз резултат с минимални или никакви постобработки. За мен тук Фуджи-то печели - както с добрия си JPEG, така и с евентуално по-улесненото кадриране. Това е по темата, другото за GFX е... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: zhu_zhu   
Дата:   25-11-19 14:05

lamerko, точно така - търси се бърз и добър резултат с минимална обработка след това, защото работата изисква максимално бързо да се качва всичко. Колкото и да ми се иска, не винаги има време за обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: rimohit   
Дата:   25-11-19 14:14

При това положение аз съм за H1

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: vth41   
Дата:   25-11-19 14:24

lamerko, [cool]
за конкретния случай си прав (въпреки, че има зададено 3:2 съотношение в настройките за Jpeg при всяка м4/3 камера), питах по принцип, когато се включи м4/3 камера в някаква тема и току, някой напише нещо подобно.
А, за GFX, естествено, че е "...:)" [smilie5]

Съжалявам за offtopic-а.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-11-19 14:50

Принципно 4/3 не става толко за фото колкото фуджи. Първо са обективите после автофокуса после сензора.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: MikeDimit   
Дата:   25-11-19 15:08

Имам същата дилема , но решението е за лятото.
Фуджито е супер, но обективите са цена...От друга страна микро системата има отлив и доста много, и добри, обективи. До година ще има много и на вторичния пазар заради прескачането на любителите към безогледалките с фулфрейм сензори.Та ако се замисли човек практично е да се инвестира в микро системата..А и с нея може да се развие към камкодери . Или Т обективи да се вземат , ако автофокуса е чаак такъв проблем при видеото.



Публикацията е редактирана (25-11-19 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: rimohit   
Дата:   25-11-19 15:37

За скороста на АФ на конкретните модели не мога да дам мнение , но както улавях непренудени моменти със стария panaGX 7 мога само да мечтая да го правя с наличните ми фуджи тела(xt20 , про2) и обективи. ... Вероятно , ако взема някой ф2 обектив може и да се доближа.. Иначе с панасониците ще имате голямо предимство при улавяне на моменти с онези готините режими , които свалят снимка от преди да се натисне спусъка. Но с фуджи несъмнено ще имате по по-добр джейпег.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   25-11-19 17:07

Имам съмнение, че голяма част от коментиращите имат опит и с двете системи.

При Фуджи нещата с АФ загрубяват при липса на добра осветеност. Освен това не всички обективи са им много бързи. 4/3 има много по-богата гама обективи.

Ето сравнение между GH5 и G9 след ъпдейта текст


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: rufani   
Дата:   25-11-19 17:40

още един плюс за фуджи.искаш светъл обектив + това е apsc- по-голяма матрица и ще ти върши чудесна работа на по-слаба светлина .имах го ,първият в бг още като излезна ,но по различни причини,се разделих с него.Причните бяха финансови , нямат нищо общо с работата му.От изброените горещо препоръчвам Фуджито и съм сигурен , че няма да съжаляваш.Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: Stefan.S   
Дата:   25-11-19 19:11

Нищо лично,но искам да попитам Фуджито като се счупи къде ще се ремонтира след това ?
Бушона не го споменавайте [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: alext   
Дата:   25-11-19 19:32

XT30 също е много добър по- компактен, по- евтин, с по- добър АФ фуджи вариант и ще имаш гаранция, трябва да го имат в Бургас поне него. Половината ютуб го ползва за евтино 4к 4.2.2 с външен рекордер. Единственото лошо е, че има лимит 10мин 4к. Изобщо най- голямата оферта в цялата гама на фуджи е той, предвид че хh1 е по- стара технология и практически в бг не се намира от месеци, още преди да пуснат намаленията навсякъде другаде по- света. В УСА дори имаше 8-16 2.8 и други обективи в комплект с XH1 плюс грип и тялото излизаше 300-400долара, а нашите магазини нищо [smilie23]



Публикацията е редактирана (25-11-19 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: alext   
Дата:   25-11-19 19:39

Плюс ето най- детайлният тест на Х30 има за АФ на тъмно и АФ във видео и всичко останало

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   25-11-19 20:15

X-T30 е хубаво за втори апарат, но не е удобен да снимаш цял ден с него. За работа - X-T3, най-добре с батериен пакет! Има по-добро видео от X-T30.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: alext   
Дата:   25-11-19 20:35

Така е, вече според бюджета да се прецени.Панасониците нямат лимит на записа на видео, което също е важен фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-19 12:40

Аз в момента си езех хт3 грип (5 батерии) + 14 + 35 + 100-400
14 и 35 автофокуса във видео е трагичен :)) 100-400 е много добре. При фуджи обективите са доста различни иначе като оптика са трепач не съм имал по-добри обективи за кропка.

Видеото е БРУТАЛНО. [smilie10] Дори 120п/1080-то е трепач като качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   26-11-19 19:52

pd - кефиш ме как от 3 дена я имаш тази система, но вече си я научил. На Fujifilm нещата са доста интуитивни, спор няма. Като свикнеш на хубавото, после се сменя трудно.

Интересно ми е това 100-400 в реални условия как ще се държи спрямо D500 с 200-500 или 7D2 с новия 100-400L II

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: amza   
Дата:   27-11-19 09:00

Panasonic gh5 е камера направена за видео. За снимки повече от 800 ISO стават пълна боза. Ако искаш хибридна камера за видео и снимки ти препоръчвам Sony A7 III или Sony A7 II. Panasonic не са хибриди.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: kasad   
Дата:   27-11-19 16:45

Ти сигурен ли си в това което написа??? [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: kam63   
Дата:   27-11-19 17:49

Кой каквото има това си хваля малко ми прилича на кое е по най....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GH5, G9 или Fuji X-H1
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-11-19 18:37

sirkhann не съм я научил. Споделям първи впечатления.

Има време :)))
100-400-то за сега е ок. Требе работ на реален терен за да кажа.

Пък и по-тегаво от уайлд за автофокуса няма. За това мога да твърдя че когато изказвам мнение за автофокус и то генерално следящ при спорт определено имам определено много по-голям опит от 99% от хората тук. Все пак не всеки е снимал с топ ДСЛР-техника с топ телефото ДСЛР обективи.

За сега вечатленията са ми че 100-400 има добри мотори и е бърз. Сравнително добра оптика нещо от калибъра на 200-500 може би но автофокуса е по-бърз. За съжаление скоростта е едно точността е друго. Ще видим как ще се справя камерата. Фундаментално с безогледалка се фокусира доста по-различно. Имам чувството че аф-точките са по-малки от на ДСЛР и зоновия или с разширена сингъл точка ще влязат в употреба ще се тества експазивно кои са най-добрите модове.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »