Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Извинете за нубизма...
Автор: Iordek   
Дата:   23-11-19 22:48

Хора здравейте в началото. Не ви наричам колеги, защото съм дал че от ваш колега. Исках да си купя фотоапарат с който да снимам жената и детето малко по-добре от колкото с телефона. Спрях се на а6000 след хиляди форуми из нета. Това от което страдам сега е качеството на китовия 1650pz. Значи супер малка пластмасова кутийка дето не става за нищо или поне моята бройка. Как може да изпълнявам всичко, което пише из нета за настройки на снимки и след потвърждаване на фокуса взимам кадъра и го приближавам.... Ами ужасно грона работа. Четох из нета, а и вече след мой опит разбирам че този обектив е много слаб. Въпроса ми се опира до следното. Нямам възможност за 18 105 или 18 135 тя искам да питам 18 55 или 24 70 за фф дали са по-добри варианти. Лично съм се насочил към 18 55. Друг вариант е адаптор ла-еа2 и обективи за а маунт. Благодаря и със здраве хора. Надявам се на малко съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: Leica   
Дата:   24-11-19 00:45

Sony 18-55/3,5-5,6 OSS (E mount) ти е повече от достатъчен.
Ако с него не правиш ясни снимки, причината е в тебе.
Не говоря по слухове от форумите а от личен опит, какъвто имам с всички избоени в поста ти обективи.
С алфа обективи през АФ адаптора не се занимавай. Не, че са лоши, но не са добре за Sony E по 3 причини.


Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: wlad   
Дата:   24-11-19 00:53

16-50 е страхотен малък китов обектив.
Може ли да покажеш някоя снимка, която считаш, че е с проблем?
Тези адаптери за а маунт не струват, не се занимавай.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: Iordek   
Дата:   24-11-19 00:57

Благодаря ти Лейка за отговора, но не си ме разбрал. Аз нямам 18 55, аз имам 1650pz и с него правя неясни снимки. За това се чудя дали не е лоша бройка и да си взема 18 55. Имам и Хелиос 44м и с ръчни настройки се справям чудесно за моите очаквания. Пробвал съм и с ръчни настройки на 16 50. Говоря за пейзажни снимки. Няма нищо общо със снимките от фликър. Хаха намирам подобен пейзаж по същото врем (залез) за да се уча разбира се. Правя същите настройки и не излиза това което искам. Проблема е в автовокуса. ( Аз искам да имам точен автофокус за снимки поинт енд шуут) Имам чувството че стъклото лъже апарата. Звуковия сигнал прозвучава и след увеличение няма фокус на дърветата например. Та не искам разяснение на моите настройки, да може и проблема да е в мен( вероятно) ама преди това съм снимал с д3200 на зеленото авто и там всичко беше повече от идеално. Аз ли съм зле или обектива или апарата хахаха не знам. Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: Iordek   
Дата:   24-11-19 01:12

При първа възможност ще кача и снимка. Въпроса за обектива дали има хора, които са срещали проблем с него остава.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: Konstantinov   
Дата:   24-11-19 01:54

Снимам с18-55 6 години.Аз купих сони некс ф3 заради този обектив.Може и да съм попаднал на бройка ,но е най-острия обектив който имам.Препоръчвам го.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 09:58

Имал съм и 16-50 и 18-55,лично на мен 18-55 повече ми харесва,макар и да не е толкова компактен колкото първия.Колкото до проблема,трябва снимка с екзиф,този 16-50 е стабилизиран обектив и би трябвало да не прави проблем.Да не би щом снимаш пейзаж,да го затваряш много и да има дифракция.....?На какъв режим снимаш?Може да има кофти бройка,не го изключвам,но е по малко вероятно.От друга страна пък казваш,че с хелиоса нямаш грижи,а си имал и Никон,демек може да се счита,че не си съвсем бос в материята.

Снимка с екзиф,като за начало е най добре да покажеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: quazimodo   
Дата:   24-11-19 10:03

Iordek написа:

> При първа възможност ще кача и
> снимка. Въпроса за обектива дали
> има хора, които са срещали проблем
> с него остава.

Момчета, карате му се на човека, а никой не го попита дали е купил комплекта от магазина или го е взел втора ръка. Ако го е купил от човек, може да има всякакви проблеми, които са били премълчани от продавача. Иначе по принцип, само копирането на настройките от фликр естествено няма да докарат същия резултат, поради простата причина, че никой не споделя колко часа е залягал над снимката във фотошопа.


Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 10:08

Квазимодо ,никой не му се кара,що така реши...?В първия пост на автора пише,че не ни нарича колеги,понеже е "ДАЛ ЧЕ ОТ ВАШ КОЛЕГА"-не успях да разбера точно какво е искал да кажае,но останх с впечатление,че камерата е купена от колега от форума и той не му споменава името,иаз не знам защо направих подобно заключение.....[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: quazimodo   
Дата:   24-11-19 10:19

Ее, казах го полу на шега[smilie5][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 10:23

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: victory13   
Дата:   24-11-19 13:25

Писано е от телефон, умен... Изял е едно е от "далече"... Умния тва [beer]



Публикацията е редактирана (24-11-19 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: Iordek   
Дата:   25-11-19 10:15

Здравейте отново хора. Давам за сравнение 2 снимки взимани с а6000 и д5600 при пълни ръчни настройки. Само на никона снимката е на 40мм не на 50. Не знам дали има голямо значение за сравняването. Ауто баланс на бялото. Искам да питам не ви ли се струва на никона снимката 100 пъти по-детайлна. С Китов обектив е снимана 18-55. Погледнете на Сони снимката и ми кажете в мен ли е проблема след като е с имана с автофокус на окото. Или проблема е в обектива. Също искам да попитам как може да хващам такива светли снимки като със никона? Светкавица ли трябва да взимам или да си взимам Никон? Благодаря. И извинете отново. https://www.flickr.com/photos/185680039@N02/?

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: Synthy   
Дата:   25-11-19 11:20

Аз проблем при сонито не виждам. Ако ти си правил снимките - проблема е в теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: wlad   
Дата:   25-11-19 11:37

Даже мисля, че сонито е по-детайлно, дори и със сбъгавата му светкавица.



Публикацията е редактирана (25-11-19 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: Iordek   
Дата:   25-11-19 12:01

Благодаря ви много за отговорите. Както стана ясно аз съм голям аматьор.[smilie18] Притеснението ми беше породено от това че преди с д3200 никона като насоча снимам и излизаше почти винаги качествено изображение. На фокус, а сега не всяка снимка е ок. Явно както казва Синти проблема е в мен. Трябва да понауча туй онуй. И не не ви се вижда да има проблем в обектива на сонито нали? И последен въпрос. Сигма 30 2.8дн добър ежедневен обектив ли е ?


Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: Leica   
Дата:   25-11-19 12:12

Изпаднал си в някаква истерия, която увеличава твоята предубеденост и ти помрачава възприятието.
Предполагам не снимаш за дерматолог.
Ако снимките от i.ibb.co са твоите , то нямаш никакъв проблем с резкостта на обектив-ите.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: wlad   
Дата:   25-11-19 12:41

На тъмно не е силата на безогледалката. Виж на дневна светлина как е положението.
Според мен нямаш проблем с обектива, вероятно в пост-а никонското е по-прешарпено и контраста е по-набит.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: ombre   
Дата:   25-11-19 13:09

Не знам,според мен никона вади една идея повече детайл,от показаните примери и сякаш очите са половин идея по на фокус,от колкото със сонито,поне при мен така го виждам.Но категорично нямаш проблем с обектива,както и колегите са ти казали по горе.И от двата примера,според мен фокуса е на носа.Ако си от София драсни едно лс да се видим и да го тестваме.Имал съм 6000 преди бая време,ама предполагам няма да има грижа за един тест.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: Iordek   
Дата:   25-11-19 14:45

Хора благодаря ви много. Сега вече поне знам че проблема не е в обектива. Не знам аз ли трябва да затворя темата или някой админ. Нека се счита казуса за рязрешен. :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: wlad   
Дата:   25-11-19 16:00

супер, нали за това е форумът.
само ми кажи, моля, дали искаш да махна твоите снимките от поста ми по-горе, които качих за сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: Iordek   
Дата:   25-11-19 16:01

Да можеш да ги изтриеш благодаря ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: quazimodo   
Дата:   25-11-19 16:25

ombre написа:

> Не знам,според мен никона вади
> една идея повече детайл,от
> показаните примери и сякаш очите
> са половин идея по на фокус,от
> колкото със сонито,поне при мен
> така го виждам.Но категорично
> нямаш проблем с обектива,както и
> колегите са ти казали по горе.И от
> двата примера,според мен фокуса е
> на носа.

+1! Хората не е наясно какво е това дълбочина на рязко изобразеното пространство и с какво се яде[smile]. При снимане от половин метър тъй се получава. 40-те мм на Никона са дали една идея по-голяма дълбочина от 50-те на Сонито[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: imitev   
Дата:   25-11-19 18:36

Извинете невежеството ми - какво е "нубизъм"?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   25-11-19 18:52

Идва от "noob" - новак, неопитен.

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: petervassilev   
Дата:   25-11-19 22:40

@quazimodo

"... дълбочина на рязко изобразеното пространство ..."

Точно така. При еднакви останали условия, различните обективи (40мм и 50мм) внасят съществена разлика в ДОФ на такова малко разстояние.

При снимане на по-голямо разстояние ефектът на DOF ще е по-малък и тогава би могло да се направи някакво сравнение между обективите.


Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: quazimodo   
Дата:   26-11-19 06:11

дел



Публикацията е редактирана (26-11-19 06:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: imitev   
Дата:   26-11-19 11:40

Екскюзнете моят неедюкативен нубизъм ахахаха.

Научихме българския, че почнахме със снобарските чуждици...

Отговори на това съобщение
 Re: Извинете за нубизма...
Автор: quazimodo   
Дата:   26-11-19 11:58

imitev написа:

> Екскюзнете моят неедюкативен
> нубизъм ахахаха.
>
> Научихме българския, че почнахме
> със снобарските чуждици...

Какви чуждици? Верно ли не познаваш Васко Нубиеца[smilie18]?


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »