Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   19-11-19 22:13

Зависи какви жанрове снимаш.

Аз напоследък ползвам един 28/2,8 на Канон РП но той е фулфрейм а при теб 28мм на 6300 ще е по-скоро като 35мм.

Има и друго при снимането на групи хора че болшинството ги снимат с не повече от 35мм на фулфрейм за да избегнат изкривяването на перспективата при крайните фигури и пипонести глави.

Инак и аз виждам че понякога и 24мм на ФФ не е достатъчно широко на закрито с групи хора.

Абе добре е и 20-24мм да има човек и 28 и 30 ама...



Публикацията е редактирана (20-11-19 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Stefan.S   
Дата:   19-11-19 22:47

Питането е за видео

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   20-11-19 00:17

Помня че е за видео а Вие Стефан кажете каква е разликата в ползването на обективи при заснемане на хора на закрито между видео и фото?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Stefan.S   
Дата:   20-11-19 08:07

Значи вие предлагате този обектив да се използва за видео ?
/ предполага се .че се снимат тържества-сватби /



Публикацията е редактирана (20-11-19 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: vprokopieff   
Дата:   20-11-19 11:18

Здравейте, аз работя така: имам 3 обектива. 28мм f2, 55мм f1.8 и 28-75мм f2.8 Според зависи от ситуацията ползвам различни обективи. Трябват ви две тела ако искате да снимате с твърди обективи или едно тяло с варио(лично мое мнение и то пак е много относително). Ако снимате много динамични събития със сигурност едно варио ще ви е по-удобно ако сте с едно тяло :)
И да 28-цата на моменти и на мен ми идва леко тесен, та се замислям за 24( за вас еквивалента е 16мм сигма 1.4 за вашето тяло)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-11-19 12:37

Едно тяло и един обектив за видео за събития - задължително варио. Аз не виждам какво се обсъжда.

[smilie10]



Публикацията е редактирана (20-11-19 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   20-11-19 14:21

Ами питащия има подобно варио но е на ф-4 и относително кроп-сензора му не го удовлетворява откъм ИСО-представянето на закрито.

Значи му трябва варио поне на ф-2,8 а оптимално на 1,8...

Аз не съм разглеждал дали Сигмата 18-35/1,8 може да се ползва с преходник на неговото Сони А6300,но ако може...



Публикацията е редактирана (20-11-19 14:34)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »