Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   18-11-19 18:55

Имам sony a 6300 и обектив 18- 105 ф 4 , на тъмно не се справя добре с видеото кой обектив ще препоръчате ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Stefan.S   
Дата:   18-11-19 19:03

Сложи си лампа-фенер [beer] какво ти е виновен обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: patzo   
Дата:   18-11-19 19:14

Предцени коя ти е най-използваната дължина и си вземи някой твърд обектив с по-голяма светлосила.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   18-11-19 20:35

Относно фенера слагах и пак ми е малко мазен образа , относно обектива твърдия мислих и по този въпрос , но се удя понеже не е стабилизиран дали няма много да тресе

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: patzo   
Дата:   18-11-19 20:52

Тя стабилизацията не влияе толкова за видео - тя е за снимки. Ако искаш по-стабилизирано видео - гимбъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   18-11-19 20:57

обмислям варянти нещо от Обектив Sony DT 16-50mm F/2.8 SSM
или sony FE 28 мм F2

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: BEYA   
Дата:   18-11-19 21:05

Sigma 19mm 2.8 е твоят обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: patzo   
Дата:   18-11-19 21:18

За точно тази 19ка на сигма има няколко клипчета в тубата в които не я препоръчват за видео. Има някакво трептене в задния фон който идва от автофокуса. Ето едно от тях:

https://youtu.be/C0czYw1eZTc?t=262

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   18-11-19 21:19

Потърсих сигмата която препоръчахте пише че е изчерпана 19 мм 2,8

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: patzo   
Дата:   18-11-19 21:24

Ако парите не са кът - сигма 16 1.4

https://www.youtube.com/watch?v=YVIMTWaBnwI

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   18-11-19 21:29

Исгледах няколко клипа наистина има като някакво трептене дали е от уоу тубето или от обектива не знам но го видях


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Yog   
Дата:   18-11-19 21:33

Виж кое фокусно разстояние пасва най-много на това, което снимаш и вземи един от трите твърди обектива f/1.4 на Sigma. 16, 30 и 56mm. Ако държиш да е зум, Sigma 18-35mm f/1.8 for Sony A май е най-светлосилното нещо за кроп сензори на пазара. Но като цяло, виж дали в условията в които снимаш, изобщо може да се извади картинка без осветление. Щото е тъпо да дадеш 1000+ лева за обектив и да осъзнаеш, че не си решил проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Stefan.S   
Дата:   18-11-19 21:45

Скоро нали бяхте купили никон.И той ли не стана за видео ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   18-11-19 22:02

ДА ИМАМ И НИКОН - МОДЕЛА Е 750 Д , НЕ СЕ СПРАВЯ ДОБРЕ С ВИДЕОТО .
КАРТИНКАТА Е ЧИСТА НО АВТОФОКУСА НЕ ОК , ПОСТОЯННО ХЪНТИ ОБЕКТИВА ПРЕФОКУСИРА А С РЪЧЕН ФОКУС НЕ СЕ СПРАВЯМ ДОБРЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   18-11-19 22:03

пОРЪЧАЛ СЪМ ЕДИН гимбал чакам го да дойде , на него осветление вероятно няма да мога да сложа , но съм комплектовал и друг варянт с дръжка , при които ще мога да сложа осветление

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   18-11-19 22:04

Проблема е че искам чиста картинка , а за момента въпреки осветлението не е много ясна с обектива който имам .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Stefan.S   
Дата:   18-11-19 23:00

Успех.Следя темата с интерес и аз все още не съм избрал апарат за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Божидар58   
Дата:   19-11-19 11:16

Мога да кажа няколко думи за снимане на видео с фотоапарат от практиката. Синът снима с Panasonic DMC-FZ2500,като ползва и гимбал DJI Ronin-S. Апарата разполага с 3 батерии, като по време на снимането рядко се налага да се зарежда отново на място някоя от батериите. В началото бяхме малко скептично настроени как ще се снима с този фотоапарат сватба примерно 12 часа. Мога да кажа, че този апарат се представя блестящо... Много, ама много рядко фокуса се губи и то при екстремни моменти и няма лимит за продължителност но снимане без прекъсване. Последните сватби, които снимахме бяха по 14 часа, като обема на суровия заснет материал надвърляше 80 гб. Картината е кристално ясна, а цветовете са великолепни. Като ги сравнявам със снимките, които аз правя с Никон D700 и D810 трудно намирам разлика. Пиша това понеже бях много скептично настроен когато купихме този фотоапарат. Имаме и хубава видеокамера, но напоследък не я ползваме често. Единствения минус е, че не може да се замазва фона достатъчно, както е ако снимаш с обектив примерно на 1.4, но мога да кажа че много малко хора се впечатляват от това замазване на фона, точно обратното....
Също така да кажа, че гимбала е доста тежък и е изпитание да се ползва през цялото време, затова ползваме един монопод. Имам няколко професионални тела и много професионални обективи на Никон и знам какво е да разчиташ на 100% на техниката, която ползваш, затова поздравявам инженерите създали този модел Панасоник. От 10 сватби, снимани с него, нито един фал......



Публикацията е редактирана (19-11-19 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: kiten   
Дата:   19-11-19 18:46

14 часа са само циганските сватби! 80 гб за 14 часа с мр4 на най-голямата комресия в HD си е компромис с качеството. И тия новоизлюпени видеомейкъри афиширащи 4К а в дествителвост снимат на най-ниското ниво на hd. Наскоро гледах на една сватба как един такъв "майстор" движеше гимбала в обувките след това обектива им навираше почти в лицето под изгаряшата лампа върху фотоапарата.
Иначе бокето изморява при продължително гледане а пък и 14 часа как се гледат[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: wlad   
Дата:   19-11-19 20:24

ех как липсва сега форумния лъв, да покаже как се снима видео от статив, вдигнат от ръка на 2 метра [smilie5]
Единия му мътна картината на тъмно, другия чака стабилизация от обектива на видео от ръка, третия снима 14 часа в 80гб, нова индустрия е това, хора!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   19-11-19 20:34

Потребителите които се държат вулгарно или заядливо ще бъдат блокирани .Културните хора са добре дошли.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   19-11-19 20:34

Темата е за препоръка на подходящ обектив за заснемане на видео за SONY A 6300

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   19-11-19 20:35

сПОДЕЛЕТЕ С кои обективи снимате .Досега видях само два три смислени коментара , всички други исказвания са далеч от темата .Предпочитам личният опит .Все още не съм решил кои е правилният за мен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   19-11-19 21:53

Аз бих купил Сони 28/2...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   19-11-19 22:03

colorphoto в затворено пространство няма ли да ми идва малко тесен имате ли опит с този обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   19-11-19 22:13

Зависи какви жанрове снимаш.

Аз напоследък ползвам един 28/2,8 на Канон РП но той е фулфрейм а при теб 28мм на 6300 ще е по-скоро като 35мм.

Има и друго при снимането на групи хора че болшинството ги снимат с не повече от 35мм на фулфрейм за да избегнат изкривяването на перспективата при крайните фигури и пипонести глави.

Инак и аз виждам че понякога и 24мм на ФФ не е достатъчно широко на закрито с групи хора.

Абе добре е и 20-24мм да има човек и 28 и 30 ама...



Публикацията е редактирана (20-11-19 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Stefan.S   
Дата:   19-11-19 22:47

Питането е за видео

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   20-11-19 00:17

Помня че е за видео а Вие Стефан кажете каква е разликата в ползването на обективи при заснемане на хора на закрито между видео и фото?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Stefan.S   
Дата:   20-11-19 08:07

Значи вие предлагате този обектив да се използва за видео ?
/ предполага се .че се снимат тържества-сватби /



Публикацията е редактирана (20-11-19 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: vprokopieff   
Дата:   20-11-19 11:18

Здравейте, аз работя така: имам 3 обектива. 28мм f2, 55мм f1.8 и 28-75мм f2.8 Според зависи от ситуацията ползвам различни обективи. Трябват ви две тела ако искате да снимате с твърди обективи или едно тяло с варио(лично мое мнение и то пак е много относително). Ако снимате много динамични събития със сигурност едно варио ще ви е по-удобно ако сте с едно тяло :)
И да 28-цата на моменти и на мен ми идва леко тесен, та се замислям за 24( за вас еквивалента е 16мм сигма 1.4 за вашето тяло)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-11-19 12:37

Едно тяло и един обектив за видео за събития - задължително варио. Аз не виждам какво се обсъжда.

[smilie10]



Публикацията е редактирана (20-11-19 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   20-11-19 14:21

Ами питащия има подобно варио но е на ф-4 и относително кроп-сензора му не го удовлетворява откъм ИСО-представянето на закрито.

Значи му трябва варио поне на ф-2,8 а оптимално на 1,8...

Аз не съм разглеждал дали Сигмата 18-35/1,8 може да се ползва с преходник на неговото Сони А6300,но ако може...



Публикацията е редактирана (20-11-19 14:34)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »