Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 фото форум без снимки
Автор: rufani   
Дата:   05-11-19 18:02

Здравейте.

с риск да ме нападнете ,което не ме притеснява и няма да се обяснявам на никого,на никого не съм длъжен...искам да отправя едно предложение.

доста, ама доста от регистрираните потребители на Фото Форум или нямат нито една качена снимка и никаква информация в профила или не са качвали снимки от 2006година.сайта се казва Фото Форум, а не продавалник. Да има и базар във форума .Та предложението ми е за хора които не искат да си попълнят дори елементарна информация като име и град,а и не е лошо да се напише един или два апарата с които се снима ,не е нужно да се изброяват 10 (ако имате толкова).За мен лично, това би било един вид уважение към сайта и към членуващите. не е лошо също всяка качена снимка в някой от албумите да съдържа и основните данни за нея.
Малко се увлякох, та идеята ми за тези членове на сайта е да не бъдат допускани до Базара, защото без всичко изброено по-горе става ясно , че са тук само за търговия, все пак да уважим ФОТО ФОРУМ.
Е това беше от мен . Нападайте.
 Re: фото форум без снимки
Автор: X_C   
Дата:   05-11-19 18:09

Абе, как се вкарва гиф?
 Re: фото форум без снимки
Автор: BEYA   
Дата:   05-11-19 18:23

Напълно подкрепям.
 Re: фото форум без снимки
Автор: radikyokushin   
Дата:   05-11-19 18:53

Поредната комплексарска тема...
Мине се не мине и туко някой, дето си мисли, че фотографията започва с него, се изока.

Т.е., ако не снимам, да не мога да се регистрирам във форума и да ползвам пълните му функционалности...?!?!

Абе, вие добре ли сте?!?! За к'ви се имате тука? Много елитарно го раздавате, аре малко по-полека!!!
[smilie23] [smilie23] [smilie23]


П.П. Между другото, що първо не се научите да пишете грамотно?
 Re: фото форум без снимки
Автор: rufani   
Дата:   05-11-19 19:40

абе защо пишеш наизуст, кое не ми е написано грамотно,правописна грешка ли имам или не ти харесва словореда ми, или си се припознал в темата.
не съм ти гледал профила , но съм ти виждал обяввите,търговия въртиш а не фотография, и може да не започва с мен фотографията но се опитвам да покажа и малкото което мога от фотографията , не от търговията с изтощена техника .ако не снимаш и не те интересува това , какво изобщо търсиш във форума ,сигурно търговия.
 Re: фото форум без снимки
Автор: yakumo   
Дата:   05-11-19 19:48

Добре, де, защо някой да е длъжен да добавя още към стотиците хиляди бездарни и напълно излишни снимки, които бездруго вече са тук [smilie11]

 Re: фото форум без снимки
Автор: Djoro   
Дата:   05-11-19 19:49

На нудистки плаж нямаш право да бъдеш облечен! Така че във Форума нямаш право да не бъдеш активен със снимков материал, от уважение дори към себе си!
 Re: фото форум без снимки
Автор: shahimat   
Дата:   05-11-19 20:01

[smilie18]
 Re: фото форум без снимки
Автор: rufani   
Дата:   05-11-19 20:01

ами защото това е съществото на този форум-фото форум.ако не качвате снимки стараейки се да са добри според разбиранията ви,каква е рботата ви в сайта,
1.разглеждане на снимки-ако никой не качва снимки какво ще разглеждате
2.да коментирате снимки - пак горното
3.да продадете или купите нещо - има доста базари и пазари където никой не иска да качвате снимки.
4.не съм администратор ,а само пълноправен член на този сайт и мога да предлагам ,дали ще се осъществи или не е друг въпрос.yakumo написа:

> Добре, де, защо някой да е длъжен да
> добавя още към стотиците хиляди
> бездарни и напълно излишни снимки,
> които бездруго вече са тук [smilie11]
>
 Re: фото форум без снимки
Автор: ib   
Дата:   05-11-19 21:03

rufani - А от какъв зор трябва да описваш фототехниката си?
И какво според вас доказва това?

 Re: фото форум без снимки
Автор: mmjm   
Дата:   05-11-19 21:19

Според мен, ключовата дума е форум, т.е обсъждане на фотография, техника, стилове и всичко свързано с фотографията. В правилата ясно е записано, че това не е място за разтоварване на картите, за каквото много от нас го използват. Самоцелното качване на слаба фотография заради някакво правило, по-скоро би навредило на тези,които искат да научат нещо. Пак повтарям, това е лично мое виждане и не искам да ангажирам никого с него.
 Re: фото форум без снимки
Автор: rufani   
Дата:   05-11-19 21:50

не е лошо да се напише един или два апарата с които се снима

от никакъв зор не се описва фототехниката,писал съм ,,не е лошо,,
и ако се напише това и още което е в акаунта на всеки ,да стане един ясен и прегледен акаунт,пак заради търговците които се спотайват и оставят за връзка само лични съобщения и нямат издирваане после.
акаунт ли е това само с едно име,от какво се криете, от какво се пазите,защо изобщо се навирате в интернет пространството като имате страх от кражба на данни.по- скоро ще ти източат картата от телефона , отколкото да ти откраднат нещо от Фото Форум.
ib написа:

> rufani - А от какъв зор трябва да
> описваш фототехниката си?
> И какво според вас доказва това?
>
 Re: фото форум без снимки
Автор: D.S   
Дата:   05-11-19 22:07

А кому е нужно поредната тема, предизвиквайка, драми, че няма достатъчно ли ? Снимки не побликувам и ? Да, ползвам форума за базар и ? Не че нещо, но ти с темата ти за заяждане, с какво допринасяш
 Re: фото форум без снимки
Автор: mmjm   
Дата:   05-11-19 22:44

Адрес, телефон, опис на техниката, да запишем и кога не сме си у дома и че ключът е под изтривалката? Не вярваш на хора с празни профили търгуващи тук, не купувай нищо от тях, а предложението за качване на снимки, заради самото качване е меко казано идиотско.
 Re: фото форум без снимки
Автор: petervassilev   
Дата:   05-11-19 22:52

Djoro: "На нудистки плаж нямаш право да бъдеш облечен!..."

На подобна забележка облечен във фрак мъж, разхождащ се на плажа, отговорил: "И аз съм нудист, но съм нудист-мазохист!"

 Re: фото форум без снимки
Автор: asahi   
Дата:   05-11-19 22:52

"Автор: X_C
Дата: 05-11-19 18:09

Абе, как се вкарва гиф?"

Сменяш му разширението на jpg.
 Re: фото форум без снимки
Автор: rufani   
Дата:   06-11-19 06:23

mmjm
Никой не те кара да правиш пълен опис, да пишеш адрес. Хващаш се сламка, за да не дадеш нищо на форума а само да дърпаш облаги - типично по български манталитет. Основата на този форум не е търговията на техника, ако беше така щеше да се казва Базар за всичко. С какво допринасям--отправям предложение, изразявам мнение за неспазване правилата на фото форум, където е написано, че непълен акаунт и не качване на снимки водят до блокиране на същия и изтриване на акаунта.
 Re: фото форум без снимки
Автор: mmjm   
Дата:   06-11-19 07:35

Пишеш, колкото да чешеш клавиатурата. Какви са ми облагите тук, би ли разяснил? С посредствени снимки, качени от който и да е от нас, с какво ще сме полезни на форума, с поредните бози? Като знаеш с каква техника снимам, това с какво ще ти е полезно, ако тя не е подходяща за теб, не защото не би я разучил, а заради ергономията, нещо, което е удобно за мен по някаква причина примерно по-малки ръце дали ще е удобно за човек с големи лапи? Не е важна техниката, а умението да я използваш, да ти е удобна, да се чувстваш комфортно използвайки я. Като знаеш с какво снима някой, това ще ти помогне ли, ако те измами при сделка в базара?
 Re: фото форум без снимки
Автор: martin40   
Дата:   06-11-19 08:19

Свободата, която дава сайта е безценна. Има и търговци, има и фотографи, изобщо има за всеки по нещо и всеки може да си го ползва по начин, който му харесва на него, стига това да не пречи на другите.
 Re: фото форум без снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   06-11-19 08:49

martin40 написа:

> Свободата, ...

Някои са я обърнали на слободия [smilie5] . Във всяка тема за техника, поне един търговец предлага на питащия боклуците, които продава [smilie18]

 Re: фото форум без снимки
Автор: serjy   
Дата:   06-11-19 08:54

проблемът е, че форума е доста замрял и нови ограничения няма да помогнат, най-вероятно. но и аз съм за това, потребители без снимки и такива, които примерно нямат 3 снимки в галерии "избрано", тоест някакъв минимален праг, да не могат да пишат мнения под снимки и да пишат във форума и базара. хиляди дразги са се получавали точно от такива анонимни елементи, което е отблъснало не малко от качествените потребители.
 Re: фото форум без снимки
Автор: CDman   
Дата:   06-11-19 09:14

Ами такава е тенденцията в съвременната фотография, а именно - теоретичната фотография.[beer]

Демек обясняваш надълго и нашироко колко си велик, колко си образован, колко дипломи, сертификати, награди и сек'ва друга документация притежаваш, а за доказателство вместо да качиш снимки в профила си раздаваш критика на кило за снимките на хора, които не са ти я искали.[smilie5]

Сериозно:

Както беше отбелязано вече - няма мотивация.

Някой беше казал преди време, че ако форумът се остави само на про-тата ще умре. Ами прав беше човека.

Форумът е абсолютно демотивиращ за начинаещи и неопитни фотографи (в това число и аз).

Качвайки снимка тук единствното, което получаваш е всеобщо пренебрежение.

В същото време на първа страница излиза "мушкатцето на бай Пешо" ( от тази тема)

Честно казано не виждам никакво решение на проблема, но и не се напъвам да намеря. [smilie7]

 Re: фото форум без снимки
Автор: mmjm   
Дата:   06-11-19 09:28

„...изразявам мнение за неспазване правилата на фото форум, където е написано, че непълен акаунт и не качване на снимки водят до блокиране на същия и изтриване на акаунта.“ Не не е написано точно така. Тези акаунти ще бъдат изтривани веднага и без предупреждение при всякакъв опит за спам или създаване на конфликти. т.е. филмът не е шведски, а съветски...

Като цитираш откъси от правилата, обърни внимание на втората част на т.1

Не е препоръчително да показвате снимки с лошо качество и компресия, снимки лишени от идея и съдържание, банални сюжети и други подобни.
Предполага се, че авторите, качващи в сайта могат да се ориентират кое е стойностна фотография и кое не е. Ако не могат сами - съветваме ги да разгледат месечните рейтинги. Това ще им помогне донякъде.


Ако качваме снимки, само за да можем да използваме базара, форумът ще продължава да се пълни още повече с бози, аз по-скоро съм за по-строги рестрикции към качването именно защото това е форум за фотография. Качването на всякаква бълвоч е неуважение, както към самия себе си, така към добрите фотографи, а така и към начинаещите, които гледайки все повече кичозни и еднакви бози, които затрупват малкото добри кадри тук, не могат да надградят естетическите си възприятия.

Единствената облага, която получаваме тук е възможността да качваме снимки във фотографски форум без всички от нас, в това число и аз самия да са фотографи, базарът е допълнителна функционалност не гарантираща нищо нито на продавачи, нито на купувачи. Аз не съм използвам базара често, пазарувал съм 2 пъти и благодаря на колегите за коректността. Радвам се, че го има.
 Re: фото форум без снимки
Автор: georgioiv   
Дата:   06-11-19 09:49

Радко, ние като сме качвали снимки със стотици и сме обсъждали и сме се карали, дърлили, пили бира и сме ходили на пленери и въобще сме вдъхвали живот пълни гърди на форума, ти не си знаел за него, предполагам. С годините, от ограничения и правила, и с огромната за мен грешка - затваряне на клубъ, форумът е в ситуацията в която е сега - базар на фототехника, с форумна част, узурпирана от десетина бърборковци всезнайковци, в която част все още не можеш да вмъкнеш реално снимка за по-малко от час.
Да разтуриш клуб с такава атмосфера, каквато имаше, е все едно да затвориш 300 годишен бар, защото собственикът е наел кризисен мениджър например - гледа финансовите резултати, но не усеща душата на мястото.. [smile]

Така че - още едно тъпо правило, или връщане към свободния дух на творческите натури - това собствениците си решават.

И моля админа да не ми пише пак на лични, колко не съм прав - това е просто моето лично мнение [smile]
 Re: фото форум без снимки
Автор: asahi   
Дата:   06-11-19 10:14

По-важно е да намерим безплатна алтернатива на Лайтрум.
 Re: фото форум без снимки
Автор: Leica   
Дата:   06-11-19 10:32

Автор: rufani
Представяне - Потребителят все още не е написал представяне за себе си.
Оборудване
ТЯЛО Не е въведено
ОБЕКТИВ Не е въведено
Град – не е въведен

Коментари на автора 59
Последната 1 година авторът е гласувал 59 пъти

Основни данни или заглавие към която и да е от снимките си – не е въвел ......!!?


Потребителят снима от края на 2016 с телефон Meizu MX5
От декември същата година с NIKON D3300 – нов, и китак.
Първоначално открива филтрите във ФШ и тяхното поголовно въздеиствие върху снимката, залезите и т.н.
Последните два месеца качва по активно водопади със значително по-добра обработка от началото на заниманията си.
От Пловдив е.
Възмутен е от пасивността във албумокоментирането-оценяването.
Драги колега,
Правилни са Ви наблюденията и справедливи възмущенията.
Но забележете, и вие не блестите с активност или предоставяне на информацията, която бихте искал да има при другите.
Относно снимкогледането- след бегъл мой преглед по галериите и коментарите – в момента (близките минали месеци) има един активен потребител, който гледа снимките и коментира/оценява добрите за него. (нека не казвам никове).
Възможността шедьовър на по-топ-най-фотограф да се промъкне през мрежите на ситна отсявка А-Б-В е нулева. Подобно е и съотношението на художествената страна на една фотография към нейната позиция в страниците.
Но това не зависи от авторите, а от политиката на сайта или кой ли знае от какво.
Факт е, че активност има само при реципрочност !
Относно базари и т.н. – то това си е вид диктатура, която не съм виждал някъде.
Но няма никакво значение – ако се приведе в действие, ще облагодетелства конкурентни сайтове за обяви или нови.
Общо взето народът се е понаситил на снимки всякакви ….а нивото на народа си е останало потресающо ниско !
А това си е социално явление, и не ни е в работа да го изследваме ние фотографите.
Във фотофорум наред с поголовната техническа и фотографска фира има и хубави снимки – най-вече природа и пейзажи, травъл.
Сигурно така е нормално.
Ще поразгледам и чужди сайтове и пак ще се включа с мнение. Защото честно казано, в разглеждането в глобален мащаб на общи фотографии и аз не съм никак активен, че и с качването (но след люти критики се поправих).
Но кажи ми … какво да правя, като още не съм си изчел/разгледал албумите на топ-класиците и томовете за CC !? …пък и чукча снимач, не зяпач.

 Re: фото форум без снимки
Автор: rufani   
Дата:   06-11-19 11:09

Здравейте, отново.
Далеч съм от мисълта за заяждане и опити за налагане на каквото и да е. Мнението ми е продиктувано от многото несериозни членове на сайта които по един или друг начин искат да останат анонимни или скрити от останалите в сайта, което е досадно когато коментират снимка, коментират във форума или предявяват претенции а никой не ги знае кои са. Досадно е да оставиш нещо като форума на самотек и да те интересува само да продадеш, купиш или направиш някой ко ентар. Това ми прилича малко на къща без ограда в който двор всеки може да се изака, грозно е но е така. Любител съм и ме влече, имам желание за развитие и по един или друг начин с повече практика ще се харесам някой ден. По тази причина редовно следя и чета всичко написано,, добре, че има още хора които обясняват някои тънкости, не всеки се е родил научен и всеки има право да се учи на фотография, не на търговия. Всичко което съм продал е било на безценица. Късмет на всички, на фокус и ако някой се е почувствал засегнат, моля да бъда из винен.



Публикацията е редактирана (06-11-19 15:25)
 Re: фото форум без снимки
Автор: CDman   
Дата:   06-11-19 13:15

Проблемът за мен лично е не, че не знам кой ме критикува, а че критикуващия не приема критика за собствените си "творения", които в общия случай са повече от посредствени.

Ако пък няма такива - хептен му увисва критиката.[smilie5]

И к'во се получава ?[smilie11]

Стара мома учи млади девойки как да си намерят мъж [smilie18]

 Re: фото форум без снимки
Автор: X_C   
Дата:   06-11-19 18:37


https://i.gifer.com/C2M.jpeg



 

 Авторът е затворил собствената си тема.