Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Medium format
Автор: mihalo   
Дата:   20-10-19 02:09

Някой тук дали снима със средноформатна цифрова камера? Имам няколко въпроса на които.. [smilie11]
Моля!


Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: kvakioh   
Дата:   20-10-19 06:58

Има, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   20-10-19 13:34

Да.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: jey6   
Дата:   20-10-19 14:06

има

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: mihalo   
Дата:   21-10-19 01:18

Супер! И сега първият ми въпрос - какво ще кажете за предимствата и недостатъците да използвам среден формат за нощен стрийт? Имам предвид ситуации включващи непознати хора в собствената им среда.

Основното предимство според мен е, че мога да използвам доста по високо ИСО при приемлив шум който да не съсипва детайла до неприемливо качество.

От друга страна - тежка машинария, особено с по дълъг обектив, често го използвам за да не безпокоя, че да бъдат естествени субектите. Стъклата логично са по-тъмнички...

Как ви се струва подобна идиотия? И, да прегледах последните фул фрейм камери... и все пак ..имам чувството, че от MF може да се изстиска нещо още отгоре.

Как мислите? [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-19 07:37

Ако е по-нов, защо не?
Примерно Fuji става.
За Phase One може би не.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   21-10-19 09:17

Намирам идеята за безсмислена. [smilie11]
За високо исо ще ти трябва Цмос - а гърбовете с Цмос сензор са все още по 15 000 евро минимум.
Фуджи, колкото и пиксела да пускат, няма как да се сравняв с Фейзуан
[smilie11]

Стрийт с дълъг обектив? [smilie7]



Публикацията е редактирана (21-10-19 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-19 09:32

Phase one системата има варианти на старо по-евтино от Фуджи.
Не става идеята...фф си е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-10-19 11:26

Не се прави така.
Не се работи със среден формат и дългофокусен обектив.
Неслучайно.
Искаш да излезеш с тулуп 10 кг и да останеш незабелязан?
Интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-19 13:52

Доста скъпо ще излезе, за по-новите среден формат обективите дълги. 10-12000€.
Ако беше среден формат и на лента, ще е по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   21-10-19 18:11

Имал съм Imacon Ixpress 96 C. Hasselblad CFV II и сега CFV-39. Това не е техника да се прави стрийт фотография. Не защото тежи (не са десет, нито 5 кила, не е кой знае колко по-тежко от един Никон Д5, Канон от същия клас), това е камера за студина работа или да ходиш и снимаш пейзажи (невероятно е). Миниланото ИСО е 50, макс 800, като 400 е вече като Портра 400 пушната на 1600.
Гръб като моя в момента е около 26000 реална цена, който ти иска повече те взема за канарче. Но имай предвид, че то ва е техника от преди 13 години. Кроп факторът е 1,14 за 6Х4.5. Освен това на един Хаселблад отката от огледалото е доста по-силен от този на една 35мм камера.

Както ти казаха по-горе, една средноформатна филмова камера би била идеална. Цайс Иконта 531 - формат 6х4,5 с Тесар 75/3.5 - телеметрична, сгъваема и с централен. затвор - минимална вибрация. Вървят между 180 и 450 евро колекционерска,. Побира се във всеки джоб, достатъчно тежка да я усещашш, без да дразни. (за момента така дигитална няма, няма и да има)

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: keri-di   
Дата:   21-10-19 20:26

Един лаишки въпрос!
Само на СФ при висико ИСО ли може да се снима при слаба осветеност?

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: Батко   
Дата:   21-10-19 22:22

Към средния формат, нощно време трябва още нещо, особено за по-малки градчета и паланки, където липсва осветление, за да ти излезе кадъра:
1. Пистолет! Най-добре и той да е медиум формат!
2. 1-ви дан карате или друго подобно.
3. Ятаган! Може и катана или дълъг меч ( рицарски ).
4. Не на последно място : оръженосец, шерп или в краен случай нацепена батка за респект.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: jey6   
Дата:   21-10-19 23:57

С Fuji GFX 50s/50r и Hasselblad X1d става, но не виждам никакъв смисъл...

мъкнал съм Хасел V и H по улиците... няма смисъл

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: mihalo   
Дата:   22-10-19 01:45

Всички мнения са добре дошли.. няма къде другаде да питам и да получа смислени отговори от хора с опит по темата. Чета всичко..

Мисля си за нещо като Pentax 645Z. Phase One.. не съм си и помислял, това са камери чиято философия е насочена към постановъчната фотография. Да, ще прегледам и Фуджитата... имах ST801, брилянтно лентово тяло! Мислех си, че Fuji GFX непременно трябва да са много скъпи, та не съм ги и поглеждал [smilie23]

Лентата!! Ех, подарих си отдавна Jobo дозите :( светът се забърза ):(( Харесвах зърното на Родинал 09... вече е без значение.. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: George_Todoroff   
Дата:   22-10-19 10:16

Всъщност Fujifilm GFX50R би свършил подобна работа. Камерата има страхотен потенциал, почти няма откат (щото няма огледало), лека и компактна, сравнително бърза (като за среден формат) и доста евтина (пак като за среден формат). В комплект с 2 обектива ще ти се върже под 20к, което си е чудно за средноформатна дигиталка. Но да мислиш, че ще имаш повече детайл на високо ISO от средноформатна камера по принцип не е реално, просто защото философията им е да се ползват с осветление или изобщо за добре осветени сцени.

Който не си пие кафето - редактира [shtrak]



Публикацията е редактирана (22-10-19 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: rimohit   
Дата:   22-10-19 10:27

Малко разсъждения ( може и да не са верни) от мен!
На среден формат , примерно фуджи , слагаш най-светлия обектив ф2,8.Казваш , че ще вдигнеш ISO , не пък на една сони Р-ка може да сложиш ф1,4 или Ф1,8 а там дори на първата версия нещата в тъмница са страхотни.
Пък и каква ще е тази тъмница , която ще ти "даде" читав кадър, като стойност ???

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: quazimodo   
Дата:   22-10-19 11:43

Без разсъждения - вчера си направих труд да разгледам кадри във фликр от Фуджито. Ами не намерих на по-високо от ИСО 3200, при което, шумът беше на парцали като при почти ИСО 8000 на Олимпус[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   22-10-19 11:51

Някоя друга глупост? Камерите на Фуджи са безогледални, за какъв откат булнувате?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

стрийт - среден формат - дигитално - дългофокусни обективи и беогледални камери с лек откат на огледалото...

Да земем да наръси малко захар по улиците на Стара Загора, ей така против уроки.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: quazimodo   
Дата:   22-10-19 12:27

П.П. При това, от прегледаните кадри 98% бяха дневни. Явно няма много мераклии за нощен стрийт със СФ дигиталки.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: lamerko   
Дата:   22-10-19 12:35

Мда... откъде се взе това огледало при GFX50R [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: jey6   
Дата:   22-10-19 12:56

Няма значение откъде се е взел, важното е,че почти го няма :)

аз се чудя Х_С как е дал 26к за сфв 39 :Д

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   22-10-19 13:05

Не знам как ти хрумна, че CFV - 39 е 26К евро? 26 000 евро е цената на последния ФФ гръб на Хасселблад в момента, ако го купиш отделно пригоден за V - камери. Вместо да се правиш на остроумен, прочети какво съм написал за цените на старите гърбове.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: jey6   
Дата:   22-10-19 13:15

По-добре ти прочети какво си написал.

А последния гръб ще е към 6к евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Medium format
Автор: X_C   
Дата:   22-10-19 13:23

Цената на CFV 39, когато излезе беше около 12 000 евро - лятото на 2009. ЧУкнал съм една нула повече, моя грешка. ЦЕната на която в момента се продава гръб като моя е две хиляди и шестстотин евро - 2 600. 6 000 може да е CFV 50C, не и фул фрейн гърба, който се ползва за Х системата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »