Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   29-10-19 10:47

Здравейте, имам Никон Д7200 с няколко обектива/ 17-55 китовия, 35/1.8, сигма 17-50/2.8, 70-300.../, но ми е малко голям и тежичък с обектив сигма 17-50/2.8 /например/. Заслужава ли си да го продам и заменя с Olympus E-M10 III /например/. Или дайте идея за нещо друго до 2000 лв. с обектив.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   29-10-19 11:41

всичко зависи какво искаш ти и с каква система ще се чувстваш по-удобно и по-творчески. нявремето минах от никон на олимпус и съм много доволен. като цяло е по-лека и компактна системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: BEYA   
Дата:   29-10-19 11:45

17-55мм не е китов никак даже!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   29-10-19 12:01

Грешката е моя...имах в предвид китовия 18-55



Публикацията е редактирана (29-10-19 12:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: BEYA   
Дата:   29-10-19 12:08

Добро качество и малко тегло според мен нещо като Sony a6000 + трите Sigma 19,30,60mm на 2.8. Повярвайте ще сте изненадън от качеството на снимките а и на видео ако щете.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: bikerdido   
Дата:   29-10-19 13:28

Здравейте!
И аз като вас смених системата от Никон, преминах на Олимпус и съм много доволен!
Решението е ваше!
Запознайте се подробно със останалите системи и след, като си изясните, какво искате и търсите от дадена система решението ще изплува на повърхността, като коркова тапа! ;-)
Ако имате възможност пробвайте различните системи, които са ви фаворити (дали в някой магазин или от познат/приятел). Това ще ви помогне много за вашия избор!
Успех и споделете решението,ако може!!![shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   29-10-19 13:59

Клоня към Olympus E-M10 III заради стабилизацията в тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   29-10-19 14:05

според мен няма да съжаляваш. виж и в базара какво има, изпадат добри неща. оттам си взех олимпус 12-40/2.8, страхотен обектив! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   29-10-19 14:14

Явно ще пускам в продажба Целия комплект на Никон, който имам.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   29-10-19 14:31

Ами всичко зависи.Ако е само до килограмите ок,но от друга страна тук имаш влаго и прахо защитено тяло,двоен слот,повече джамци,които не са много пара,удобен грип и т.н.Харесвам и оли и пана,не ме разбирай погрешно,но е по добре да си ги пипнеш ти камерите.Няма смисъл да питаш тук.Един харесва едно,друг друго,ама кинтите са твои.От безогледалката има смисъл,ако ползваш малки джамци,иначе разликата в теглото няма да е кой знае колко голяма,ако и там напълниш разницата с техника,от друга страна обаче малко тяло+ голям джам,лично според мен е по неудобен за работа от колкото обратното.Катериш ли планини,много ли снимаш,понеже за 100 кадъра в месеца,не виждам драма с 7200,който е всичко друго но не и тежка камера.
Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   29-10-19 14:54

така е! [smilie24] ако имаш възможност вземи си тук от базара тяло и един 12-40/2.8, поснимай и ще видиш дали ще ти допадне. след това можеш да ги продадеш почти на същата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: iamanovoice   
Дата:   29-10-19 15:08

Аз лично бих помислил и за X-E3.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: demiman   
Дата:   29-10-19 15:53

Когато човек иска зорлем да се прецака ... [shtrak] ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: odyssay   
Дата:   29-10-19 16:28

Колега, моят съвет е първо да пробваш олимпуса, който си харесал! Да съпоставиш кадрите с тези от Никона и ако забележиш значителен прираст в качеството на изображението, тогава да сменяш системата!
[beer] Успех в избора!



Публикацията е редактирана (29-10-19 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   29-10-19 17:51

Просто искам нещо по-малко и по-леко. А иначе от никона съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   29-10-19 18:28

Maлко и леко - Олимпус ОМ-Д и електрическия китак. Това ако държиш и на визьора. С последните ЕП-Л 8/9 е още по-малко и леко, но без визьор. А още по-малко и леко - същите тела, но с палачинката на Панасоник 20/1.7.

P.S. Моето предложение за начинаещи олимпусовъди - тяло по желание и възможности, и стария стабилизиран китак на Панасоник 14-45[cool]

P.S.2 Кой каквото и да разправя, вече не бих си купил безогледалка без стабилизирана матрица, пък била тя и най-супер-пупер надупената[smilie18]



Публикацията е редактирана (29-10-19 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   29-10-19 18:52

абе прецака...всички теми от рода на "как да си оправя цветовете", "що ми горят снимките на светло" и тнт са от никонаджии, ако не вярвяш порови във форума. Олимпус са страхотни камери, правени от фотографи за фотографи. Пробвай ги може да ти хареса. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: hansto   
Дата:   29-10-19 18:53

И аз зарязах никоните и от фуджи съм мега доволен, та ако ме си ФУЛ ФРЕЙМ МАНИАК, пробвай един

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Crocodile   
Дата:   29-10-19 18:55

Ако ще е оли да е OMD ! Минимум OMD-10m2 , един 12-40/2.8 и 75/1.8 и си готов !

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: kvakioh   
Дата:   29-10-19 18:59

Ако е само теглото е странно, как е снимано досега? Толкова ли тежи?
Иначе системата Олимпус/Панасоник е ок, но обектвите им са по-скъпи от надграждане на Никона. За Сони е същото. За Фуджи-пак така.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   29-10-19 19:02

Crocodile написа:

> Ако ще е оли да е OMD ! Минимум OMD-10m2 ,
> един 12-40/2.8 и 75/1.8 и си готов !

Къде го прати за техника от 3к лева нагоре, той още не е избрал марката. Сега се очаква бясна контраатака от страна на сони-зомбитата[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Djoro   
Дата:   29-10-19 19:03

Ако сте едър човек, имате едра ръка , дълги пъсти и Nikon-a D7200 Ви пасва на ръката, това е много добър избор. За мен малкия апарат ми бяга, не се чувствам комфортно.Малкия и лек апарат се губи в ръцете ми. Виж един Хаселблад пее в ръцете ми. Подходи като ловджиите и стрелците,те си впасват прикладите. Иначе, добрият фотограф с всякакъв апарат прави шедьоври.Успех!



Публикацията е редактирана (29-10-19 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   29-10-19 19:06

Иначе, последно си взех тази чантичка


https://magazin.photosynthesis.bg/161376-large_default/chanta-lowepro-dashpoint-20-aw-sin.jpg



Lowepro Dashpoint 20

Идеално ми побира пен-а с панасоник 20/1.7 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   29-10-19 22:46

Сам трябва да решиш след като разучиш и пробваш другите системи.

И аз неотдавна питах тук за Сони,Фуджи и Олимпус щото никонската фулфрейм система сериозно ми дотежа и ми е терсене да нося обемисти неща.

Въобще не съжалявам че махнах ДСЛР-джаджите в полза на безогледален...Канон РП - най-лекия и компактен ФФ[smile]

ДСЛР ФФ и 70-200/2,8 вече не бих помъкнал.

За печалните никонски цветове от онзи период вече писаха,както и за прегарянето.

А за наистина широката никонска динамика не тъжа - снимам по улиците и събития та предпочитам предварително изтеглена в плюса експонация отколкото после да изтеглям сенките на всеки кадър.



Публикацията е редактирана (29-10-19 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: santuco   
Дата:   30-10-19 07:14

Както писа colorphoto най-добре пробвай едно Sony A6000-6300 ,Олимпуса и едно фуджи - дори X-T1 и ще видиш кое ти пасва. И аз имах такава дилема преди време и се спрях категорично на Фуджака. Поне Сони и Фуджи са със сензори на големината на Никона. При Олито с по-малкия сензор ако търсиш плитък ДОФ и размазан фон нещата се получават малко трудно. Горещо ти препоръчвам да пробваш!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »