Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Еконт се самозабравиха
Автор: GSFotev   
Дата:   01-03-19 14:44

Въвеждат нови такси. Вече се плаща прехвърляне на пратка от един офис в друг в рамките на регионалния клон. От няколко дни въведоха нова такса гориво. От месеци автоматично начисляват стойност на опаковката, независимо дали има или не такава. Минимална пратка която преди 2-3 години излизаше малко над 3лв вече струва 5лв. Ето до какво води фактическият монополизъм в куриерските услуги. Загадка е защо другите куриери спят, а не свалят драстично цените да им отнемат клиентелата, която тъй или иначе не заслужават. Пускам тази тема с апел към всички да бойкотираме Еконт заради алчността им. Надявам се собственикът им, който е фотограф и вероятно също е регистриран тук, види темата и преосмисли корпоративната си политика.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   01-03-19 14:46

петък е :) ЧБМ от мен !

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: smilen_k   
Дата:   01-03-19 14:58

Вече и информационните СМС които получаваме ще се плащат по 0.18 лв. Аз вече смятам да ползвам Спиди.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-19 14:58

GSFotev: таксата за гориво не е нова. Колкото до оскъпяването - то е факт - всичко става по-скъпо. Но при всичките нароили се куриерски фирми - няма как да говориш за монополизъм. Всъщност държат монопол върху едно нещо - качеството на услугата... Сега се запитай, защо хората дори не искат да чуят за другите куриерски фирми? Или защо много хора (включително и аз самия) си плащат допълнително разходи за доставка с Еконт, при наличие на безплатна такава със Спиди например? Вероятно може да има някаква зависимост между качество/цена, ама знам ли аз...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Божидар58   
Дата:   01-03-19 15:04

В нашия град пред офиса на ЕКОНТ винаги има опашки, понякога чакам около 30 минути. В другите куриерски офиси не е така. Сигурно има причина....Аз лично ползвам ЕКОНТ от доста години и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: BXMarkov   
Дата:   01-03-19 15:16

За хора, които ги ползват стотици и хиляди пъти сигурно има значение, за мен са си номер едно като качество на услугата, ползвам ги отвреме на време и ми е все едно дали е 3 или 5 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: marves   
Дата:   01-03-19 15:20

Спиди пратка от офис до офис (кашон 1 кг) - 2.60 лв по спомен беше миналата седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Duffer   
Дата:   01-03-19 15:40

Абееее качество на услугата. Хайде да не пълня формума с излишни трагикомедии - всичките са един дол дренки. Да, мога да се съглася, че Еконт са една мноооого малка идея по-читави от останалите, но в България "избора" между алтернативите за доставки и като "избора" между това да те застрелят или да те обесят - накрая все си умрял...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: kokotoo   
Дата:   01-03-19 18:07

Наскоро върнах едно RX-100 III "ПЕРФЕКТНО" и не можело да ми издадат фактура за разход, щото съм връщал стока, - ами нали съм платил? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: quazimodo   
Дата:   01-03-19 18:13

Duffer написа:

> Абееее качество на услугата. Хайде
> да не пълня формума с излишни
> трагикомедии - всичките са един
> дол дренки. Да, мога да се съглася,
> че Еконт са една мноооого малка
> идея по-читави от останалите, но в
> България "избора" между
> алтернативите за доставки и като
> "избора" между това да те застрелят
> или да те обесят - накрая все си
> умрял...


Интересно - 10 години ползвам Еконт без нито един проблем, най-вече за, да го наречем, вътрешнофорумна[smilie5] размяна на пратки. Никакви проблеми за това време. Разни други мераклии за възможно най-голяма лапаница, постоянно ми пробутват нежелани взаимоотношения със Спиди и компания, които никога не са минавали безпроблемно за мен. Сигурно нЕкой ми е направил вуду магия [smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   01-03-19 18:14

Днес изпращах с Еконт. Сам си направих товарителницата и не забелязах такса опаковка. Ако по мое желание ще местят пратка от офис до офис ще трябва да платя. Ако те са се объркали те ще платят.

Завчера преподписвах договор с моб. оператор. Идва младежа от Спиди, дава договора и вика - ще чакам да го подпишете. Викам му - да ти изкарам възглавница и одеало, защото ще го подписвам утре? Ама как, вика, трябва веднага! Шефката щяла да се кара. На другия ден отивам в Спиди и шефката хъката-мъката кандиса да не се кара на момчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Hsathv   
Дата:   01-03-19 18:32

Аз затова много често ползвам Български пощи. Цената на доставка за малки пакети е стотинки. Еконт и другите са куриерски фирми от врата до врата. При услуга от офис до офис не знам защо трябва да се дават 5 лева на Еконт, като може лев на БП.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-19 18:34

През цялото си съзнателно изпращане и получаване на нещо с куриер, от Еконт съм имал една забележка, и то преди години. В същото това време, със Спиди само за последните две години, през които по техни думи постоянно подобряват услугите си, съм имал около 40% проблемации. Вероятно съм карък, но наистина винаги, когато си поръчам нещо и няма опция "Еконт", правя запитване до подателя дали не може с тях, дори и за моя сметка.

Съгласен съм, че не навсякъде обслужването в офисите не е на нужното ниво - все пак става въпрос за голяма мрежа от франчайзи. В офисите, които ми са удобни, всичко е си е ОК - удоволствие е да работиш с приятни хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: mmjm   
Дата:   01-03-19 19:50

Всички се тълпят едикъдеси по две причини:
1) Стадно чувство
2) Носталгия по опашките от „едно време“(важи за по-възрастните клиенти)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: guciguci   
Дата:   01-03-19 20:06

И аз работя с Еконт всеки ден,но наистина станаха малко мизерници. 20 стотинки за найлоново пакетче, 1,40 за опаковка с балони... Ами слагайте си ги тези неща автоматично в таксата куриер. Какво ми пишете 3,40 пратка и накрая пак 5 лева. Наистина Спийди свалиха много цените и пращам вече дребни неща с тях за 2,50.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: juslen   
Дата:   01-03-19 20:42

Всички се тълпят където обслужването е най-високо колега mmjm не е така видял един опашка и се наредил и по него още 100 човека защо пред Спийди и другите псевдо куриери няма и 3 човека опашка никога-щото толкова им е и обслужването, и 2лв да направят пратката пак няма да дръпнат клиентелата на еконт.

Така и с кръчмите видиш ли една празна кръчма и една пълна с хора къде според вас е по-добро обслужването или всички пак са тъпо стадо

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: mmjm   
Дата:   01-03-19 21:01

В тази, която ми е по джоба. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   01-03-19 22:25

Вие не си ли опаковате пратките вкъщи?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: binaural   
Дата:   01-03-19 22:40

Поради тази причина, от половин година ползвам спиди. Цените са наполвина и не чакаш в офиса!

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nyamago   
Дата:   01-03-19 23:25

Добре е, когато има избор - всеки ползва каквото харесва! [smile]

"Моят куриер е по-добър от твоя!" (или даже "Моят е по-лош от твоя!") е безсмислен спор като Канон срещу Никон, телефони срещу апарати, Левски срещу ЦСКА [smilie2]

Пращайте си с който искате - какъв ви е проблема? [smilie11]

Честит Петък! (И баба Марта)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: binaural   
Дата:   01-03-19 23:31

asahi, таксуват 23стинки за найлоновата чантичка на еконт...забелязах в последнта касова бележка...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: GenaDP   
Дата:   02-03-19 00:14

asahi, таксуват 23стинки за найлоновата чантичка на еконт...

Ми купи си по-евтини и опаковай в тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: menton   
Дата:   02-03-19 01:27

Работил съм осем години със Спиди и Еконт. Моя съвет е, ако сте юридическо лице и изпращате регулярно пратки ползвайте услугите на Спиди с договор. Цените и услугите, са по-качествени от Еконт, но ако сте частно лице за предпочитане е Еконт. Приоритет на Спиди са фирмите.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: georgioiv   
Дата:   02-03-19 06:15

Аз пък от десет години работя с Лео Експрес. Имаме пратки всеки ден, от двата офиса. Нито една загубена, повредена или забавена пратка за това време. И наложения платеж и цената на пратките от врата до врата са на по-добра цена от еконтоспидитата. За съжаление не навсякъде имат офиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: quazimodo   
Дата:   02-03-19 06:20

Ето, с два реда изяснихме ситуацията[smilie18].

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »