Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   29-10-19 10:47

Здравейте, имам Никон Д7200 с няколко обектива/ 17-55 китовия, 35/1.8, сигма 17-50/2.8, 70-300.../, но ми е малко голям и тежичък с обектив сигма 17-50/2.8 /например/. Заслужава ли си да го продам и заменя с Olympus E-M10 III /например/. Или дайте идея за нещо друго до 2000 лв. с обектив.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   29-10-19 11:41

всичко зависи какво искаш ти и с каква система ще се чувстваш по-удобно и по-творчески. нявремето минах от никон на олимпус и съм много доволен. като цяло е по-лека и компактна системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: BEYA   
Дата:   29-10-19 11:45

17-55мм не е китов никак даже!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   29-10-19 12:01

Грешката е моя...имах в предвид китовия 18-55



Публикацията е редактирана (29-10-19 12:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: BEYA   
Дата:   29-10-19 12:08

Добро качество и малко тегло според мен нещо като Sony a6000 + трите Sigma 19,30,60mm на 2.8. Повярвайте ще сте изненадън от качеството на снимките а и на видео ако щете.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: bikerdido   
Дата:   29-10-19 13:28

Здравейте!
И аз като вас смених системата от Никон, преминах на Олимпус и съм много доволен!
Решението е ваше!
Запознайте се подробно със останалите системи и след, като си изясните, какво искате и търсите от дадена система решението ще изплува на повърхността, като коркова тапа! ;-)
Ако имате възможност пробвайте различните системи, които са ви фаворити (дали в някой магазин или от познат/приятел). Това ще ви помогне много за вашия избор!
Успех и споделете решението,ако може!!![shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   29-10-19 13:59

Клоня към Olympus E-M10 III заради стабилизацията в тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   29-10-19 14:05

според мен няма да съжаляваш. виж и в базара какво има, изпадат добри неща. оттам си взех олимпус 12-40/2.8, страхотен обектив! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   29-10-19 14:14

Явно ще пускам в продажба Целия комплект на Никон, който имам.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   29-10-19 14:31

Ами всичко зависи.Ако е само до килограмите ок,но от друга страна тук имаш влаго и прахо защитено тяло,двоен слот,повече джамци,които не са много пара,удобен грип и т.н.Харесвам и оли и пана,не ме разбирай погрешно,но е по добре да си ги пипнеш ти камерите.Няма смисъл да питаш тук.Един харесва едно,друг друго,ама кинтите са твои.От безогледалката има смисъл,ако ползваш малки джамци,иначе разликата в теглото няма да е кой знае колко голяма,ако и там напълниш разницата с техника,от друга страна обаче малко тяло+ голям джам,лично според мен е по неудобен за работа от колкото обратното.Катериш ли планини,много ли снимаш,понеже за 100 кадъра в месеца,не виждам драма с 7200,който е всичко друго но не и тежка камера.
Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   29-10-19 14:54

така е! [smilie24] ако имаш възможност вземи си тук от базара тяло и един 12-40/2.8, поснимай и ще видиш дали ще ти допадне. след това можеш да ги продадеш почти на същата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: iamanovoice   
Дата:   29-10-19 15:08

Аз лично бих помислил и за X-E3.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: demiman   
Дата:   29-10-19 15:53

Когато човек иска зорлем да се прецака ... [shtrak] ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: odyssay   
Дата:   29-10-19 16:28

Колега, моят съвет е първо да пробваш олимпуса, който си харесал! Да съпоставиш кадрите с тези от Никона и ако забележиш значителен прираст в качеството на изображението, тогава да сменяш системата!
[beer] Успех в избора!



Публикацията е редактирана (29-10-19 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   29-10-19 17:51

Просто искам нещо по-малко и по-леко. А иначе от никона съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   29-10-19 18:28

Maлко и леко - Олимпус ОМ-Д и електрическия китак. Това ако държиш и на визьора. С последните ЕП-Л 8/9 е още по-малко и леко, но без визьор. А още по-малко и леко - същите тела, но с палачинката на Панасоник 20/1.7.

P.S. Моето предложение за начинаещи олимпусовъди - тяло по желание и възможности, и стария стабилизиран китак на Панасоник 14-45[cool]

P.S.2 Кой каквото и да разправя, вече не бих си купил безогледалка без стабилизирана матрица, пък била тя и най-супер-пупер надупената[smilie18]



Публикацията е редактирана (29-10-19 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   29-10-19 18:52

абе прецака...всички теми от рода на "как да си оправя цветовете", "що ми горят снимките на светло" и тнт са от никонаджии, ако не вярвяш порови във форума. Олимпус са страхотни камери, правени от фотографи за фотографи. Пробвай ги може да ти хареса. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: hansto   
Дата:   29-10-19 18:53

И аз зарязах никоните и от фуджи съм мега доволен, та ако ме си ФУЛ ФРЕЙМ МАНИАК, пробвай един

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Crocodile   
Дата:   29-10-19 18:55

Ако ще е оли да е OMD ! Минимум OMD-10m2 , един 12-40/2.8 и 75/1.8 и си готов !

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: kvakioh   
Дата:   29-10-19 18:59

Ако е само теглото е странно, как е снимано досега? Толкова ли тежи?
Иначе системата Олимпус/Панасоник е ок, но обектвите им са по-скъпи от надграждане на Никона. За Сони е същото. За Фуджи-пак така.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   29-10-19 19:02

Crocodile написа:

> Ако ще е оли да е OMD ! Минимум OMD-10m2 ,
> един 12-40/2.8 и 75/1.8 и си готов !

Къде го прати за техника от 3к лева нагоре, той още не е избрал марката. Сега се очаква бясна контраатака от страна на сони-зомбитата[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Djoro   
Дата:   29-10-19 19:03

Ако сте едър човек, имате едра ръка , дълги пъсти и Nikon-a D7200 Ви пасва на ръката, това е много добър избор. За мен малкия апарат ми бяга, не се чувствам комфортно.Малкия и лек апарат се губи в ръцете ми. Виж един Хаселблад пее в ръцете ми. Подходи като ловджиите и стрелците,те си впасват прикладите. Иначе, добрият фотограф с всякакъв апарат прави шедьоври.Успех!



Публикацията е редактирана (29-10-19 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   29-10-19 19:06

Иначе, последно си взех тази чантичка


https://magazin.photosynthesis.bg/161376-large_default/chanta-lowepro-dashpoint-20-aw-sin.jpg



Lowepro Dashpoint 20

Идеално ми побира пен-а с панасоник 20/1.7 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   29-10-19 22:46

Сам трябва да решиш след като разучиш и пробваш другите системи.

И аз неотдавна питах тук за Сони,Фуджи и Олимпус щото никонската фулфрейм система сериозно ми дотежа и ми е терсене да нося обемисти неща.

Въобще не съжалявам че махнах ДСЛР-джаджите в полза на безогледален...Канон РП - най-лекия и компактен ФФ[smile]

ДСЛР ФФ и 70-200/2,8 вече не бих помъкнал.

За печалните никонски цветове от онзи период вече писаха,както и за прегарянето.

А за наистина широката никонска динамика не тъжа - снимам по улиците и събития та предпочитам предварително изтеглена в плюса експонация отколкото после да изтеглям сенките на всеки кадър.



Публикацията е редактирана (29-10-19 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: santuco   
Дата:   30-10-19 07:14

Както писа colorphoto най-добре пробвай едно Sony A6000-6300 ,Олимпуса и едно фуджи - дори X-T1 и ще видиш кое ти пасва. И аз имах такава дилема преди време и се спрях категорично на Фуджака. Поне Сони и Фуджи са със сензори на големината на Никона. При Олито с по-малкия сензор ако търсиш плитък ДОФ и размазан фон нещата се получават малко трудно. Горещо ти препоръчвам да пробваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 08:34

Благодаря за съветите. Ще погледна и пробвам и другите марки. Насочих се към олимпуса заради стабилизацията в тялото. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   30-10-19 08:48

Е какви драми пък имате с никонските цветове?Марка с доказан брутален ДО.ЛР работи,супер леко с техните файлове,аз драма не виждам.Принципно точно 610 леко прегаря така е,но не е и болка за умиране.Останалите са си ок.Снимам с 7200 и определено не виждам такива проблеми.

Сантуко с това фуджи си чакам черпнята брат,все се измъкваш....[smilie5]

Авторе,не става ясно,колко снимаш,вече се спомена за теглото,че може и да е е фактор,ако са малко снимките които правиш з аопределен период от време,но ако все пак толкова дръжиш да минеш на безогледалка,виж и пана gx 80/8/9.Последните два модела имат пост фокус и 4 к фото,което в определни ситуации е предимство.Също имат и гот видео,ако изобщо това е от значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 09:50

това също ми хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   30-10-19 11:51

Имал съм тази комбинация,камерата е чудесна,но е малка като олито е.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: hansto   
Дата:   30-10-19 13:27

в е-инфин едно х-т20 и 50 ф2 и ще остане за някой по-широк

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   30-10-19 14:32


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-10/1572438719_36_42.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-19 15:08

Питащия колега да пише нещо и за бюджета защото и той е определящ.

Да се огледа какви са цените на стъклата и вторичния пазар при различните системи.

Понеже едно е да се кефим на дадени супер-изделия тук а друго е да си правим домашния бюджет и да ги купуваме след това.

И трето е дали се оправдават средствата за евентуалната супер-техника накрая при самото снимане и употреба на тази техника.

За резултатите от снимането не пиша вече защото не всеки,който се кефи от фотографията и я обича е длъжен да има талант и/или да го е развил.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 15:37

За бюджета съм писал - 2000 лв.... Зависи как ще продам никонската техника.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-19 15:48

А в тези 2000лв влизат ли парите от прогнозираната сума от продаващата се система?

Че ДСЛР вече дълго и неизгодно се продава...



Публикацията е редактирана (30-10-19 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 15:52

Даааааааааааа[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-19 15:54

Значи избери тази система в която обективите са най-изгодни и ги има в базара.

А какво ще се снима най-вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   30-10-19 16:06

избери такава система която най-много те кефи! само тогава ще снимаш с удоволствие. извинете, но да избереш система само щото е евтина???...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: hansto   
Дата:   30-10-19 16:14

Кефът цена няма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-19 16:47

Еййй значиии!

Това си и знаех и точно тая крилата тук фраза за безценния кеф чаках да напишете!

Само едно ще кажа:Момчета,нека да се опитаме да порастнем поне малко!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Nikj   
Дата:   30-10-19 17:55

Имам тяло про ЕМ-1 OLYMPUS с 5 осева стабилизация за 55о лв,има много и хубави обективи в Базара.Ако искаш се обади.ще се разберем

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 18:22

Благодаря ти, но преди да продам техниката няма да купувам. А още се чудя дали да продавам. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: hansto   
Дата:   30-10-19 18:41

не, благодаря.
Тук всеки си казва мнението. Няма една страна на монетата. За теб ако водещо е цената, за мен е качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   30-10-19 19:21

Едно нещо не е водещо, а съвкупност от параметри. Те са различно комбинирани в различните камери така, че всеки да си намери неговото. Ако гледаме някакво абсолютно качество всички трябва да снимаме поне с ФФ. За мен е важно камерата да е удобна, функционална и най-вече лека и малка. Затова харесвам Олимпусите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   30-10-19 21:14

nokoniko написа:

> А още се
> чудя дали да продавам. [beer]

Имаш добре изградена работеща система. Защо трябва да я продаваш? Ще си купиш някаква нова играчка. В началото ще има някакъв гъдел от използването на новата техника, но снимките едва ли ще стават по-добри. След време може да поискаш нещо друго, и така неусетно да попаднеш в някакъв технологичен капан на купуване и продаване на техника в търсене на "идеалната". Разбира се нищо не е вечно, така или иначе идва момент да се разделим със старото и да си вземем нещо ново... За мен обаче купуването на нова техника е оправдано, само ако наличната такава е вече достатъчно морално остаряла - нещо което все още не може да се каже за D7200.

Разбира се парите са си твои, така че крайното решение го вземаш ти.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: TPECHAT   
Дата:   30-10-19 21:45

или iPhone 11?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   30-10-19 21:45

IShoot4Fun
Напълно съм съгласен с теб и затова все още не се решавам да продавам. Но както казах заради големината често го оставям в къщи вместо да е с мен. В петък заминавам с приятели малко на акохолен и чревоугоднически туризъм до Сърбия и се чудя дали да го взема....ако е по-малък задължително /поне така мисля/ ще е с мен.[beer]



Публикацията е редактирана (30-10-19 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   30-10-19 22:44

Ами ето в това последното изречение на питащия се крие и отговора на въпроса!

Щом един човек започва да оставя техниката си в къщи заради тежест и обемност значи му е време да я смени с по-лека и компактна за да продължи да се радва на снимането!

Това от личен опит.

Отделно че след време да продадеш без голяма загуба ДСЛР ще е невъзможно...



Публикацията е редактирана (30-10-19 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-19 01:17

Приятел ...ти си за panasonic FZ2000 ! Веднъж завинаги ще забравиш какво е да сменяш обективи и ще се учиш да извличаш максимума от апарата ! Имам FZ1000 и повече с него ходя на разходка макар да имам олита с твърди обективи !
С олитата се бавя , сменям обективи а с панасоника всичко е на лице , да не говориме за отличното видео и изходите за слушалки и микрофон ! Цена на FZ2000 е към 1200 на старо !

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   31-10-19 07:38

colorphoto написа:

> Ами ето в това последното
> изречение на питащия се крие и
> отговора на въпроса!
>
> Щом един човек започва да оставя
> техниката си в къщи заради тежест
> и обемност значи му е време да я
> смени с по-лека и компактна за да
> продължи да се радва на снимането!
>
> Това от личен опит.


Mоят личен опит показва, че истинските фотоапарати винаги си остават в къщи при такова чудене, независимо от размера и теглото[smilie18][beer]


П.П. За протокола - имам 1300-грамов Канон, 600-грамов Никон и 300-грамов Олимпус. И... с мен винаги е само телефона[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   31-10-19 09:17

значи, и аз си взех хубав телефон с яка камера, и верно, когато съм без фотоапарата мога да направя някаква снимка.... нооо фотоапарата си е фотоапарат и гледам да си е с мен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: olympusBG   
Дата:   31-10-19 10:27

Здравейте,

Позволявам си да се намеся, защото това е една от малкото теми във Форума, в които Olympus се обсъжда като алтернатива.

Със сигурност нашите камери са много по-компактни от всеки DSLR. Стабилизацията пък е признато най-ефективна. Имат и други плюсове, които само хора, снимащи с Olympus, знаят.

Но не се включих, за да кажа, че "нашето гардже си е най-хубаво".[smile].
Предлагам Ви да тествате някои от ОМ-Д моделите и сам да решите. В момента има добри оферти за Е-М10 II и преордер за Е-М5 III.
Другата седмица ще обявим и една супер оферта за Е-М5 II с обектив 14-150mm, а това е точно комплект за пътешествия (28-300 -> 11-кратно варио).
Инфо за камерата:
https://www.olympus.bg/site/bg/c/cameras/om_d_system_cameras/om_d/e_m5_mark_ii/index.html

Освен големия зум, обърнете внимание, че камерата и обективът са влагозащитени (перфектно за идващия сезон!). Колко от другите модели в пазара могат да Ви предложат това?!

Ако решите, пишете на info@olympus.bg.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rossen76   
Дата:   31-10-19 10:57

Според мене ако се занимавате професионално със снимане , на тъмно олимпуса няма да прави добри снимки , аз бих си запазил никона на ваше място

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   31-10-19 11:04

Росене,понеже ти си професионалист,кажи защо няма да прави ДОБРИ снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   31-10-19 11:29

Това, че Олимпус не се справя на тъмно е мит от далечното минало, реално от старата 4/3 система. Новата м4/3, мое мнение, не отстъпва на кропките и практически се равни на тях.

Наистина, не пристъпвай към някакви действия, ако не си убеден, че това е твоята система. Най-добре иди пробвай, поснимай с някой Олимпус и си прецени. Изборът на фотографска система е силно индивидуален, вабно е на теб какво ти харесва. А може да си сихурен, че на пазара няма лоши фотоапарати!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   31-10-19 11:36

Има нещо много важно и това е стабилизацията,особено при пана където може да имаш и двойна такава(за оли не съм сигурен).

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rossen76   
Дата:   31-10-19 11:40

sony a 6300 i 18- 105 f 4

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rossen76   
Дата:   31-10-19 11:43

Ombre - не прави добри снимки , защото го имам модела и съм го тествал , леко размазва фокуса на по тъмно , малко по бавен е , цветовете понякога се изменят стават по контрастни и збиват малко в цвят , мое мнение .

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   31-10-19 11:44

Специално за Росен,който казва,че няма да станат добри снимки с оли

https://www.juzaphoto.com/galleria.php?t=3240917&l=en



Росене,чакам да кажеш защо не стават,понеже да твърдиш нещо без да си запознат,само подвеждаш хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: olympusBG   
Дата:   31-10-19 11:58

Много снимки и ревюта на различните модели Olympus можете да видите и тук: https://robinwong.blogspot.com/?_sm_au_=iVVRWsTj6FFH7NMk7BR4jKtBCGLv4




Публикацията е редактирана (31-10-19 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   31-10-19 16:31

Всяка система има предимства и недостатъци!
Ако аз трябваше да сменям системата-сега,щях да взема или Оли ЕМ5-3 или ЕМ1_2-в зависимост от възможностите?
За момента ЕМ5-3 е най-мощната камера в този ценови диапазон.
Идеална стабилизация,фазово-контрастен автофокус,прокапчър-30 кадъра,фокус стекинг.лайф композит,.....-камера,която може да се справи с абсолютно всяка задача!
А за тези,които казват,че Олимпус не става-ето какво казва един от Големите Руски фотографи Вадим Пискарев.
Който не разбира руски,картините говорят сами за себеси.

https://www.youtube.com/watch?v=U1B2t1yF8r4

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Ivan_A   
Дата:   31-10-19 18:41

keri-di, [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   31-10-19 20:51

това , като цена изглежда добре.[beer] Само не съм сигурен на високо исо как ще е .



Публикацията е редактирана (31-10-19 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rossen76   
Дата:   31-10-19 20:58

За Омбре - снимката която ми пратихте е за сони а 7 марк 3 аз говорех за сони а 6300 ...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   31-10-19 21:59

nokoniko написа:

> това , като цена изглежда
> добре.[beer] Само не съм сигурен на
> високо исо как ще е .



Дефинирай "високо ИСО" = ???



Публикацията е редактирана (31-10-19 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   31-10-19 22:05

Дефинирай "високо ИСО" = ???


Еми 6400 и нагоре до 10000 например.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   31-10-19 22:27

"Еми 6400 и нагоре до 10000 например."-За това ти трябва СФ!

Когато се задава исото в камерата,на ЕМ5-2 ,след 3200 излиза надпис-разширен режим/пределно работно/!На ЕМ1-2,разширеният режим е след 6400-такъв ще е и на ЕМ5-3.Според мен,реално работните са 2000 за ЕМ5,и 4000 за ЕМ1.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   01-11-19 06:14

Aз съм заковал автоисо-то на 6400 и не се притеснявам от наличния шум, естествено след нормална обработка. Това за Оли М10. Смятам, че при 5-цата ще може да се закове на 8000. Обаче всички тези уговорки са за гледане в интернет пространството или 4К телевизора в къщи. Не съм изкарвал на хартия нищо от поне една петилетка[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   01-11-19 14:14

Още малко ми трябва да помисля и в понеделник може да почна да продавам...дано не се прецакам. Все още не съм се спрял на конкретно тяло, но проучвам няколко.
1това

2това

3това

4това

5това

и това

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   01-11-19 14:31

От тоя списък М5-III е безалтернативен, IMHO[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rimohit   
Дата:   01-11-19 14:51

Че то зърното при виско ИСО и печат е много по приемливо за окото, от колкото на монитор...
Иначе автора на темата трябва да е сигурен , че при всяка смяна на системата няма как да не се "набута"

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   01-11-19 14:52

"От тоя списък М5-III е безалтернативен"-Абсолютно!
И още нещо,М5-III без проблем ще работи със старите 4/3 обективи+преходника разбира се,а от тях има страхотни?
Успех![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Konstantinov   
Дата:   01-11-19 15:01

Аз имам сони а6500 от 2 годиин а преди 4 никон д750, ама не си го продавам.За мен фф е най-балансираната система -голяма матрица исо 3000 според дхо и сравнително леки обективи ,сравнение със среден формат и затова бързо фокусиране.Олимпус омд 5 със зума тежи 670 грама,сони а6500 със трите зума ми тежи 2 кила 10-18,16-70 и 55-210.Д 750 нося със 50мм е и 1 кило, със 24-120 кило и половина.Не виждам разлика мажду олимпус сони и д750 като тегло .Ако вземеш олимпуса с 3-4 обектива и той ще стане кило и половина.Апарата като е по-малък се изкушаваш да влачиш неща дето не ги ползваш.Примерно с олимпус носех 2 обектива и външна светкавица и статив за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   01-11-19 15:04

След малко изчезвам за Сърбия да купонясваме със стари авери и в Понеделник започвам да разпродавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: hansto   
Дата:   01-11-19 15:30

xt20 беше някъде 300 грама ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   01-11-19 16:32

rimohit написа:

> Че то зърното при виско ИСО и печат
> е много по приемливо за окото, от
> колкото на монитор...


На теория и аз знам, че е така, но на практика нямам нито една разпечатана снимка от Olympus при такова исо[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   02-11-19 09:29

Иво страхотни линкове...[beer]

Росене,дам объркал съм линка,но не разбрах,за коя камера казваш,че не става за оли или 6300,който имаш?Не става и ясно,какво имаш в предвид под размазан фокус.Ето ти снимка с оли и то вечер,аз лино не виждам тази камера да не става,ако тази марка я имаш в предвид.

https://www.juzaphoto.com/galleria.php?l=en&t=3024398


Това с цветовете не го разбрах.

Виждам,че автора в крайна сметка е решил да сменя наистина,желая му успех с избора на апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   02-11-19 11:21

Имаше серия прекрасни кадри в трудни светлинни условия с Олимпус от Темелко Темелков и които тук са по-чевръсти в търсене,намиране и качване нека ги намерят и покажат.

Макар че аз бих предпочел по-големшка матричка...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   02-11-19 11:33

Еми зависи,принципно обективите за 4/3 са оптимизирани за този сензор.Да,най вероятно ДО няма да е като на кропка или фф,ама дефакто,колко изнасилват толкова кадъра,че да се получат яки парцали.Има пример в нета,където 4/3 го сравняват с фф,което не е редно според мен,но въпреки това се представя много добре този сензор.Има и друго.Ако например ползваш камера и обектив ,които имат стабилизация,демек ползваш двойна такава,ти позволява да снимаш при по ниски стойности ИСО,но кадъра да е на фокус.като нищо,даже при такава снимка,може да имаш и по малко шум от една кропка например.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   02-11-19 20:01

това или това + това [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   02-11-19 20:17

Човек ти сериозно ли?Отиди в магазина и ги хвани и двата и си реши,няма как да ти се даде еднозначен отговор,още повече че това оли,излезе вчера едва ли не.

Питаш за тотално различни камери,няма как да се даде отгвор,а и гледам,че искаш нещо до 2 бона,а посочените обяви са доста над това,особено олито с този джам....[smilie8]



Публикацията е редактирана (02-11-19 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   02-11-19 21:22

Вариообектив за М 4/3 даже и да е на ф-2,8 не дава визията на ф-2,8 от фулфрейм а на съответните по-затворени бленди и няма смисъл да се набутваш за такъв и да получиш визия от сапунерка.

Ако ще е Оли или Фуджи ползвай твърди стъкла само на ф-1,4 и 1,8 за да имаш читав дефокус.



Публикацията е редактирана (03-11-19 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   03-11-19 01:16

Освен читав дефокус/пълна мъгла на заден план/който във повечето случаи въобще не е нужен,Големите Фотографи работят със светлината и сенките?
Така,че така наречената от Вас сапунерка,в ръцете на Фотографи от ранга на Вадим Пискарев прави неща,недостижими за 95% от притежателите на така нареченият ФФ!Нали все се пише,че камерата е инструмент в ръцете на майстор,или не такъв??[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   03-11-19 10:24

Направи ми впечатление, че Olympus E-M5 II въпреки, че е модел от 2015г. го класират на по добра позиция от Fujifilm X-T30, който е 2019г и с по-голям сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   03-11-19 13:49

това също ми привлече вниманието някой с хт3 да каже как е.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   03-11-19 14:20

ЕМ5-3+12-40 про,в последствие 40-150 про+ТС2,получаваш самодостатъчна система с ЕФР 24-600,с която можеш да правиш това,което никоя друга система няма да ти даде!И на всичкото отгоре на тази цена!?
От тук на сетне избора е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   03-11-19 15:07

Авторе,от толкова чудене,накрая каквото и да вземеш,ще се чудиш дали не си се прецакал,че не си взел другото.Обикновено така става,след колебания м/у толкова камери.Разбери,че и да питаш за всяка една марка и модел,всеки си дава мнението от собствената камбанария,а накрая пак ти ще решиш и ще си дадеш парите,макар да го смятам за ненужно.Отиди в двата най големи магазина,хората са мега отзивичиви,вземи с една карта и пощракай с ккаквото ти душа иска-това е на практика,иначе темата е за чешане на езици и може да стане до безкрай.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: colorphoto   
Дата:   03-11-19 21:11

никонико: Защо ти са обективи с бленди 2,8 - 4 на кроп се чудя?!

Тялото е прекрасно но не се набутвай за варио.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: victory13   
Дата:   03-11-19 23:10

Аз пък се чудя как така във всяка тема хора упорстват с незнанието си [smilie8] .

Което пробутват за знание , особено към по-новите участници в това пространство...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   04-11-19 11:01

Почвам да продавам - тук [beer] Линк за снимки на техниката - https://drive.google.com/drive/folders/1IkynVX4gf_IXaUkwXdRn74oarRySF964?usp=sharing



Публикацията е редактирана (04-11-19 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   09-11-19 08:16

Аз самият замених Z6 с едно Олимпусче. И реакции всякакви. От "ти си луд!" до "много правилно!". Истината е, че трябва да ползваш това, което ти върши работа (ако е за пари) или носи удоволствие (ако е като хоби). Има един забавен ютюбър, който търси "The perfect camera" за влогъри. Ами, още не я е намерил, защото такова животно като "идеалната камера" не съществува. Всяка система си има предимства и недостатъци и в крайна сметка опира до горните две неща - какво върши работа (за работа) и какво те кефи (за хоби). И двете пречупени през призмата на "какво можеш да си позволиш". [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   09-11-19 11:14

Какъв олимпус си купи? Има ли бг. меню.Аз съм се насочил към този , този или https://magazin.photosynthesis.bg/bg/67074-fotoaparat-fujifilm-x-t30-srebrist.html.Още няколко дни да продам техниката.



Публикацията е редактирана (09-11-19 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   09-11-19 11:49

Всички нови Олимпуси имат български език в езиковия пакет.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   09-11-19 12:05

Аз си купих EM1 mark II. Българско меню има, но не знам дали е добре направено, защото винаги си държа менютата на английски. От двата, които ти си избрал, твърдо бих купил Mark III. Има по-добър сензор, последният вариант на автофокуса им (за видео и снимки), както и много по-добро видео. Според мен определено си струва разликата от 360 лева. Плюс това възможността да го ъпгрейднат с нов firmware е много голяма, докато моделът от 2015 едва ли. Електронният му визьор казват е по-добър, процесорът по-модерен, SD картата, на която пише е от бързите (ако му купиш такава), което значи че по-бързо ще изчиства буфера при поредица от снимки... абе, III твърдо е за предпочитане [smilie3] Накрая пак ще повторя, че няма голямо значение марката и модела на това, което ще ползваш. По-важно е да бъде нещо, което те подканя да го използваш. Иди го виж в магазина дали те кефи, дали е удобен за държане, добре ли са разположени бутоните, харесват ли ти врътките... Такива неща смятам за еднакво важни с техническите показатели.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   09-11-19 12:26

Задължително ще ходя да го видя на място, но чакам да го пуснат. Още е с предварителни поръчки.[beer] Но и Фуджито хт-30 също ще погледна. тук - https://www.e-infin.com/eu/...няма олимпуси. До преди 2 дена продаваха.



Публикацията е редактирана (09-11-19 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   09-11-19 16:18

Yog наистина интересно решение.З-ката освен фф,е и нов модел на Никон.Аз харесвам всяка една марка и с-ма (просто не робувам на конкретна такава),но ще ми е интересно,защо сте се решили на тази стъпка...?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   09-11-19 21:56

Три причини. Първо, колкото и да намаляват размерът на апаратите, размерът на обективите си остава същия. А понеже има много малко от новите Z или са още неразумно скъпи, допълнително ги уголемяваш с преходника, когато ползваш старите. Като си взема апарата и 2 обектива и трябва да нося раница. А с малкият сензор идват малки обективи и съответно малка система. Буквално апаратчето на врата и вторият обектив в джоба на якето. Второто (тва ще прозвучи странно [smile] ) не можах да харесам как движиш фокус точката. Хубаво е, че са сложили джойстик, знам че много хора го предпочитат, но аз предпочитам, когато гледам през визьора, да ползвам екрана като тъчпад. На Z6 това го няма, което е странно, при условие че дори миниатюрната ми Панасоник GX80 го има и даже два режима предлага. Третата причина (според някои пак странна [smile] ) просто предпочитам напълно въртящи се екрани. Когато снимаш от ниско, в портретна ориентация, екрани като на Z6 не можеш да ги видиш. Времената, в които ще легна на земята за един кадър отминаха преди години [smile] Другото ограничение е, ако искаш да снимаш нещо, което е вляво или вдясно от теб. Аз мога да си протегна ръката, но не виждам камерата в какво сочи. И последно (но не и по значение), аз не съм професионален фотограф и не гоня възможно най-доброто качество. Определно мога да забележа разлика в качеството на RAW снимката от Z6 и от м4/3 системите. Но тази разлика не ми е важна, а тя е горе-долу единственото съществено предимство на фул фрейма. Та сега си цъкам с EM1 II и мога да кажа, че и трите ми "неудовлетворения" са покрити. Готина камерка, определено създава усещането за висококачествен продукт като цялостно изпълнение. Просто аз съм в ситуацията да си купувам каквото ме кефи и съм се научил, че не трябва да се вторачваш в нещо, защото ДРУГИТЕ мислят, че е по-яко. Като толкова го харесват, да си го вземат те [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   10-11-19 08:23

Yog написа:

> ...

+ 100 500, както казват някои стари наши познати[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   10-11-19 10:50

Yog,мерси за отговора....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: LeniS   
Дата:   10-11-19 11:23

И аз минах на Олимпус, само че PEN-F и съм си супер доволна от камерата. Ама пусто блазни ме и Fuji XPro 3.
Ако финално си се огледал за NIkon Z принципно също няма да сгрешиш, аз лично съм с много добри впечатления от камерата.

[beer]



Публикацията е редактирана (10-11-19 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   10-11-19 11:46

Ще купувам Олимпус, може би ще е този . Както казах причината да продавам Никона и обективите е големината и тежината. Олимпуса е по-малко тяло с по-малки обективи.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: LeniS   
Дата:   10-11-19 11:58

nokoniko Супер, точно си мислех да ти го предложа, че принципно е по-висок клас от 10та която по-назад сте коментирали, пък и е супер пресен модел :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: dtangelov   
Дата:   10-11-19 16:52

Здравейте,
Може би малко късно се включвам в темата, но се надявам моето мнение да е полезно.
Мисля, че OM-D E-M5 Mark III ще е страхотно тяло, аз доста време ползвах OM-D E-M5 Mark II и бях много доволен от него.
Ако OM-D E-M5 Mark III ще се ползва с праймовете на f 1.8 то със сигурност ще се постигне възможно най компактната система без компромис между размер, функционалност и качество.
Проблема възниква при ползване на праймовете с f 1.2 и зумовете с f 2.8. Качествата им наистина са безспорни, но техните размери са значително по-големи от тези на f 1.8 и на практика обезсмислят компактноста и предимствата на малкото тяло, а и цените им започват от 2.5 К.
Това е и причината да сменя системата от Олимпус на Фуджи.
С това не агитирам автора да се ориентира към Фуджи, а се опитвам да споделя моя опит с компактността на системата.
Поздрави и дано с нещо бях полезен.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   10-11-19 17:09

Благодаря за мнението. Все ое се чудя дали OM-D E-M5 Mark III или Fujifilm X-T30.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   10-11-19 17:46

просто си отговори на въпроса, кои са ти основните обективи? поне аз, постоянно съм някои малък твъд обектив и тогава олимпуса е наистина супер малък. понякога, когато снимам събитие, съм с 12-40/2.8, да по-голям е, но я го сравни с 24-80/2.8 на фулфрейм? просто няма база за сравнение, олимпуса е три пъти по-малък. и пак ти е по-компактна системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   10-11-19 18:44

Четем, че обективите на Panasonic стават и на Олимпус или не е за препоръчване.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   10-11-19 19:05

няма никакъв проблем, абсолютно съвместими са.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   10-11-19 19:09

Обективите на Panasonic стават и на Олимпус,както и обратното-една и съща система са.
Отделно,на М 4/3 може да се ползват почти всички налични обективи чрез допълнителен преходник,но според мен не си струва,при положение,че системата разполага със страхотни обективи и от Оли и от Панас и.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   10-11-19 21:05

Нищо не мога да кажа за Фуджи-то. Не съм виждал такова на живо, камо ли да съм ползвал. Чета, че сензора бил много хубав и вадело много готини jpg-ове, ама пък екрана не се обръща, стабилизация на сензора няма (на Олимпуса е брутална. Без проблем 1 секунда от ръка снимам). Абе, няма идеална камера, но не ти и трябва. Според мен хората много се вторачват. Истината е, че между E-M5 III и X-T30 няма как да се направи ЛОШ избор. И двете са си супер. Със сигурност са много повече камера, отколкото 90% от потребителите им са фотографи. Смело включвам и себе си в това число! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   10-11-19 21:14

Yogнаписа:

> Със
> сигурност са много повече камера,
> отколкото 90% от потребителите им
> са фотографи. Смело включвам и
> себе си в това число! [smilie25]

Още от древни филмови времена е все така[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   10-11-19 21:46

Ето един доста стар олимпус пен как снима от ръка. До 1 сек експозиция, статив не ти трябва.


http://www.picshare.ru/uploads/191110/3gKpC321vh.jpg




http://www.picshare.ru/uploads/191110/efNZBuaib8.jpg




http://www.picshare.ru/uploads/191110/tCnI6eNjz1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: rimohit   
Дата:   10-11-19 22:35

[smilie5] [smilie5] [smilie5] Размазал си кучето... Какво ми го хвалиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   11-11-19 13:03

това ще бъде, но се чудя с кой обектив да почна.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   11-11-19 14:04

Е ми зависи от жанра,както и какви пари ти се дават.Иначе не както вече са ти казали,обективите за 4/3 стават както на оли така и на пана.Снимал съм малко с оли и закачен на него пана 42.5.Съвета ми е ,ако вече наистина си се спрял на този формат и марка,да прочетеш малко повече за нея.Не говоря за конкретното тяло,понеже е още ново,а като цяло за микро системите.И за пореден път,ако имаш възможност отиди и го пипни този апарат,дали наистина е твоя.Това го казва от гл.точка,че доста се колебаеш м/у него и фуджито,а парата не е малко.



Публикацията е редактирана (11-11-19 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   11-11-19 14:37

Какво искаш да снимаш? Колко пари си склонен да дадеш? Дразни ли те да снимаш с твърди обективи? Труден въпрос е с кой обектив да почнеш. Като цена и възможности, за мен най-добрата комбинация за микро системата е Панасоник 25мм 1.7. За нищото пари, които струва, снимките дето излизат от него са супер. И така ще си като фотографите от едно време, дето са имали по един 50 милиметров обектив и са снимали с него цял живот. Как са се оправяли без 10 обектива и ревюта в YouTube направо не знам![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   11-11-19 14:48

За начало, си намери на старо първия китак на Панасоник - 14-45 и ще можеш да щракаш всичко, което те заобикаля. После ще мислиш за твърди обективи. Варианта с един твърд обектив е по-куц и от настъпен охлюв[smilie5][beer]

П.П. Около 120-30 лева е такъв китак.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: vale_90   
Дата:   11-11-19 18:04

И аз в началото на годината бях пред същата дилема. И аз имах Никон , но моят беше д 7100. В много ситуации не го взимах защото ми беше тежък. Започнах да се оглеждам да сменя системата, след много проучвания се спрях на сонй. Разбира се търсих според мойте нужди, исках добър сензор за снимки но не и за видео, понеже не снимам видео. И си взех Сони а6000 на супер изгодна цена и беше едва на 500 кадара. В последствие си взех и обективчета за него, супер препоръчвам самянг, супер остри . Да ръчно-фокусни са , но аз моят тип на снимане са идиални. А цената им за качеството което предлагат си е жива далавера [smilie25] не бях доволен само от китака 16-50 и го смених с 28-70 кйтовият на А7, с идеята ако реша да надградя към фулфрейм да имам готов обектив, а и цената му втора ръка е супер ниска [smilie24] моят съвет- вземи си нещо което ще отговаря на твойте нужди [cool]



Публикацията е редактирана (11-11-19 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   11-11-19 18:36

[beer] [beer] Благодаря Ви за съветите. Не съм очаквал така добре да се развие темата, но съм приятно изненадан.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   11-11-19 18:57

Погледни в базара за панасоник 12-60/3.5-5.6. Води се китак, но е страхотен обектив, остър на всички бледни и фокусни разтояния. Намира се за 400-500лв. По-натам ще се ориентираш с какви обективи ти се снима. Можеш да си го вземеш комплект с олимпус 12-40/2.8, което за мен е най-доброто решение.



Публикацията е редактирана (11-11-19 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: D.S   
Дата:   11-11-19 22:57

Аз бих заложил на Fuji. Oly колкото и да ги харесвам, бяха ми първата безогледалка, този формат 4/3 така и не му свикнах. Ся ше кажете може да се кропи и не е болка за умиране, но 3/2 си е класика :) Отделно, в сравнение със сегашната ти система не губиш нищо, даже печелиш хубави обективи, компактно тяло. Но и Олимпуса е много добър. Най-добре иди в някой магазин и си прецени, щото всеки си фали неговото [shtrak]



Публикацията е редактирана (11-11-19 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   12-11-19 08:12

Това, че всеки хвали неговото е вярно и донякъде изкривява перспективата. Но само да кажа, че аз в момента имам камери на Панасоник и Олимпус, преди това имах Никон, а преди това Канон. Грам не робувам на марки и модели и никога не съм ги разбирал тия хора. Хваля Олимпусчето, защото наистина смятам, че е читава камерка. Но реалността е, че почти всички актуални модели на големите производители, които са на приблизително еднаква цена, предлагат приблизително едно и също. Дали ще е ЕМ5 III, дали ще е X-T30, дали ще е 6400 на Сони или М6 II на Канон - всичките стават. Нито една от тия камери не е идеална, нито пък някоя е лоша. Какви обективи има за тях и дали пасват на това, което изкаш/обичаш да правиш е много по-валиден въпрос, отколкото какви са способностите на конкретното тяло. Но пак казвам - според мен хората прекалено много се вторачват в технически неща и показатели. Аз напоследък имах свободни пари и желание, поиграх си с фул фрейм камери, aps-c камери, микро 4/3, при това актуални модели. Ами, всичките стават. В крайна сметка е въпрос на личен избор и предпочитания повече от каквото и да е.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   12-11-19 10:53

Имам ФФ канони с доволно обективи, Сони а7с с няколко обектива и едно оли с няколко твърди на ф1.8 автофокусни. Та като пътувам просто взимам малката чанта с олито... толкова просто стана за мен! алфата е великолепана камера, но с бавен автофокус и е сравнително едра със светлосилни обективи, вечер в града е моят сигурен избор, но не я влача често. Каноните са безотказни супер машини, нооо не са пътували никак, милите [cool] Някои кадри от Олито стигнаха до специализирани списания и сайтове по тяхно желание/селекция [beer] серията твърди обективи оли ф1.8 за мен е чудесна във всяко едно отношение, наистина! И отново лично впечатление, с Олимпус ми е кеф [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-11-19 11:30

хт20/30 Фуджи са едни от най-добрите компактни камери в момента. Имат и компакти обективи.
Същото може да се постигне и с Фулфрем Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   13-11-19 08:29

[cool] Поръчах това , но ще ми трябва едно варио, защото ходя по концерти и дали това не е добра опция.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   13-11-19 15:31

Не знам дали при Оли е като при Панасоник и когато едновременно се ползва и обектив със стабилизация то тя става двойна,или иначе казано могат да се правят снимки на доста ниски скорости.Нямам представа този обектив какъв е,не е особено светъл даже хич и за тия пари дали е ок.Хората които ползват тези с-ми могат да кажат по добре.Ако не греша,той би трябвало да покрива 400 мм заради кроп фактора....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   13-11-19 15:33

След толкова изчерпателна тема,щом си го поръчал олито,да ти кажа честито и да покажеш някоя снимка,че стана голям ферман тази тема,а нито един кадър до момента,с изкл.на Сержи....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   13-11-19 16:23

ombreнаписа:

> След толкова изчерпателна
> тема,щом си го поръчал олито,да ти
> кажа честито и да покажеш някоя
> снимка,че стана голям ферман тази
> тема,а нито един кадър до момента,с
> изкл.на Сержи....:)

Аре са[smilie18]! Те ти картинка, но е домашна [shtrak]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-11/1573654384_97_45.jpg



Е-М10 + китака 14-45 на Панасоник + външни светкавици[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   13-11-19 16:51

Другата седмица го чакам.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: LeniS   
Дата:   13-11-19 20:02

Омбре държиш ли снимката да е от новата 5ца .. щото ако не, пускала съм на воля снимки с Оли.[beer]
Ама тоя и аз чакам да го видя [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ecobo   
Дата:   13-11-19 23:54

Ето снимки с Олимпус, да дзяпате какво могат тези малки бижута в ръцете на можещи хора:

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   14-11-19 08:33

Лени теб не те броя... ????

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Yog   
Дата:   14-11-19 09:32

Абе, и аз снимам с Олимпус като на тия, ама мойте не изглеждат така! [smilie3] Затова писах по-горе, че марката и моделът не са толкова определящи. Важно е да ги използваш, за да натрупаш опит и да ти се занимава, за да изкараш максимума. Иначе камерите сами по себе си са супер. Но пък има един такъв момент, че трябва камерката да те КЕФИ, за да те подтиква да я използваш. Аз това го получавам от Олимпуса и затова се спрях на него.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   15-11-19 15:07

Лени сори,нещо през тела съм написал някаква глупост.Твоите кадри ги зная и те са прекрасни както с олито,така и с фуджака,но това сме си го говорили във фейса.Прекрасно зная как снимаш и че снимките ти са великолепни.Коментара ми беше към автора на темата,когато си вземе камерата да качи и някоя снимка,да я видим какво аджеба може това бижу.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   15-11-19 16:37

Доставят ли ми го, веднага ще кача нещо. Другата седмица го чакам.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   15-11-19 18:56

nokoniko,първо поизучи камерата,защото Ем5-3 не е като огледалната,която си имал.Иначе ще се получи като в ревютата на дпревю-лично за мен антиреклама на модела,и Стиф Хъф-картинки,да ти е кеф да ги гледаш.
Изучиш ли я,няма да се разделяш с нея [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   15-11-19 19:02

keri-di - Задължително ще се опитам да я разуча. Даже изтеглих книжката от сайта и започнах да чета. Видях ти съобщенията...ще ти звънна.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   15-11-19 19:07

За да ти харесва джипега изключи шимоподтискането и намали шарпа на минимум, че като гледах примерни джипези си личи. За мен най-добър резултат от рау има с фотошоп-камера рау, но не знам дали последните версии ще го поддържат.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   15-11-19 19:40

Друго много важно-директно купувай карта памет UHS 2 250-300 MB/s.
Със 95 MB/s камерата няма да работи със скороста с която може.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   16-11-19 10:12

Макар този пичага да не снима с оли,а с пана,пам е с 4/3 с-ма,но снимките са прекрасни:


https://www.elmoremountainphoto.com/p45825291/hB0DCEC0#hb0dcec0

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   16-11-19 13:06

Купих един панасоник и сега чакам тялото .

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   24-11-19 17:02

nokoniko написа:

> Доставят ли ми го, веднага ще кача
> нещо. Другата седмица го чакам.

Разбра се от съседната тема, че техниката е пристигнала. Чакаме качвания и отзиви.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   24-11-19 17:39

Да, в Петък го доставиха. Първоначалните впечатления са отлични особено за стабилизацията. Пробвах в къщи вечер на осветлението в стаята на скорост 1/2 от секундата и се получи перфектна снимка без никакво размазване. Тия дни ще изляза навън и ще щтракна няколко снимки. На исо 3200 мисля, че доста добре се справя.



Публикацията е редактирана (24-11-19 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 17:50

Ноконико,стабилизацията е много добра както при оли,така и при пана.При панасоник,може да се ползва и двойна такава,ако имаш стабилизирана камера и стабилизиран обектив,тама нещата стават брутални.Не знам дали оли може да ползва тази благинка,ако може ще е страхотно.Принципно доста хора избягват 4/3 заради по големия шум сравнен с кропка или фф при високо исо.Дефакто обаче благодарение на тази стабилизация,можеш да снимаш на по никско такова и да имаш същия,ако не и по чист кадър от такъв правен с кропка.Говоря за еднакви условия.Сега с динамиката това оли ти ще кажеш как се справя.Иначе това дето си го мислиш за 3200 исо,не забравяй,че светлината е много важна.Темата ти беше много активна,но снимките са от теб,а ние ще чакаме да го видим това бижу.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ecobo   
Дата:   24-11-19 18:05

Олито също има IS Sync и може да компенсира до 6.5EV като комбинира стабилизациите на тялото и обектива.
За мен обаче най-голямото достойнство на Оли са невероятно реалистичните цветове, които получавам. И рязкостта открай до край, няма ъгли, няма център - брутална рязкост навсякъде. Разбира се, това с хубави (Pro) Обективи.
Ето пълен кадър с Zuiko 12-40/2.8 PRO


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   24-11-19 18:15

Снимка от терасата.....те това е изглед. [cool]
https://i.postimg.cc/XvrDF1b5/PB230024.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 18:26

Ecobo....[smilie24]

Nokoniko,като оставим настрана "пейзажа",това директен jpeg ли е,или е конвертиран от роу?Иначе цветовете са много добри,типично за оли де.Ако не се лъжа това оли май е първото 20 мегапиксела.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: nokoniko   
Дата:   24-11-19 18:32

Да това е директен jpeg. 20 мегапиксела е.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: mmjm   
Дата:   24-11-19 20:02


Е-М1 е първият олимпус 20мп.


nokoniko, честито! Със здраве да го ползваш, много да те радва и все хубави моменти да запечатваш с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   24-11-19 20:12

mmjm написа:

>
> Е-М1 е първият олимпус 20мп.

Обаче само ако говориш за марк2[smilie5].

П.П. Честито и от мен.



Публикацията е редактирана (24-11-19 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: mmjm   
Дата:   24-11-19 20:32

Прав си, бях почти сигурен, че и първата версия е 20мп, но видях че бъркам. Няма значение хубави камери са, а новите още по. Дано поредните слуховете за закриване на това производство да са силно преувеличени. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   24-11-19 20:37

Честито! Много да те радва камерата и много хубави кадри да ти донесе [beer]

... между другото, Е-М5MarkIII позлва стабилизацията в обектива съвместно с тази на сензора. Наистина е брутално [shtrak]



Публикацията е редактирана (24-11-19 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 20:43

Mmjm не съм чул за закриване на олимпус, дано не е така. Ще споделиш ли повече инфо?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   24-11-19 20:59

Виж какво става от статив в хай-рес режим

http://a.radikal.ru/a00/1911/6b/a9d7a3b7a4b8.jpg


Но още се боря с камера рав, новата 12.0 го поддържа вече, но не мога да догоня джипега по детайл.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: mmjm   
Дата:   24-11-19 21:25

Нищо съществено, Е.Ж.К. Мине време, не мине и почват да погребват я ДСЛР я Канон я Оли. Не ми обръщай внимание. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 22:11

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: karan4o   
Дата:   25-11-19 10:11

Има официално изказване от Олимпус, че нямат никакви намерения и планове по закриване на фотографския си бизнес.

Би било твърде нелепо да се случи такова нещо!

Честито за новата камера! Да се ползва със здраве и безаварийно!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ararat   
Дата:   25-11-19 18:26

Не убивайте вестоносеца!

4/3 rumors

Оригинала от bloomberg:



Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   26-11-19 08:01

ararat написа:

>... Не убивайте вестоносеца!


И в същото време, тези явно са откачили[smilie18][beer]

П.П. Представете си Е-М10 с 135/2L[shtrak]



Публикацията е редактирана (26-11-19 08:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ecobo   
Дата:   26-11-19 09:07

Пo-назад в темата бях пуснал кадър с Е-М5 III, който е конвертиран с Olympus Workspace. Ето същия кадър, но конвертиран с ACR. Това е експорт от Bridge, понеже нямам съвместима с последния ACR версия на Photoshop. Няма възможност за корекции, всичко е по дефолт.
Детайлът от ACR е убийствен, но цветовете са издути и нереални. Що се отнася до цвят и градация, OW се справя далеч по-добре. Не разбирам обаче защо са го направили така, че дори при изключено шумоподтискане, пак има много сериозно такова.



Публикацията е редактирана (26-11-19 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: serjy   
Дата:   26-11-19 09:27

Не е добре, откъде толкова шум е излязал не знам. Иначе и аз си играх тези дни с хай-рес-а, най-добре става от Olympus Workspace, но трябва да е експонирано отлично. Не знам защо толкова години, техния си конвектор няма абсолютно никакви възможности за връщане от преекспонирано и светкане на сенки, просто не дава нищо повече от джипега.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ecobo   
Дата:   26-11-19 09:37

Ба, шум! Няма никаква драма с шум. Това може да се принтне с перфектно качество на 1 метър по дългата страна. И всякакви драми с шума приключват. Аз даже харесвам малко шум да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: Ivan_A   
Дата:   26-11-19 09:54

ecobo, [smilie24]

И на мен ми харесва повече от ACR - OW вкарва някакво шумопотискане - личи.

Честити нови Е-М5мк3 на всички! [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ecobo   
Дата:   26-11-19 10:04

Ivan_A написа:


> Честити нови Е-М5мк3 на всички!
> [smilie24] [beer]
>

[beer]



Публикацията е редактирана (26-11-19 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   26-11-19 10:22

ecobo написа:

> Детайлът от ACR е убийствен, но
> цветовете са издути и нереални. Що
> се отнася до цвят и градация, OW се
> справя далеч по-добре.

Пробвай с ДНГ конвертора на Адоби, може пък да се получи нещо със стария Фотошоп. Сори, че давам акъл на богоравните, които са ме блокирали, но все пак...[smilie18][smilie18][smilie18]



Публикацията е редактирана (26-11-19 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ecobo   
Дата:   26-11-19 13:07

написа:

Сори, че давам акъл
> на богоравните, които са ме
> блокирали, но все
> пак...[smilie18][smilie18][smilie18]
>


Не си спомням да съм блокирал някого, но ако съм го направил, значи си се изакал обилно и не на място.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   26-11-19 14:26

Отдавна е коментирано,че Олимус,от излизането на първата петица,нямат антимуаров филтър,и във програми,където резкоста по дефолт стои на 1/4,трябва да се въне на нула!Иначе винаги ще се получава шум,който не е нормален.



Публикацията е редактирана (26-11-19 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   26-11-19 14:45

Според мен ако ще фалират няма да правят нови модели,така че може и да има съкращения,но като цяло ще останат на пазара,поне така се надявам де.
Ecobo и аз не виждам шум,и не виждам и драма с цветовете,но може и да греша.Иначе детайла е убийствен.Гледал съм сравнение с оли и вкл.хай-рес и 645 на Пентакс и олито се справи по добре когато се сравниха двата кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: keri-di   
Дата:   26-11-19 15:35

ombre,на някои много им се иска Оли да фалира,независимо,че още на следващият ден,тази фейк нюз беше опровергана!
По отношеие на хай-рес,ето едно сравнение.
https://www.youtube.com/watch?v=OGn3yPl59ZM&list=PL55v0DZGyN5TVhkDWlDEwtX2ytYyqicw7&index=17&t=0s

А така може да снима Оли ЕМ1Х на 1200 ЕФР от ръка
Снинката не е моя!

https://live.staticflickr.com/65535/49103456498_7107166b92_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: geobg   
Дата:   26-11-19 15:38

За парите които си обявил - разгледай Сони а6400

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: ombre   
Дата:   26-11-19 16:02

Иво гледал съм го клипа...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: CDman   
Дата:   26-11-19 16:40

Абе не съм чак толкова умен, ама нещо хич не ми се вярва някой да си купи два фотоапарата за да ми каже (безплатно) кой е по-добрия. [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата
Автор: quazimodo   
Дата:   26-11-19 16:54

ecoboнаписа:

> написа:
> ... Не си спомням да съм блокирал
> някого, но ако съм го направил,
> значи си се изакал обилно и не на
> място.

E aз какво казах - нЕкои са се приравнили към непогрешимите, пък те уж са само двама [smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »