Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: adriani   
Дата:   09-10-19 13:52

Здравейте!Кой модел да избера за заснемане на играещи деца от Sony 7 ii и Canon 6d ii ? Предполагам , че бързия AF e с приоритет !Благодаря !
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: colorphoto   
Дата:   09-10-19 14:08

Досега с какво снимаш?
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: oswald   
Дата:   09-10-19 14:08

Дай да видим как ги снимаш и какво не ти харесва! С инфо...
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: quazimodo   
Дата:   09-10-19 14:22

Канон ЕОС 1Д Мк4 е твоят апарат за снимане на бързодвижещи се предмети и персонажи[shtrak]
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: adriani   
Дата:   09-10-19 14:29

Досега тяло Canon 1300 D . Обективи Canon 18-135 stm , 35mm f2 , 10-18 ef-s, 50 f1.8 ! Искам да надградя !Любител сам и ми обясниха , че AF на Sony ще ми свърши по добре работа от Canon 6d ii.Предимно снимам децата си докато играят и тичат на детските площадки !
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: adriani   
Дата:   09-10-19 14:34

Досега тяло Canon 1300 D . Обективи Canon 18-135 stm , 35mm f2 , 10-18 ef-s, 50 f1.8 ! Искам да надградя !Любител сам и ми обясниха , че AF на Sony ще ми свърши по добре работа от Canon 6d ii.Предимно снимам децата си докато играят и тичат на детските площадки !
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: adriani   
Дата:   09-10-19 14:37

Бюджет 2500 лв . Любител съм !
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: adriani   
Дата:   09-10-19 15:23

като гледам твоите снимки на моите вече нищо не им харесвам ! или само едно , че са на дъщеря ми . Но по същество сони 7 ii или канон 6д ii[smile]
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: ombre   
Дата:   09-10-19 16:03

Ами аз не съм снимал с 6д,доста хора казват,че фокуса не е окосвен ако не ее по централната.Имал съм обаче а7м2,не бих казал,че е особено бърза камера,напротив на тъмно не е много ок.освен ако с някой нов фърм не са го оправили.Ако питането е точно за тези и в условието няма друга марка,мисля,че 6д е по добрия вариант.Имай предвид,че ти си бил досега с кропка,а това са фф камери и там джамците са едни други кинти.На канон 7дм2,го водят спортна камера,с много бърз аф и т.н.Може да погледнеш и канон 80д.Уж 7д е камера за спорт,птици и т.н.,но някак картинката на 80 д ми допада повече.Бюджета щом е 2500 без да се замислям никон д500.Лично мнение.
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: ka7   
Дата:   09-10-19 16:17

една девойка, която снима децата си:
https://www.youtube.com/watch?v=2xiQkU8eUC4

https://www.google.com/search?q=elena%20shumilova


ако не бъркам, ползва(ше) Canon 5D II.
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: adriani   
Дата:   09-10-19 16:22

ако избера 80d , 7D ii или новия 90D ще има ли драстична разлика от базовия модел 1300D или ни чак толкова ! Ako,,да,, към обективите добавям 70-200 f2.8 и приключвам без да продавам ef-s ?
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: ombre   
Дата:   09-10-19 16:32

90Д още го няма по магазините,а и ще е на доста висока цена най вероятно.Разлика в какво?7д е с прекрасна фокусна с-ма,но е по стар от 80д,има двоен слот и е кропка в фф тяло.Малко съм снимал с 80 д на мой френд и съм хващал 7д.Като грип и двете отнасят 1300 в това отношение.80-ката има и микро настройка,за 7д,мисля че и там я има но не съм убеден.Не съм пипал никога 1300,но предполагам 80-ката (която е п бюджетна),ще е с по добър фокус,по добро представяне на високо исо,по добра динамика,но това трябва да се сравни на живо и сам да си решиш.Обектива също е важен при динамични кадри.
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: ombre   
Дата:   09-10-19 16:37

Ка7,преди време съм и гледал кадрите на тази фотографка и наистина са страхотни.Мисля обаче,че примерите които си дал не са много точни тук.Най вероятно автора не може да обработва така,кадрите са статични,а той иска да снима децата докато тичат на детската площадка.Да не остане разочарован колегата,като види,че неговите снимки не са като нейните,а има даже по доброто тяло....:)
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: adriani   
Дата:   09-10-19 16:51

за сега за всичко чувам противоречиви мнения осен за canon 7D ii , nikon 500 d и може би canon 80d което малко ме изненадва защото не са FF които мислех че са по-добрия вариант .
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: Pac   
Дата:   09-10-19 17:00

FF има предимство основно на високо исо (при слаба светлина) и за по-плитък фокус (повече боке). За снимане на тичащи деца няма практически предимства.
D500 е с фокусната система на D5, ако добре си спомням. Реално това, че сензорът е по-малък ти позволява на що годе достъпна цена да вземеш топ фокусната система на Никон. Кропките често са предпочтан избор за снимане на спорт и диви животни.
Щом си склонен да сменяш системата, бих се средоточил върху безогледалките, те са бъдещето. Това е моето мнение и не искам да влизам в спорове с DSLR феновете.
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: ombre   
Дата:   09-10-19 17:06

Мисля,че бъркаш в преценката си.Снимката я правиш ти,без значение дали е с фф или кропка.Няма противоречиви мнения,просто няма перфектна камера.Кропка с хубав обектив,ще ти прекрасни резултати.Фулфрейма също,но на друга цена.4/3 също.Техниката яко е напреднала,и е доста трудно да отличиш фф от кропка на монитора,да не говорим за екран на телефон или да си отпечаташ нещо в местното фото.Има разлика в кропка фф и 4/3.Тегло,цена,кроп фактора,грип и т.н.Покажи някои твои снимки с екзиф,да видим от какво не си доволен,иначе,може да с епредлагат всевъзможни неща и накрая резултата да не е по добър,а да си дал едни кинти на вятъра.
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: adriani   
Дата:   09-10-19 21:34

Качих 2 снимки в профила си. И двете са правени с еднакви ръчни настройки но в едната остротата в лицето е по-добре от другата ако въобще може да се каже,че в втората снимка има такава. Не знам къде е проблема.
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: quazimodo   
Дата:   09-10-19 22:26

Pac написа:

> FF има предимство основно на високо
> исо (при слаба светлина) и за
> по-плитък фокус (повече боке). За
> снимане на тичащи деца няма
> практически предимства.
> D500 е с фокусната система на D5, ако
> добре си спомням. Реално това, че
> сензорът е по-малък ти позволява
> на що годе достъпна цена да вземеш
> топ фокусната система на Никон.
> Кропките често са предпочтан
> избор за снимане на спорт и диви
> животни.
> Щом си склонен да сменяш
> системата, бих се средоточил върху
> безогледалките, те са бъдещето.
> Това е моето мнение и не искам да
> влизам в спорове с DSLR феновете.

В спора се ражда истината[smilie18]. Коя безогледалка на цената на 7Д втора ръка, има неговия следящ фокус? Да не говорим за аналози на посочения Никон [shtrak] [beer]

 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   09-10-19 22:36

adriani написа:

> Качих 2 снимки в профила си. И двете
> са правени с еднакви ръчни
> настройки но в едната остротата в
> лицето е по-добре от другата ако
> въобще може да се каже,че в втората
> снимка има такава. Не знам къде е
> проблема.

Няма проблем.Триеш втората и готово.С каквото и да снимаш когато обекта са ти бягащи деца шанса всичко да е на фокус е нулев.Снимаш повече и на по-висока скорост и се надяваш да си хванал момента.И двете тела които посочваш са на един хал.Сонито е по-старо и ако съм на теб бих взел канона.Но не този а първата версия.Вземаш си и една сигма 35/1.4 и си готов
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: Mogila   
Дата:   09-10-19 22:51

Ако искаш да си похарчиш парите изчакай малко и си вземи канон 90д.
Иначе нито 6Д2 нито А72.
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: petronix   
Дата:   09-10-19 22:52

В тялото на Canon 7DII е вградена фокусната система на Canon 1DX. Така, че фокусира много, много бързо. Можеш да погледнеш за справка и тук: https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-7d-mark-ii
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: adriani   
Дата:   09-10-19 22:53

Изплуват canon 7d ii , Nikon 500d и canon 90d ще се намерим за 2500 лв .Всичките ми обективи са canon и не ми се разделя с ef 35mm f2 .тоест Nikon отива на заден план. Помогнете още малко коя AF следи обекта по добре canon 7dii или 90d ако AF на 80d е досаден съперник също е вариант и то по евтин. Ако спестя нещо от тяло няма да е лошо планувам и Тамрон 70-200 f2.8 трета версия ...
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: oswald   
Дата:   10-10-19 11:25

Нека да ти напомня, че не апарата прави снимката само, а най вече фотографа. Тези всички терзания за фокусни точки, бързина и бля-бля са безсмислени ако не се научиш да скимаш. Поздрави и успех!
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: adriani   
Дата:   10-10-19 11:52

Автор: oswald
Дата: 10-10-19 11:25

Нека да ти напомня, че не апарата прави снимката само, а най вече фотографа. Тези всички терзания за фокусни точки, бързина и бля-бля са безсмислени ако не се научиш да скимаш. Поздрави и успех


да се видим на някоя детска площадка . ще взема дъщеря си и ще ти дам моя canon 1300D . Плащам колкото искаш едва ли ще ми струва колкото ново тяло ![smile]



Публикацията е редактирана (10-10-19 12:30)
 Re: Sony 7 ii или Canon 6d ii
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   10-10-19 13:51

Бягащо дете с каквото и да го снимаш все тая.Няма такава измислена система още [smilie5] Всичко е на късмет [smilie5]

Сега ако толкова си решил да си вземеш ново тяло тва е друго.Аз бих взел каноно най малкото по нов е като модел.

Аз ползвам две тела 6д със закачени на тях 35/1.4 и 85/1.8.
Снимал съм с тях над 100 детски партита.снимам само на централна точка и без следящ фокус.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.