Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: bogdanov   
Дата:   07-10-19 23:23

Ама той ли е първи в топ класацията[smilie18] Ами демиман да не се е отказал[smilie8] ?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: nyamago   
Дата:   08-10-19 00:26

А защо трябва непременно да гласуват? (Да оставим въпроса кои са 'добрите' фотографи за някоя друга дискусия). Колко е важно и колко е лошо, ако не го правят?

Понеже знам най-вероятните отговори (да се насърчават прохождащите автори, да се учат и растат) - един казус:

Ако някой 'добър' фотограф (каквото и да значи това) си напише едно бот-че/скрипт-че да раздава автоматично 'злато' на абсолютно всяка качена снимка - той би 'изпълнил' месечния и годишен план и би блеснал като много гласуващ, нали? Това би ли направило получателите на неговия глас по-щастливи? Би ли ги научило на нещо или поощрило да се усъвършенстват?

Май не е в многото гласуване ключът за караваната? [smilie8][smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: TPECHAT   
Дата:   08-10-19 06:48

Явно има някакъв ъндърграунд тук, за който не подозирам... Кви автори, кво развитие хаха. Тва е сайт за забавление с базарче. Общност няма от 2006 година.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: mihalo   
Дата:   12-10-19 01:45

Мисля си, че статистиката в "изкуството" си е пълен нонсенс . Наистина не намирам логика в опита да се измерва изкуството,.. на което му е цел емоцията... с какви средства се измерва емоция!?

Колкото до мен, аз гласувам когато имам спокойствието, че да погледна тук-там по нещо... глей ся как се изхитрих да се туря покрай добрите ;)))))


Така де, винаги се чувствам тъпо, против разбиранията ми е /както споделих в началото на писаницата ми/ ..когато да цъкна звездички :О


Някой да знае къде има олтар на Върховния Автор?

Ъ?


Редакция: Нарочно не написах "Върховния Творец". Да оставим религията за друг път :) Моля!



Публикацията е редактирана (12-10-19 02:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: mihalo   
Дата:   13-10-19 01:16

[smilie3] Ars longa, vita brevis

[beer]

Редакция: Римляните са големи умници.. ма що са измрели [smilie23]



Публикацията е редактирана (13-10-19 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: yavor13   
Дата:   13-10-19 21:27

Дайте определение за "добър фотограф"! Кой им каза ,че са такива? Всичко е много субективно. Добър фотограф е този който се развива, а не този постигнал някакво ниво и останал там за винаги. Има много примери за фотографи, които направо не могат да снимат, но са направили школи за да ни учат. Как да ти гласува снимката такъв корифей? Толкова са самовлюбени,че неспират да тръбят за защита на снимките си и авторското право, а забравят, че 90% от тях работщт с краден софтуер... и все пак са толкова добри, че това не е от значение. Верно е ,че и аз рядко гласувам, но просто тук добрата атмосфера си отиде точно както във ФОТО-КУЛТ преди да се закрие. Там всички "добри" фотографи бяха оставени на саме със себе си да се удивлпват на собствената си "кадърност" и резултата е известен. Когато публиката един път си тръгне, никога не се връща. За да си добър ти трябва фон /боке/ на който да изпъкнеш или само ти да си на фокус. Когато фона отсъства фигурата не впечатлява ,не седи защото я няма средата от където пройзтича смисъла на изображението с някакъв главен акцент. Нали споделяте този опит? Във ФОТО-КУЛТ го разбраха,когато нещата бяха необратими.
Някой може да е добър във ритуалната фотография, но това автоматично не го прави специалист във астро фотографията. Тук нещата в този сайт са пообъркани и всякакви хора са специалисти по всичко и системата на оценяване е такава, че ако даде глас утре може да изпадне от ТОП 100 на сайта от човек за когото е гласувал. Това е интерес! Тук не говорим за реална оценка, дори да е субективно повлиана. Те това е те!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: Leica   
Дата:   14-10-19 09:20

Тази сутрин се събудих рано...пуших цигара и да не заспя пак и да се успя...много мислих по тая тема и не стигнах до универсален отговор [smilie7]
Те добрите лесно се определят , поне за мен....ама на много се делят после.
1. Добрият, с перфектната техника и боравене с нея, със скъпа фирма, с голям ресурс и връзки по разни обекти . Снима примерно сватби по новата мода. Гори и кипи в работата си...направо застрашава живота на булката като я издига в непознати висини - в прекият смисъл на думата. Ама ...добрите идеи в снимките се свеждат до добрите средносватбарски идеи, на които се радват гостите [smilie2]
2. Добрият травел...е потънал в суета - обикаля и работи по маркетинга на следващият обект.
Кой ще потъне в дебрите на любителските снимки да дава акъл и защо да го прави?
Трябва да се направи нещо като състезанието: "България търси таланти". Там ще могат да се извисяват и кандидатите, и добрите фотографи ! Едните с бързо развитие....другите с подавляваща вещина. И най-важното - всички ще са във фокус !

Закон за властта №13
Когато имаш нужда от помощ, разчитай на личния интерес на хората, никога на милост или благодарност.



Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: nyamago   
Дата:   14-10-19 09:25

> За да си добър ти трябва фон /боке/ на който да
> изпъкнеш или само ти да си на фокус.

+1 [smilie24] Абсолютно! Защо да изостряме фокуса на фона с гласувания за него - за да избледнеем и да се загубим ли?


> Някой може да е добър във ритуалната фотография, но това
> автоматично не го прави специалист във астро фотографията.

Аз не снимам нито ритуали, нито Млечния път - но уважавам добрите автори в тези жанрове и нерядко им гласувам за снимките. И - ако не гласуват за улични или за макро- снимки, защо поне не гласуват за това, от което (явно добре) разбират???[smilie11]


> ... системата на оценяване е такава, че ако даде глас утре може да
> изпадне от ТОП 100 на сайта от човек за когото е гласувал.

Ааааа... ясно! [smilie3] Пак се връщаме на първо квадратче горе: да не фокусираме фона! Омагьосан кръг с гарантирани резултати. И всички очакваме на следващия кръг да се случи нещо различно - някак си (от само себе си) да се промени? Няма. [smilie2]
= = = =

Но пък е понеделник и ей-го-дей Петъка!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: Бармалей   
Дата:   14-10-19 09:30

Не коментирам защото не съм фотограффф...
Ама и да бях?
P.S. Понякога се "отървам" да напиша няколко реда... Ама, като не ме бива в хвалбите? А?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: CDman   
Дата:   14-10-19 09:48

Това за "кой е добър фотограф" ми напомня за един хумористичен разказ, който четох преди години. Авторът не го помня.

Накратко - две жени споделят за любовниците си. Едната казва, че нейния бил абсолютно импотентен, другата, че нейния бил страхотен и неуморим любовник. В края на краищата се оказваше, че говорят за един и същ мъж.[smile]

Та тъй де [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: TPECHAT   
Дата:   16-10-19 20:28

Аз друго се чудя къде е ... никъде не виждам копче за деактивиране на профила. Всичко приключи [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: mihalo   
Дата:   17-10-19 00:43

TPECHAT [smile] бъди честен към себе си.. нали бутонът за деактивиране всъщност е бутонът за активиране.. понякога и аз се чувствам като теб, нооо..." C'est la vie"!

"Направи добро и го хвръли в морето!" /поговорка/ [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: Admin   
Дата:   17-10-19 10:36

@TPECHAТ, да съдействаме ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо добрите фотографи не гласуват за снимките във форума?
Автор: TPECHAT   
Дата:   22-10-19 22:09

Да - сложете копче "Забрави ме". Като реша ще си го натисна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »