Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Право на отговор
Автор: bogorodoff   
Дата:   20-09-19 07:01

Първо, " колега " Roman Milev ROM, когато плюеш някой от , който не си взел едни 40 лева не е нормално да го блокираш в темата си. Той също има право на отговор.
Второ, писал си, че въпросната стока ще е при него ( мен ) четвъртък, след 10 часа. В 10:07ч., ти написах, че във въпросният четвъртък ,в офис на Еконт няма нищо и " ако не си го пратил - ок, ако си го пратил - ще ти го върнат."
Преди да хукнеш да изкараш тези 40 лева си прочел съобщението. Да беше звъннал, преди да " подскачаш ", при все, че не си си спазил думата, че " в четвъртък, след 10 часа ще е при теб "!
 Re: Право на отговор
Автор: serjy   
Дата:   20-09-19 08:00

добре де, как Roman Milev може да контролира, кога точно ще пристигне стоката в Еконт? Като толкова държиш да е там, що не си отишъл на следващия ден? На мен неговото възмущение ми се струва съвсем основателно, а твоя отказ да вземеш поръчаното, изсмукано от пръстите.
 Re: Право на отговор
Автор: bogorodoff   
Дата:   20-09-19 08:23

Ако пуснеш пратката, когато е поръчана - ще стигне. В съобщението му пише, че в четвъртък ще е при мен. Поръчах я във вторник. Телефон съм оставил.
 Re: Право на отговор
Автор: Stefan.S   
Дата:   20-09-19 08:25

А Вие bogorodoff
защо не я взехте въпросната пратка ?
 Re: Право на отговор
Автор: bogorodoff   
Дата:   20-09-19 08:48

Защото вече не ми е необходима. Поводът мина. И в четвъртък пратка НЯМАШЕ!
 Re: Право на отговор
Автор: Kalimas   
Дата:   20-09-19 09:36

bogorodoff, ти каза ли на продавача изрично да ти я прати с експресна доставка за определен час (с/у по-висока такса естествено)?
Защото ако не си и двамата сте се прецакали един друг.
Ако не си си платил за точен час и експресна, куриерите са обвързани до 2 дни. Като мисля че спиди имаха ограничение часа да е между 10:30 и 17:30, а експресната е до 24 часа.



Публикацията е редактирана (20-09-19 09:37)
 Re: Право на отговор
Автор: quazimodo   
Дата:   20-09-19 10:01

Каквато и да е ситуацията, не виждам някакви трагични последици, освен излъганите очаквания за припечелването на някой лев от "търговеца". Каква е разликата между тукашния базар и един супермаркет с онлайн търговия? Защо там да е възможно отказването в 14-дневен срок а тук купуването да е задължително? При това там се предлагат чисто нови стоки а тук такива на следпенсионна възраст. Виждам, че наистина трябва да се обявят търговците за отстрел и всяка подобна тема от подсмърчащ такъв да се наказва с тримесечно изпращане на баня. Също така е крайно време да се поразчистят неколкократните регистрации от един и същ адрес, които обикновено се правят именно от търговци.

 Re: Право на отговор
Автор: bogorodoff   
Дата:   20-09-19 10:16

Kalimas, посоченият ден ( четвъртък ) за получаване е от продавача! Нямам нищо за плащане.
Не съм изпратил една или две пратки, знам чудесно какви са условията на Еконт. Работа с тях от години ( с чуплива стока, за която е жизненоважно да стигне навреме при получателя ).
Не смятам да влизам повече в обяснителен режим!
 Re: Право на отговор
Автор: Admin   
Дата:   20-09-19 14:04

Неколкократни регистрации разчистваме когато засечем. Ако знаете за неразчистени, кажете.

Рейтинг в Базара ще въведем съвсем скоро.
Ще направим потребители тип Проверен профил, на който поне името и телефонът са верни.
А отделно за Базар ще въведем и рейтинг. Скоро ще приключим с промените по страница Профил и предстои смяна на дизайна и някои функции на Базара.
 Re: Право на отговор
Автор: pevtimov   
Дата:   20-09-19 22:42

Струва ми се, че леко ще пресолите манджата. Име и мейл, иди-дойди. Спамъри, с и без Фотофорум-дал Господ. Но да ми пляснете телефона, ще ми дойде доста в повече.GDPR какво казва по въпроса с телефонните номера и имената?
Реално не ме касае пряко, защото не се занимавам с търговия на фото техника, но би могло да ме засегне на някакъв етап, ако реша да продавам нещо чрез Фотофорум. Мислете преди да направите нещо глупаво и/или незаконно.
 Re: Право на отговор
Автор: ib   
Дата:   21-09-19 09:30

Думите на Admin за "Проверен профил" ги разбирам, че просто ще има индикация, че на въпросния потребител името и телефонът са верни (проверени), а не че телефона ще бъде изписан.

 Re: Право на отговор
Автор: Leica   
Дата:   21-09-19 09:57

Значи ФФ трябва да стане администратор на лични данни по закона за обработка и защита на личните данни !
Като Еконт например.
Но не виждам защо и как, след като не е ангажиран търговска, куриерска или каквато и да е дейност, свързана с услуга и финансова част на сделка.
Базара е само табло за обяви, в което хората са изписани с никове, а не с трите си имена и телефона (ако сами не са пожелали) ! Ако промените това в базара ...равносилно е да сложите имената и телефона и във форума пред същите никове. Нещо, каквото не съм виждал в цял свят, но в БГ тенденциите към фашизоизъм силно се увеличават !
Хората си извършват сделките сами и не виждам защо трябва да се опитвате да играете роля на регулатор, след като в страната има институции по този въпрос.
Някакъв объркал деня....друг не му взел пратката за 40 лв. и ох...аре админ слагай на черното табло и трии тука!
Ами пратката ще ти се върне и след като няма финансово движение (плащане на наложен платеж) това няма да ти се отрази на джоба с повече от 2х3,5 лв. Това са правила и практика на Еконт, и не виждам ФФ какво отношение трябва да има към това? Може би на лелка от детската, която да дърпа ушите, когато види разревано дете и го попита....
И как ще се докаже тука това - с дума срещу дума? Или ФФ ще проведе ЛС и телефонно разследване за сделката, също така на движението през куриера?
Манджа с праз му викам на това.
Колко хора тук са били некоректни към сделки !! (да не ми изпратят или да не приемат и то не за 40 лв. а за 1000 например)
Приемам го като тяхно право, защото щом не се санкционира от закона могат да си го позволят. Нещото става твоя собственост единствено след като си платил и сложил подписа си на документа ... дотогава всичко е мижи да те лажем.
Относно глупости като "рейтинг за базара" съм написал в друга тема.
За потребителите в базара можете да направите нещо друго, по-добро. Да се виждат тел. за връзка с хората, който са си ги оставили защото нерегистриран потребител няма как да осъществи връзка с подател на обява , освен да се регистрира на сайта.
Това води до кухи и празни регистрации ....и много длуги неща.

Да допълня: И да трябва да огласува 40 снимки ли беше, за да може да прати ЛС на продавача/копувача.
Аз говоря от опита си на такъв регистриран за обява. [smilie21]



Публикацията е редактирана (21-09-19 10:02)
 Re: Право на отговор
Автор: Leica   
Дата:   21-09-19 10:20

И тук малко извън темата ще споделя малко практика с Еконт.

Вчера пусках за потребител на OLX пълен комплект DSLR.
Беше много запазен, перфектен и на малко кадри.
Споделих пред служителите на Еконт опасение, че надали служителите на фирмата в далечната провинция работят като тях перфектно по правилата и , че евентуално фотоапарата може да бъде заменен с неработещ и върнат.(никога не ми се е случвало и не съм чул за такова, но все пак)
Тогава ми казаха - Споко...провериха за къде е пратката.
Отснимаха цялата техника за частни признаци и сер. номера и тогава я пратиха. И това се записва с камери, разбира се, който работят нон-стоп.

Сигурен съм в получателя, защото говорих по телефона но все пак...
Когато се касае за скъпа техника винаги осъществявам връзка по телефона - и да купувам, и да продавам! И телефоните си разменяме доброволно ....ако някой не ще - приятен ден. [smilie21] (имената после Еконт ни ги разменя)

 Re: Право на отговор
Автор: b0bb0   
Дата:   21-09-19 15:18

>Автор: Leica
>Дата: 21-09-19 09:57

>Значи ФФ трябва да стане администратор на лични данни
>по закона за обработка и защита на личните данни !
>Като Еконт например.

Политика за поверителност на личните данни на ФФ.

 Re: Право на отговор
Автор: imitev   
Дата:   21-09-19 16:10

Служителите в провинцията... Деа тез комплексарщини...

Ся кат се замисля то еконта са си провинциална фирма...



Публикацията е редактирана (21-09-19 16:11)
 Re: Право на отговор
Автор: guciguci   
Дата:   21-09-19 16:29

Admin,а този рейтинг в базара като го въведете,кой и как ще го определя?
 Re: Право на отговор
Автор: ROM   
Дата:   21-09-19 16:29

Нямах намерение да копирам личните съобщения, но не ми оставяте друг избор. Ето и хронологията, за да прецените кой е крив и кой прав и да имате едно на ум когато въпросния "колега" поръча нещо от вас.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-09/1569071465_clipboard02.jpg



Първо, не съм търговец, а си разпродавам техниката която няма да ползвам вече, а на някой може да му е от полза. Не печеля от това, че някой да ме определя като търговец. Доста хора са купували от мен и никой не се е оплакал.

От хронологията може да се види, че сте изпратили съобщение на 17-ти в 14:07 ч. да ви изпратя въпросния статив.
Съобщението го отворих на следващия ден 18-ти сутринта, понеже бях в командировка и не съм влизал предния ден. От скрийншота се вижда, че на 18-ти в 7:01 ч. съм ви изпратил отговор в който съм написал, че ще го изпратя утре, т.е. 19-ти(четвъртък) и като пояснение съм написал, че ще е при вас в четвъртък след 10 ч. тъй като съм писал отговора в сряда, но не съм отчел, че ще го пусна утре, т.е. съм се заблудил с дните. Но ако бях написал само, че го пускам утре излиза, че нямаше да има проблем, въпреки че пак щеше да пристигне в петък при вас. Според мен сте размислил и сте решил да се откажете поради незнайни за мен причини, но сте написали само, че в четвъртък не сте го получили. След което ви отговорих, че грешно съм написал четвъртък защото съм се заблудил и че го изпращам. И след като го изпратих получих съобщение от вас да не го пращам, предполагам след като сте получили СМС от Еконт, че имате пратка. Не ми е проблем за парите, а затова че ме разкарахте, сега ще трябва да платя на куриера транспорта и тъй като пътувам и се връщам след 2 седмици ще трябва да платя и престой на пратката сигурно :) Реално за мен сте некоректен, защото след като съм ви написал, че ще го изпратя на 19-ти, можехте след като сте решили да се откажете да ми напишете на 19-ти четвъртък, че се отказвате или да ми се обадите. Не заслужаваше толкова писане, но вие го изпросихте. Само в България може да има такава поговорка: "Направи добро, че да намериш зло". Макар, че има и обратното: "Всяко зло, за добро" :)
 Re: Право на отговор
Автор: metodiev_martin   
Дата:   21-09-19 16:45

guciguci да не би да се уплаши, че ще ти изтрият останалите профили или че към този ще лепнат надпис - "прекупвач на боклуци от Китай и търгаш от кофи за боклук в Германия"? Не се притеснявай, хората са го премислили и измислили, няма да има драми с рейтинга. Още повече основната дейност на фото-форум не е свързана с продажба на всичко от всеки. На когото не му изнасят условията и правилата тук, си има ширпотреба продавалници, където може да си продава всякакви боклуци, от 100 профила без рейтинг.
 Re: Право на отговор
Автор: guciguci   
Дата:   21-09-19 16:52

metodiev_martin ,клеветите ти са неоснователни. Злобата ти е в повече. Призовавам admin ,ако открие една допълнителна моя регистрация,да закрие и тази моя. Призовавам също някой от потребителите,които са купили нещо от мен през 13-те години,в които съм тук и е бил излъган,също да напише. А ти ако имаш линк към моя обява с артикул от кофа за боклук в Германия,постни го. Ако нямаш,призовавам и теб да ми се извиниш! Наистина се чувствам обиден.



Публикацията е редактирана (21-09-19 17:04)
 Re: Право на отговор
Автор: Leica   
Дата:   21-09-19 19:25

b0bb0 - а ти можеш ли да прочетеш и разсъдиш това, което ми пращаш ?
+Политика за поверителност на личните данни на ФФ.+
и правиш ли разлика между доброволно предоставени данни от комуникация и т.н. до задължително събиране на лични данни по документ чрез подпис + телефон?
Междувпрочем ФФ въобще не разполага с такива проверени лични данни и от това може да стане мазало.
Отговор не искам.
imitev - не е комплексарщина, защото и за това си има статистика и факти, както и примери, който се виждат и се знаят.
Ако работиш ежедневно с Еконт сам ще го забележиш.
Не е правилно да казвам "провинцията", но не искам да конкретизирам.

 Re: Право на отговор
Автор: imitev   
Дата:   21-09-19 20:10

А, на мен, такова и от софия са ми въртяли номера. Явно и там сте в "Провинцията"[smilie18]

А точно я прованса куриерите работят съвестно.
 Re: Право на отговор
Автор: bogorodoff   
Дата:   21-09-19 20:23

19.09.2019, 10:07ч., ...
 Re: Право на отговор
Автор: Leica   
Дата:   21-09-19 20:27

Да, в бюрата на Еконт които ползвам в София са от провинцията.
Но когато си под наем, изплащаш и т.н....работиш усилено за да си дръпнеш и семейството при теб си много по-дисциплиниран явно от когато може да туриш тоягата на вратата и отиваш да поливаш бустано. [smilie25]
Столицата дисциплинира.
Да оставим еконта. Това е фирма от която има много какво повече да се желае.
А прованса си е прованс и във Франция [smilie3]

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.