Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: asahi   
Дата:   17-09-19 22:47

Казах ли, че е чалга? Следващата по популярност чалга са снимки на цветенца. По-назад са фенка на релси, фенка на камик на морския бряг.

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: nsirakov   
Дата:   17-09-19 23:24

асахи - забрави за котенцата ;)
хвърляни от тавана, боричкащи се в тревичка и цветенца...

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: CDman   
Дата:   18-09-19 10:20

Притча за мръсното пране [smile]

Млада семейна двойка се пренесла да живее в нова къща. Един ден жената погледнала към прозореца и видяла, че съседката отсреща простирала пране.

- Виж колко е мръсно прането й! – възмутено казала тя на съпруга си - Вероятно използва некачествен прах. Или изобщо не умее да пере. Трябва някой да я научи…

Така всеки път, когато съседката си простирала прането, жената се удивлявала и критикувала колко мръсно е то.

В едно прекрасно утро, поглеждайки през прозореца, тя възкликнала:

- О, виж, днес прането е чисто! Явно най-сетне се е научила да пере?

- Не! – отговорил съпругът й. – Просто измих прозореца… [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: geobg   
Дата:   18-09-19 17:28

colorphoto, напълно съм съгласен с написаното, горе-долу същото и аз исках да кажа с коментара си по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: pevtimov   
Дата:   18-09-19 19:14

Конструктивно предлагам, преялите и препилите с "размазани" морета и водопади да не ги гледат. Да гледат само "замръзнали", каквито аз, на живо, не съм виждал. Не е, като да не съм гледал моренца всякакви, рекички, рекища, поточенца, водопади и водопадища. Човекът пита нещо, получи отговори, но се намериха естети, културоведи, модернисти, кубисти, абстракционисти и социалистически реалисти, дългогодишни специалисти, да разяснят модерните течения и чалгата. Не е ли по-лесно да си го прави, както му харесва, с адекватни съвети?

P.S. В момента гледам една жестока чалга в небето, но нямам апарат, да я снимам. Явно ме влече [cool] undefined То са цветове, то е чудо[smilie18]



Публикацията е редактирана (18-09-19 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: Бармалей   
Дата:   18-09-19 19:45

Всъщност, колегата не е формулирал правилно въпроса си. Идеята при снимане с "удължена" скорост, е да се създаде илюзията за движение в една статична снимка.
Затова прекаляването в експозицията в едната или другата страна ражда или "липса" на "фокус", или "памучена" вода...

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: pevtimov   
Дата:   18-09-19 21:22

Бармалей написа:
> Затова прекаляването в
> експозицията в едната или другата
> страна ражда или "липса" на "фокус",
> или "памучена" вода...

Липсата на фокус не я разбирам. Може ли малко разяснение или пример?

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: stzz   
Дата:   18-09-19 22:23

Колегата да потренира тук с изгревите и когато стигне до удовлетворителен резултат, да пробва и със залези!

............[smilie5] ............прочее, след темата за видео с кодки, тая тема е логично продължение.........[smilie7] ..........и за финал очаквам тема, с какъв обектив се снимат цици!

[shtrak]



Публикацията е редактирана (18-09-19 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: asahi   
Дата:   18-09-19 23:07

Нека минем към финала.

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: ombre   
Дата:   19-09-19 08:40

Лошо, цици е по добре да не се снимат, има къде къде по приятни неща за правене с тях. Иначе и с китака може, ама не е редно. ????

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: Бармалей   
Дата:   19-09-19 19:42

A? Що? Не е лошо... Казано е - Който не може да дава лоши примери, дава добри съвети[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: petervassilev   
Дата:   24-09-19 16:48

pevtimov: "Конструктивно предлагам, преялите и препилите с "размазани" морета и водопади да не ги гледат."

По същата логика може да се предложи на по-чувствителните да не четат коментарите за "размазването" [smile] .

"Размазването" е съществена част от въпроса на автора на темата и обяснението на Бармалей с "фокуса" ми се струва доста логично. Разбирам го не като оптичен фокус, а като привличане (фокусиране) на вниманието на зрителя към неразмазаните зони с ясни контури за сметка на размазаните (водните) зони. Нещо подобно е постигнато и в картините на Дж. Търнър, например.

Тази комбинация от статичност (неразмазани зони) и динамика (размазана вода) явно се харесва на повечето фотографи, на други - не. Точно като споменатата от asahi "музика".

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: krist   
Дата:   01-10-19 11:32

"Тази комбинация от статичност (неразмазани зони) и динамика (размазана вода) явно се харесва на повечето фотографи"

Така, с това напълно съм съгласен. За размазването обаче според мен има един важен момент - работи само с вода, която вече е относително спокойна, за да не заприлича после на "течен азот", както правилно се беше пошегувал някой по-нагоре. При по-спокойна вода се запазва хем цветът, хем може да станат и готини отражения, и да се запази усещането за вода. При вълни над определен размер се достига до "течен азот", който на мен не ми допада - в такива случаи по-добре да се размаже частично, ако се търси ефект, като се хване движението на вълните. Последното се постига със скорости някъде между 1/10 и 1 sec. по спомен.

Примери за размазване на спокойна вода:

https://photo-forum.net/static/site_pics/2015-05/1432626076_DSC_6392_2.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2011-09/3_1315482852.jpg





Публикацията е редактирана (01-10-19 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: ombre   
Дата:   01-10-19 12:36

Бармалей....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: langel   
Дата:   02-10-19 20:04



https://photo-forum.net/static/site_pics/2009-07/4_1247253510.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: MariaPetrova99   
Дата:   05-02-20 17:57

Здравейте, аз съм начинаещ фотограф любител. Лятото мисля да си направя трип за снимане по българското черноморие. Кои места  бихте ми препоръчали за снимане на изгрев / залез.


Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: t.marev   
Дата:   05-02-20 20:38

На мен размазаната вода ми прилича на пръдня, разстелила се нахално наоколо.....

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: nyamago   
Дата:   05-02-20 21:18

> На мен размазаната вода ми прилича на пръдня, разстелила се нахално наоколо...

[smilie18]


Слава Богу, не съм само аз с такова увреждане на зрението и мозъка. Никога не съм виждал разстлана пръдня, но сравнението ме порази като много точно - как не съм се сетил, че точно на това прилича! [smilie5]

А на нормалните хора им прилича на памук, само не мога да разбера защо и как видът на памук ги докарва до оргазъм [smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: Yog   
Дата:   06-02-20 20:10

Duvvkii, в това видео пича снима "размазана вода" и дава съвети, които са смислени. На английски е.
https://www.youtube.com/watch?v=kcTAXn7LJZ4

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: sherbit   
Дата:   07-02-20 16:52


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-01/1579362648_dsc_0078_02web.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-02/1550163698__DSC0078-web.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-01/1579449340_dsc_0068_03_bw_web.jpg



От половин до 5 секунди.

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: ombre   
Дата:   08-02-20 12:05

Шербит,супер са...[smilie24]

Изядохте го с парцалите момчето.Даже не смее да пита или каквото и да било в собствената си тема.имаше един лаф,само дето не го помня добре.Да питаш в бг форум нещо,а да ти обясняват колко си тъп,или нещо такова беше.Което май важи с пълна сила за тази тема.....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: swqaz   
Дата:   08-02-20 16:25

Всички, които се оплакват от пръднята разстилаща се навсякъде трябва да винят "Краля Минимализъм" за нея, който се шири ал овър дъ глоуб. Толкова оглупяхме, че сега единственото минимализма носи послания разбираеми за хората. Най-семплото просто послание, което може да се постигне само с минималистичното хипер модерно и обсебващо всичко течение :))))). Сега дори в конкурси, в които си има отделна категория минимализъм, минимализма печели и в останалите категории :))) Затова всичко се размазва в момента и навсякъде се стели пръдня, не само в морето, и сред всичкия задух се вижда само един камък, дръвче, дупе и ....... Абе минимализъм [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Морски изгрев и залез
Автор: petervassilev   
Дата:   08-02-20 16:33

swqaz:

"Абе минимализъм [smilie3]"

[smilie24]

Минимализъм, но максимален, за да не затормозява излишно сетивата и мозъка [smile] .
Риба, ама цаца..... цаца, ама риба!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »