Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-19 20:02

и при никон са уредени, ама кой да чете

а колкото до тролчето по-горе има значение от вифи модул до вифи модул
вграденият в камерите е лека версия за трансфер на малки файлове и за директна връзка със смарт устройства

който иска сериозна работа си има сериозни устройства тук съм казал няколко думи а сега се очаква новата версия... ако снимаше с едноциферн никон или канон има и еФтина версия, но без софта за управление, но като гледам не снимаш с такива и camranger-a е най-евтината алтернатива

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: lord_kik   
Дата:   02-09-19 21:56

Вземаш си малък рутер tp-link модела го забравих,но в нета ще го намериш,настройваш го с апарата и теглиш приложението qdslrdashboard,и на компа и на телефона и имаш пълен достъп до апарата и сваляш както raw така и jpeg изпробвал съм и работи супер на d810.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: HIT   
Дата:   03-09-19 17:37

Благодаря за най-смисления отговор!


Отговори на това съобщение
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: MoHaX   
Дата:   04-09-19 08:09

Ако апаратите имат вграден WIFI , инсталираш на един лаптоп или компютър с WIFI адаптер тази програма qDslrDashboard. Правиш точка на достъп и свързваш апарата към нея , после всичко ти се прехвърля автоматично в зададена папка след заснемане на кадъра.
както може да снимаш и директно от комютърът без да буташ даже апарата :D
https://dslrdashboard.info/downloads/ [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: ZED   
Дата:   04-09-19 10:52

И въпреки смисленият отговор, отново всичко опира до скорост на прехвърляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: vga   
Дата:   04-09-19 12:52

Аз ползвам Airnef за подобни неща - няма нужда от рутери и сложни инсталации. http://testcams.com/airnef/

NEF от D7200 се прехвърля за 15 секунди. Около 2 МБ/с е скоростта. Ако те устройва, ползвай си го :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: PIXEL5   
Дата:   18-09-19 17:02

Колега, доста дълго време този казус ме е вълнувал и мен - но за Канон. Мога да споделя как го разреших. 5ДМ4 вече има вградена с-ма с ВИ-ФИ, което се свързва и управлява директно от телефона - със съответното приложение - CAMERA CONECT. За съжаление тя не е мислена, така че да е удобно на юзера, а просто да се отбие номера, че я има. Същността е в следното: Ползвам 2 телефона: Първия прави обща мрежа, в която включва втория телефон и фотоапарата. Ако се направи връзката чрез НФС - стиковането става на момента. Естествено връзката е малко по слаба, отколкото ако се ползва вътрешната мрежа, която може да направи самия фотоапарат, но нейсе. Задал съм опция - всички файлове на мига да се прехвърлят, без да ме питат. Втория телефон ги праща в системата на ONEDRIVE. Не зная как са го постигнали Майкрософт - защото платформата е тяхна, но прехвърлянето става по-бързо отколкото ако прехвърлям от единия компютър в офиса си до сървъра - който е на 5 м от него и имам вътрешна гигабитова връзка. Опитвам се да кажа, че наистина са намерили начин за добра връзка. Единствената уловка е че ти трябва неограничен интернет с максимална скорост, която не пада след определен трафик. Ползвам такъв от оранжевия оператор. Като резултат - колежките ми в офиса могат да разполагат с файловете ми до минути след като съм ги направил. Всъщност и втора слабост - определено моя мобилен оператор не е толкова добър колкото рекламира и има много места със слаб нет. Телефона който не е върху фотоапарата, може да се зарежда и да се разменят. Естествено по- бързо падат и батериите на фотоапарата, но аз винаги съм ползвал грип с 2 батерии, така, че ме устройва. И последно: наскоро пуснаха за жълти стотинки китайски маршрутизатор, който в момента не се сещам как се казваше - с него само като се бодне в свободно ЮСБ - може да се усили сигнала - на моменти ми е стигал до 50-тина метра. С най- евтината Пауър банка изкарва без проблем цял снимачен ден. Видео не съм прехвърлял и нямам идея дали е рентабилно.

Ами това е. Дано съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   19-09-19 01:21

С пощенски гълъб.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: dekov   
Дата:   19-09-19 19:00

Намери ли се по-лесен и по-бърз начин от КартРидер ?
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: dio_por   
Дата:   20-09-19 12:05

Наскоро ми се наложи да работя с WT-7 и d850. WT-7 се свързва към апарата с usb кабел и праща снимки към лаптоп. Снимка от 7-8 MB я праща за около 2-3 секунди.Проблема е че често връзката между устройството и лаптопа се разпада. Ако някой е имал подобен проблем може да помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: asahi   
Дата:   22-09-19 16:47

USB конекторите механично не са много стабилни. Опитай да прикрепиш кабела механично към телата на двете устройства, които свързваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Безжично прехвърляне на файлове към компютър
Автор: alex1954   
Дата:   25-09-19 22:21

Аз правя така:С уай-фая от фотоапарата на телефона-от там в гугъл фото.От гугъл фото може да си ги сваляш в различни устройства.Но най-бързо го правя с картата от фотоапарата в лаптопа-за минути.Не съм пробвала да свържа фотоапарата с лаптопа чрез уай-фай. Просто, защото не нося компютъра навсякъде.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »