Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: kireto_a   
Дата:   04-09-19 17:42

то ще е интересно, ама за какво трябва да слагат огледалото и призмата тогава? за носталгиците ли? gsm с шайба. можели да се направи, може. ама за чий.

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: Джъмбо   
Дата:   05-09-19 09:42

като див фен на безогледалните системи ще кажа едно...
снимах преди месеци шоуто на граф игнатиево с безогледалка и 100-400... след снимките макар да имах доста добри и на фокус, бих предпочел да си снимам с 1Дх-а... щях да имам много по-добро кадриране при това скоростно проследяване

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: kireto_a   
Дата:   05-09-19 10:50

факт е да, че 3-то поколение безогледалки на сони и първото на канон/никон имат лаг при много бързи и променящи се сцени. но това при а9 го няма, там четенето на сензора и забавянето във визьора е има нема 10 пъти по-малко, поне на хартия.

никон и канон трябва да пуснат камера за олимпиядата и техните профи безогледалки просто няма да са готови на време, нито и обективите дето ще могат да ги допълнят(а9 може да върти старите дслр обективи на сони с мотори, но на 10фпс и най-вероятно добавен лаг във визьора). също така хората, дето ще трябва ги ползват имат нужда от време да свикант с тях. затова по-правилното и отговорно решение е да си осъвременят топ оф дъ лайн камерите, пак и били те не върха на сладоледа. със сигурност, ще са достатъчно добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-09-19 13:18

За спорт е хард кор фотожурнализъм - DSLR. [beer]
За всичко останало безогледалка.

Пазара е такъв в момента. Скоро и това ще се промени и вече се променя с камери като а6600/а73/а9 200-600, 300, 600 мм от сони.

Останалите безогледалки не стават за спорт и нямат обективи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: Джъмбо   
Дата:   05-09-19 14:58

отдавна не се бях смял така от сърце

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-09-19 16:01

Джъмбо ти от кога стана фактор в спортната фотография :) От както направи сайта или от както си ваденето на пари ти дава наклон кое да промотираш и кое не. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-09-19 11:51

къде съм казал, че съм фактор в спорта?? аз изхождам от практическият си опит с доста камери пък ти там си кълви щом друго не можеш щото типично по нашенски като нямаш аргументи гледаш в канчето на другарчето и се нервиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: swqaz   
Дата:   06-09-19 12:04

Смеете се от сърце, но когато ви се обърне внимание, че и вие сте за смях, май вече не ви е толкова смешно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-09-19 12:23

напротив много ми беше смешно коментар тип сонибой бетер хотснейла... конкретно сони наистина са още много далече от спортна и сериозна журналистика...

канон може да имат "непрофесионална" безогледалка, но притежават най-бързият фокус сред безогледалките и работят безоказно с преходника и EF обективите (пробвано лично не веднъж), а по отношение на дълга оптика имат доста по-добра колекция

освен това имат патен и изработен сензор с глобален затвор и е въпрос на време да го интерират в безогледалка... да за сега единтвената драма е бавенето на електронният визьор, но все пак съм тествал и прословутият А9 и там колкото и да се казва има забавена реакция между спусъка и реалната снимка сравнено с Д5 и 1Дх

да не говорим че на миналогодишният есенен сватбен форум канон р уби всики соните при фокус в тъмна изба... ама то и това са празни приказки...

факт е че сони са лидер в безогледалките, но е и факт че мастодонтите макар и бавно благодарение на богатият си опит ще направят върхови флагмани...

Никон поне за сега не могат да достигнат скоростта на фокус на канон, но пък си имат други екстри

в неделя има Ф1 на монца... на миналото съзтезание камерите масово бяха 1Дх и Д5 , както и една-две канон р.... ай да и смартфони... сонита не видях да видим дали в италия ще видим...

говоря от личен опит без да ме боли уя кой ми дава наклон... а това, че съм превърнал любимото си хоби в бизнес, еми какво по готино от това - обикалям изложения пробвам техника, че и праи изкарвам

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: swqaz   
Дата:   06-09-19 12:36

Напълнило се е с клоуни в този форум! Мислех, че само топ-феновете на безогледалките са такива, но и тези на огледалото са много смешни!

[smilie21]

Този новия Никон изглежда е страхотна камера, но клоунадата тук ми е по-интересна! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: Stef1   
Дата:   06-09-19 12:51

Да му обявят официалните характеристики, да излезе, да го тестваме и ще разберем. Да, засега по слухове наистина ще е страхотна камера

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   06-09-19 13:12

Джъмбо, е машина! Дори вече е написал ревюто на Nikon D6, сравнил е и с другите бъдещи топ камери на пазара, има готов резултат. Само остана да добави цена, но не на камерата... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-09-19 13:27

ваканция си и не си давам зор
характеристики и аз не знам... наистина само по снимката ми е ясно едно, ще има вграден GPS по подобие на Canon 1Dx mk 2, но поне не за загрозили дизайна за разлика от канон... 2 ката просто е ужасен с тази цицина...

иначе по-горе в постовете се вмъкна една истина... никон не са готови може би с топ безогледалка и залагат все още на сигурно. Канон си траят и няма да се учидя ако пролетта избухнат с наистина топ безогледалка с глобален затвор и стабилизирана матрица (както се носи слуха и за Д6)

иначе аз съм фен на техниката... направо техноонанист дали с огледало дали без... кефя се да пробвам

в момента от всички камери най-ме кефи оли м1х, но пусто снимам предимно градски пейзаж а той не е камера за тази цел..

иначе клоунадата е хубаво нещо... забавлява се човек разтоварва напрежението [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-09-19 20:24

Просто казах че от безогледалните само сони стават за спорт. И само те имат професиоанлни телефото обективи за това. Другите безогледални системи просто нямат. [smilie21] По ясно от това не знам...

Адаптера не прави един обектив проектиран за ДСЛР добър на Мирърлес.



Публикацията е редактирана (06-09-19 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: Джъмбо   
Дата:   07-09-19 09:11

дай чисто теоритично да го погледнем...
погледни схемата на 400/2.8 за сони и за някой аналогичен канон или никкор
тук работната отсечка няма предимство обектива не е по-малък а от задният елемент до матрицата има 40 милиметра при сонито и около 60 за дслрте, което не води до драстичен спад на светлинен поток и задният еленет няма влияние върху матрицата (като отражение)
да има съществено предимство за тегло с цяло кило, но предполагам не си си позволявал да снимаш от ръка с такова прасе.

затова мисля, че снимането с адаптер и дълга оптика не е драма, за широката оптика вече е друго там наистина има сериозно разминаване между обективите за дслр и безогледалка...

съдейки по очакваният РФ 70-200 на канон и неговият размер... може да има радикални изненади и с 300 до 600 новите обективи, но до тогава последните поколения гаубици нямат проблем с адаптер... пробвал съм с 100-400 и с 500 мм [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: papi   
Дата:   08-09-19 13:50

написа:

> Просто казах че от безогледалните
> само сони стават за спорт. И само
> те имат професиоанлни телефото
> обективи за това. Другите
> безогледални системи просто
> нямат. [smilie21] По ясно от това не
> знам...
>
> Адаптера не прави един обектив
> проектиран за ДСЛР добър на
> Мирърлес.
>

>
> Публикацията е редактирана (06-09-19
> 20:25)

"колега" кога си снимал спорт,че знаеш коя техника става и коя -не
някакъв корифей в спортната фотография ли си,че знаеш това

наистина не си никак наясно
специалисти много на думи,но на дела-0
същия си и ти-само лаладжия,без да покриеш съжденията си



Публикацията е редактирана (08-09-19 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-09-19 02:11

На кого му пука за спортната фотография? Сигурно е под 1% от .. общата фотография, ако мога така да се изразя. Спорт се гледа на видео, кой го гледа на снимки! За разлика от спортната фотография, при сватбената, която е наистина масова, сватбените фотографи се "мъчат" с безогледалки. Предимно на сони. Дори днес гледах едни бедни копелета се търкаляха с едни алфи около младоженците в 2 на обяд на Овеч. Пичове, ако четете това, да знаете, че искрено ви съжалих днес. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: BEYA   
Дата:   23-09-19 12:37

От мен 5 стотинки по въпроса. Не е срамно с какво се снима. Важен е резултатът. Виждали сме много добри фотографии от зората на дигитализма и преди това ако щете. Това, че се цъка с Д5 или 5Д 4 не е фактор за хубави кадри. Точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: shahimat   
Дата:   24-09-19 01:45

фактора за хубави снимки е базогледалката тва е [smilie18] клоуните в сайта казаха и отрязаха!!! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Предстои излизане на Nikon D6
Автор: Admin   
Дата:   25-09-19 16:45

Здравейте, ще ви помолим да се въздържате от лични нападки и обидни определения. В противен случай темата ще бъде затворена!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »