Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: menton   
Дата:   13-08-19 09:12

Здравейте, интересувам ме някой дали притежава този дрон? Да сподели мнения и евентуално, ако може да предостави DNG файл от камерата да го тествам, че в нета не можах да намеря.
Благодаря.
 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: lamerko   
Дата:   13-08-19 11:52

Не мога да предоставя файлове, понеже го нямам, но съм си играл малко с него - видеото му е добре, за снимките - има разни забележки. Гимбъла сякаш добре се представя, но издиша бързо при малко по-резки движения, нещо което на Фантома не съм го забелязвал. Цялостно не ми допадна, понеже съм свикнал със стандартите на DJI, но все пак не изглежда зле. Между другото - играл съм си само 20-на мин с него :)
 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: menton   
Дата:   13-08-19 13:21

Ясно че е дълече от DJI, но с параметрите на DJI Mavic pro и на половин цена, като го убия след една седмица няма да ме е яд. Случайно да знае как се държи на вятър? Благодаря
 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: dvm87   
Дата:   14-08-19 22:05

Здравей, Авторе, аз имам такъв дрон от около месец...преди това имах Фантом 4, а преди това Фантом 1 смея да твърдя, че няма никаква разлика с фантома...единствено кадрите от камерата са с лек синкав оттенък но тва е типично за Сони сензорите от бюджетния клас. Аз проблема си го оправям с последващата обработка на кадрите било то видео или снимки. Това ми е летния клип, може да добиеш представа за дрона :)

https://www.youtube.com/watch?v=34YFE6K4QUs
 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: menton   
Дата:   15-08-19 09:08

Добра работа[smilie24]
Принципно ми трябва за снимки, ако може дами предоставиш снимка в DNG файл за тест ще бъда много благодарен :) може и на лични. Благодаря предварително.
 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: dvm87   
Дата:   15-08-19 20:39

колега ще ти дам няма проблем....но не мога да ти прикача файл незнам що...прати ми на лично някакъв мейл и ще ти изпратя DNG-ta колкото искаш
 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: menton   
Дата:   16-08-19 14:55

[smilie24]



Публикацията е редактирана (16-08-19 14:56)
 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: menton   
Дата:   16-08-19 14:56

Имаш лично. Благодаря
 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: dvm87   
Дата:   19-08-19 02:22

Пуснал съм на всички колеги файлове....ако някой иска да види на живо...от Сливен съм....пия бира Хайнекен :)
 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: menton   
Дата:   19-08-19 11:08

dvm87 - Благодаря [beer]
Кадрите от дрона, са използваеми и вече го поръчах! Надявам се септември да е при мен :)
Преди

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-08/1566200857_before-1.jpg



След

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-08/1566201521_after-1.jpg

 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: Alexstudio   
Дата:   25-08-19 22:59

dvm87 - Благодаря за видеото! Не е зле картинката, а го гледам в момента на Мак ретина. Поръчах същия за Бермуда, но ми смениха назначението и сега е в къщи в Бг. [smilie11] Нямах късмета да направя малко екзотични кадри от тези невероятни острови...[thankyou]
Чака ме и нямам търпение да си поиграя с него. [smile]
Въпрос-като го вдигнеш във въздуха при нормални метео условия колко реално е времето с една батерия? Дават го поне 25минути...

 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: enizvk   
Дата:   26-08-19 09:38

Много добре изглежда, за 500$ с мито ще е повече, но пак е добра цена. Като недостатък виждам само избягването на препядствия. Споделете мнения като го пробвате[smile]
 Re: Дрон FIMI X8 SE мнения?
Автор: Alexstudio   
Дата:   26-08-19 19:26

Изкарах късмет със специална цена ми излезе $399 без мито без нищо. За начинаещ мисля е обещаващо начало. Ето едно ревю което случайно ми попадна. Изяснява доста неща за човек като мен който никога не е 'летял'[smile]

https://www.youtube.com/watch?v=RElrBNLogtU


Сравняват доста с Мавик-на мен ми е интересно не толкова по-големите възможности за следене и пр., колкото доколко се доближават практически в изображението-фото/видео.
Щото и евтините китайски екшън камерки за 40лв имат т.н. 4К, но не се доближават и на йота от GoPro 7 black [smile]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.