Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: kalvados   
Дата:   13-08-19 21:21

Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?С други думи някой полвал обективи с Leica M байонет на тяло с Nikon F?
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: uri64   
Дата:   13-08-19 23:15

С преходник Лайка М обектив към Никон тяло на Ф байонет за да има фокус на безкрайност би трябвало преходникът да е с оптичен елемент....не знам дали има такива...иначе има някакви без такъв елемент....като цяло ми се струва куца работа.....за обективи на Лайка Р байонет се правят някакви джаджи без оптичен елемент за Канон Пентакс и Никон байонети , като оригиналното “дупе”на обектива се маха (лесно с развиване на 3 винтчета, но трябваше да се внимава за една сачма) слага се джаджата и си има безкрайност...май бяха Leitax
Като цяло заради голямата прецизност при изработката и много малките допуски си е най-добре Лайка обективи да се ползват на Лайка тела...иначе хората слагат индустари и юпитери на Лайка М и жулят....в прекия и преносния смисъл...

 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: MariaPetrova99   
Дата:   13-08-19 23:22

Още някой с мнение за Leica M към Nikon F ?
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: kalvados   
Дата:   13-08-19 23:24

uri64 : Колега , аз какво се слага и как се слага знам! Въпроса е за отзиви от някой,който е ползвал такъв преходник!Хайде да не правим и от тази тема тоалетна,става ли!?!
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: uri64   
Дата:   13-08-19 23:37

Става “колега”, защо да не става...иначе за протокола - пробвал съм и с Никон и с друга ситема, но нейсе, здрав бъдете!
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: kalvados   
Дата:   13-08-19 23:59

uri64 : Това е просто смешно!!! Да жулиш с Индустари и Юпитери на ЛАЙКА ...всяко джудженце се гърчи от смях! С обективчета за 50 песос....УЖАС УЖАСЕН!!! [smilie23]
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-08-19 00:05

По-ужасно е да набримчиш лайка обектив на никон с преходник, който има един-два оптични елемента дето и за лупа за четене не стават.
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: kalvados   
Дата:   14-08-19 00:09

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: kalvados   
Дата:   14-08-19 01:02

Много познат трик от Пентакс форума - дразниш и после викаш админа ! :)
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: kalvados   
Дата:   14-08-19 01:04

Симеончо,ужасното е да говориш за обективи дето не си помирисвал и за преходници,които не си чувал !



Публикацията е редактирана (14-08-19 01:12)
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: kalvados   
Дата:   17-08-19 23:02

Ами...не ми било писано !!! Няма сносен преходник към Nikon F или по-точно има,но фокуса е само до 0,7м...няма безкрайност!Иначе обектива,който ме накара да отворя темата е перфектен за безогледалки-все пак е за Leica.СЪС Сони кадрите са спиращи дъха.Най красивия обектив,който съм срещал.Поне да го споделя с хората да се насладят - става дума за Voigtländer NOKTON Classic 35/1.4 !!!ENJOY !!![beer]
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-08-19 00:00

Снимал съм с този, както и с няколко лайки и други войтове[smilie5].

1. Сони сензорите не са подходящи без модификация за такъв обектив.
2. Конкретния модел е чудесен, ако не гоним острота, защото е малко артистичен.
3. Голям кеф е за ползване защото е като капачка малък и лек.
4. На сони безогледалка има преходник, който може да автофокусира с такива обективи.


Преходник се опитах да обясня, че няма как да има към никон F. Въпреки, че нищо не разбирам [smilie3]. Причината е чисто физична - работната отсечка не позволява да се изработи преходник без оптика, а от оптична гледна точка е изключително трудно да се проектира подобно нещо, което го прави скъпо и понеже никой почти няма да си го купи - няма и да има такова. Никон имат безогледални камери вече със Z байонет и те са подходящи за такива обективи, има и преходници. Сензорите им са с по-тънки стъкла пред детекторите и не кривят толкова фокусната равнина като сонешките.

Това беше в случай, че някой се излъже да чете цялата тема до края [smilie5]

 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: kalvados   
Дата:   18-08-19 00:12

Simbon4o : Не съм съгласен по нито една точка с тебе,но няма да споря щото не ми пука за мнението ти.[smilie21]
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: kalvados   
Дата:   25-08-19 23:19

Войт му е майката - всичко останало е селяния !!!
https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-08/1566663932_dsc_7295.jpg



 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: sirkhann   
Дата:   27-08-19 09:37

Повечето в тоя форум сме от работническата класа, другарю. Извинете ни за невежеството. Лично в случая не видях проблем с първото мнение на uri64, на мен лично ми беше доста информативно, за което му брагодаря.
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: mmjm   
Дата:   27-08-19 13:56

Цялата тема е абсурдна в някаква степен. Видя се, че на практика авторът не търси мнение, а възстановява самочувствие след осирането с „интелектуалната“ тема за zeiss, но вместо всички да се прехласнем пред факта, че авторът е собственик на Leica, колеги тръгнаха да му обясняват, че идеята да монтираш газова уредба на Bentley не е особено добра. Колеги, това изобщо не е важно, важно е че човекът кара Bentley (снима с Leica)
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: Raffito   
Дата:   27-08-19 14:56

Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica "M" към Nikon F?С други думи някой да е ползвал обективи с Leica "M" байонет на тяло с Nikon "F"-байонет???


обективи с Leica "M"-mount- 27.80 mm/телеметричка/
Nikon "F"-mount 46.50 mm
-----------------------------------------
-18,70mm
без коригираща леща....забрави[smilie11]

 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-08-19 16:30

kalvados много посрт сяинен си. [smilie18] При този тест само първата и последната буква на думите стигали за да се разбере значението им. [smilie7]
 Re: Някой с отзиви за адаптер( преходник) Leica M към Nikon F?
Автор: kalvados   
Дата:   28-08-19 00:34

Изобщо няма да си правя труда да отговарям на тъпня !!! :) Кадъра е с Войт и моичкия Никон.Няма такъв кеф,нищо не е бутано у Фотошопа - само размера и махнах излишни детайли...ДРУГО НИЩИЧКО!!!!!Това ми се е случвало само с един единствен друг обектив - PENTAX 80-320.
https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-08/1567000430_dsc_7342.jpg





Публикацията е редактирана (28-08-19 19:45)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.