Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: vga   
Дата:   09-08-19 10:54

Егати простотиите, да хванат да обяснят какво значение има откъде е купен един и същ продукт за гаранцията. Примерно, отивам на екскурзия в Сингапур, харесвам си апарат там и си го купувам. Дори няма и да съм разбрал, че няма да ми важи тук гаранцията. Това е свинщина и малтретиране над хората. Ще ви платя сервиз в Гърция тогава, там съм сигурен, че важат други правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: Pac   
Дата:   09-08-19 11:32

Глупости, глупости, ама са истина. Тука нещата са обяснени добре за хората знаещи английски: https://photographylife.com/gray-market-camera-gear


Един цитат: "Nikon and Canon clearly state that they will provide zero support and warranty on any gray market products. That’s because a rather significant part of the product price (arguably the difference between gray market price and the properly imported product price) in fact lies in providing such support and warranty services through various service centers, as well as salaries of all marketing and sales efforts in that region."



Публикацията е редактирана (09-08-19 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: vga   
Дата:   09-08-19 12:24

Говоря за случай, в който отиваш някъде и си купуваш техника от магазин там. Не задължително по-евтина, просто си решил, че го искаш тогава оттам. Харесал си го на витрината, да речем :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: yakumo   
Дата:   09-08-19 14:38

Различни политики, като цяло, за различни марки, но отговорът на последния въпрос също частично се съдържа във вече цитираното: such support and warranty services through various service centers, as well as salaries of all marketing and sales efforts in that region.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: fangas   
Дата:   09-08-19 17:24

Всеки сам си прави сметката. За мен нещата стоят така, аз техника нова от магазина до момента не съм купувал и след опита ми с няколко тела и обективи на Canon не съм имал дефект, който да води до тотална щета. Цената на тази техника на 0 кадъра е същата ако не и по-ниска от цената на същата втора употреба, аз предпочитам новата било то и с фиктивна гаранция. [thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: lamerko   
Дата:   09-08-19 18:16

vga: имаш си валидна гаранция... в Китай. Регистрираш си го там и при проблем - хващаш камилския впряг и го носиш някой тамошен сервиз.

Малко продукти се пускат с пълна международна гаранция - това си е жив удар по локалните представителства, които и те искат хляб да ядат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: Hsathv   
Дата:   09-08-19 19:17

Няма никакъв удар по локалните представителства. От гаранционни ремонти пари няма. Парите за ремонт на гаранционна техника са строго фиксирани и напълно минимални. То затова масово сервизите из България си прекратиха договорите за гаранционно обслужване. Много от техниката в България гаранционно се ремонтира в други държави. Отделно, пък огромна част от техниката е внесена без гаранция от производителя. Всички гаранционни поправки са за сметка на вносителя. Не е това проблема в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: Leica   
Дата:   09-08-19 21:45

Никога не съм си купувал цифров апарат-обектив от България и не мисля да го правя, защото не съм толко богат, че да запълвам веригата от гърла от мошеници.

(сгреших.Сега се сетих, че преди повече от 10 години взех едно Sony от Sony центъра.)



Публикацията е редактирана (09-08-19 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: lamerko   
Дата:   09-08-19 22:53

Hsathv: ако имам същата гаранция, без значение дали съм купил камерата от e-infin (например) или от някой от локалните дистрибутори/представители - каква точно ще е регионалната защита на представитела и дали въобще ще има такива? Някой си прави труда да организира сервиз, съпорт, достъпност на продукта (дистрибуторска мрежа), евентуално превод на документации и т.н., рекламни кампании, събития, хармонизиране с локланото законодателство, поемане на негативите от върната/дефектна стока... Никой няма да се хване да става представител на нещо, ако няма защита на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-08-19 23:05

Toва, което писах по-рано идва от Сони Япония до колкото ми е информацията. Идеята им е да спрат нелегалния внос, няма лошо някой да е на екскурзия и да си хареса камера, да си я купи. Но като си я купува там има опции - ОЕМ, местна гаранция към местен търговец, международна гаранция, ... и цените са различни. Точно затова тук не можем да имаме нищо хубаво, защото все гледаме да не ни изклатят и да изклатим някак системата. Резултата е, че ходим все изклатени на макс. Отиват няколко тарикати, купуват 5-6 камери и ги пускат тук на по-ниска от продажната цена да препечелят нещо и пазара, който и без това е смешен дори на фона на средно голям град в Европа се прецаква, няма печалби и Японците се чудят има ли смисъл да продават изобщо в Булгаристан... Щатите имат ниски цени, защото са огромен пазар и митата са различни, Европа ни цакат повече винаги и с всякаква стока.

Продължавам да споделям опит със сони. Цената в БГ е съобразена с тази в Европа и много често е по-добра и от там. Нямаме опции като намалена гаранция, гаранция към търговец(имаме си един търговец само, защото сме мизерно малко). Имаме супер сервизно обслужване за разлика от много други места по света където сервиза на Сони е много зле... За мен това си струва по-високата цена, важно ми е като си купя нова техника да не я мисля и ако стане нещо да ми я оправят за няколко дни (не говорим за седмици и месеци).

Ако пък съм толкова беден и нямам пари има пазар втора ръка, отдавна сони не е екзотика и пазара втора ръка има добро предлагане и цените са добри... мога да си купя втора ръка с оставаща бг гаранция. Ако няма гаранция поне трябва да е европейска версия на камерата и сервиза освен бърз е и безобразно евтин...

С всички марки и типове техника е така. Всеки сам може да си прави сметката и харчи парите. Държа да поясня, че нямам нищо общо със сони. Нито съм на процент, нито нищо... просто ползвам от доста време марката и вносителя. Нямам забележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-08-19 15:09

Аз съм напълно съгласен и разбирам горното мнение на Симо, за което шапка му свалям [cool]

Ама понеже Сони са мега и проблеми с тЕх никога НЕма - аз гаранцията не я гледам, от къде е и каква е, щом ми е изгодно нещо - купувам, после не го мисля, така и така до гаранция не се стига никога [smilie24] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: Pac   
Дата:   12-08-19 16:46

Ако пазарът втора ръка беше по-нормален в БГ, човек да си пазарува втора ръка. Ама като някой ти предлага техника на 2-3 години, с изтекла гаранция на цената на сив внос... Аз като всеки нормален човек предпочитам чисто ново без гаранция, пред старо без гаранция.
Освен това си правя сметка, че не снимам много и си пазя техниката. Вероятността да стигна до сервиза е сравнително малка. Не че не съм ходил в сервиз, ама беше за счупен байонет след падане, което гаранцията така или иначе нямаше да покрие.
Ако човек е про и снима по 200к кадъра на година, да, ще предпочете читавата гаранция. При мен шанса да имам нужда от ремонт е толкова нищожен, че гаранцията е супер маловажен фактор. Бих дал 5-10% отгоре за БГ гаранция. 50% нивгаш.



Публикацията е редактирана (12-08-19 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III + Sony FE 16-35mm f/2.8 GM цена онлайн vs BG
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-08-19 21:45

Абе днешната техника не е като едно време. Можеш да влезеш в сервиза лесно. Само дано Стемарк измислят някаква схема за тези ремонти, защото цените им са сякаш го правят за кеф, работят супер бързо и качествено... без тях сме за никъде! Ако има вариант за ремонт с материали на клиента в случай, че японците ни резнат кранчето ще е супер... Така ще продължава да не ме е страх да пазаря и втора ръка.

Сигма примерно в момента са едни от най-гадните копчета. Не стига, че трябва да представиш документи, че ти си го купил лично, а не някой друг ами и не се знае немския сервиз какво ще реши, колко ще ти струва, ... едни куриери златни...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »