Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: kalvados   
Дата:   06-08-19 00:27

Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: D.S   
Дата:   06-08-19 00:46

За да се по-интересни
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: lamerko   
Дата:   06-08-19 00:47

Много хора биха казали, че ще е заради "професионалната" насоченост на обективите... А вероятната истина е, че просто нямат необходимото ноу-хау да пуснат автофокусни обективи, които да запазват същото ниво на качество като оптиката им. Все пак не е тайна, че обективите от трети производители обикновено са капризни и не толкова добри като "фирмените" - вероятно това се дължи на необходимостта при повечето байонети да се извършва "обратно инженерство" за налучване на протоколите, като обикновено се пропуска нещо доста важно...
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: kalvados   
Дата:   06-08-19 01:06

Грешни отговори!
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: kvakioh   
Дата:   06-08-19 06:43

Съвършената оптика не се нуждае от автофокус, фокус по очи, следене и т.н
Имам 2 на Цайс и са топ, няма да ги продам никога.
Zeiss Batis серията имат автофокус, Touit също.
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: nyamago   
Дата:   06-08-19 12:41

kalvados написа:

> Грешни отговори!

Грешен въпрос. Цайс ПРОИЗВЕЖДАТ автофокусни обективи, някои бяха посочени от kvakioh, има и други. По-коректен въпрос би бил - защо все още правят И ръчно-фокусни обективи?

Краткият отговор е: защото могат.

По-дълъг: защото позволяват максимална реализация на опита и способностите на фирмата в оптиката, без компромиси заради (електро-)механика или електроника. И защото има достатъчно търсене на ръчни обективи на пазара, достатъчно хора дават добри пари за добри ръчни обективи.

Още по-дълъг:

Цайс са фирма за стъкло и оптика, силата им е в силикатните материали (кварцови и не-кварцови, кристални и аморфни) и в оптически изделия от тези материали (лещи и комбинации от лещи).

Всичко друго е съпътстваща технология, помощни механизми и (в последно време) помощна електроника. От тези неща почти нищо не произвеждат сами, а в сътрудничество с други фирми, които пък са силни в тези области. Някои 'Цайс' обективи само носят синята знчка, но са изцяло проектирани и произведени от други фирми. Сони са добре известен (но не единствен) пример.

Като говорим за автофокусни обективи - Цайс са може би НАЙ-ГОЛЕМИЯ поризводител на такива в света [smilie6] Вградените обективи в десетки и стотици модели 'елитни' сапунерки (като RX серията на Сони), както и на милиарди телефони по планетата, пълнещи Инстаграм със селфита - са подписани от Цайс и са все автофокусни.

[beer]
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: D.S   
Дата:   06-08-19 12:51

А въпроса сериозен ли е наистина ?
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: nyamago   
Дата:   06-08-19 13:00

D.S написа:

> А въпроса сериозен ли е наистина ?

Ами уж не е петък [smilie11] [smilie8]
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: kalvados   
Дата:   06-08-19 16:06

nyamago : Грешен отговор! Автофокусните обективи на ZEISS са произведени от COSINA.А това,че (електро-)механика или електроника влияят на качеството на стъклото е доста смешно обяснение! :) Истината е съвсем съвсем друга!
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: mmjm   
Дата:   06-08-19 16:17

Никой не е писал, че влияе на качествата на стъклото, но обективът без значение ръчнофокусен или автофокусен не е само стъкло, нали?
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: linken   
Дата:   06-08-19 16:20

Като знаеш отговора защо питаш, авторе ? Колегата правилно вметна, че не е петък [beer]
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: rimohit   
Дата:   06-08-19 16:20

Тоест истината я знаеш само ти и още двама-трима ентелегент-ил/минати , като никой от тях не работи в Цайс и сега ни изпитваш[smilie5]
Баси якия форум
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: kalvados   
Дата:   06-08-19 16:21

mmjm : "...По-дълъг: защото позволяват максимална реализация на опита и способностите на фирмата в оптиката, без компромиси заради (електро-)механика или електроника...."
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: mmjm   
Дата:   06-08-19 16:29

Все пак прочети и осмисли целия пост. Не казвам, че отговорът който е дал на въпроса ти е верен, а че вадиш думи от контекста и се опитваш да промениш по незнайни причини смисъла на написаното. [beer]
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: kalvados   
Дата:   06-08-19 16:36

mmjm : Чети и осмисляй ти!Аз съм задал въпрос ,на който още никой не отговаря.Само се дърлите в темата и се правите на интересни.Моля за по-сериозно отношение![beer]



Публикацията е редактирана (06-08-19 16:37)
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: petervassilev   
Дата:   06-08-19 17:49

Тази дискусия ми изглежда повече лингвистична, отколкото технологична.

Ако става дума за съвременната търговска марка Zeiss, nyamago е обяснил кратко и ясно.

Ако обаче,става дума за автентичния Zeiss в Оберкохен до началото на 70-те години (съответно Йена до 80-те години) - ами тогава все още е нямало автофокусна технология (а ГДР е отсам желязната завеса и изостава).

От момента на практическото сливане на Zeiss, Voigtländer и Rollei, изнасянето на производство в Сингапур и сътрудничеството с Yashica, Cosina и т.н. преди половин век, Zeiss се превръща от производител и конструктор в търговско наименование (говорим за обективите), което е синоним на високо качество. Подобно на Leica, Schneider-Kreuznach и т.н.

С две думи - останало е само името и високата репутация.

Подобна е ситуацията от много години и при автомобилите.

 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: kalvados   
Дата:   06-08-19 19:08

Темата на въпроса е точна и ясна - ЗАЩО ? Не е риторичен,лингвистичен,технологичен или исторически.Още веднъж моля - без глупости!
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: stef7   
Дата:   06-08-19 19:34

Въпроса ти е неверен и другите те поправиха преди мен. Zeiss произвеждат автофокусни обективи. Били произведени от Cosina. Ами че те всички останали обективи на Zeiss се произвеждат от Cosina, включително и топ серията Otus. Единствено обективите за кино се произвеждат в Германия (според слухове).

Zeiss прехвърлят производството на обективи към японски компании още 70 и 80 години на миналия век по времето на съдружието с Yashica. Kакто го е описал petervassilev. Добре известен факт е, че не само други им правят обективите но и други ги проектират, Zeiss Batis 85mm f1.8 например е проектиран от Tamron. Но може би са малко повече от търговско име. Според слухове в мрежата все още участват в проектирането на някои обективи както и в контрола на производството.

Така че първо си изясни нещата ти самият, после задавай гатанки [smile]

 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: stef7   
Дата:   06-08-19 20:12

Междудругото автофокусни обективи Zeiss имат доста преди Batis и Tuit сериите, още от времето на Contax/Yashica. Contax N1 серията са автофокусни, както и обективите за Contax G rangefinder. Аз примерно имам

ето този

Тук ги има описани всичките:

Contax N1 Zeiss Lenses

Contax G Zeiss Lenses

И забележи това е официална страница на Zeiss. Тези обективи са толкова Zeiss, колкото и всички останали, вкл. Otus



Публикацията е редактирана (06-08-19 20:13)
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: nyamago   
Дата:   06-08-19 20:30

Има две истини* - ибирайте си:

1. Или Цайс ПРОИЗВЕЖДАТ автофокусни обективи (независимо дали са ги дали 'на ишлеме' другаде, залагат си името и репутацията, а сигурно и доста патенти и ноу-хау). Следователно - грешен въпрос.

2. Или Цайс не произвеждат НИКАКВИ обективи в собствени фабрики в Германия, защото всичко са дали на ишлеме. Което става отговор на въпроса: не произвеждат автофокусни обективи, защото не правят никакви обективи. Не правят и маратонки, между другото.

* Нарекох тези твърдения 'истини', защото са базирани на факти и достоверна публична информация. Не е задължително да се изключват взаимно, само са два различни погледа на една и съща пазарна картина.
= = = =

Автрът, обаче си е намислил нещо и докато не му се каже именно това нещо, всяко друго нещо е нищо (грешен отговор). Сигурен начин да разберем, че той е по-интелЕгентен от нас.

За съжаление няма да дочакам озаряващото разкритие на Истината.
[beer]
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: stef7   
Дата:   06-08-19 20:43

Ако питаш мен,автора е прочел нещо някъде и е решил да се прави на интИлигентен без да провери това нещо вярно ли е или не. [smile]

 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: Hsathv   
Дата:   06-08-19 20:46

Цайс произвеждат автофокусни обективи. Обективите в машините им за лазерна корекция на зрението са автофокусни.
Цайс не произвеждат автофокусни обективи за масовата фотография ,защото не произвеждат никакви обективи за фотоапарати и то доста от отдавна. Даже не е сигурно дали имат някакъв контрол над продуктите с тяхното лого, а само прибират определен процент печалба спрямо договорите си. И много фирми правят така, като хитачи , шарп, филипс...
Толкова като за петък.
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: stzz   
Дата:   06-08-19 20:47

Да правят квот си щат бе...........дреееми!
ПП
......[smilie18]............... kalvados, си и ти един интИлигент.....[smilie18]........
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: kalvados   
Дата:   06-08-19 21:25

stef7 e най-близо до истината.Помислете за какво им е на ZEISS да работят с CONTAX.Старата световно известна марка с 2 вековна история защо ще търси партньор на края на света в далечна Япония.Преди това тя е работила и с PENTAX.За какво и е да дели печалбите с друг.Значи има нещо което и липсва.Ей това е нещото което кара ZEISS да работи с японски фирми.
 Re: Имам въпрос към интИлигентите:Защо ZEISS не произвеждат автофокусни обективи?
Автор: sherbit   
Дата:   06-08-19 21:37

Това не дава отговор защо kvakioh има посредствени снимки.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.