Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой да не се върже!
Автор: Gecata   
Дата:   23-07-19 13:27

Някой да не се върже на обява като тази: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=128125
Обикновено това са измами. Карат ви да преведете едни пари предварително и после ви оставят да ближете рани. Заинтригуван от обявата и адски изгодната оферта вчера веднага позвъних на телефона за връзка. Такъв телефон разбира се няма - номерът е сгрешен (с повече цифри). Продавачът е регистриран в деня на пускане на обявата, а непознаването на техниката описана като DSLR може да ви заблуди, че яовекът не е много наясно какво продава и колко е действителната му цена. Отправих разбира се молба за актуален телефон за да се чуем и евентуално да се срещнем (от един и същ град сме според регистрацията) и 24 часа по късно получавам следното съобщение:
Ние продаваме и доставяме от Обединеното кралство.
Доставката отнема само 3 дни, за да стигнете до дома ви.
Доставката се извършва чрез DHL.

Говорите ли английски?

Ще се радваме да отговорим на всички други въпроси, свързани с покупката.

Наздраве!

Наистина наздравеи не се връзвайте :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Gecata   
Дата:   23-07-19 13:28

Активния линк към обявата: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=128125




Публикацията е редактирана (23-07-19 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Konstantinov   
Дата:   23-07-19 14:09

В ибей има- 1630 евро ползван . Може да паднат още цените нали излизат нови модели с 61 мегапиксела.
Гледах а7з за 1540 евро нов и а73р за 1950 евро също нов от хонг конг.
Бях объркал а7з със а7з р и си викам ще си купя от германия за 1540 евро...ама видях че е без р-то.Тия 400 евро явно са ми психологична граница.



Публикацията е редактирана (23-07-19 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: plamen_gb   
Дата:   23-07-19 14:18

Абе А7r III няма и от Хонг Конг за тези пари, върви някъде към 1700 евро без данъци и такси за внос. Пълно е с магазини като ефинити и еглобал които ти ги пращат като "подарък" за да не се плаща внос, но 50/50 дали ще мине номера.



Публикацията е редактирана (23-07-19 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: silvesar   
Дата:   23-07-19 14:22

Ами нормално е да е измама, но винаги ще има такива търговци и хора който да им се връзват [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: georgioiv   
Дата:   23-07-19 14:57

Аз им предложих да ми преведат пари по сметката, за да се уверя че са истински търговци и после ще им поръчам.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   23-07-19 16:16

Аз такива обяви ги пращам директно на Admin и последвалата реакция винаги е била адекватна.
Просто, когато се натъкнете на подобни обяви, пишете ЛС на Admin


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: chukov   
Дата:   23-07-19 17:58

Личи много и от описателния текст, който очевидно е прекаран през Гугъл транслейт

"Нов никога не е бил използван SONY A7RIII
Ако гледате тази камера за известно време, знаете, защото е невероятно. вероятно най-добрият пейзаж и potrait пълен Frame mirroless камера там днес
Невероятно 42 мегапикселов сензор
Камерата е съвсем нова и не е използвана
много добър детайл, красив цвят
Чудесно за всяка форма на фотография / видео, за което си мислите"

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Admin   
Дата:   23-07-19 23:19

Обявата е премахната.
Молим ви като видите подобно нещо да сигнализирате към Админ. Сайта има много неща за поддръжка и невинаги можем да го видим навреме, но когато подадете сигнал ни идва като аларма.

От днес всеки новорегистриран ако пуска обява, също ще получаваме съобщение, за да ги преглеждаме подобни потенциални измамници.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: localhost   
Дата:   24-07-19 03:42

Е като видиш: пълен Frame трябва да си пълен глупак да се вържеш.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   24-07-19 09:46

Да се регистрирам за да:
пусна обява;запиша екскурзия;потвърдя пратка;потвърдя участие;
е единствената ми причина за регистрация в разни сайтове.
Така ,че не виждам нищо неестествено.
Да ми поискат предварително пари - също. Но аз не давам!(например разочаровани продавачи от клиенти, който не си потърсват стоката)
По странното е, че ми се е случвало да поискат да им платя по банков път след като съм получил стокага !!! - но това е заради кретените от Еконт, техните ужасни такси при голяма сума и техният ортаклък с нАП.
Та всеки е невинен до ДОКАЗВАНЕ на противното!
Поне това е закона.
Но България е странна държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: asahi   
Дата:   24-07-19 16:14

Кой те е обвинил, че така се чувстваш?
Не разчитай банковите преводи да са тайна за НАП и Прокуратурата. Достатъчно е да те заподозрат за нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   24-07-19 18:14

На нищо не разчитам.
Но като "свободен гражданин на демократична държава" ме принудиха да имам банкова сметка и карта ...и да си плащам всяка транзакция, както и всичко което се регистрира в продажните сървари на продажните корупционни дирници.
Не ми и трябва да разчитам - не съм в бизнес , опасни суми или апетитна крава за доене.
Горното написах, за кажа как се избягва дубле таксите и за Еконт, които са прогресивни на сумата.
Демек как и от там да не си топят човката.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: asahi   
Дата:   24-07-19 23:48

Кой те принуди? Твоето желание да консумираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   25-07-19 00:52

Просто заплатата ми се ПРИВЕЖДА там.Задължително!
Това достатъчно ли е? Или падаш от небето?
Щото на тема тези принуди мога роман да напиша.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   25-07-19 09:22

Leica написа:

> Просто заплатата ми се ПРИВЕЖДА
> там.Задължително!
> Това достатъчно ли е? Или падаш от
> небето?
> Щото на тема тези принуди мога
> роман да напиша.


Леко напрегнат ми се струваш от няколко дена.

Никой не те е принудил,като не ти изнася да ти превеждат заплатат по сметка сменяш работата и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   25-07-19 09:38

svetozar_stefanov - "Леко напрегнат ми се струваш от няколко дена."
Не прави такива криви преценки. Не съм влизал тук поне от 20 дена.
svetozar_stefanov - "Никой не те е принудил,като не ти изнася да ти превеждат заплатат по сметка сменяш работата и готово."
Нц, аз това го смятам за принуда.
И алтернативните работодатели правят така, и те са принудени.
Може би ще кажеш, че имам свободата да си сменя страната?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: asahi   
Дата:   25-07-19 12:13

Доста свободи имаш. Ако си се натъкнал на някакво ограничение то най-често е в резултат на твоя избор.

За заплатите - аз съм си шеф и си привеждам заплатата в личната банкова сметка. Така е по-лесно за мен, по-лесно е и при евентуална данъчна ревизия. Моят избор е такъв и не го смятам за ограничение, а за улеснение.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   25-07-19 12:48

Аз не те питам нито как ги получаваш, нито дали така ти е кеф.
Много хора предпочитат твоя начин, но лошото е, че не виждаш, че е диктатура да се отнеме моя. Не е незаконно - напротив, имам това право по закон!

Аз искам да мога да получавам възнагражденията си КЕШ !
Аз искам да мога да плащам задълженията си КЕШ !
Аз искам да не бъда третиран поради това неравностоино.

Просто и ясно.
А ти, като вярваш на държавата ти като стопанин на твоя собственост и права, сега се радвай и вярвай и на бандитите, с който държавата е споделила данните ти до последната стотинка, покупка и дестинация по време.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: imitev   
Дата:   25-07-19 17:52


Може да искаш много неща, но плащането на заплатата ти по банка е условие на фирмата, за която работиш.

А те го правят така, защото им е по-удобно. Особено ако са голяма фирма със 100+ служителя - как виждаш гл. счетоводител да ходи с 2 чанти пари и да броят като луди цяла седмица заплати, при условие, че с банката го правят за 2 часа?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: chukov   
Дата:   25-07-19 21:53

прЕвеждате пари

Коренът на думата е от превод на пари

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   25-07-19 22:32

imitev - правиш си грешен модел.
"фирмата"(условно) в която работя си има хора, места и начини как да ми плати ... и така го е правила 10Х повече години - в КЕШ, отколкото сега.
Така, че звучиш несъстоятелно.
Ако беше частник с 1-2 коли и 10-ина човека...да приемем, да допуснем, да се съгласим!
Изглежда всички искат да са адвокати на банковият капитал и да ми атакуват правата тука! Какво нещо е българина!! Няма никакъв афинитет към ПРАВОТО !
Адвокати на правото на банките аз да им бъда безплатен кредитор !

Хора.
Всяко теглене е такса - пропорционално на сумата.
В България пари в банка...ел.у-ва...значи РИСК ! Понеже доказано няма контролен механизъм!
В България работа с кредитна/дебитна карта означава абсолютно досие - което се разиграва на търг, препродава и използва целево.
Някой ще знае до стотинка за вас всеки разход по сума и вид. Може да ви начертае живота на карта, на която до минута и до метър ще знае къде сте били, къде сте и къде...ще бъдете!
Така винаги ще ти знаят цената, т.е. ресурса необходим да да те смажат и да ти отнемат свободната воля и право на избор.
Ще знаят ПО-ДОБРЕ ОТ ТЕБ точно кога искаш и можеш да си купиш стъклото "Х", дори ще ти го донесат в тоя момент без да си го поръчал.
Мислете хора.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: localhost   
Дата:   26-07-19 02:52

Точно пък от теб някой се интересува.

И банките са в пъти по-сигурни от НАП. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: Leica   
Дата:   26-07-19 09:12

Да не се интересуват от теб е най-добрият капитал.Но и този капитал се заработва. Та ти благодаря за комплимента,но няма как да ти въпжа на констатацията по обясними причини. И какво общо има това?

Банките и да са сигурни, а НАП да не е, това означава, че при пробив всеки го отнася. НАП е язовира на банките!?
Защото когато изтече НАП, изтича информацията за финансовият живот на всеки от нас - интересен или не - точно това е важната част.[smilie7]
В смисъл, бандита ще знае да не се занимава с безинтересни като мен, а къде да концентрира усилията .[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да не се върже!
Автор: asahi   
Дата:   26-07-19 10:20

Има ли някой от успелите хора, който е проповядвал твоите възгледи? Едва ли ще се скъпят за 25 стотинки такса за теглене от банкомат. Моята банка взима толкова.

Във финансовата сфера доверието е най-големия капитал. Когато се ползваш с доверието на банка си по-силен. С пачката си силен в размера на пачката, а доверието е ниско.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »