Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: colorphoto   
Дата:   17-06-19 02:19

Юри64 - Вие собствено четете ли че пиша че и аз имам чуденка за А-7/2 НО спрямо Д-610 ,който имам за сега.

Д-750 често ползвам на приятел но не ме привлича вече,както не ме привлича нищо огледално повече.

Качествените обективи може да са тежки но мен ме вълнуват САМО ЛЕКИ стъкла не повече от бленда ф-1,8,даже и 2,8 в името на удобството и това да са с мен нещата често а не да са супер стъкла и да са в шкафа.

Юри,като четете си включете мисленето белким осъзнаете че всичко е въпрос на приоритети.



Публикацията е редактирана (17-06-19 02:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: ombre   
Дата:   17-06-19 09:41

Колорпфото, сонито е супер, но не съм съгласен за аф. То фокусира, но според мен много по бавно от никона, говорим за динамични кадри, за статични е друго. Аз на моя му бях завинтил сонешката 50 ка, освен в нея да е драмата, но и с споменатия цайс, нещата не бяха особено бързи. Да не забравяме и факта че това е второто тяло фф безогледалка и че няма нищо общо с новите. Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: Gecata   
Дата:   17-06-19 09:57

Много странно, но Sony a7m2 фокусира много по бързо с канонски обективи и преходник Sigma МС-11 отколкото със сонишките . Лично впечатление.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: quazimodo   
Дата:   17-06-19 10:11

uri64 написа:

> Щото Д610 тежи 2 тона...а А7II с
> качествените обективи е толкова
> лека, че човек трябва да носи
> железни кюлчета около кръста, та
> да не го отвее вятъра. [smilie18] [smilie18]
> [smilie18]
> И щото Д750 е същото, че и по-лошо от
> Д610...Много неадекватно сравнение
> [smilie23]
>

Човека просто търси оправдание, за да се похвали, че ще купува Сони, иии понеже това с теглото беше първия мит (когато рокендрола беше млад и безогледалките бяха стигнали само до КЕКС-3), е решил да ползва него[smilie18][smilie18] [smilie18].

П.П. Който за теглото придиря, при Олимпус се спира[smilie5][beer].



Публикацията е редактирана (17-06-19 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: colorphoto   
Дата:   17-06-19 11:14

Kwazimodo:Вие с Юри с кой акъл пишете тука?!

Какво ОПРАВДАНИЕ - да не е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ да искаш ПО–ЛЕКИ и КОМПАКТНИ джаджи да са ти по-често с теб!

И какво да се хваля като губя пари от смяна на системата!

Въобще не ми дреме какво пише - дали Сони ,Мони или Дони!

Никога не съм бил фен на никоя марка за нищо.

Факта е че сега само за една марка безогледални фулфрейми имаш най-развит вторичен пазар за тела и обективи от разни производители и се намират леки,макар и компромисни стъкла.

Не съм фен на Сони но намразих Никон защото много закъсняха с какво ли не и се налага да сменям система и да губя пари и нерви.

Закъсняха отдавна с пълното автоматизиране на обективите още в сравнение с Канон и сега канонските се ползват спокойно на безогледалните системи а никонските почти не.

А и Никон извадих некви кютуци за 50 и 35.

Макар че и със Сони ще разчитам основно на Тамрони,Самянги и прочее леки пластмаси.

Ясни за всички неща се предъвкват тук заради заяждащи се дежурни тролове .


Оправдание съм търсел моля Ви се!

Титани!



Публикацията е редактирана (17-06-19 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: uri64   
Дата:   17-06-19 11:30

colorphoto написа:

> Юри64 - Вие собствено четете ли че
> пиша че и аз имам чуденка за А-7/2 НО
> спрямо Д-610 ,който имам за сега.
>
> Д-750 често ползвам на приятел но не
> ме привлича вече,както не ме
> привлича нищо огледално повече.
>
> Качествените обективи може да са
> тежки но мен ме вълнуват САМО ЛЕКИ
> стъкла не повече от бленда
> ф-1,8,даже и 2,8 в името на удобството
> и това да са с мен нещата често а не
> да са супер стъкла и да са в шкафа.
>
> Юри,като четете си включете
> мисленето белким осъзнаете че
> всичко е въпрос на приоритети.
>

>
> Публикацията е редактирана (17-06-19
> 02:51)

colorphoto, а Вие четете ли заглавието на темата - "Sony a7 II vs Nikon d750"? Дали ако вземем под внимание това заглавие (както би следвало), Вашите отвлечени разсъждения за А7МК2 спрямо доста по-различният Д610 са "релевантни"? И така погледнато, вашите лични приоритети дали имат някакво значение?
Дали Вие като четете си включвате мисленето??? Аз лично се съмнявам като чета Вашите извержения.

Иначе, ако трябва да се спрем на приоритетите Ви, - наистина, дори и само след бегъл поглед във вашия профил, човек би се съгласил, че след като техниката няма абсолютно никакво значение за качеството на Вашите фотки, то вероятно действително би било по-добре да не се мъчите поне с теглото и (на техниката).

Лека, усмихната и най вече по-смислена и адекватна седмица ви желая. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: colorphoto   
Дата:   17-06-19 15:21

Юри,само като прочета че твърдите че Д-750 бил ДОСТА по-различен от Д-610 ме напушва смЕх...

После като се аргументирате и с профили се уверявам че няма смисъл да да Ви се вързвам на заяжданията в стария форумен стил.

Вие сте последния,който има право да отсъждате кой в коя тема трябва да пише тук.

За Сони Алфа 7/2 се пита и това ми е достатъчно да се интересувам и пиша в темата понеже това тяло ми отговаря на търсенията и възможностите.

Сума ти празни приказки изписваме за да се изясняваме помежду си с хора като Вас - Юри!

Да се надприказваме само кой кво имал предвид и колко разбирал - пошло!

Тая стара лоша традиция тук няколко безделни заяждачи да критикуват кой кво къде писал трябва да се пресече от администрацията на форума защото само се смъква нивото от лични изяснения към и между тях.



Публикацията е редактирана (17-06-19 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: uri64   
Дата:   17-06-19 17:08

Разбира се че Д750 е доста по-различен от Д610. Но това няма как да се усети от някой, щракайки хобистки от дъжд на вятър, а единствено ако съответната техника се използва сериозно. Не случайно Д750 а не Д610 (който е един съвсем не лош апарат впрочем) се използва от голям брой събитийни/сватбени фотографи. Каквото е и намерението на автора на темата за ползване на един от двата модела апарати.
Ако влагахте повече мисъл и по-малко емоции в постовете си, мнението ви би звучало доста по на място. Ако пък имате претенции към някой, когото смятате за "безделен заяждач" - имате съответните средства да обърнете вниманието на админите към него. Те не оставят безделните заяждания без последствия. До колкото видях Вие първи почнахте да охарактеризирате опонентите си тук като титани. Което според мен си е чиста проба "присмял се хърбел на щърбел".
Единствено с цел да ви помогна да постигнете повече яснота по основния предмет на темата и от там да може да получите реална представа за адекватността на коментарите си, ще цитирам два от постовете на автора на темата:

Sony a7 II vs Nikon d750

...................
Здравейте. Ще снимам предимно портрети. Интересува ме кой от двата апарата снима на по - високи ISO стойности. За мен 3200 без шум е доволно. Като за начало ще взема 50mm 1.8 не ме интересува видеото, дисплея или батерията, а качеството на изображението. За около 2000лв.тези модели са в бюджета. Кой от двата апарата е по - добър?

.........................
Снимам по сватби където в 80 процента от ресторантите е с лоша светлина. Харесва ми да снимам без светкавица и затова ми трябва по високо ISO. Въпроса ми е Sony a7 II или Nikon d750 с обектив 50mm 1.8 без светкавица до 3200 ISO?

А ето тук едно съвсем кратко сравнение на характеристиките на Д750 и Д610, от което всеки, дори съвсем малко запознат със събитийното снимане, би могъл да прецени колко "еднакви" са двата модела. [smile]



Публикацията е редактирана (17-06-19 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: colorphoto   
Дата:   17-06-19 17:57

Абре Юри - знаем че ги разбираш - поспри се човек.

Колко дена да се обясняваме тука?

Спори му се на човека с някого та си намери...

Писах че не е да не съм снимал няколко пъти с Д-750,демек ми е ясен какво може.

За сватбите да купува Д-750 човека па аз за разходки и портрети и на Алфа-7/2 ще мирясам.

Щото ако е за сватби и Д-750 не е оптимален с тая тесна АФ-зона,но като за нашето нямане бива.

Все се чудя как някои люде им е толкова важен спора за разни техно-джаджи и изделия дето не зависи само от тях каква фотография ще покаже някой...



Публикацията е редактирана (17-06-19 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   17-06-19 18:10

uri64 написа:


> А ето
>
> тук едно съвсем кратко
> сравнение на характеристиките на
> Д750 и Д610, от което всеки, дори
> съвсем малко запознат със
> събитийното снимане, би могъл да
> прецени колко "еднакви" са двата
> модела. [smile]

От сравнението в сайта ми направи впечатление:

Min Focus Sensitivity EV -3 vs EV -1 Autofocus in lower light

Още отпреди знаех, че D750 е по-добре на тъмно, но сега излиза (поне според написаното), че е доста по-добре от D610.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: uri64   
Дата:   17-06-19 18:16

Автор: colorphoto
Дата: 17-06-19 17:57

Абре Юри - знаем че ги разбираш - поспри се човек.

Колко дена да се обясняваме тука?

Спори му се на човека с някого та си намери...

Писах че не е да не съм снимал няколко пъти с Д-750,демек ми е ясен какво може.

За сватбите да купува Д-750 човека па аз за разходки и портрети и на Алфа-7/2 ще мирясам.

Щото ако е за сватби и Д-750 не е оптимален с тая тесна АФ-зона,но като за нашето нямане бива.

Все се чудя как някои люде им е толкова важен спора за разни техно-джаджи и изделия дето не зависи само от тях каква фотография ще покаже някой...



Публикацията е редактирана (17-06-19 17:59)

Охо, а къде остана "само като прочета че твърдите че Д-750 бил ДОСТА по-различен от Д-610 ме напушва смЕх..."??? Къде останаха титаните и бездейните щракачи?
Продължавате да не разбирате затова ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ ще Ви обясня - сметнах за нецелесъобразно (и ви го написах) да сравнявате опита си с Д610 с впечатленията, които сте получил от няколко-минутното пощракване с А7МК2 поради това, че Д750 и Д610 са съвсем различни тела, когато се използват интензивно при снимане на събития/сватби. Междувременно не съм изказвал мнение кое от телата на Сони и Никон е по-добро за целите на автора на темата. При което Вие изпаднахте в емоционална криза и почнахте да пишете неща, от които сега изглежда давате заден ход.
И бих оценил Вашите усилия да не фамилиарничите, след като аз съвсем учтиво се обръщам към Вас. :)



Публикацията е редактирана (17-06-19 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: marrio31   
Дата:   17-06-19 20:07

Изобщо не обръщайте внимание на този colorphoto,помня че и той имаше подобна тема и блокира всички които казваха нещо лошо за а7ll,
той явно си е решил да си го купи..но пък така обърква автора на темата.Сега в тази тема не може да блокира и предполагам страда доста от този факт :)



Публикацията е редактирана (17-06-19 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: colorphoto   
Дата:   17-06-19 23:00

А бре мойто момче марио31,де да ми бяха това страданията в живота че не мога да блокирам сульо и пульо...

Нито съм влюбен в А7/2 нито Ти си някой,който има съобразно какво да пише че съм обърквал питащия в темата.

Но се заяждаш персонално,призовавайки незнайно кои да не ми обръщали внимание,макар да не съм жаден за внимание от никого.

Е, получих особено внимание от теб,който даже си ме запомнил че съм те блокирал някога,което не е чудно предвид що за заяждач си,макар да не съм си направил труда да те помня...

За различно мнение и/или харесване на друга марка никога никого не съм блокирал.



Публикацията е редактирана (17-06-19 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: marrio31   
Дата:   17-06-19 23:12

Ами липсват администратори тук,на мойто момче ще говориш на някой друг,я си покажи смешната тема и колко хора си блокирал,само слабите хора блокират,слаби и смешни като теб,съжалявам че слизам до твоето ниво..дано администраторире видят писанията ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: colorphoto   
Дата:   17-06-19 23:16

Ти ме нападаш по-горе без въобще да имам спор с теб персонално за нещо - това ли да видят администраторите!

Не четеш даже своето но претендираш.

Не можеш да ме засегнеш ти но разваляш климата във форума с лично заяждане.

Юри поне вади технически аргументи заяждайки се а ти само лична неприязън.



Публикацията е редактирана (17-06-19 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: marrio31   
Дата:   17-06-19 23:20

Аз се чудя,как изобщо имаш очи да се обаждаш,пишеш главно глупости и блокираш хора които ти пишат истината в очите,не стига че блокира толкова хора в тъпата си тема,а и тук се обаждаш[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: colorphoto   
Дата:   17-06-19 23:28

Разсмиваш ме искренно вече.

Не стигало че съм бил блокирал ТОЛКОВА хора а и пак съм смеел да се обаждам...

Ти като че ли го усещаш че някога съм бил избил а не блокирал толкова много невинни хора аз злодея - ха-хаа!

Щото ти си бил блокиран и си страшно обиден праведник.

Продължавай докато се облекчиш но аз спирам с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: Gecata   
Дата:   17-06-19 23:31

Хора вземете се в ръце и не ставайте смешни с препирните си. Двете тела са с толкова сходни параметри, че не си заслужава дори отварянето на тема. Единственото което би трябвало да е от значение е подръжката, а в момента най-адекватна подръжка, ремонт и обслужване на фототехника се предлага от Стемарк за Сони - ТУК и ВЕДНАГА!Това ме накара преди година да сменя каноската си система със Сони след кончината на Ники (Зентекс).



Публикацията е редактирана (17-06-19 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: marrio31   
Дата:   17-06-19 23:34

Ти явно не разбираш,че когато блокираш си слаб,пък може верно да не разбираш..даже и тия със сонитата ти написаха да си купиш а7lll а не а7ll,ама чукча писател,сега и човека ще подведеш да си купи а7ll вместо д750.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   17-06-19 23:55

Nikon D750 vs Sony a7II

Има абзац за фокусирането. За нуждите на питащия в темата, Nikon D750 е за предпочитане пред Sony a7II.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: marrio31   
Дата:   18-06-19 00:11

За мен тук разликата главно е в цената на обективите и във фокуса,д750 е с по-добър автофокус,50/1.8+85/1.8 от базара излизат около 1100лв,за сонито само 55/1.8 е толкова и с това тяло(а7ll) едва ли ще е добре фокуса,d850 е с две карти,а7ll един слот и до тук чуденката спира :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs Nikon d750
Автор: quazimodo   
Дата:   18-06-19 06:49

Gecata написа:

> Хора вземете се в ръце и не
> ставайте смешни с препирните си.
> Двете тела са с толкова сходни
> параметри, че не си заслужава дори
> отварянето на тема. Единственото
> което би трябвало да е от значение
> е подръжката, а в момента
> най-адекватна подръжка, ремонт и
> обслужване на фототехника се
> предлага от Стемарк за Сони - ТУК и
> ВЕДНАГА!Това ме накара преди
> година да сменя каноската си
> система със Сони след кончината на
> Ники (Зентекс).
>
[smilie24][smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-06-19 06:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »