Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 15:50

[smilie8] Здравейте на всички! [smilie8]

Моля ви за мнения относно тялото 6D на Canon... Добро ли е, струва ли си паричките, става ли за сватбена/портретна фотография, с кои обективи най-добре ще влезе в комбинация, да заложа ли наистина на него или да се насоча към по-добро... Искам да се сдобия с тяло и обектив, които ще ми помогнат да правя арт композиции, така да го кажа. Идеи имам много, но ми трябва техника, с която да ги изразя.

Ще съм много благодарна за отговорите ви![smilie25]

И да не забравя... Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM ще се комбинира ли с 6d-то? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-06-19 15:57

Какъв е горе долу бюджета ви за тази така нужна техника ?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   07-06-19 16:02

Ей сега стана мътна и кървава, очаквай всеки момент хотснейл да те налази с безогледалните Сонита[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Сега по темата:
6D е страхотна машина и става за всичко което си изброила. Относно обектива е много важен и бюджета. Най-евтиния вариант е 24-105 и като за начало не е лош. Петдесятката нямаш никакви ядове да я ползваш на 6D.
Ако кажеш и какъв е бюджете може по обстойно да се поговори.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 16:02

Ами цената на 6D-то ме устройва (говоря за тялото само, без обективи). Нещо около тези парички [smilie8]



Публикацията е редактирана (07-06-19 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Synthy   
Дата:   07-06-19 16:04

Провери цените на обективите и после пак премисли. Никое тяло не работи без тях ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   07-06-19 16:05

Да, обектив 50/1.8 STM ще се комбинира с 6D. Обаче, след малко ще ви пратят да си купите Сони, но нищо - той се комбинира и с него[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 16:07

Наясно съм, да. Не се изказах точно по-нагоре. За обектив бих дала също толкова, колкото и за тялото. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: uri64   
Дата:   07-06-19 16:08

6D става за портретна фотография, но условието, доколкото чета първия посте е "сватбена/портретна фотография". Струва ми се, че 6Д не е идеалното основно сватбарско тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Mogila   
Дата:   07-06-19 16:12

Тъкмо приготвям двете 6Дта за сватбата утре. Към тях Сигма 28 1.8, Сигма 50 1.4, Канон 85 1.2, Канон 135 ф2, Канон 70-200 2.8.

Към тях и няколко светкавици.

За мен става идеално за портрети и сватбена фотография. На който не му е достатъчен-да се оправя.


Портрети с 6д можеш да видиш в профила ми.



Публикацията е редактирана (07-06-19 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 16:19

Mogila, разкошни снимки [smilie10] и благодаря за съвета!!![shtrak] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 16:27

Ами тъй като съм използвала до сега 50мм/1.8 и ми е ясно, че трудно се снима цял образ (от глава до пети) в стаи, в тесни пространства, като цяло в затворени помещения, какъв обектив ми трябва за такива снимки? Кой бихте ми препоръчали?? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Synthy   
Дата:   07-06-19 16:28

Сега ще ме наплюяст тук, но аз много харесва COSINA 19-35. Старичък е, има своите кусури, но лично на мен много ми допада каква картинка изкарва. Във време, когато всички снимат с ултра острилките, такава визия ще е уникална [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   07-06-19 16:29

Нали ти казах, за този бюджет 6D+24-105/f4 L IS USM
Даже ще останат и стотинки за една светкавичка[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: elitsa.cholakova25   
Дата:   07-06-19 16:44

[cool] Благодаря още веднъъъъъж!!![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: шдфдшд   
Дата:   07-06-19 16:53

Автор: uri64
Дата: 07-06-19 16:08

6D става за портретна фотография, но условието, доколкото чета първия посте е "сватбена/портретна фотография". Струва ми се, че 6Д не е идеалното основно сватбарско тяло.


uri64 , кое е идеалното тяло за "сватбена/портретна фотография" и защо ? ...само от любопитство...


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: aidend   
Дата:   07-06-19 17:06

Доста фотографи снимат с 6D

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: quazimodo   
Дата:   07-06-19 17:14

aidend написа:

> Доста фотографи снимат с 6D

Явно не са минавали през този форум. Иначе щяха да знаят, че за нищо не става[smilie18]. Как ли са се оправяли тия с Мамиите преди да се появи Сони А7[smilie10][smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: шдфдшд   
Дата:   07-06-19 17:21

...за мен , 6Д е еквивалент на Калашников...давам си сметка , че elitsa.cholakova25 едва ли ще ме разбере...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: шдфдшд   
Дата:   07-06-19 18:15

...от друга страна пък , Калашникът , може би не е най-подходящото нещо , като за сватба...[smilie3]
...ето какво ми обясни на лични един човек ,на когото може да се вярва , но не иска да се намесва в разговора :

Представяш ли си да снимаш сватба и да се окаже, че картата ти е прецакана, много рядко се прецаква карта, но се случва! Когато снимам в студио проблем с картата нямам, защото снимам тетеринг с кабел и снимките директно отиват в компютъра, когато ми се налага обаче да снимам някъде на друго място, накрая на сесията прехвърлям всичко през WiFi в телефона си за да имам кадрите на 2 места!
Фокусната система наистина не е добра, защото освен бавенето при рекомпозиране, при снимане с много плитък ДОФ, фокусът не винаги е точен и ако снимаш сватба или кръщене в църква, със сигурност ще има много кадри брак. Иначе сензора на 6Д е по-добър от този на 5Д III и 6Д II.


...става въпрос за липсата на втори слот за карта и за единствената кръстата точка на автофокусната система...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: nsirakov   
Дата:   07-06-19 23:48

боже пази втория слот боже.... от 6 години снимам с 6д, с една единствена 64гб карта която ми подариха с апарата... е па не се е развалила още да го....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   08-06-19 08:34

6d- то е най доброто за тези пари, особенно с грип изкарвам една сватба 12ч снимане без да сменям батериите. Казвам го защото имам и Сони А7м2 и там 6-7 батерии заминават. Държи на исо, фокуса за мен е читав, за спорт не става, но за портрет е достатъчен. Не бих се разделил с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: georgioiv   
Дата:   08-06-19 16:25

6D е ултимативно добър апарат, ако не търсиш бърз фокус. За сватбена фотография, аз бих препоръчал и едно второ тяло за по-бързите моменти, с повече и безпроблемни фокусни точки. Примерно нещо М4/3 - Олимпус или Панасоник. Друг проблем на 6Д е много шум в тъмните участъци, бих снимал една идея по-преекспонирано, примерно +1/3

50/1.8 STM пък е супер чудесен обектив, особено за парите си. Аз бих го комбинирал с 85/1.8 и един широк - 28мм или 35 мм. И като начален комплект, това е достатъчно за всякакъв вид портретна фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: uri64   
Дата:   08-06-19 16:27

шдфдшд написа:

> Автор: uri64
> Дата: 07-06-19 16:08
>
> 6D става за портретна фотография,
> но условието, доколкото чета
> първия посте е "сватбена/портретна
> фотография". Струва ми се, че 6Д не е
> идеалното основно сватбарско
> тяло.

>
> uri64 , кое е идеалното тяло за
> "сватбена/портретна фотография" и
> защо ? ...само от любопитство...
>

Ами има каноски тела с по-добър, динамичен обхват, по-добра картина на високо исо, по-добър аф на тъмно, повече аф точки и т.н. и т.н. и т.н..
Не че не могат да се снимат сватби и с 6D, и да станат чудесни кадри.
Аз лично не бих го избрал за основно сватбарско тяло, но всеки сам си решава на базата на много фактори с различна тежест.



Публикацията е редактирана (08-06-19 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: burningice   
Дата:   08-06-19 17:41

6Д е добро тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнения за Canon 6D
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-06-19 19:40

Ако ще е бюджетно и фул фрейм към момента бих се ориентирал към Д750 никон. Обективите са сходни като цени, базара е пълен с предложения заради лудналите по безогледалки и Д750 е МНОГО по-добро като АФ и мерене на светлината спрямо 6Д. Има и два слота за карти, което за мен е задължително ако снимам неща, които не мога да презаснема и тилтващ екран, което пък е удобно за някой странни ъгли на снимане понякога макар АФ през лайфвю да не е цвете.

Сони... А7м2 е ок, но за работа бих предпочел никона, освен ако няма в изискванията и видео заснемане. Ако е само за снимки Д750 е перфектен.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »