Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: Babev_George   
Дата:   03-05-19 11:10

Здравейте,
Предстои ми покупка на лаптоп и ми се иска да ми върши работа и за Лайтруум и фотошоп.
Гледах темите из форума, но са стари.
Търся нещо на 15'6 инча.
Мечта ми е до 2 000лв да се спра.


Поздрави и на фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: Stefan.S   
Дата:   03-05-19 11:13

Всеки DELL за тез парички ще ти свърши работа [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: nsirakov   
Дата:   03-05-19 11:40

обаче мониторите на тези лаптопи не са цвете за мирисане..

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: marves   
Дата:   03-05-19 12:01

Зависи от лаптопа.

Втора ръка можеш да си намериш Lenovo Thinkpad P50 за тези пари (нов струваше над 6500 лева).

Има 4K IPS дисплей с пълно покритие на sRGB, вграден хардуерен калибратор, някои конфигурации имат дори специален тъчскрийн (дисплея работи с писалка с нива на натиск, тоест превръщаш лаптопа в Wacom дисплеен таблет със същите функционалности).
Конфигурирани са с XEON процесор, QUADRO графичен чип с 10bit цветове на дисплея (поддържа 10bit и към външен монитор), SSD и RAM слотове в излишък (можеш да му накачиш до 4 SSD-та и до 8 плочки RAM), отделни радиатори, перки и въздуховоди за графичния чип и процесора - тиха и безпроблемна работа.
Важно е да се обърне внимание, че процесора и видео чипа в тези модели (P70 модела е 17+") не са орязани мобилни процесори откъм TDP и реално са по-производителни от последно поколение i7 стандартни лаптопчета под напън.
Трябва да спомена и великия TrackPoint на Lenovo Thinkpad, толкова е удобен, че на моя P70 съм забранил изцяло мауспада директно от BIOS.

Ако търсиш само нов лаптоп за тези пари... може да те поизнерви при работа с много RAW файлове, също и да те поизпоти, защото ще напича целия корпус (евтините лаптопи ги правят с конструкция, която ползват и за топлоотдаване, за да са компактни и леки).

Също ако ще разчиташ на дисплея на самия лаптоп, задължително трябва да провериш някое подробно ревю за модела, но който си се спрял. Ако не покрива 98%+ sRGB пространство просто го отписвай. Масовите IPS панели в лаптопите са бюджетни и покриват едва 60-80% от цветното пространство. Това ще доведе до доста ясни разлики между това, което виждаш на лаптопа и външния/друг монитор с покритие на sRGB.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: kery70   
Дата:   03-05-19 17:02

IBM/LENOVO THINKPAD P50, CORE I7-6820HQ, FHD IPS, QUADRO M2000M, 16GB DDR4, 512GB SSD NVME, CAMERA
Лаптопи » IBM/Lenovo

Наличен, безплатна доставка

Процесор: Intel Core i7 (Skylake)
Х-ки на процесор: i7-6820HQ, 4C-8T, 2.7-3.6GHz, 14nm, 45W, 8MB
Големина на дисплея: 15.6" (16:9) Wide
Резолюция: 1920 x 1080 (Full HD)
Тип на дисплея: IPS, LED
Видеокарта: NVidia Quadro Maxwell
Х-ки на видеокарта: M2000M, 4GB GDDR5, 640C, 128-bit, 40W
RAM памет: 16384MB (16GB), DDR4
Твърд диск: 512GB SSD
Оптично устройство: no ODD
Комуникации: N-Wireless 300Mbps, 3MP Camera, LAN, DP, CR
Клас: Workstation
Статус: След корпоративна употреба, A (корпус), A (LCD)
Гаранция: 6 месеца, доживотна консултация
Клавиатурна подредба: QWERTY, разни
Батерия: авт. работа между 1-3 часа
Операционна система: Windows 10, Demo
Цена: 2389.99 лв
www.rmania.net
Имат го наличен, с гаранция. Не успявам да прикача линка.



Публикацията е редактирана (03-05-19 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: kery70   
Дата:   03-05-19 17:06

ето го



Публикацията е редактирана (03-05-19 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   03-05-19 18:32

От тези симпатяги не бих си купил и клечки за зъби[smilie18][smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: Hsathv   
Дата:   03-05-19 18:44

Да дадеш повече от 2000 лева за вехт лаптоп, че и от ретрописимания, трябва да си тотално ненормален.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: kery70   
Дата:   03-05-19 18:49

Марвес му беше препоръчал модел, на мен ми попадна и пуснах линк.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: marves   
Дата:   03-05-19 20:05

Само че и аз НЕ препоръчвам този търговец (няма да влизам в обяснения, който се интересува ще прочете за него в нета).

Отделно цената му е висока (тази конфигурация с i7ца, слабо куадро и 16гб трябва да е под 1500лв), писал е 1-3 часа батерия... явно е някакъв изпушила от работа бройка.

и лаптопа въобще не е "вехт" ;) ново под 6 хил. лева с тези екстри и производителност - няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: imitev   
Дата:   03-05-19 20:08


С нормален диск:
https://most.bg/laptopi/lenovo/lenovo-520-15ikb-81bf004ebm.html


С SSD, но е малко за моите разбирания:
https://most.bg/laptopi/lenovo/lenovo-520-15ikb-80yl00tabm.html


IPS са и се калибрират прилично за лаптоп. Естествено като се вземе предвид, че само профи мониторите са по 1000+ лв. няма как да стане дисплея на лаптопа да се сравнява с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: Babev_George   
Дата:   03-05-19 21:57

@Marves
Ако търсиш само нов лаптоп за тези пари... може да те поизнерви при работа с много RAW файлове

Защо ?



@Като доставчик си мисля Plasico или Ardes.



п.п. Админите... Сори ако не трябва да се споменават доставчици....



Публикацията е редактирана (03-05-19 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: jeff   
Дата:   04-05-19 00:22

Както фотошоп, така и напоследък лайтрум изискват сериозни ресурси. Колкото повече, толкова повече. За радост за тези пари може да имаш топ конфигурация или с други думи геймърски лаптоп.

Хубавото е ,че си има всичко:
- топ i7 6-ядрен (12 нишки) процесор
- висок клас Nvidia GTX видео карта
- IPS LCD матрица
- 16GB RAM
- 256GB SSD + 1000GB HDD

Тоест лаптоп, който няма да смениш скоро. Ето примера

https://www.pic.bg/laptop-lenovo-legion-y530-81fv01avbm16gb250ssd-121025

В този клас има и други марки и модели. Въпрос на вкус.


Успех в избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: bam-bam   
Дата:   04-05-19 11:04

Това ссд ще му е малко, поне 512 , че дори 1 ТБ.
Иначе хубаво си помисли за обработка на 15' екранче, доста е дразнещо понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: Babev_George   
Дата:   04-05-19 17:14

Пътувам, до такава степен, че по-рядко съм си вкъщи от колкото на път. За това питам за лаптоп.
Иначе хранилището вкъщи си е на линия.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: imitev   
Дата:   04-05-19 22:27

Прехраната ли ще си изкарваш с лаптопа или ще си чоплиш снимки за хоби?

Ако е 1вото давай още пари.

Ако е 2рото който и от двата, които съм посочил, да вземеш ще ти свърши работа. Аз самият имам подобен.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: dinio84   
Дата:   05-05-19 03:27

Аз ползвам стария вариант на това:https://laptop.bg/laptops-acer-Nitro_5_AN515_52-acer_nitro_5_an51552_NHQ3MEX013
. Разликата е в процесора (моят е с i5-7300HQ), като този е по-ново поколение и е по-добър от стария. Сглобката е сносна и е с IPS дисплей. Справя се с Lightroom, capture1 (Fuji), Helicon Focus и Luminar3 като последната програма е доста тежка и е на лимита на латопа. Photoshop използвам много рдко и едва ли използвам повече от 10-15% от възможностите на програмат и не см имал проблеми... с по тежки обработки не знам доклко ще се справиСамо препоръчвам да се задели някой лев за още 8GB RAM - да станат 2х8GB, че само с една ''плочка'' си е тегаво...


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: S.Nikolov   
Дата:   05-05-19 12:29

Аз имам 1 машинка за продажба

ПРОЦЕСОР Intel Core i7-4720HQ (4-ядрен, 2.60 - 3.60 Ghz, 6MB Кеш)
RAM ПАМЕТ 16GB (2x8192MB)
ВИДЕО КАРТА NVIDIA GeForce GTX 960M (4GB GDDR5)
ПАМЕТ 1128GB (128GB SSD м2 слот+ 1TB HDD (5400 оборота/минута))
ЕКРАН 15.6-инчов (39.62 см.) - 1920x1080 (Full HD), IPS матов
Spyder 4 pro ми даде малко над 95% sRGB и около 66% Adobe RGB.
Матрицата е IPS на Samsung 156HL01-102.

ползвал съм го с външен монитор и беше 6+, за обработка без външен - цветовете пак не са лоши.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: FilipStamenkov   
Дата:   12-05-19 12:58

От 2017 съм с Macbook Pro 13 2015 със следните параметри:
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)
2,7 GHz Intel Core i5
8 GB 1867 MHz DDR3
Intel Iris Graphics 6100 1536 MB
Mac OS Mojave 10.14.4

Машинката е много стабилна и надеждна.
Работя с Premiere, After Effects, Lightroom и Photoshop (2018-2019). Всички изброени програми работят страхотно.( Малко му е трудно с 4К видеа, но щом ти трябва за снимки всичко ще ти е наред.)
Тук слагам линк на Apple Refurbished, в случай, че има кой да ти го донесе от USA
https://www.apple.com/shop/refurbished

*всеки ден излизат оферти, така че ако излезе нещо трябва да действаш бързо, защото бързо изчезват

Взех го от раздела "refurbished" на Apple за 1600лв и дойде със кутия, кабел, книжки и общо взето пълен комплект. Батерията издържа около 2-3 часа при обработване на снимки. За видео не мога да кажа, защото обработвам видеа само на включено зарядно.

За 2 години не съм забелязал никаква ралзика в производителността му.

Поздрави и успех с търсенето :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: kiten   
Дата:   12-05-19 14:48

Темата май се повдига за да си рекламирате и продавате антиките?
Лаптоп втора употреба си е живо набутване!!! Освен че морално е остарял, то и някои негови компоненти си имат определен живот. Новите последни процесори са с повече инструкции на ниско ниво икономични към ток, рам паметите са по-бързи въпреки, че в повечето случаи на лаптопи евтина и средна хубост пробутват застоялата рам с лоши тайминги. И батерия на 2-3 годишен лаптоп държи на половина, а понякога и по-зле. Не се знае и стария собственик как го е експлоатирал, а може да го е прегрявал и въобще дали го е чистил от прах и тнт. Най-добре е добре нов гаранционен.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: MixMike   
Дата:   14-05-19 11:35

Оф божеее що професор, що нещо...
Тея 6000лв+ лаптопи са корпоративни и са гледани добре, или дори не са пускани, а са стояли бекъп, докато са сменени с нов модел след 2 години примерно.
Не знам за кви инструкции говориш, но i7-ца дори от второ поколение, ще сгъне всяко мобилно процосорче на съвременен нисък клас лаптоп до 2000лв, които са и7-ци, но в повечето случаи - ДВУядрени!
Много хора никога не пипали workstation, не знаят изобщо защо някой иска 6000лв за лаптоп и защо този лаптоп ще работи и след 10 год, а лаптопчето дето са си купили от техномаркет ще се преебе още гаранционно.

Слушайте Marves, а не някой всезнайко от тукашния контингент.
Btw в квант въпросния лаптоп е доста по евтин и даже аз се замислих...

Ако някой иска ASUS ROG с един от най-добрите IPS-и за обработка - може да го продам и да си взема леновото. 16GB RAM, 256SSD, 1TB hard, калибриран IPS


Ето линка към Квант

Аз бих взел и този, нищо че е "само" с 4-то поколение I7

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: kiten   
Дата:   15-05-19 00:36

Не второ а и първото сгъва. Но не са оптимизирани за най-новото да не говорим за видео. По буквичките накрая може да се разбере каква стока се купува„
Н - висококачествени графики.
K - Възможността за отключване на овърклок на процесора Intel.
Q - четири физически ядра.
QM - същото, но за мобилните компютри.
T - оптимизирани за ефективни настолни компютри.
U - оптимизирана с ниска консумация на енергия за мобилни компютри.

Брой ядра: от 2 до 18 броя. Колкото повече - толкова по-добре. Но има такъв момент: програми, които не знаят как да разпределят натоварването по ядрата, ще работят по-бързо на двуядрената с по-висока тактова честота, отколкото на 4-ядрената, но с по-ниска честота. Накратко, ако няма ясна техническа задача, тогава правилото работи: колкото повече - толкова по-добре, и колкото по-далеч, толкова по-правилно ще бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: marves   
Дата:   15-05-19 07:16

Аз не се вживявам като експерт, но съм любопитко откъм технологии, вманиачен в детайлите. Към момента "работя" на Lightroom, Photoshop, Blender (3D дизайн), физични симулатори и т.н. (единствено видеообработка не ме влече към момента и нямам реален опит). Притежавах до скоро Threadripper 16/32 ядрен, наклокан с 3 водни радиатори по 360мм до колкото душа носи, 8х16GB памети (128GB) в четири канален режим, куадрота, сървърни SSD-та... и сега съм на "дърто" Lenovo ThinkStation P70.
Паралелно работя/поддържам/ремонтирам от време на време (не ми е основна дейност) други машинки, живнал съм 1-2 "хай-енд" i7 лапточета с умрели дънни платки и... т.н.
За мен е дивашка лудост набиването на 1500лв+ в ново "премиум" потребителско лаптопче с нажмулени компоненти с много цифрички ("последен писък на модата") в същия корпус, използван в най-долния клас лаптопчета по 400лв. На конвейер се правят с едни и същи елементи, разликата между 400лв и 2000лв модел се състои в това, по-скъпия има по-дебели медни тръби и радиатор, дънната платка е с "разширение" за външен графичен ускорител и "забоден" втори ред слотове за рам, захранващата писта има 2-3 подсилени елемента и туй то. Чести дефекти и изгарания заради натиска върху инженерите да създадат мултифункционален хардуер, ако може за без пари, но да покрива от нисък до висок клас лаптопи с леки надграждания.
Такъв лаптоп ако надживее гаранцията си, е късметлийска бройка. След това трябва да си готов да вадиш кеш за следващ лаптоп в скоро време. Не са правени да се ремонтират (реално всичко е споено към една обща дънна платка, която е създадена да се подменя цяла при евентуално проблемче и цените извън гаранция се равняват на нов следващ модел лаптоп от същия конвейер).

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: Mogila   
Дата:   15-05-19 09:48

Аз си взех наскоро dell xps 15 9570 и съм много доволен. Екрана няма разлика с външния ми монитор. Е, за 2000 лева няма да стане.

На старо не бих си взел Лаптоп никога.

Та като говорите за лаптопи по 6000 лева. Асус рог за 3000 евро се скапа след 3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: MixMike   
Дата:   15-05-19 10:08

Могилаааа, не сравнявай Asus с workstation на Lenovo или DELL. Asus ROG са обикновени лаптопи с малко по-добро охлаждане, хубав дисплей и светеща клавиатура да се радват децата.

Дори XPS серията на Dell, лично аз смятам че е боклук. Надолу е още по зле, но и XPS за високата си цена е shit.

Втора употреба лаптоп е страхотна благина, ако искаш супер мощен и снадежден комп в неразличимо от ново състояние за 30% от цената

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »