Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет за покупка на обектив
Автор: ombre   
Дата:   06-05-19 19:16

Mmjm, да най вероятно фотографа е проблема. Колкото до системата, то неговото тяло е много висок клас, и може да се справи перфектно в множество ситуации. Обектвите на микро системата са изключително качествени, и може да се постигне страхотно качество в кадрите. В нета съм виждал снимки и то точно от този жанр птици и диви животни, с качество неостъпващо по нищо на кропка, а защо не и на някой фф. Според мен, авторът, понеже снима с приоритет на бленда, камерата сама определя скоростта и от там драмата с тъмни и светли джамци, като 45 чката например, която е остра още на най отворено.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив
Автор: cvetan2019   
Дата:   06-05-19 20:34

Няма да купувам нищо ще започна да тествам да снимам на изцяло ръчен режим. Сега снимам с приоритет на блендата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив
Автор: farushko   
Дата:   06-05-19 20:40

По-добре си дай парите да те научи някой как се снима с тази техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив
Автор: roburt48   
Дата:   06-05-19 20:41

Аз бих допълнил още малко... От 5-6 кадъра в профила ти, ако не се лъжа всички са с приоритет на блендата... и то на много отворена бленда ... 2.8 !! Каква е целта ?? Аз бих препоръчал да снимаш с приоритет на скоростта щом искаш да снимаш животинки ! Аз също съм с Olimpus и то доста по-нисък клас от твоя ..., но... Oli има убийствена стабилизация !! Поразцъкай още месец-два... експериментирай с настройки и всякакви ситуации. Мисля, че след това ще си 100% сигурен какво ти трябва. И още нещо - моето скромно мнение е, че не фокусираш на правилното място ... (нищо лично)... Успех в начинанието [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив
Автор: io_bs   
Дата:   06-05-19 20:43

И изцяло ръчният режим няма да те спаси. Съвременните фотоапарати са достатъчно добри да правят точни измервания за експозицията.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив
Автор: mmjm   
Дата:   06-05-19 21:20

С изцяло ръчни настройки е много вероятно докато добиеш достатъчно опит да изпускаш ситуации, започни с автоматичните режими, приоритет на скоростта, напълно автоматичен, ако държиш да е с приоритет на блендата задай по-високи максимални стойности на автоизото, въобще пробвай всичко за да избереш най-удобния за теб режим, не се плаши да експериментираш никой не се е родил научен, използвай визьора, когато скоростта ти е ниска, така имаш още една опорна точка и камерата е по-стабилна(пане на теория) Обективите са сравнително скъпи дори и бюджетните, при мен това е проблем и от тази гледна точка препоръчвам добиването на повече опит и по-добро овладяване на камерата преди да избереш друг обектив, а и изборът ти тогава би бил по-правилен.
Успех и на фокус.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на обектив
Автор: mmjm   
Дата:   06-05-19 21:41

Пробвай и различните режими на меренето, аз предпочитам да снимам хора, а и когато снимам в неравномерно осветено помещение със спот мерене, но това не е някакво правило де, сам преценяваш според ситуацията.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »