Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви

Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Лаптоп за обработка на Снимки
Автор: MixMike   
Дата:   15-05-19 10:23

имал съм XPS преди 8 год мисля, дисплея беше ужасяващ TN, нищо в него не оправдаваше високата цена. Беше взет от щатите и малко преди да изтечат 2-те години гаранция си замина дъното (най-вероятно заради това което Марвес е обяснил по-горе). Не си заслужаваше да пътува до там и сега е във вечните лаптоп полета.

Сега погледнах твоя модел - изглежда доста набузен...дано изкара дълго. Аз лично веднага затворих ревюто, след като прочетох 15" 4К лъскав дисплей.

Отговори на това съобщение
Автор: Mogila   
Дата:   15-05-19 10:29

Какво му е шита на XPS серията? Страхотна сглобка, супер удобен за ползване, екрана след калибриране жесток, батерията държи над 10 часа, супер перформънс.
Абсолютно мога да кажа, че надмина очакванията ми.

Какво лошо видя ти в твоя опит с този модел, че да е шит?

Последни от секция Фотописи: Добави свой Фотопис » Вход
"Чернобыльская зона отчуждения - Припять" от Симеон Василев - 1 коментара
"Чернобыльская зона отчуждения - разходка в мъртвата зона" от Симеон Василев - 3 коментара
Дата:   15-05-19 10:33

Моят модел е с 15" матов дисплей фул хд. Както вече написах, екрана е жесток.

Не знам какво искаш да кажеш с набузен.

Явно не си погледнал, че има различни модификации с различни дисплеи, процесори, рам.

Наистина са малко скъпички, но си струват парите отвсякъде. Моя го взех за 1650 Евро на промоция и като си го преспадна като разход ще стане 1300 примерно.

https://www.dell.com/de-de/shop/alle-angebote/xps-15/spd/xps-15-9570-laptop/cnx97009

И в момента има 120 Евро намаление и става 1630 този модел.

Публикацията е редактирана (15-05-19 11:08)

Автор: lizy   
Дата:   15-05-19 15:12

Това е като с колите – всеки препоръчва това, което на него му харесва и допада, а всичко друго е боклук…

Автор: imitev   
Дата:   15-05-19 18:24

Всеки хвали каквото си е купил...

Автор: MixMike   
Дата:   16-05-19 11:09

При мен се случи точно това което описа Marves. Проблем с дъното, което не може да се прави нищо, освен да се смени с ново на цената на новия модел XPS.

Както казах беше преди 8+ години, ако не и 10...и тогава XPS беше в зародиш. Лаптопа си конфигурирах в сайта на DELL, но въпреки това нямаше избор, освен 2 вида TN-и, които се оказаха ужасяващи. В последствие може да са го докарали до нещо, което си заслужава. Но при цена близка до workstation Lenovo, пак не бих го взел.

Много добре съм видял, че има различни модификации, но нещо в мнението ти или по-късно като стана въпрос за 4К дисплея на леновото, ме е накарало да мисля, че си взел 4K (който е единствено лъскав)

Набузен (наблъскан, набълбукан) с висок клас бърз хардуер. Затова казвам - дано издържи повече. Демек - екстра, не знам що се палиш.[smilie21]

Автор: Стефан-Г   
Дата:   16-05-19 20:53

Прочетох повечето коментари и само ще вметна няколко верни неща. Втора ръка лаптоп не е набутвация стига да е качествена машина. Workstation на thinkpad, macbook pro. На теб ти трябва мощен процесор, така че пропускай интелските завършващи на U защото са енергоспестяващи, все с 2 ядра и не са особено впечатляващи. Можеш да сравняваш процесорите много лесно в passmark. Ето един пример на разликите в мощите на процесор U от 7-ма генерация и QM (само лаптопски става дума) от 2-ра:

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-2760QM-vs-Intel-i7-7500U/884vs2863

Потресаващо нали? 5 години и 2 месеца разлика и стария е с 1/5 по-бърз?! Настрана това, че U не грее, не хаби батерия. Разбира се ако е нов QM пак няма да грее :). Просто гледай процесора да е HQ, QM серия за да е мощен.

Задължително IPS, ако не е ясно.. И на който си харесаш изнамери модела на екрана и характеристиките му. В нета пише всичко, вкл и процент sRGB.

И не се подлъгвай по геймърски! Някой беше казал "тези пари може да имаш топ конфигурация или с други думи геймърски лаптоп. "
[smilie18] Геймърските са за геймъри, има и лаптопи за истинска работа.

Автор: imitev   
Дата:   16-05-19 21:29

Не се засягайте, но не е сериозно да имаш лаптоп за сериозна работа - процесор 40 вата срещу 100 вата при настолна машина. Същото е и при видеокартите.

Няма как да е задоволителна цялата работа.

Може да има всякакви хора, даже работещи с тежки приложения на лаптоп, но цялата задача е несериозна при сериозно ежедневно натоварване. [beer]

Дата:   17-05-19 10:19

Стефан-Г Брее това за буквите на края не го знаех. Мислех, че нямат кой знае какво значение :) Значи съм уцелил добра буква Н?

Автор: Diko   
Дата:   17-05-19 14:05

Защо не вземеш нещо такова?

Към 2500 лв с 32 ГБ, което е задължително. с (1 ТБ NVMe вместо 512ка) към 2700 лв. Ако си по ДДС по-малко.

Теоретично можеш и само с 512ка да се оправиш, ако наистина само за LR и PS го ползваш с външни хардове. Имайки предвид що народ изгоря с крипто ransomwares все повече си мисля, че това е бъдещето.

първа  назад  1  2     всички  напред  последна
Емисии   RSS | Atom
Абонамент   Google

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »