Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Хюстън, имаме новина
Автор: Бармалей   
Дата:   01-05-19 15:06

PICSVET печели първа награда на 35WARDS - 2018.
За BLACK AND WHITE.... Честитоооо!

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-19 15:31

Честито!


Дай някой линк?

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: Бармалей   
Дата:   01-05-19 15:36


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-12/1544909484_IMG_6625-m.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: MarinY   
Дата:   01-05-19 15:57

Кадърът е жесток! Заслужава си. Честито!

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: ombre   
Дата:   01-05-19 16:51

Кадъра е страхотия.

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: mitpis   
Дата:   01-05-19 16:57

Честито, харесвам му цялата серия!

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: roburt48   
Дата:   01-05-19 17:08

Бравос... и честито !!

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: Бармалей   
Дата:   01-05-19 18:12

P.S. Пропуснал съм едно "А" в името на конкурса... Скузи...
Точното название е: 4th AWARDS - 2018
Тук са 100-те номинирани - https://35awards.com/winners2018/result/?mail_id=28760218




Публикацията е редактирана (01-05-19 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: Beijing   
Дата:   01-05-19 18:17

Браво, прекрасна новина!!!+++
[beer] [shtrak] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: nyamago   
Дата:   01-05-19 18:29

[smilie24] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   01-05-19 18:30

Браво! Прекрасен кадър! Здраве и все повече такива успехи!

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: victory13   
Дата:   01-05-19 19:05

Честито! [shtrak]

В интерес на истината, има много наградени наши сънародници и в миналогодишния конкурс. [shtrak]

Хубаво е, че са повишили размера, явно ще се поръча пак... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: crownmaker   
Дата:   01-05-19 23:15

страхотен автор!Да е жив и здрав и да продължава да ни радва!

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: asahi   
Дата:   02-05-19 00:40

Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: mihalo   
Дата:   02-05-19 03:06

Култова работа.. достойна за всяка галерия с абстрактната си визия!

Доколкото, и ако имам някакви резерви, то те се отнасят до невъзможността ни да различим абстракцията от реалното.


Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: swqaz   
Дата:   02-05-19 08:47

Браво на Светльо! Това му е само за разгрявка! Очакват го още много успехи, защото е талантлив и твори.
Жалко само, че в нашата родина все още има много изостанали в умственото развитие хора, които все още не могат да възприемат фотографията като изкуство, и постоянно търсят щракане или фотожурнализъм във всеки един жанр на фотографията, и не престават да принизяват човешката фантазия и креативност до собствената си задръстеност! Тези хора се имат резерви когато не могат да различат абстрактното от реалното [smilie18]

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: Synthy   
Дата:   02-05-19 09:26

Браво, и поздравления [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: quazimodo   
Дата:   02-05-19 09:59

Честито на печелившите, но...

swqaz написа:

> Браво на Светльо! Това му е само за
> разгрявка! Очакват го още много
> успехи, защото е талантлив и твори.
>
> Жалко само, че в нашата родина все
> още има много изостанали в
> умственото развитие хора, които
> все още не могат да възприемат
> фотографията като изкуство, и
> постоянно търсят щракане или
> фотожурнализъм във всеки един
> жанр на фотографията, и не
> престават да принизяват човешката
> фантазия и креативност до
> собствената си задръстеност! Тези
> хора се имат резерви когато не
> могат да различат абстрактното от
> реалното [smilie18]
>
> [smilie18] [smilie18]

Пич, понеже и аз явно съм от задръстените, защото наградената творба не ме впечатлява особено, твоето изказване ми звучи доста близко до лозунга "Кой не скача е червен"[smilie18][smilie18][smilie18] Нищо лично - не забравяй да си припомняш по-често поговорката за вкуса, цвета и приятелите. Наздраве[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: nyamago   
Дата:   02-05-19 10:40

Нямаше да е ФотоФорум БГ ако минеше без лични нападки и негативни мнения. Разговорът нямаше да загуби без тях, можеше да се спестят [smilie8]

А успехът е безспорен , независимо дали стилът и творческият подход са по нечий личен вкус. Още веднъж го аплодирам! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: swqaz   
Дата:   02-05-19 10:54

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: kvakioh   
Дата:   02-05-19 11:21

Mного е добра снимката.
Въпрос един имам аз- като участва някой в много конкурси, старае се, работи, учи, прилага, но на нито един конкурс не са го избрали, какъв е- смотан, некадърен, бездарен, задръстен или какъв?
Защото доста често журиращите, избиращите кадрите по такива конкурси са от 2 до 10-12 човека максимум...

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: swqaz   
Дата:   02-05-19 11:45

kvakioh, има доста конкурси, които са спрягани за престижни, които са със жури от един човек, такъв който е куратор на престижни галерии и се очаква да е опитен ценител и познавач на изкуството. Изучавал, виждал, обсъждал...

Епитетите, които си изброил не ми се връзват с не-победител в конкурси. Повече ми се връзват с хора, които никога не биха участвали в конкурси, защото видиш ли в тях се позволяват и не само реални фото-регистрации :))) Как ще участват в конкурс, в който има категории допускащи и абстракции. Не знаеш ли, че нереалното и абстрактното са синоним на грешно и грозно :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: CDman   
Дата:   02-05-19 12:35

Много впечатляващи кадри във всички категории, но лично на мен ми падна ченето за номинациите в раздел "концептуална фотография". [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: nyamago   
Дата:   02-05-19 13:26

@swqaz - Много добре те разбирам (ама много добре!). Само дето езикът ти беше непредизвикано абразивен. И въпреки, че беше адресиран към конкретен участник (и личните нападки не са добре дошли) - веднага други хора се разпознаха в описанието и се почустваха длъжни да отвърнат на 'агресията' - и се почна [smilie2]

Иначе, разбира се - какво е изкуството без въображение (според Ювал Харари, а той е много умен и учен, именно способността да виждаме неща дето ги няма е отличила хомо сапиенс-а от други, не по-малко интелигентни животни)... 'Неотличимата от реалност абстракция' (или неотличимата от абстракция реалност) иска въображение да се възприеме. Както всички други качества (физически и умствени) и въображението не е дадено всекиму еднакво и не работи по еднакъв начин. Хората са различни, едни имат по-слабо (или различно) въображение - осъдително ли е, че някой е по-нисък или по-синеок?..

А ти взе да съдиш хора че били 'задръстени', 'умствено изостанали' и 'пънчета'. На това реагирах (не ти приляга на таланта и интелекта), а не на виждането ти за фотографията.
[beer]



Публикацията е редактирана (02-05-19 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: Бармалей   
Дата:   02-05-19 13:33

"Въпрос един имам аз- като участва някой в много конкурси, старае се, работи, учи, прилага, но на нито един конкурс не са го избрали, какъв е- смотан, некадърен, бездарен, задръстен или какъв?"
Ъъъ....де??? [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-05-19 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: kvakioh   
Дата:   02-05-19 13:49

Конкурс визирам и платените, които са с лимитиран брой за определена сума и за безплатните, които са примерно серия или отделни кадри.
Иначе нещата са доста човешки, а за това че "нереалното и абстрактното са синоним на грешно и грозно" не мога да го асоциирам с конкурси за фотография.
По принцип не следя разни ревюта на техника, макар че повечето време пиша за нея тук, но следя какво се пуска като фотографии. Затова и питах за конкурсите, хората тук, които участват да кажат.
За журито от един човек, познавам някои, които срещу определена сума биха пуснали в елитната си галерия или изложбена зала всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: quazimodo   
Дата:   02-05-19 14:44

Аман от матросовци и техните производни.

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: swqaz   
Дата:   02-05-19 14:56

nyamago, просто констатирам тъжни истини, не съдя. Виждам, че хората без въображение проявяват нетолерантност към интелекта и се опитват да наложат норми в изкуството. Нещо което превъзхожда разбирането и въображението им да не струва, и да струва само реалистичното, което могат да разберат. Ами няма да ги оставя да чоплят семки в музея и ше си ги осветявам. Когато някой е изумително тъп е по-добре да потърси компанията на себеподобни. Докога ще ги търпим? Опитват се да наложат своя максимум като нашия максимум. Някак си ми идва в повече вече простите хора да ми се гъчкат навсякъде, дори и в изкуството където няма място за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: Soncho   
Дата:   08-05-19 01:44

Конкурсната снимка по МОЕ мнение е КОШМАРНА! В прекия и преносния смисъл! Нямам нищо против фотографа, както и наградата... сигурно на някои им харесва....не е в моя вкус и не бих я коментирал даже.

Не мога да не коментирам обаче:

"Автор: swqaz Дата: 02-05-19 14:56
...просто констатирам тъжни истини, не съдя. Виждам, че хората без въображение проявяват нетолерантност към интелекта и се опитват да наложат норми в изкуството. Нещо което превъзхожда разбирането и въображението им да не струва, и да струва само реалистичното, което могат да разберат. Ами няма да ги оставя да чоплят семки в музея и ше си ги осветявам. Когато някой е изумително тъп е по-добре да потърси компанията на себеподобни. Докога ще ги търпим? Опитват се да наложат своя максимум като нашия максимум. Някак си ми идва в повече вече простите хора да ми се гъчкат навсякъде, дори и в изкуството където няма място за тях."

"Чоплейки семки" "се нагъчих" в галерията на swgaz и мисля че неслучайно снимката му е харесала, след като много от неговите снимките са в подобен депресивно-кошмарен стил. По някакъв начин е запечатал ГРОЗНОТО в живота. На места красивото е станало грозно. Сигурно даже има хора на които това им харесва, но не мога да приема че ВСИЧКИ останали са "изумително тъпи".

Аз не съм "изумително тъп" и определено имам въображение. Мога да го докажа с няколко (нехуманитарни) дипломи от разни държави, имам проекти на световни изложения...
Доскоро даже се мислех за интелигентен, а то...какво се оказа...;-)

Оставям подобни псевдо-интелигенти с огромно ЕГО и самочувствие да си съзерцават "Черния квадрат" на Малевич и излизам от тази "галерия" че ми свършиха семките.

П.С. swgaz има и много снимки които МИ допадат и даже някои които МИ харесват. Но това си е МОЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: asahi   
Дата:   08-05-19 10:48

"Автор: swqaz
Дата: 02-05-19 14:56

Докога ще ги търпим? "

Кажи кои сте вие, та да ти кажа докога ще ги търпите.

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: swqaz   
Дата:   08-05-19 12:03

Абе ще се съберат достатъчно припознали се, за да можем да спретнем един парад на дипломираната простотия :)))
Колкото и да обясняваш на простия, че никога не си казвал, че който не харесва обсъжданата снимка е кух, той все това си знае. Напротив, дори имах предвид случаите, в които някой харесва кадъра, но е готов да го отхвърли само защото му се размива границата между реалното и абстрактното. Нещо като: Готин е, добре се общува с него, умен е, и полезен, ама е рус да е..! :)) Ама както винаги на най-умните и на тези с дипломите трябва най-много да се обяснява. Дано вече да са разбрали. Сигурен съм обаче, че ще се намерят още интелекти, които ще обяснят колко са умни независимо, че не харесват снимката :)))
Някои пък са толкова задръстени, че искат да дават отговори на риторични въпроси :)))
А най-забавните се хвалят със световните си дипломи, после се хвалят със световните си проекти, и накрая се изказват негативно за егото :)))

Ще бъде пъстър парад! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: yanee   
Дата:   08-05-19 14:09

поздравления! нека следват още награди [shtrak]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »