Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: mmjm   
Дата:   29-04-19 21:26

„Панасоник или нещо друго значение голямо няма за питането. Еле пък д300.....“
Именно това провокира предишния ми пост. При въпрос за конкретни тела на Сони започна спор ДСЛР с/у безогледален, кроп с/у пълноформатен, Панасоник с/у Сони с/у Никон, въобще неща доста различни от поставения въпрос. Нищо против теб и останалите отговорили на конкретните въпроси.
Съжалявам за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: victory13   
Дата:   29-04-19 22:21

аз не [smilie5] ....

октомври-ноември синът се загледа в WH-1000XM3 Wireless Noise-Canceling Headphones... и си ги пожела за Коледа.
Намерих ги на едно летище изгодно, и му ги подарих...
Март се прибра в София, и казва баща ми, тез слушалки от 2-3 седмици взеха да "пукат" кат мръднеш с глава... не му повярвах особено на "проблема", но наистина се оказа много неприятно. По някаква причина звукът се предаваше в слушалката, като проблема беше в head band-a, и по-конкретно където се удължава...
В юк ги прати в сервиз, от там директно му изпратиха нови [smilie10] ...
За съжаление след 2-3 седмици и тези се "разпукаха"... Проблема е известен и на сони, и изобщо.
Върна ги отново, предложиха му замяна пак, но той се отказа, ще възстановят сумата...

И въпросът за 1 милион долара е: как е възможно да измислиш и направиш най-добрият продукт на пазара, и да го сглобиш с най-евтинката пластмаса [smilie8]

пп: версия 2, която със сигурност е по-зле като параметри, е вече по-скъпа от 3-та...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: asahi   
Дата:   30-04-19 12:43

Това е лайфстайл продукт - еднодневка. Показваш се с него, обираш овациите и го изхвърляш. Утре си с друг. Сериозните слушалки са други.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: Mogila   
Дата:   30-04-19 12:58

hotsnail Цял свят мина на безогледалки от хоби щракачите и хората, снимащи видео по сватби.
От сериозните фотографи предполагам е минимален процента минали на безогледалка.

Ще ти дам пример: фирмата, в която работя работи с десетки фотографи от най-добрите в модния бранш в германия. Нито един не ползва безогледалка. Често(ежеседмично) се работи и с продукт и събитийни фотографи. Никога никой не е предавал снимки от безогледалка. Честно казано това ме учудва, но факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: iasen2   
Дата:   30-04-19 13:04

Mogila [smilie24] , а който е пробвал после се връща на огледален

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: mmjm   
Дата:   30-04-19 13:39

Спрете се малко. Човекът пита голяма ли е разликата м/у А7-2 и А7-3 и струва ли си разликата в цената. Не пита нито, какви слушалки да си купи, нито огледален или безогледален е по добре да си вземе. Спрете да отговаряте на незададени въпроси моля ви, интелигентни хора сте!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: Mogila   
Дата:   30-04-19 13:48

mmjm Трябва да се отговаря на глупостите на някои хора, защото заблуждават юзерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: ombre   
Дата:   30-04-19 16:35

Mogila...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: Gecata   
Дата:   30-04-19 20:03

Безогледалките станаха много популярни през последните две години. Факт е , че дават по-вече от ДСЛР - мнооого по-вече. Факт е и че фотографите от големите фотографски агенции работят с ДСЛР защото ползват служебните тела които агенциите им предлагат. Когато една агенцията е накупила висок клас обективи от Канон или Никон няма да премине на безогледалки преди да изтече проектният живот на закупената техника и не преди да изтекат договорите с фирмите доставчик. Фрийлансърите са много по гъвкави в това отношение. По възприемчиви са към иновациите и са по склонни да рискуват и да експериментират с нова техника. Наистина смятам , че безогледалките (в това число и а7м2) са много по оперативни от ДСЛР-ите и са поредната крачка към все по-съвършената фототехника.



Публикацията е редактирана (30-04-19 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: Mogila   
Дата:   30-04-19 20:39

Аз говоря само за фриилансъри. Никакви агенции.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: Gecata   
Дата:   30-04-19 23:14

Проблемът си е техен: Искат да се возят на каруци вместо на самолети, ами никой не пречи - всички стигат за там за където са тръгнали, само че някои по бързо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-19 00:16

Не знам за какво говорите. Нещо съвсем се объркахте. Нито е по темата нито нищо. На кого да вярваме на форумни изявления за фрилансъри, които господ знае какво снимат или на шефа на Канон, на шефа на Сигма, шефа на Тамрон и на сайтовете и списания за фотография....



Е го шефа на Сигма дал интервю човека. Казва ще продължим още малко време да правим ДСЛР обективи, но пазара явно се мести към безогледално и новите обективи ще са предимно безогледални. Казва, че е като 80-те години с АФ - за нула време цялата индустрия е минала на АФ-ни апарати....

Sigma Q&A: Lots of L-mount lenses coming, as CEO Yamaki-san predicts mirrorless will take over soon

Оня ден Ви пуснах статия в която Канон общо взето казаха на акционерите си - "край на ДСЛР-а минаваме изцяло на безогледални".

Canon Imaging: 23% decline in camera sales, 81% drop in operating profit

“Amid this situation, we will steadily shift our focus from DSLR to mirrorless cameras with the aim of maintaining our overwhelming competitiveness, which we have built upon DSLRs.”

Гледам imaging-resource на първа страница се дискутират 10-тина модела безогледлани от Олимпус, Панасоник, Никон, Канон, Фуджи, Сони и т.н. Има един единствен ДСЛР споменат Д3500....и толкова за ДСЛР

Тамрон правиха интервю и половината време и те говориха за безогледални байонети и системи.....

В двете интервюта на сигма и тамрон за ДСЛР-и става дума само в контекста на последните им ДСЛР обективи 60-600 на Сигма и 35-150 на Тамрон.

Обаче за бъдещи обективи и разработки всичко е за безогледлани....Дори шефа на тамрон леко буташе разговора към техния 28-5/2.8 за Сони с който изкъртиха пазара. Шефа на Сигма пък се хвали колко много обективи за фул фрейм Сонита е продал.....


ПП Е сега гледах ДПревю историята им - последното ДСЛР ревю е от Май 2018 за Пентакс!! Имат след това още 15-тина ревюта на телефони и безогледални - гледат явно по едно ревю на месец да вадят! Така де от 12 месеца няма кьорава ДСЛР новина в цялата фото индустрия. Когато Сони не пуснат продукт в дадена категория 12 месеца и се почват слухове, дали няма да спират цялата линия.....тука цялата индустрия мълчи 12 месеца, а у нашии форум се плещят некакви щуротии и небивалици.....



Публикацията е редактирана (01-05-19 01:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: kvakioh   
Дата:   01-05-19 04:18

Страхотна статистика...на съчиненията на автори, сайтове, класации и т.н. Човек трябва и е много “модерен” явно, щом ги следва и чете тия неща.
Ако е толкова изместено вече, защо ценичките на огледалните обективи не стават или не са по-евтини??

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: Gecata   
Дата:   01-05-19 07:37

Вече съвсем не е по темата, но защо цените на обективите за ДСЛР трябва да падат?! kvakioh, логиката ви е като излязла псевдонауката "политикономия", която и без това вероятно не сте изучавали. Цените на обективите за ДСЛР в следващите няколко години може и да се покачат, ако се свие производството им, защото разходите за подръжката на поточните линии на които се произвеждата остават същите въпреки свиването на продажбите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-19 09:52

Ъъъ ново дъно ударихме.

Еми как да ти кажа.

Ето пример ще дам Аз си купих тази година три обектива за ДСЛР и един адаптер. На два от обектиите им беше паднала цената доста т.е. Над 20% надолу (единия около 50%). Значи първо не е вярно това, което казваш за цените. Третия също беше на добра цена но втора ръка. Не съм купувал обективи за безогледални. Та второ човек може да реши, че ДСЛР добре се продават - 3 обектива е бая, но всъщност аз от 5 години не ползвам ДСЛР.......



Публикацията е редактирана (01-05-19 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: Mogila   
Дата:   01-05-19 11:16

Ясно, че това е бъдещето. Към момента огромния процент от профи фотографи снимат с дслр.

Хотснейл, говоря както вече написах за топ фотографите в германия, снимащи мода, реклама, продукти. Това не са хора, пишещи ревюта, а хора, които интензивно работят и са супер скъпо платени.

Можеш да въртиш думите ми както искаш. Аз говоря от личен опит и директни наблюдения на в професионалната сфера. Как се развиват като цяло продажбите на масовия потребител не ме интересува.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-19 12:15

Mogulа това е ниша, където вероятно фейз уан и хаселблад имат осезаемо присъствие. Отделно е, че тия хора снимат с каквото е подходящо за дадена поръчка с техника под наем. Най-вероятно дори не избират техниката си......

А виждаш, че и там хаселблад направиха безогледална опция. Вероятно не е супер популярна, щото е с нисък клас сензор, но все пак я има.

Както писах и в предната страница сегменти с 50-100 фотографа не ме интересуват въобще. Те не са определящи за нищо.

Определящи за индустрията сме любителите. Канон са продали 850 хиляди ДСЛР-а миналата година. Колко са отишли при модни фотографи и фоторепортери - 1000? 5000? 10 хиляди? Т.е. под 1%....за какво обсъждаме подобни неща? А имай в предвид, че миналата година продажбите на канон са катастрофални т.е. Много пъти по-малко от 2012-а например.


ПП непрекъснато обсъждаме някакви митични фотографи, дето на практика не са фактор за нищо. Какво ползвали на олимпийските игри. Какво ползвали за едиториали в модни списания. Какво ползвали фоторепортерите 2019. Това са толкова нишови и безумни приложения, че няма накъде и точно при тях техника най-вероятно не е избор на фотографа. Техниката там е по-скоро избор на работодателите им базирани на някакви договори за поддръжка от 2005-а година преди всякакви достойнства на техниката. Ами и аз ако съм самостоятелен фотограф и имам 5-годишен договор с Канон за поддръжка за който вече съм платил, ще го чакам да свърши преди да обмислям следващия договор. Пак при подобни неща за мен ще е повече от значение отстъпката, която ще ми дадат, а не достойствата на техниката.

Та тия професионалисти просто не са смислена отправна точка за избор на любителска техника или техника за човек, дето няма договор за профи поддръжка.

Важно е за Сони и Фуджи да имат професионална поддръжка, ако искат малко от тия 10-Тина хиляди бройки годишно. Да добра критика.

Аам това мен как ме бърка като любител?



Публикацията е редактирана (01-05-19 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: Mogila   
Дата:   01-05-19 12:40

Преобладават Канон 5д3, Канон 5д4, Канон 5дс, Хаселблад, от време на време при събития Никон д750.

Теб може да не те интересува с какво такива хора снимат, мен ме интересува. Ясно, че са 1%, но е факт, че няма нито един с безогледалка. Ни Канон ни Сони.

Иначе сами избират техниката си и със сигурност трябва да е най-добрата, защото има значение как ти изглежда принта с два метра височина в 1500 бройки.



Публикацията е редактирана (01-05-19 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-19 13:03

Могила в Европа Сони все още нямат добра профи услуга. Никон и Канон имат. Сони пуснаха в САЩ и Австралия и в групите се появяват вече доста хора сравнително доволни от услугата. Явно бързо сменят затвори и други такива услуги.

До колкото съм запознат с профи поддръжката на Канон и Никон тя покрива определени модели техника. При Никон по спомен д8х0, едноцифрените, д700 и д300 се водят Профи. Д600, д7х00, д5х00 и д3х00 не. Ето ти прост отговор защо виждаш подобна техника

Явно Сони и Фуджи нямат в Европа адекватна Профи поддръжка. Вероятно няма достатъчно техника на тия марки под наем. Вероятно ЕОС Р все още е нов и не е навлязъл - а и еос р знаем, че е под класа на 5д т.е. може би дори не се покрива от Профи програмата.

ЕОС Р не би трябвало да отстъпва на 5д мк4 като картинка и възможности за модна фотография. Чисто технически не виждам с какво ще отстъпва. Критикуват го много, че е неудобен, но надали е толкова неудобен, че да не можеш да направиш една фотосесия със светкавици. По-скоро предполагам, че е въпрос на време да навлезе и на това в кои програми участва.

ПП което е важно за мен в България и мисля в цяла Европа Сони има разширена гаранция до 5 години, която може да включва и застраховка за инциденти. Това някак изглежда интересно за любител.



Публикацията е редактирана (01-05-19 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: Mogila   
Дата:   01-05-19 13:29

Разширена гаранция предлагат тук сериозните фотомагазини за всяка марка.

Както ти вече по горе написа, доста профи фотографи ползват техника под наем. Това е така. Могат да си наемат спокойно а9 или а7р3 с обективи, но не го правят. Явно по никакъв начин не им пречи на хората ужасната динамика на 5д3 и фаталната липса на фокус по око.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тяло SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-19 14:02

Абе вероятно някой ги взима инак нямаше да има подобна услуга.

...и да в България са много назад нещата. БНБ ограничава яко взимането на техника под наем - не дават заключването на суми по кредитните карти да се ползва за гаранция при вземане под наем. Така реално убиват цял сектор от икономиката, но на кой му пука, нали сме най-бедни.....

Сони някак явно прокарват европейските си правила и в България, но за другите марки само някакви застраховки с неясни условия се предлагат.....

А да не отваряме приказка за сервизите. Пак една две марки са се постарали и има как да си ремонтираш техниката....но масовата сценка не е добра ....разни според мен мъстити и некадърни бизнесмени докачат гаранциите за разни марки и явно предимно се радват на парите, които могат да усвоят срещу никаква услуга....



Публикацията е редактирана (01-05-19 14:05)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »