Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Нужда от съвет!
Автор: ruil4o   
Дата:   25-04-19 11:15

Здравейте!

Имам възможност мой близък да ми купи техника от САЩ, но съм новак и не мога да преценя, кое ще е най-подходящо. Тъй като времето ми е ограничено за проуване, ви моля за съвет!

Ще се ползва любителска фотография, но е добре да имам възможност за снимане и на по-дълги видеа, около час-два без прекъсване.

Може ли да ми преоръчте:

1. Камера
Мислите ли, че безогледалка на Сони е добър вариант? Тъй като искам фул фрейм, някои от версиите на Sony a7... ?

2 Обективи
Какво ще кажете за Sony SELP18105G E PZ 18-105mm F4?
Също, като втори обектив се двоумя между Sigma 16mm f/1.4 и Sigma 30mm f/1.4. Кой от двата има ще по-добро боке? :)

Не се придържайте към горе изброените. Приемам и други предложения. За мен не е проблем ако техниката е втора употреба. Искам да се събера до $1800.

Благодаря за съветите!

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: lamerko   
Дата:   25-04-19 11:35

SELP18105G - това не е ли е само за APS-C?

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: ruil4o   
Дата:   25-04-19 11:43

Не знам! Затова писах, че съм новак. Даже не зная, какво е APS-C!
Дайте предложения, моля!



Публикацията е редактирана (25-04-19 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: MoHaX   
Дата:   25-04-19 12:05

Човек който ясно иска фулфрейм а не знае какво е APS-C.
Може би като за новак може да си спестите тези $1800
и да си вземете нещо евтино да се научите , прецените кое ще ви върши работа и след това да наривате чантите с пари за техника. Като вземете скъпа техника тяло обективи итн. не винаги е формула за перфектния кадър. После да не останете разочаровани от крайният резултат от вашите възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: ruil4o   
Дата:   25-04-19 12:10

Може би сте прав! Предложете по-евтин вариант, като за начало? Може би някой а6000?

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: avo   
Дата:   25-04-19 12:28

Разумният подход е малко да попрочетете и след това да опитат да дефинирате нуждите си от техника, така поведена темата звучи несериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: sts1969   
Дата:   25-04-19 12:30

Еи, хукнахте веднага да му обяснявате на човека колко е "прост". Аз пък мисля че е по-добре да се учи на хубава техника, а не на лоша. Парите са си негови, за каквото иска-за това ще ги харчи, щом има 1800$ за фототехника, значи не е чак толкова прост. Пич, APS-C е Кроп (орязан) формат на Фул фрейм, каквото ти душа иска, това си вземи. Важното е на ТЕБ да ти е удобен, и да ти харесва. До колкото виждам тук ще получиш предимно порицание, присмех, и пристрастни съвети.[beer]



Публикацията е редактирана (25-04-19 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: ruil4o   
Дата:   25-04-19 13:04

Благодаря ти @sts1969 !

Прави сте, че не разбирам от съвременната техника! Фото техниката и компютрите се развиват доста бързо през последните години! Така се случи, че от 15 години не съм занимавал с видео и фотография. Преди това съм работил няколко години в Тв-репортерски екип, със S-VHS камери, като Panasonic NV-M3500 и друга анлогова техника. Имам опит и знам принципите на снимането, какво е ирис, скорост на затвора, ISO, three point light и т.н, но нямам информация за съвременната дигитална техника. Затова ви помолих за помощ, а някой се направиха на "голямата работа"!



Публикацията е редактирана (25-04-19 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: Stefan.S   
Дата:   25-04-19 13:14

ruil4o
Тук едва ли ще получиш отговор на питането ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: colorphoto   
Дата:   25-04-19 13:17

Поръчай Сони А-7/3 + Тамрон 28-75/2,8 + Сони 85/1,8.

Ако не държиш на 4К видео и идеален АФ на тъмно може и А-7/2.

За по-дълги фокусни разстояние се очаква някакво телеварио от Тамрон на по-изгодни от Сони цени.

Няколкочасови видеа без прекъсване кой снима и с какво,пък и кой гледа е друга тема...

Ако не държиш на дефокус и ИСО на тъмно давани от Фулфрейма поръчай кроп-сензорното А-6500 и съответните кропски стъкла.

Без стабилизация има и А-6400.

Прочети за светлосила на обективите и блендата им и дефокус/боке.



Публикацията е редактирана (25-04-19 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: ruil4o   
Дата:   25-04-19 14:14

Точно такъв пост очаквах. Благодаря ти colorphoto!

Не държа на 4К.
Като гледам цените в ebay, Сони а7/3 ми идва скъп! Май ще се спрана а7/2

Този Тамрон ми харесва, много! Ще трябва да помисля зума му дали ще ми е достаъчен.

Относно другия, който ми препоръча Sony 85mm, дали ще е подходящ за снимане от близко в малки помещения?

Много държа на бокето/дефокус!

П.П. Често се случва да снимам конференции, затова писах за дълъг видео запис и плавен зuuм.



Публикацията е редактирана (25-04-19 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: colorphoto   
Дата:   25-04-19 14:56

А-7/2 е достатъчно читав модел и добро съотношение цена/качество.

За най-тесните помещения е нужна широка оптика 20мм,24мм до 28мм за обхващане на фигури в цял ръст но такива обективи на бленди Ф-2,8 нямат особено силно изразен дефокус,като по-добре е бленда Ф-1,8.Оптималното за дефокус е блендаФ- 1,4,които обаче са масивни и скъпи.

Има Сони 28ммФ-2 но вариото Тамрон 28-75/2,8 е по-универсално.

Виж си примерно с обектива на смартфона който е около 28мм.

За портрети в тесни и средни помещения 85мм става само от кръста нагоре и глава но има изразен дефокус.

Оптималния портретен е 135мм с идеално боке ноооо те са и тежки и скъпи и се ползват удобно само големи в студийни помещения.

За Сони има Минолта 135мм/2,8 но трябва да се ползва с АФ-преходник,който поразмива детайла на и без това вехтото стъкло.

Но за портрети е опция с преходник втора ръка и предвид евтината цена на Минолтата.

За тези сонски джаджи най-добре може да обясни Кирил/хотснейл/.



Публикацията е редактирана (25-04-19 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: roburt48   
Дата:   25-04-19 15:50

Ако ти си в Бг, а камерата ще ти я взимат в щатите... бих те посъветвал следното:

Отиди в някой фотомагазин. Аз лично бих предпочел Фотопавилион...(мое лично мнение). Разгледай какво се предлага, хвани камерите с ръцете си. Ергономията никак не е за подценяване ! Поговори с някой от продавачите... отзивчиви са. Така спокойно ще може да се ориентираш какво ти харесва и какво - не :)... За обективите - също. Просто в магазина се дръж така сякаш ще купува [smilie5] .... в никакъв случай не споменавай, че ще поръчваш от щатите [smilie18]

Успех с избора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: colorphoto   
Дата:   25-04-19 16:12





Публикацията е редактирана (26-04-19 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: avo   
Дата:   25-04-19 16:36

ruil4o, не съм се направил на голямата работа, ако е адресирано към мен, а допускам, че е , и изобщо не съм голяма работа в нищо, включително във фотографията. Добронамерен беше коментара, ако ти е прозвучал ехидно извинявай. Исках да кажа, че е несериозно и неоправдано да инвестираш толкова голяма сума, без за 1 час да си прочел теоретично каква е разликата между кроп и пълноформатен сензор, и всичко, което следва натам от избора на едното или другото. Иначе всеки може да даде съвет за едно тяло, което му се струва подходящо за теб, и 1-2 обектива, които смята, че ще ти свършат работа на прилична цена. И така може да избираш измежду поне 3-4 различни системи и все би бил разумен избора на пръв поглед. Това е все едно да си купиш нова кола, без да си сядал в нея, и без да си сигурен дали искаш бензинова или електрическа, но да си чувал, че има и такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: Бармалей   
Дата:   25-04-19 19:24

Щом искаш да снимаш видео - на фул фрейм - твоя апарат е само този - Hasselblad HV!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: ruil4o   
Дата:   25-04-19 19:32

Така ли, и колко струва?

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   25-04-19 19:43

Вземи си от САЩ. Много по-евтино е. През 2015 година имах два варианта за купуване на апарат - или от САЩ или от Русия. Като и от двете страни Canon 5d mark3 ми излизаше около 3800 лева. В този момент същият този апарат в България струваше 5700 лева. В крайна сметка го взех от САЩ. Точно както казваш ти. Донесе ми го приятел. Никога не бях пипал този апарат, само чувах за него, че е много хубав. Спестих 1900 лева. И не само. Апаратът пристигна с втора резервна батерия, страхотна фотографска чанта, монопод и пълен комплект за почистване, включващ препарати, кърпички, памучни клечки и др. Апаратът го купи от https://www.bhphotovideo.com/
Няма да имаш гаранция, но ето - вече 4 години нямам проблеми с него.
Смело купувай от щатите и да не ти пука.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: ombre   
Дата:   25-04-19 22:49

Робурт, те тия пичове в павилиона са расли с колите, чак е обидно да се говори за тях и с шмекерии на дребно. Само да те светна, понеже ги познавам, а единия от тях ми е много добър приятел, че такива неща са им много под нивото. Различно айкю какво да се прави. Относно темата колорфото е прав А7м2 на тъмно си е бавен, аз лично макар и да не съм имал тройката, бих я предпочел нищо че е по скъп. Все пак се предполага, че това ще е дългосрочна инвестиция. Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: Crocodile   
Дата:   25-04-19 23:39

За новак Panasonic FZ1000

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: asahi   
Дата:   26-04-19 08:33

Най-новият! Ако не ти допадне лесно ще го продадеш, но не вярвам да се наложи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: ruil4o   
Дата:   26-04-19 10:41

Благодаря ви за предложенията, но за сега не искам кропнат сензор. Може да добавя още $$$ и да взема направо Сони а7/3.

Нещо друго интересно да пропускам до към $2700 с обективите?

----- Въпрос! -----
Как бихте постъпили на мое място. Да вземете а7/2 с два по-хубави обектива или а7/3 с един?



Публикацията е редактирана (26-04-19 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: koleto.spasov   
Дата:   26-04-19 19:01

Е то и 30 1.4 е за кроп ;)
Моят съвет е, ако не знаеш какво взимаш, да не бързаш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: sts1969   
Дата:   26-04-19 20:07

Вземи си по-хубавото тяло, така или иначе с времето няма да се разминеш само с 1-2 обектива. Аз преди няколко месеца започнах с 2, сега са 8, и в близките две седмици ще потърся един твърд м/у 90 и 135мм. Човешкото око няма насищане! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: colorphoto   
Дата:   26-04-19 23:50

То ако е само за ненаситното око човешко да се събират обективи и после три снимки като на даващия съвет от горния пост - айде нЕма нужда...

По принцип не обичам да пиша с този маниер и да споменавам снимките в профилите но в случая не издържах.



Публикацията е редактирана (26-04-19 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: uri64   
Дата:   27-04-19 00:19

Взимай А7/3 ако ще и да е с половин обектив и това е. После ще си вземеш и други обективи.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »