Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Oбектив за голям формат- проблем с намиране- касетка също
Автор: kvakioh   
Дата:   08-01-20 12:10

По-добре не. Само касетки DAYI, Sinar и Horseman са ок. Няма как да се прави нещо ей така подръчно. Може би някой ще успее да "принтне" 3d, Но не го вярвам...

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив за голям формат- проблем с намиране- касетка също
Автор: Nayden   
Дата:   08-01-20 22:40

Защото са редки,затова са по скъпи,а и търсенето не е голямо.

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив за голям формат- проблем с намиране- касетка също
Автор: X_C   
Дата:   08-01-20 22:59

Тойо, Лиско-Регал или ФИделити Елит, кое, къде, как го ням[smilie11] [smilie11]
Ибей, и купища други сайтовве за втора ръак или нови неша, стига човек да се интересува и и да иска[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив за голям формат- проблем с намиране- касетка също
Автор: kalvados   
Дата:   09-01-20 02:13

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив за голям формат- проблем с намиране- касетка също
Автор: kvakioh   
Дата:   09-01-20 08:10

Искам универсалност и покритие на всичко. Щом може от 4х5 да стане на 6х12 търся решения, които идват прескъпи. 6х9, 6х8, 6х7, и надолу нещата са изгодни. Също търся някой да се е занимавал или занимава с нещата, защото опитът е важен. Тук съм намерил досега доста добри и честни, коректни и точни хора, които ми помогнаха, но без "селяния, фолк" и т.н.
Примерно ползвам 3D принтирана камера с голям формат обектив и касетки 4х5 за момента, интересно е да се види и разбере дали и как може да стане 6х12. Известни са ми всички места откъдето може да се купи, но ми е нужен споделен опит без безпочвени обвинения и укор.



Публикацията е редактирана (09-01-20 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив за голям формат- проблем с намиране- касетка също
Автор: Alexstudio   
Дата:   10-01-20 18:58

Ох, имам подобен обектив който го съсипах по невнимание. Завих пола-филтър който затегна и при донякъде силовото отвиване 'завъртя' цялата предна леща и просто я разлепи. После пращах по разни оптични лаборатории, залепяха ми я, но след време пак се скапа. Това преди 15на години. Все още го пазя някъде.
Доста широк е, снимал съм пейзажи на Velvia 4/5' с Linhoff technika IV. Но трябва да е само на хоризонтален кадър. Т.е. касетката да е в хоризинтално положение спрямо камерата, а за верикален кадър трябва цялата камера да се завърти. Иначе излиза и релсата [smile] Имам няколко такива сгрешени кадъра :) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив за голям формат- проблем с намиране- касетка също
Автор: GenaDP   
Дата:   10-01-20 20:59

"3D принтирана камера с голям формат обектив и касетки 4х5 за момента, интересно е да се види и разбере дали и как може да стане 6х12"

Sinar Vario или Horseman/Arca-Swiss/Shen Hao 6x12

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив за голям формат- проблем с намиране- касетка също
Автор: X_C   
Дата:   10-01-20 22:08

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив за голям формат- проблем с намиране- касетка също
Автор: kvakioh   
Дата:   21-01-20 10:21

Намерени са всичките, като Graflex имат касетка за 6бр плаки 4х5 инча, което е заявено, обективи има 2-3бр. Касетки има също 6х9, остава да се намери с времето и една 6х12 и всичко идва на мястото си.
Благодаря на включилите се, не благодаря на изказалите спам.

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив за голям формат- проблем с намиране- касетка също
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-20 20:49

Всичко е намерено- касетки за 2бр 4х5 плаки, 6х9 рол филм адаптор за 4х5 формат камера, 6х12 касетка за 5-6 кадъра на рол филм, камера, обектив.
Благодаря на отзовалите се, надявам се да покажа тук някои от нещата, макар че доста безумна и необоснована критика срещнах тук.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »