Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: enis   
Дата:   10-10-18 21:59

Дзак

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-18 22:07

Има и за р3-ката

Бая голям списък с неща за Сони. добавили са опцията за тиха бленда. Нещо са оправили по роу файловете и с адаптера да има lock on


Support of "SEL400F28GM"and "SEL24F14GM":

* Optimization of the optical image stabilization performance, and addition of a new image stabilization mode of the lens (Mode 3)(Only "SEL400F28GM").

* Addition of a Function Ring(Lens) to the menu.
Note: For the SEL400F28GM lens, the APS-C S35/Full Frame Sel. setting is assignable to the Function Ring in addition to Power Focus.

* Addition of [Aperture Drive in AF] setting in the menu.

Using the lens "SEL400F28GM" or "SEL24F14GM", when [Silent priority] is selected, the sound emitted by the aperture drive will be reduced. This is useful in shooting conditions where camera.

noise should be kept to a minimum. Note that Auto Focus may become slower when [Silent priority] is selected.


New features:
*[AF Track Sens] can be assigned to a custom key.

* When used with the LA-EA3 mount adaptor [link to product page], all focus areas are supported.

Note : Focus Area options added : Zone, Expand Flexible Spot, and Lock-on AF.
Bracket shooting is available during silent shooting when [File Format] is set to [RAW] or [RAW & JPEG] and [RAW File Type] is set to [Uncompressed].

Other improvements:

Improvement of the performance and the overall stability of the camera.

Better reproduction of the gradation of RAW pictures.

Note: Imaging Edge software needs to be updated to benefit from the improvement in the RAW processing.

When shooting with a flash in an environment with flickering light sources, the stability of the exposure is improved.
Improvement of managing continuously shot images as a group.
Please refer to the HelpGuide for updated function usage.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-10-18 00:42

Ъпнах р3ката и първото което излезе е че съм с фалшива батерия :). Хубавото е че работи с нея... не като преди да откаже и да трябва да сменяш китайската батерия с по-нов модел.
ПС има и тъпо- вече не показва процентите и...



Публикацията е редактирана (11-10-18 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: lamerko   
Дата:   11-10-18 02:47

[smilie18]

Това малко като на Майкрософт ъпдейтите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-18 08:33

Ами батериите за това ги поръчвам в Стемарк. Китайските са уж 100% декодирани, уж 120% капацитет и накрая ставаш доктор по китайска индустриална география, за да си избереш правилното менте, а си похарчил същите кинти, че и отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: TPECHAT   
Дата:   11-10-18 08:43

Мислъ да изчакам до версия 3.0 [smilie21]

Нито един фичър не ми трябва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: kireto_a   
Дата:   11-10-18 11:01

абе работи сякаш някак по-бърже. аз пък имам тамън два обектива дето си ползвам с еа3 и това че лок он и тн работи е добре дошло.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-10-18 14:40

Определено е подобрена работата с адаптирани обективи, които не се поддържат изцяло. Имам локон аф дори с преходника за ръчнофокусни обективи. Това значи, че и с канонски обективи ще е така и т.н.
Още не съм пробвал с видео аф как е и дали има промени.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: TPECHAT   
Дата:   11-10-18 19:12

И с 1.0 всичко бачка с MC11.. Старата сигма 85/1.4 цепи мрака :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-18 20:50

ТРЕСНАТ и защо не искаш да слагаш новия софтуер?

Мен ме е страх да не са забозили нещо с Метабонес преходника.

Последното им обновяване на Метабонес от Март ми скъса нервите. Слава богу има чалънджър да се махне и сега със стария софтуер няма ядове.

С камерите обаче е трудно, като веднъж минеш под дъгата....

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-10-18 20:55

Няма значение преходника като обектива не се поддържа от самия преходник, че да му се активират екстрите не става. С новия ъпдейт можеш да ползваш всички аф режими с всички обективи вече. Дори и локон режима дето огражда обекта и го следи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-18 21:05

Абе те и Метабонес бяха писали, че само АФ във видеото работел по-плавно с 0.58 и хоп изненада фокуса нормалния за снимките забива и не ще въобще да заключи близо до минималното обектно разстояние с арт обекгивите (с други канонски може би няма ядове, ама аз само 2 Арта имам)

Ще го пробвам се.

Мен ми е интересно на новият софтуер какво са правили с роу файловете. Да не се окаже бонус половин стоп още динамика или просто преливките ще мязат повечко на среден формат.....това може да е голям кеф.



Публикацията е редактирана (11-10-18 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: TPECHAT   
Дата:   11-10-18 21:09

Щот с тия фърмове няма ролбек :) Нека минат месец - два... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: TPECHAT   
Дата:   11-10-18 21:14

А кога ли ще отключат АФ-а с първата а7... стават смешни вече :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-18 22:22

Метабонес-а работи и с новия софт

ПП дори има лок он АФ. Ама няма АФ-А [smilie18] Това не е загуба и преди нямаше...



Публикацията е редактирана (11-10-18 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: kireto_a   
Дата:   12-10-18 13:53

щото аф-а-то и дмф-то некой ги ползва...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-18 19:21

Добре аф е определено подобрен на 7р3, особено в AF-S режима е много пъти по-пъргав. Имаше един бъг със S&Q режима, не захапа от първия път като хората но се оправи...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-18 22:25

И при мен имаше малко интрига докато запали. В началото ми даде card error все едно ми е прецакана картата. После размисли и сега си снима и снимките се записват.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-10-18 12:18

Ъпдейтнахте ли? Аз щото не съм, има ли смисъл наистина?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: hotsnail   
Дата:   18-10-18 12:29

Автофокуса май е поумнял малко дори със нейтив обективи. Струва ми се, че като задам ф/16 по-добре фокусира, по-добре май държи обекти ама може и да си фантазирам. С преходник има заключване на обект подобно на нейтив обектив. Ако тази липса те дразни слагай

За роу файловете не знам каква е разликата. Трябва да направя няколко портрета върху които да се задълбоча да обработвам и ще кажа.

С китайските батерии има има проблеми явно. С някои адаптери и някои канонски обективи май има проблем. Не знам кои. Метабонес с сигма арт си бачка както и преди.

След обновяването има някаква нестабилност на камерата за известно време. Може би е добре да махнеш батерията и да я върнеш...след като се ошашка един или два пъти и тръгва нормално.

Това е за сега от мен поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-10-18 19:48

Това с китайските батерии малко ме обезкуражава [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-10-18 21:09

При мен проблема е от време на време съобщение с питане ок или кенсъл. Като дам ок продължавам да снимам. Ииии няма % на батерията. Но някои батерии пишат че директно ги шунтирали и не работи с тях.

Иначе екстрите са яки, които са добавени.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-10-18 01:17

Колко батерии ползвате на третото поколение камери?

АЗ имам 2. Моите сесии са почти винаги не повече от 500 снимки и не се налага смяна. Мисля, че със снимки само и 1000 ще удържи без проблем.

Та реално повече от 2 батерии трябват ли Ви? Ако са две защо да не с купите оригинал? Вярно не са евтини, но е само една.

Предните модели бяха по-трудни. Аз имам 5-6 батерии там допълнителни. Без резервна или две не излизам....щото може на 300-400 кадъра да умре ако не е баш до горе и снимам по-бавно или е много студено.....

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-10-18 03:02

Имам и аз 2, работят си много добре и осезаеми разлики в работата на камерата сравнено с оригиналната не намирам. 1000 кадъра вече правих с една батерия, така, че имаш право. Просто ги имам вече и не ми се наливат пак пари за оригинална. Това с процентите да разбирам ли че го няма и за оригиналната батерия след ъпдейта?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фърмуер за Sony ILCE-7M3 (Ver. 2.0)
Автор: hotsnail   
Дата:   19-10-18 21:52

оригинала има процент поне при мен, както и преди си е. Аз нямам китайче. Ама да ако си с китаец изчаакй следващия фърм. Май ще е скоро заради проблема с ония сандиск карти дето писаха в ДПревю

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »