Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видео камера до 1000 лв
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-03-19 16:25

Каква видео камера до 1000 лв с вход за микрофон бихте избрали?
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: kiten   
Дата:   14-03-19 17:24

Това анкета ли е и защо трябва да избираме? Всеки съвременен телефон е с видеокамера и вход за микрофон!
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: my.point.of.view   
Дата:   15-03-19 11:24

Поне ще отговоря защо спрях да пиша в съседната тема.
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: kiten   
Дата:   15-03-19 19:13

[cool]
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: nice2mitiu   
Дата:   16-03-19 19:19

Имам опит с 2 камери, които спазват изискванията ти:
- Panasonic G7, ако искаш да снимаш видео с безогледален апарат. За 1000 може да влезеш в бюджета, даже и с някой друг обектив. Минусите са автофокуса и 30 минутния лимит на клиповете, т.е. ако ще снимаш нещо по-дълго трябва да уцелиш момента да натиснеш бутона.
- Sony AX33 - нормална видеокамерка, с малка матричка. Но пък има 4К, аудио вход, нелоша стабилизация, снима доста добре за това, което е - любителска камера.
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: my.point.of.view   
Дата:   19-03-19 21:47

Благодаря на всички за препоръките.
Взех си една камера Панасоник с жак за външен микрофон. Идеална. Снима чудесно.
Нищо общо с предишната ми видео камера от 2002 година, която беше Сони Дигитал 8 и работеше с някакви безумни касетки от по 25 лв (тогавашни пари, това днес е все едно 120 лв).
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: georgioiv   
Дата:   19-03-19 21:58

видео с телефон Не знам какво не му харесвате на телефона, идеалната камера винаги под ръка е. И с доста по качествена картина от старите касетъчни [smile]
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: my.point.of.view   
Дата:   19-03-19 23:19

Моля се да разбирате повече в сферата, в която сте професионалисти.
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: georgioiv   
Дата:   19-03-19 23:42

Моленето няма да даде необходимата информация за физическия размер на сензора.

Трябва си и четене.

Дано в сферата в която сте професионалисти повече четете, отколкото се молите.
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: stefan_chernev   
Дата:   20-03-19 12:12

Panasonic V800.
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: my.point.of.view   
Дата:   25-03-19 13:15

Наистина не разбирам [smile]

Смятате ли, Георги, че разбирате повече от мен от фотография, че ме пращате да чета?

Стефан,
Да, взех си Пасаноник V770.
Повече от идеална за това, което искам.
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: stef7   
Дата:   25-03-19 14:29

Когато си купуваш нещо е по-добре да гледаш напред отколкотo назад.

Ако избора е между този Панасоник и смартфон, с двете ръце съм за смартфон. Сенсорите са им с идентичен размер и съответно идентично е качеството на картинката. Панасоника не предлага по-добро качество от смартфона. Впрочем мисля че смартфона предлага по-добра картинка поради екстрите изброени по-долу. Но смартфона е винаги с теб и прави 1000 други неща. Да не говорим че зад смартфоните стоят в момента милиарди долари и нещата се развиват бурно във всеки един аспект, включително и камерите. За смартфона има купища специализирани приложения, които позволяват снимането във висок бит рейт, Log профил за по-добър динамичен диапазон, HDR10+, което ще рече 10 битов кодек. Все неща типични за професионалните камери и липсващи в долния клас видео такива. Оптична и електронна стабилизация са на много високо ниво. Всички смартфони снимат вече 4К, този Панасоник е 1080р.

Смартфоните вече идват с по няколко обектива и сенсори с различни фокусни разстояния, но ако някой много държи на оптичен зум, скоро и това ще е факт. Huawei P30 идва със 7кратен оптичен зум, а след него много други.

https://www.youtube.com/watch?v=S4UHq_4jAGM


Както и при фотокамерите смартфоните изядоха с парцалите ниския клас видео камери. Само големия сенсор и специализирана сменяема оптика около него с всичките си предимства имат смисъл.



Публикацията е редактирана (25-03-19 16:29)
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: georgioiv   
Дата:   25-03-19 15:46

Смятате ли, Георги, че разбирате повече от мен от фотография, че ме пращате да чета?


Ето, пак проблеми с четенето - цитирайте, къде писах за фотография. Макар че, по категоричността на въпроса, бих предположил, че вероятно и от фотография разбирате толкова, колкото и от видео.. [smilie5]



Публикацията е редактирана (25-03-19 15:47)
 Re: Видео камера до 1000 лв
Автор: my.point.of.view   
Дата:   25-03-19 17:56

Абсолютно сте прав.
От фотография разбирам колкото от видео.
Желая ви много щастие!
Работих по създаването на cmos сензор.
Не зная дали работите в сферата.
Мога да разказвам за алгоритми за детекция на сигнал.
Стартирах с кино 8 мм. Рязал съм лента.
И успех!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.