Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: batsali   
Дата:   10-03-19 11:37

Едно тяло, един обектив, един визьор. Квадрат или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: seven   
Дата:   10-03-19 12:22

Norita 66 с Noritar 80/2 и призма.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: uri64   
Дата:   10-03-19 13:23

Мамия 6 МФ...принципно формата на кадъра е квадрат но си има маска за 6Х4.5...има си 3 обектива 50, 75 и 150 и не са необходими външни визьори. Може би най-компактната камера среден формат. Когато е изключена обектива влиза навътре в тялото и спокойно може да се носи и в диагоналка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: dekov   
Дата:   10-03-19 13:29

При така поставенното ограничение за мен няма друга алтернатива от RB67. или RZ67 +Mamiya Sekor SF C 150mm f4 Lens Soft Focus.
Бих предпочел RZ.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: fotorafi   
Дата:   10-03-19 13:37

Pentacon six + Sonnar 2,8/180 mm

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: batsali   
Дата:   10-03-19 14:34

Забравих да питам и защо?

Мамия 6 не е SLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: deyan_de   
Дата:   10-03-19 14:34

Според мен Mamiya 645, тези RB и RZ са тежки и неудобни.
Pentacon six - имам носталгия по него, но вече е по-скоро за колекция, не бих разчитал на него за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: nyamago   
Дата:   10-03-19 15:10

"Бих избрал" включва по подразбиране "но не съм избрал" [smilie3]

Пентаконът е по-скоро "Бях избрал", което си е друга тема.

Аз бях избрал някога, в различни служебни периоди, също Пентакон Сикс и после за кратко една нелоша Броника, на която обективите кой-знае-защо бяха от Никон (но паметта може да ме лъже). Макар 'портрети' в общоприетия смисъл да не снимахме с нея, ставаха много успешни рекламни снимки, в които мацки от персонала ни се правеха, че работят с продуктите: 'почти портрети' [smilie6] От края на 80-те не съм пипал среден формат.

Сега бих избрал (но не съм и едва ли ще избера) най-класическия Хаселблад, с някой от ония обективи дето си имат вграден централен затвор. Защо? Ами ако ще е старовремска технология за изг#зица и мазохизъм - поне да е 'истинска' - класика и с проверено от времето върхово качество. (И квадрат, разбира се - какво друго? [smilie5] Защо няма да го избера? Личен 'избор', не го препоръчвам на други: просто мързел да се връщам в аналогови времена, предпочитам джобни апарати, пък и не снимам портрети. Но ако фирмата ми някой ден обзаведе едно студийце - обещавам вътре да има И един Хасел (освен ред дигитални играчки, разбира се : )

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: virosh   
Дата:   10-03-19 19:12

Доста ми е трудно да отговоря на този въпрос по простата причина че снимам с няколко различни камери в зависимост от ситуацията и с какво ми се снима.
Но все пак мисля че ако трябва да оставя само една, то това ще е Zenza Bronica SQ-Ai със Zenzanon PS 80mm f/2.8, мереща призма и грип.
Страхотна камера и чудесен обектив, а и не тежи като Mamiya RZ67 която е вторият ми избор в комплект със Sekkor Z 110mm f/2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: kvakioh   
Дата:   10-03-19 19:53

Mamiya 7
Mamiya press с 6х8 касетка моторизирана.
Bronica GS-1 и макро обектива.
Квадрат- не.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-03-19 20:03

Тук има два отговора :) поне за мен.

Пентакс 67 и 105 2.4, или ако няма пари и място в раницата Мамия 645 и 80 1.9. Просто според мен дават най-красиво изображение в много и различни ситуации. По-дълги обективи не ми допадат за портрет, може би за по-близка тип паспортна снимка да.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: quazimodo   
Дата:   10-03-19 20:35

Даже имам един изсниман филм с него [smilie18][beer]


http://www.rolleiclub.com/thedarkroom/wp-content/uploads/6008af_300DPI-150x149.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: Ctudio5   
Дата:   10-03-19 21:14

Mamiya TLR с 80мм - остър обектив, перфектен за портрети, светъл визьор, централен затвор без огледало което да рита

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: kalynsky   
Дата:   10-03-19 21:38

Аз не мога да разбера, защо като се пита конкретно за SLR се упоменават аболютно всички възможни аналогови камери среден формат?! [smilie11]
Без лоши чувства, просто си недоумявам........[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: D.S   
Дата:   10-03-19 22:11

Ами SLR и сrеден формат ... няма много избор. Пентакса май май. Пентакон6 има добри стъкла, ама тялото е ...



Публикацията е редактирана (10-03-19 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: batsali   
Дата:   11-03-19 10:37

Много ли тресат тия големи огледала? С TLR съм имал идеални резултати и при 1/15 от ръка.

Киев 88 наистина ли е толкова голямо дърво, колкото някои казват? Би следвало по-дървените бройки да са умрели вече. Един от любимците ми, madcoy, май снима само с него.



Публикацията е редактирана (11-03-19 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-19 11:19

Bronica GS-1- универсална, има касетки за 6х6, 6х4.5, 6х7 и обективите, особено макрото са екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: quazimodo   
Дата:   11-03-19 11:31

От двата Пентакон 6, които съм имал, не съм останал с такова впечатление. През част от 90-те(82-90) години на миналия век, в комбинация с 40мм Флектогон, бяха походния ми комплект за документиране на горско-планинските ни алкохолни излети с колегите от предприятието. Проблем специално при Пентакона беше застъпването на кадрите, но и за това си имаше чалъм[smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: uri64   
Дата:   11-03-19 12:02

Според мен са по-важни обективите, а ме толкова дали средноформатният апарат е слр, тлр, или телеметрик.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: batsali   
Дата:   11-03-19 12:09

Принципно е така, но има значение и стила камера, снима се малко по-различно с всеки от тях. Шахтовите визьори например свалят гледната точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: Murnau   
Дата:   11-03-19 14:03

67 ii

Почти не се усеща огледалото, осве това се и вдига лесно, 6х7 е страшен формат... Само предимства. Малко е тежък, но нищо особено

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: batsali   
Дата:   11-03-19 15:09

Аз не съм тръгнал да купувам още такава камера, но исках да видя мнения конкретно за такъв сценарий - портрети от ръка, нещо компактно, с шахтов визьор и сменяем гръб. Много панорамно ми идва 3:2 на лайка формата, а пък с квадрата много лесно се изпада в клишета откъм композиция. Лошото е, че се оказва, че правоъгълниците трябва да се комбинират с призма за портретната ориентация. Не ми се иска заради увеличаването на размера на системата, а пък и ме радва шахтата по принцип. 6х7 е идеално и обективите на Pentax и Mamiya са страхотни, но много стават обемисти нещата. RB/RZ не съм пипал, не ме притеснява теглото, колкото обема. Май с такива ограничения почва да мирише на квадратна Bronica...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: Murnau   
Дата:   11-03-19 15:12

Rz e слон

67 ii е компактен среден формат, но поради формата си е все пак по-голем от пентакс ме супер. Но не по-голям от ф5 на никон
Няма идеален апарат, има апарат според нужди.



Публикацията е редактирана (11-03-19 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-19 16:59

AKo трябваше сега да мисля за камера, не само за портрети, за всичко, директно 6х8. Всичко друго е странно и вкарва в някакви граници, които не са преодолими лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой филмов средноформатен SLR и обектив бихте избрали за портрети?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-03-19 19:17

Зарад Киев да намразя фотографията.
Подарих го моя.
Беше комплект 4 обектива, 2 касети.
Това още 2005 година.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »